Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 28 днів

Автор Тема: Дошлюбні сексуальні стосунки - це гріх...Як вважаєте Ви?  (Прочитано 158669 раз)

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

нє ну по якщо думати так як радять..... то виходить так :unknow
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

отрута

  • Користувач
  • **
  • Карма +14/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 97
  • Останні відвідини:
    10 Червня 2009, 22:20:23

    Звідки: Франківськ наГггг

 :=) я собі думаю шо в таких питаннях не варто слухати то що радять, бо інколи таке нарадять, що життя ненароком зруйнують..
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    26 Квітня 2024, 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

А я трохи хочу збочити з теми і запитати у Ньюромана, чи дійсно священник не має права дати шлюб, якщо молодята не підписалися у ЗАГСі (так мені звучить звичніше)? Бо для мене це дивна новина і я таке вперше чую. Знав, що церква у нас законодавчо не має впливу на державу, але не знав, що за церковними законами церква має підстроюватися під державні. Бо якщо за Польщі не було іншого інституту реєстрації шлюбу народження і смерті, а після 1939 року прийшли більшовики і створили ЗАГСи, то виходить, що церква під них підстроїлася. Так і було, бо мусіла. Бо КГБ не дрімало. Але зараз дещо інша ситуація. І у моїй свідомості шлюб церковний - то перед Богом і людьми, а у ЗАГСі - то юридична формальність, яка жодного відношення до духовності, віри чи релігії відношення мати не може.
Чекаю розяснень. Дякую.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Цитувати (вибране)
А я трохи хочу збочити з теми і запитати у Ньюромана, чи дійсно священник не має права дати шлюб, якщо молодята не підписалися у ЗАГСі (так мені звучить звичніше)?...

Зі 100 % упевненістю скажу, МОЖЕ ! Все залежить від обставин. Всіх ньюансів не знаю, треба запитати у священника, але дати шлюб без реєстрації у ЗАГСІ священник може без проблем.
Бо ж правильно ви написали, що Церква колись виконувала роль і ЗАГСУ, і школи, і шпиталю. Навколо Церкви, якщо можна так сказати, крутилося все життя християн.
Записаний

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ

Я дивуюсь тобі, Ньюроман, швидше за все, Юрко живе в цивільному шлюбі (суджу з реакції). І думаю, що людина не збирається брати відповідальність за свої відносини, принаймні зараз. Замість того, щоб допомогти йому прийняти правильне рішення і нарешті серйозно обдумати його стосунки з партнеркою, ти своєю некомпетентною і нелогічною (бо яка різниця тоді між гріхом і святістю, між цнотливісю і блудом. Хіба Бог благословляє блуд? А священники це представники Бога.) відповіддю підштовхуєш людину до блудних стосунків.
Матф.18:7 Горе миру от
соблазнов, ибо надобно придти
соблазнам; но горе тому человеку,
через которого соблазн приходит.

 Думаю, що його дівчина з радістю вийшла б за нього заміж, якби він, звичайно, їй це запропонував.

Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


До твого відому Juli, я давав попередню відповідь після того як порадився зі священником.
А тобі раджу зійти із суддівського трону! із благоговінням і лагідністю писати свої повідомлення.   :happy:
« Останнє редагування: 08 Лютого 2008, 23:03:31 від newroman »
Записаний

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


"Звичайний" гріх


Про те, що відбулося тоді з нами в тій церкві, знають тільки мої батьки. Навіть батькам чоловіка ми не сказали, - занадто вже все, що трапилося, було непередбачено, інтимно і нез’ясовно. Про це, напевно, більше ніхто і не довідається, але коли бачиш, як живуть дорогі і близькі люди, мої друзі, просто гарні знайомі, шукаючи і не знаходячи спокою і радості в сімейному житті, з кожним роком все більше і більше хочу розповісти свою історію. Розповісти про початок величезного щастя в нашому маленькому світі. Розповісти, щоб інші почули. Щоб повірили, задумалися, і, можливо, що-небудь у своєму житті змінили...
Починаючи студентське життя в столичному університеті, ні я, ні мої подруги не були настроєні якось особливо зберігати невинність. Панянки ми були досить симпатичні. І хоча молоді люди, дивлячись нам вслід, не падали штабелями, недоліку в носіях шоколадок і „розпивачів чашечок чаю” в гуртожитській кімнатці не було. „Свого” хлопця я побачила відразу. Те, що це „моє”, зрозуміла з першого погляду. З другого - переконалася, що почуття взаємне. А після третього ми стали зустрічатися. Постіллю справа закінчилася рівно через 1 місяць і 6 днів після того, як він пошепки сказав мені про любов у день святого Валентина.
Моя мама категорично жадала від мене і молодшої сестри не пробувати забороненого плоду близькості з чоловіком до повноліття. Але збираючи в університет, на кухні, коли заснув батько, видала мені баночку із протизаплідними таблетками і розповіла, як корис-туватися. „Якщо все-таки завагітнієш, приїжджай, щось вирішимо”, - мама, хоча й була православною і ходила в церкву, не вірила, що її дитятко залишиться в чистоті до самого вінчання. Так що там, про моє заміжжя тоді ні вона, ні я не думали. Все це було далеким, а нове доросле беззаборонне статеве життя - прямо на порозі...
Зустрічалися ми з моєю майбутньою другою по-ловиною „як усі”. Разом прогулювали пари, гуляли до закриття гуртожитків по студмістечку, горланячи піс-ні і поглинаючи стандартне „пиво з горішками”. Коли вдавалося, залишалися один в одного ночувати, спроваджуючи сусідів по кімнаті. І, звичайно ж, оберігалися.
Ми один одного любили. Дуже сильно, міцно, беззавітно. Але при цьому сильно мучили. Я - віднос-но спокійна, коханий мій - теж, але не проходило і дня без скандалу та нервувань. І абсолютно все - на рівно-му місці. „Ненавиджу його, нехтую! Відкіля він узявся на мою голову! Хочу, щоб зник. Зараз же!” - писала я у своєму щоденнику після чергового вияснення відносин. А поруч, на наступній сторінці – „Він най-рідніший, він - моє щастя, найкраще, найдорожче”. Тоді незрозуміле моє роздвоєння тільки тепер для мене розкрилося, розшифрувалося, оголивши бідним, пораненим блудним життям душу і любов. Щира Лю-бов сама по собі чиста, добра, віддана, у корені не здатна заподіяти біль улюбленому і глибоко жертвенна. Во-на дана Богом як найбільша милість людині і розкриває повноту й незбагненну силу Любові Божественної до свого творіння. Але гріх як злочин людини проти Творця спотворює цей Господній дарунок до невпізнанності. Величезна, незліченна безліч прикладів любові-катування, любові-страждання маємо ми перед очима. Анна Кареніна і Вронський, Емма Боварі і Родольф, Гумберт Гумберт і Лоліта, Феб і Есмеральда страждали саме тому, що любили любов’ю порочною, гріховною, злочинною. В дійсній чистій любові не заподіюють один одному страждання і біль.
От так і жили: любили, лаялися, мирилися. Зрідка, по святах, і в церкву ходили. Навіть сповідалися і причащалися. Панотці вислухають сповідь, скажуть молитися про благополуччя в подружнім житті таким-то святим. А ми повернемося додому - і знову за своє...
Один раз на Новий рік ми з моєю молодою людиною, вже маючи за плічми трирічний стаж „зустрічання”, поїхали до мене додому. Батьки подивилися на нас... „Одружуйтесь”, - говорять. Ухвалили на літо, десь у липні - під вінець. Радісні, окрилені повернулися ми в Київ. „Все буде по-іншому, по-новому», - співало серце.
І тоді ні з того ні із цього мене завзято стало переслі-дувати відчуття лиха, якогось великого і невідворотного. І ще я відчувала, що лихо наступить, але я буду жити з ним і переборювати довго і завзято, без розпачу і паніки. Моя інтуїція, а точніше Ангел Хоронитель, з усіх сил мене попереджав.
Напевно, той день був нашим останнім шансом. Ми прийшли обоє в церкву на сповідь і причастя. Завтра починався Великий піст - час щиросердого покаяння й очищення. Ми стали в чергу до одного священника. Бачили його вперше. Свій „головний” гріх звичайно я говорила в самому кінці, щоб дати собі час морально підготуватися. Соромно було, ніяково. І ось, після оголошення про наші неплатонічні відносини з коханим, добросердечне обличчя панотця змінилося, і він раптом жорстко сказав: «Відлучаю тебе на рік від причастя».
Мої сльози не змусили себе довго чекати. Я, плачучи, пояснювала, що нам через півроку вінчатися - як же без причастя? А священик наполягав: „Ти ж блудним життям живеш, як смієш ти взагалі Тіло і Кров Господню прий-мати!” Ридала вже навіть не я, а моя знесилена, вгрузла в гріховному болоті душа. Священник пішов у вівтар помолитися, я залишилася один на один з іконами, не маючи сил підняти очі на лики святих, і тільки сильно просила Бога мене простити. Коли повернувся отець, він сказав спокійно і серйозно: „Обіцяй, що більше не будеш спати зі своїм нареченим до вінчання. Клянися на Біблії назавжди залишити блудне життя і надалі зберігати се-бе в чистоті”. Ці слова дикістю пролунали для мене. А першою думкою було – „адже це неможливо!” Але душа вчепилася за цю ниточку і з усіх сил заволала про допомогу. „Клянуся”, - сказала я. І через хвилину вже зберігала в собі Христа прийнятого. А за мною йшов мій коханий. Отець, поговоривши і з ним, пішов у вівтар для молитви.
Весь залишок служби я проплакала від щастя. Напевно, до того моменту я ніколи не була так сильно щаслива. Душа моя молилася і не знаходила слів подяки Богові за цю милість, за порятунок, за допомогу в боротьбі з гріхом і благословення на нове життя. В той же день безвісти зникло відчуття лиха і з’явилася сильна впевненість, що все тепер буде по-іншому.
Те, що Бог простив нас, я читаю тепер в очах моєї донечки, що от уже сім місяців наповняє щастям наш з чоловіком будинок. І одружилися ми радісно, і живемо в любові чистій, неспотвореній, без образ, і дитину чекали з захватом, і народила я легко...
Страшно подумати, що чекало б нас, якби не відмовилися ми перед Великим постом від звичайного, „як у всіх”, гріха.
Наталія Голуб
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

дати шлюб без реєстрації у ЗАГСІ священник може без проблем.
Це скоріше зло, а не благо. Я вважаю блудом незареєстровані у РАГСі стосунки. Тут церква має діяти спільно з державою, щоб зміцнити інститут шлюбу
Записаний
When doctors differ who is to decide?

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Я не писав, що це є правило, а в ОКРЕМИХ випадках, нестандартних. А так реєстрацію із ЗАГСУ взагалі то вимагають усі священники, і для нас християн тут ніякої проблеми неповинно бути: зареєструвався собі в ЗАГСІ тай прямо до церкви на благословіння.
Записаний

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Амінь.
Краще щоб тих випадків було якомога менше. Звичайно, уникнути всього різноманіття обставин неможливо. Тому вони стають випробуванням і для простих людей і для священників, що їх Бог поставив. З випробування треба виходити з честю
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ

Окремі випадки -  це час, коли представлена можливість вибору: діяти згідно Слова Божого чи підім`яти Його під обставини. Зрозумійте, конфесії не мають значення, важливо зробити Слово Боже основою життя і підставою для прийняття будь-яких рішень. Ви відстоюєте позицію конкретної конфесії, а я говорю Слово Боже – це причина, по якій наші відповіді відрізняються. Бога (а цьому Він навчив і мене) цікавлять люди, а не догми певної конфесії. 


Прим. модератора.
Шановна Juli ! Починаючи з другого речення цього повідомлення, Ви кажете не по темі
« Останнє редагування: 09 Лютого 2008, 12:24:54 від doktor-maks »
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

doktor-maks

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ

Тут Антін писав, що його друг, не маючи українського громадянства одружився з дівчиною і взяв лише шлюб в церкві без реєстрації РАГС через певні, вважаю, поважні причини. От у мене виникає питання. Якщо ми беремо шлюб в церкві, а в РАГСі не реєструємо, або навпаки, реєструємо в РАГСі і не беремо шлюб в церкві, то що ми в обох випадках грішимо?  :unknow

Реєструємо РАГСі, бо є громадянами своєї країни. Це ознака громадянської свідомості і відповідальності перед законом (державним).

Перед тим йдемо до лікарів на комплексне обстеження. Це ознака чесності один перед одним і відповідальності за своє здоров'я і здоров'я майбутнього покоління. Якщо одна сторона має певні проблеми із здоров'ям, нехай буде чесною і каже зразу, а не приховує. Для іншої сторони це буде випробуванням, чи дійсно він (вона) любить свою половинку або бере шлюб чисто функціонально.

Завершити цивільний шлюб шлюбом церковним, присягаючи жити разом аж до смерті, виконуючи по совісті прийняті на себе зобов'язання відносно себе і нащадків. Якщо обидві сторони є віруючі люди (або вважають себе такими, або просто вважають, що так треба), то немає виникнути жодних проблем. Навіть якщо в них різні конфесії. Я знаю випадки, коли обряд здійснювали два священники - УГКЦ і УПЦ КП.
Записаний
When doctors differ who is to decide?

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ

Як це я кажу не по темі? Мене запитали до якої конфесії я належу - і саме на цьому грунтуються, коли говорят, що моя думка не вірна. Тому я і пояснила, що справа не у конфесіях, а кожна з них повинна брати за основу для прийняття рішень стосовно шлюбу Слово Боже.


Прим. модератора.
Повідомлення, де Вас питали до якої конфесії Ви належите, вилучені з цієї теми
« Останнє редагування: 09 Лютого 2008, 12:46:42 від doktor-maks »
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

newroman

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +132/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1079
  • Останні відвідини:
    01 Квітня 2016, 19:51:36


Така собі релігійна демократія.  :pardon


Прим. модератора.
Ці повідомлення були перенесені в окрему тему "Особисті питання". Будьте уважнішими
« Останнє редагування: 10 Лютого 2008, 21:02:06 від doktor-maks »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    26 Квітня 2024, 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського


Я дивуюсь тобі, Ньюроман, швидше за все, Юрко живе в цивільному шлюбі (суджу з реакції). І думаю, що людина не збирається брати відповідальність за свої відносини, принаймні зараз.

 :D :-D :-D :
Ото насмішила. Я давно так не сміявся. Думаю всі хто мене знають особисто і прочитають написане Тобою, будуть теж голосно сміятися.
Звісно є випадки, коли певні елементи, переважно чоловіки, не збираються як Ти кажеш брати на себе відповідальність, а простіше подружка каже шо не буде з ним спати до шлюбу, от він і йде до шлюбу, але не роблять весілля і не розписуються. А потім він її за рік - пів року лишає. Але то яким вже впевненим нелюдом треба бути...
Ми з жінкою вже скоро як півтора року живемо разом, взявши шлюб у церкві. Нікуди я тікати не збираюся і усвідомлюю всю відповідальність за сім'ю, яка на мені спочиває з моменту, як я сказав у церкві "ТАК". А розпишемося ми може навесні, а може за рік, а може як дитина народиться. Було весілля. ми носимо обручки і всі і так знають, що ми чоловік та дружина.
Хочу теж відмітити, що під впливом вашої реакції, процес розпису у ЗАГСі мабуть пришвидшиться. Не люблю дратувати людей. Навіть зовсім мені незнайомих.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

ну ви теж - джентельмени. всі напали на дівчину. думаю це більший гріх ніж дошлюбний секс.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ

Мені дуже приємно прочитати про ваші наміри якнайшвидше одружитися, Юрко! Це прояв гідний справжнього чоловіка! 8)
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    26 Квітня 2024, 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Я одружений, вже з 16.09.2006!
А розписатися  то не штука. от перед 8 м березня підем заяву подамо  :-D
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Рибка

  • Активіст
  • *****
  • Карма +962/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 2922
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

    Звідки: Калуш

Хі хі хі  :D :D :D
Напевне Juli не знає що на форумі є Рибка, яка є дружиною Юрка. :-*
Шлюб ми взяли і весілля у нас було гарне, єдине чого у нас нема це штампа в паспорті, але це виправиме.
А на той час коли ми одружувались, ми не мали змоги піти в Загс по деяких обставинах.
Ось пару фото з весілля. З шлюбу.


« Останнє редагування: 12 Лютого 2008, 13:14:27 від Рибка »
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Juli

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +101/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 556
  • "...эти всесветные возмутители пришли и сюда"
  • Останні відвідини:
    17 Червня 2011, 10:55:53

    Звідки: Івано-Франківськ

Вас обвінчали без наявності реєстрації? 
Записаний

" Так как ты дорог в очах Моих, многоценен, и Я возлюбил тебя, то отдам [других] людей за тебя, и народы за душ