Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 26 днів

Автор Тема: Про віру  (Прочитано 583458 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Про віру
« Прочитано #820 : 04 Грудня 2012, 00:12:10 »

Відповідь від: 03 Грудня 2012, 23:24:02[/size]
де ви читали в моїх дописах, що я взагалі хочу когось кудись загнати?
Ось  тут
люди, і Слава Богу! продовжують шукати Бога(навіть в різних конфесіях), вірують в нього, прагнуть вдосконалюватися, стають кращими,
Якщо не давати "навішувати собі локшину на вуха" всяким маніпуляторам свідомості, до яких я відношу і служителів культу, то це не означає, що людина не прагне вдосконалитись і стати кращою. Тобто, прямої залежності нема.
 Якщо людина полишає шкідливу звичку під впливом зомбування і виконання ритуалів, то це однобоке благо для тої людини. Бо така людина стає залежною від маніпулятора, від віри в культ. Просто шкідлива звичка витісняється іншою залежністю. І, думаю, це не набагато краще, ніж людина з деякою шкідливою звичкою, але з не закріпаченою свідомістю.

Відповідь від: 03 Грудня 2012, 23:29:36
Бог логічно не діє, і ніде в Його обявленнях неможливо прослідкувати за логікою.
Бо описали ці об"явлення, і неодноразово редагували, люди, які хотіли маніпулювати свідомістю легковірних простачків.
 Збити з пантелику, аби свідомість капітулювала перед не логічним, тобто таким, що з позиції здорового глузду не має "раціо".
Записаний
Следи за контекстами!

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект
Про віру
« Прочитано #821 : 04 Грудня 2012, 13:38:52 »

Якщо людина полишає шкідливу звичку під впливом зомбування і виконання ритуалів, то це однобоке благо для тої людини. Бо така людина стає залежною від маніпулятора, від віри в культ. Просто шкідлива звичка витісняється іншою залежністю. І, думаю, це не набагато краще, ніж людина з деякою шкідливою звичкою, але з не закріпаченою свідомістю.


То на вашу думку, ВІРА - це залежність????  :o просто інша ?????
Знаєте, увірувавши в Бога, я ще ніколи не почував себе таким вільним.
Але не хочу апелювати до ваших мудрувань, я маю на увазі всіх дописувачів у цій темі, що однакової думки, мовляв віра, релігія, культ і т.д. - це мучні вироби і брехня, а всі  іже з ними - брехуни. Це ваша думка.

Цитата: Lyolik від Вчора в 22:06:11
де ви читали в моїх дописах, що я взагалі хочу когось кудись загнати?
Ось  тут
і це по вашому так є?
Я думав,  в цій темі люди діляться тим, чим для них є ВІРА, а не як би то влучніше виразитись...щось "разоблачить" в цьому світі. Ну то успіхів вам! втішайтесь мудрістю  ;)
 Lyolik мене бентежить те що як католицька так і будь яка інша християнська церква,почались з брехні,  побудовані на брехні і вчать людей тому що їм вигідно.

Відповідь від: 03 Грудня 2012, 22:18:56
як я можу вірити брехунам?


Вас тоді не дивує, як брехня так довго живе? Не бачили, що сталося з комунізмом і інш. так званими ідеологіями, що жили на брехні? Розсипались як порох, а християнству вже ого-го, і побачите, ще буде. Один мій добрий знайомий казав, ну то й що, що критикують, обскандалюють і очорнюють, гонять і переслідують.  Нема на то ради,  собаки гавкають, а караван мусить йти далі.  :)

Цитувати (вибране)
Бо, нібито немудре Боже - мудріше від людської мудрости, і немічне Боже міцніше ... Хіба Бог не зробив дурною мудрість цього світу?

« Останнє редагування: 04 Грудня 2012, 13:44:49 від Lyolik »
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Про віру
« Прочитано #822 : 04 Грудня 2012, 23:41:26 »

а християнству вже ого-го, і побачите, ще буде.
Це не аргумент істинності, бо шаманізму значно більше часу вже ого-го, і побачите, ще буде.

Відповідь від: 04 Грудня 2012, 23:33:24
Я думав,  в цій темі люди діляться тим, чим для них є ВІРА
Хто чим має, тим і ділиться. Для вас "віра" - щось одне, для інших друге зовсім.
Віра і брехня - дві нерозлучні подружки, щоб брехня спрацювала, потрібна віра, а щоб оправдати віру потрібна брехня.
Записаний
Следи за контекстами!

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Про віру
« Прочитано #823 : 05 Грудня 2012, 09:35:12 »


Віра і брехня - дві нерозлучні подружки, щоб брехня спрацювала, потрібна віра, а щоб оправдати віру потрібна брехня.

yaro my :( не позорь своїх батьків, дідів прадідів

чи твоє племя - бланкі-бронштейни, знищувачі віри христіянської
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект
Про віру
« Прочитано #824 : 05 Грудня 2012, 10:27:22 »

Хто чим має, тим і ділиться. Для вас "віра" - щось одне, для інших друге зовсім.
Віра і брехня - дві нерозлучні подружки, щоб брехня спрацювала, потрібна віра, а щоб оправдати віру потрібна брехня.
Не суперечте собі, завдяки ВІРІ світ стоїть і донині, а от брехня завжди собі погавкує збоку, та от з часом розсипається як порох.
yaro my  не позорь своїх батьків, дідів прадідів
Повністю згоден, якби не віра предків, навряд би чи вони вистояли в тяжкі часи. Не маючи ніц святого, поздавали би один одного ворогам, що зрештою і зробили зрадники, бо певне не мали віри, а значить і не мали страху Божого.  А хто вірує, той принаймі старається поступати по совісті. Тільки прошу, не вдавайтеся знову судити людей за їх слабкості. З вірою їх (слабкості) можна позбутися, знаю по собі  :)
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Про віру
« Прочитано #825 : 05 Грудня 2012, 11:42:25 »

чи твоє племя - бланкі-бронштейни
Шановний брехун, Ви мені свою рідню не приписуйте.  :!!Вже неодноразово ви тут ратували за жидівську брехливу купи-продажну систему, і навіть були відмічені "числом звіра". І це дуже знаково, що якраз у цій темі! :dopovid Якщо будете напрошуватись, то я наведу кілька ваших цитат. :P

Відповідь від: 05 Грудня 2012, 11:29:01
Не суперечте собі
Цитату в студію, де ви угледіли суперечність?

Відповідь від: 05 Грудня 2012, 11:30:59
не мали віри, а значить і не мали страху Божого
Ось подивіться, яка суперечлива ваша "віра". У вас не зрозуміло, чи любити треба Бога, чи страшитись. :o

Відповідь від: 05 Грудня 2012, 11:34:37
А хто вірує, той принаймі старається поступати по совісті
Знову притягнуто за вуха. Прямої залежності нема. По совісті жити можна без участі в культових ритуалах католицьких, чи інших сект.
Цитувати (вибране)
жить безупречно ради самой безупречности; никакая иная цель не ставится.
Записаний
Следи за контекстами!

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Про віру
« Прочитано #826 : 05 Грудня 2012, 12:05:35 »


Шановний брехун, Ви мені свою рідню не приписуйте. 
не крутись як вуж на пательні  :!! твоя ціль тут - як можна більше насрати по всьому форуму, троль  :punish
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект
Про віру
« Прочитано #827 : 05 Грудня 2012, 13:40:02 »

Для yaro my:

Щоб я вас зрозумів, то що для вас віра? дві нерозлучні подружки? про суперечність, я це й мав на увазі.

Страх Божий не приймайте буквально.

От наприклад, ви любите людину, всі ваші почуття до неї суперпозитивні, любовні, і переживання за ваші подальші стосунки через невечку розллуку.... в розмові з коханою кажете: "" я боюсь за нас", чи переживаю розлучатися", - але говорите це з любові, тоді зовсім інше розуміння "страху", "переживання" "боязні"....Ну не винуватити ж вас, що ви боягуз через страх розлуки і не володієте собою  :)
Для мене особисто Срах Божий - це любов до свого Творця, який з ЛЮБОВІ СТВОРИВ СВІТ І МЕНЕ І ВАС, від якого я боюся віддалитися через гріх, через  помилки в житті і свою нерозважливість. Чи на вашу думку Бог - жорстокий?, хоча не виключаю, що у вас є особлива думка про Творця..... :unknow
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Про віру
« Прочитано #828 : 05 Грудня 2012, 15:52:43 »

не крутись як вуж на пательні  но-но твоя ціль тут - як можна більше на
З вами, шановний брехун, в цьому ніхто не зрівняється.
Записаний
Следи за контекстами!

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Про віру
« Прочитано #829 : 05 Грудня 2012, 16:45:45 »

Віра і брехня - дві нерозлучні подружки, щоб брехня спрацювала, потрібна віра, а щоб оправдати віру потрібна брехня.
ви плутаєте з релігією. віра це те що у вас у мене у всіх інших в середині.
до речі чи звернув хтось увагу, що в різні часи існували різні релігії різні Божества, та молитва залишалась завжди. пекло або взагалі якась темна сторона , якщо ти живеш не правильно, головне/старше Божество. тобто релігії змінюються але прагнення людей комусь в щось вірити є не змінною. і змінюються релігії на мою думку через стан суспільства. Чим більш освічене суспільство тим більше релігія для людей , на разі маємо релігію основану на брехні і збудовану на мільйонах людських жертв.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Про віру
« Прочитано #830 : 05 Грудня 2012, 21:59:29 »

Чи на вашу думку Бог - жорстокий?
Біблейський б-г - так. Вам з Біблії цитати навести?

Відповідь від: 05 Грудня 2012, 21:52:39
але прагнення людей комусь в щось вірити
Не вір, не бійся, не проси.
« Останнє редагування: 05 Грудня 2012, 23:17:56 від yaro my »
Записаний
Следи за контекстами!

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Про віру
« Прочитано #831 : 06 Грудня 2012, 14:27:00 »

Не вір, не бійся, не проси.
ну це трохи не про те. в вашій цитаті не вір - це не довіряй людям. в чому я з кожним роком переконуюсь. і дивуюсь. а віра вона є в кожному з нас. просто віримо ми різними словами .
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Про віру
« Прочитано #832 : 07 Грудня 2012, 02:08:30 »

а віра вона є в кожному з нас. просто віримо ми різними словами
Ага, ось тут із старого, щоб не повторюватись.
« Останнє редагування: 07 Грудня 2012, 02:13:31 від yaro my »
Записаний
Следи за контекстами!

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Про віру
« Прочитано #833 : 07 Грудня 2012, 11:42:06 »

знов не те. ви кажете про відносини з людьми. просто вам скажу приказкою. "Як тривога , то до Бога" тобто кожен з нас в важкі хвилини життя звертається до віри. добре якщо у вас в житті таких моментів не було.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Про віру
« Прочитано #834 : 07 Грудня 2012, 14:43:18 »

У мене в житті бували усякі моменти.
Відповім теж народною мудрістю: "Сльозами горю не поможеш", тобто не молитись треба, покладаючись на чудо, а діяти. А також не треба важкі моменти робити ще важчими, згорблюючись під тягарем.
Краще знати, а не вірити. Віра - то обман самого себе.
Приховано: Показати
НІХТО НЕ МАЄ ВІРИ . для цього ЩЕ раз пропоную ДУЖЕ простий приклад з геврейської біблії  :

слова з бібліїї :
" Коли матимите віру, як зерно гірчиці, то скажете оцій горі: Перенесися звідси туди – і вона перенесеться; і нічого не буде для вас неможливого’’ (Мт.17:20). Саме в цих словах Св. Євангелії криється справжній приклад твердої християнської віри. "

Тут випадково в калуші є така цікава гора - карєр . можна перевірити свою віру і акуратно перенести її . Так що все тепер залежить від віруючих . Тобто це є елементарний спосіб доказати віру - не більше і не менше .
[/cut]
Записаний
Следи за контекстами!

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Про віру
« Прочитано #835 : 07 Грудня 2012, 15:00:28 »

більшість людей потребує віри. от ви наприклад вірите що плачем горю не допоможеш. ви вірите в те що самі будуєте своє життя. але бувають такі ситуації коли ви нічого самі зробити не можете. і тоді ви зміните свою думку, і віру. гарантую що з часом ви зміните свою думку. згадаєте мої слова. ви на вірному шляху бо шукаєте істину. зрештою ми ж мало що знаємо про не фізичне. невже ви вважаєте що людина це купка кісток та м'яса які з'являються для того що б перетворитись на гній? Адже основою віри є Творець всього живого і не дуже.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект
Про віру
« Прочитано #836 : 07 Грудня 2012, 15:08:40 »

Приїхало двоє чоловіків в гори. Мали на меті таку думку, прочитавши вищезгаданий уривок х Євангелії, хотіли перевірити, як то діє в житті. ВВечорі поселилися в готельчику. Напроти нього якраз була гора. Сказавши горі пересунутися , вони полягали спати. Вранці , вставши першим ділом до вікна, дивляться, гора на місці, оидн та й каже: - Я так і знав!  :)

Не в Карєрі перевіряється віра.... Дай Боже вам здоровя, терпіння і наполегливості. Всяке в житті буває.
Моя дитина була в реанімації в місячному віці, якби не наша віра, ми б осудили лікарів, можливо, позабивали їх, бо то такі були лікування якісні і все іже з медициною повязане.... :(  Місяць часу провели по лікарнях. Молитва віри нам ДУЖЕ допомогла. В мене є сенс боронити свою віру і оправдувати її, і свідчити про Бога! Не варто мені тут писати про все своє життя.  Одне можу сказати, що воно кардинально змінилося і до тепер пожинаю плоди.  :) А ви пишете, що то інша залежність...  :unknow  Поживіть своє життя, і у вас, можливо, ще багато раз думки.поміняються, поміняються світогляди. І, можливо отримаєте якусь залежність, добру..  ;)
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Про віру
« Прочитано #837 : 07 Грудня 2012, 15:22:48 »

отримаєте якусь залежність, добру
Залежність не може бути доброю. Залежність - то не свобода.

невже ви вважаєте що людина це купка кісток та м'яса які з'являються для того що б перетворитись на гній?
Я так не вважаю.
Такий Вам приклад: професора Парижської академії наук так вірили, що з неба не можуть каміння падати, що їх довго прийшлось переконувати явними фактами, тобто тикали їм під ніс уламками метеоритів. Все таки вони відмовились вірити в свої минулі догми. Так само з віруючими в релігійні догми може статись. Хоча фанатично віруючі - то вже психічно хворі, яких жодні факти не цікавлять і не переконають.
Записаний
Следи за контекстами!

Lyolik

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +268/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1098
  • Останні відвідини:
    04 Жовтня 2016, 14:32:28

    Звідки: Проспект
Про віру
« Прочитано #838 : 07 Грудня 2012, 16:11:51 »

Розумний професор

Один розумний професор одного дня в університеті поставив своїм студентам таке запитання:
 -Все, що існує, створено Богом?
 Один студент сміливо відповів:
 - Так, створено Богом.
 - Бог створив все? - запитав професор.
 - Так, сер, - відповів студент.
 Професор запитав:
 - Якщо Бог створив все, означає Бог створив зло, раз воно існує. І згідно з тим принципом, що наші справи визначають нас самих, означає Бог є зло. Студент принишкнув, почувши таку відповідь. Професор був дуже задоволений собою. Він вихвалявся студентам, що він ще раз довів, що віра в Бога це міф.
 Ще один студент підняв руку і сказав:
 - Можу я поставити вам питання, професор?
 - Звичайно, - відповів професор.
 Студент піднявся і запитав:
 - Професор, холод існує?
 - Що за питання? Звичайно, існує. Тобі ніколи не було холодно? Студенти засміялися над питанням молодої людини.
 Молода людина відповіла:
 - Насправді, сер, холоду не існує. Відповідно до законів фізики, те, що ми вважаємо холодом насправді є відсутністю тепла. Чоловік або предмет можна вивчити на предмет того, чи має він або передає енергію. Абсолютний нуль (-460 градусів по Фарегейту) є повна відсутність тепла. Вся матерія стає інертною і нездібною реагувати при цій температурі. Холоду не існує. Ми створили це слово для опису того, що ми відчуваємо за відсутності тепла.
 Студент продовжив:
 - Професор, темнота існує?
 Професор відповів:
 - Звичайно, існує.
 Студент відповів:
 - Ви знову не маєте рації, сер. Темноти також не існує. Темнота насправді є відсутність світла. Ми можемо вивчити світло, але не темноту. Ми можемо використовувати призму Ньютона щоб розкласти білий світ на безліч кольорів і вивчити різні довжини хвиль кожного кольору. Ви не можете виміряти темноту. Простий промінь світла може увірватися в світ темноти і освітити його. Як ви можете взнати наскільки темним є який-небудь простір? Ви вимірюєте яку кількість світла представлено. Чи не так? Темнота це поняття, яке людина використовує щоб описати що відбувається за відсутності світла.
 Врешті-решт, молода людина запитала професора:
 - Сер, зло існує?
 Цього разу невпевнено, професор відповів:
 - Звичайно, як я вже сказав. Ми бачимо його щодня. Жорстокість між людьми, безліч злочинів і насильства по всьому світу. Ці приклади є не чим іншим як проявом зла.
 На це студент відповів:
 - Зла не існує, сер, або принаймні його не існує для нього самого. Зло це просто відсутність Бога. Воно схоже на темноту і холод - слово, створене людиною щоб описати відсутність Бога. Бог не створював зла. Зло це не віра або любов, які існують як світло і тепло. Зло це результат відсутності в серці людини Божественної любові. Це на зразок холоду, який настає, коли немає тепла, або на зразок темноти, яка настає, коли немає світла.
Професор сів.
 Ім'я молодого студента було - Альберт Ейнштейн.
Записаний
Найбільша проблема Культури - це її відсутність

chuck

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +249/-9
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1382
  • Мачете не sms-ить...
  • Останні відвідини:
    21 Грудня 2018, 21:54:27

    Звідки: Тут не дуже далеко =)
Про віру
« Прочитано #839 : 07 Грудня 2012, 16:39:48 »

Якщо людина полишає шкідливу звичку під впливом зомбування і виконання ритуалів, то це однобоке благо для тої людини. Бо така людина стає залежною від маніпулятора, від віри в культ. Просто шкідлива звичка витісняється іншою залежністю. І, думаю, це не набагато краще, ніж людина з деякою шкідливою звичкою, але з не закріпаченою свідомістю.

Механізм приблизно такий й є: "Ніхто не зможе захопити будинок сильного, поки не зв'яже сильного".
Саме тому Христа звинувачували в тому, що Він зцілює силою веєльзевула. На що Христос відповів: "А чиєю силою ви зцілюєте?" Здавалося би, яка різниця, якщо для людини це полегшення?
Щоправда в текстах ніде не вказано, що після зцілення люди були від чогось залежні. Їхню волю ніхто не контролював. Тому Христос давав зціленим пораду: "Не гріши більше".

Знаєте, увірувавши в Бога, я ще ніколи не почував себе таким вільним.

Відчуття волі теж може бути залежністю.*

* Хто бачив фільм "К-Рах"?
Записаний
Живя, будь жив, будь совершенно жив. И делай все, что хочешь. Всё будет хорошо. Учитель
Не спрашивай, по ком звонит колокол: он звонит по Тебе. Эрнест Хемингуэй
Есть только миг, между прошлым и будущим — именно он — называется «жизнь»! © Леонид Дербенёв