Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Українська мова- проблема реальна чи надумана  (Прочитано 402315 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

derevynka

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-4
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 797
  • Останні відвідини:
    15 Жовтня 2011, 03:36:30

    Звідки: українки
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #240 : 29 Вересня 2010, 17:39:30 »

Хоч пів країни дуже добре розмовляє російською.
лише ті хто з вільнюса добре розмовляють - більшість бекає і мекає , а молодь уже майже не говорить ( правда трохи розуміє )
Записаний
Людина взагалі не може нічого зрозуміти , доки не випробує це на власній шкірі .  http://vimeo.com/12698818  -- Радянська історія

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #241 : 29 Вересня 2010, 19:37:56 »

Український дубляж значно якісніший і кращий ніж російський і це доводять касові збори.
Я не про кінотеатри, а телебачення. Мою свекруху, вчительку української мови, яка російською говорити взагалі не вміє, тіпати починає від озвучки улюбленного серіалу.
Нє слухати російську кончєну попсу.
Я її і так не слухаю. Чому не можна слухати англо-, франкомовні хіти? Чому мені нав"язують тільки українські? Заповнити весь ефір якісними українськими піснями не виходить, то чому має страждати слухач?
Хто не знає мови. на держ службу не брати. В універах викладання виключно українською.
Я - за. І це не українізація. Це має бути норма.
Я проти толерантності
 А я - за.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #242 : 29 Вересня 2010, 19:54:43 »

Я не про кінотеатри, а телебачення. Мою свекруху, вчительку української мови, яка російською говорити взагалі не вміє, тіпати починає від озвучки улюбленного серіалу.
Дивіться якісний переклад. Наприклад Альф на російський взагалі не звучав. А секс і місто? чи Друзі? Є купа яскравих прикладів. Та головне що українініхація до тих дешевих серіалів відношення ніякого немає.
Я її і так не слухаю. Чому не можна слухати англо-, франкомовні хіти? Чому мені нав"язують тільки українські? Заповнити весь ефір якісними українськими піснями не виходить, то чому має страждати слухач?
Не подобається не слухайте. Скрутіть то радіо і забудьте. При чому тут українізація?
А я - за.
 Я б з вами раніше погодився, але зараз бачу що толерантність боком вилазить. Тре зайняти жорстку позицію. Та на жаль не з нашими "щирими"
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #243 : 02 Жовтня 2010, 18:54:40 »

Цитата: yaro my від 18 Вересня 2010, 19:58:38
Якщо приймуть закон про мови, то на телебаченні зникнуть квоти на українську мову, мову навчання у вузах будуть вибирати студенти, а дублювати фільми можна буде російською
Українська мова спочатку стане тільки мовою "села" а згодом, коли ми помремо,  зникне, бо нашщі діти змушені будуть розмовляти російською
Поясніть будь-ласка, чому з прийняттям нового закону про мови наші діти будуть змушені говорити саме російською?
Записаний
Следи за контекстами!

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #244 : 02 Жовтня 2010, 18:56:10 »

Наші діти будуть говорити тією мовою якою будуть говорити всі довкола.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #245 : 02 Жовтня 2010, 19:00:22 »

Цитата: yaro my від 04 Вересня 2010, 20:18:31
Екстраполюємо висновок і на них?
А чому ні?
Ось результат:
Просто як жарт.
, а ще вони все наше сало з"їли.
Такі жарти правильніше називати насміханням над східними сусідами. Це не культурно.
Отже перефразувавши отримуємо:
Приховано: Показати
Уривок з наукової праці:
Відомо, що майже кожен ірландець, який складав тест на рівень інтелекту, складав його англійською. Також відомо, що жоден есквайр не склав тесту на IQ ірландською.
P.S."І Ви ще досі сумніваєтесь у вузьколобості, обмеженості, нетактовності, тупості, дебілізмі, вульгарності, зверхності, самозакоханості і ще раз тупості наших  східних (з точки зору ірландців) сусідів?!"
Я не шукав аналог слова москаль, бо не пригадав, як зневажливо ірландці називають східних сусідів, тому замінив його на "есквайр".
Пару: українець-росіянин я замінив на ірландець-англієць, є й інші подібні варіанти: чукча-росіянин, чуваш-росіянин, татарин-росіянин, гуарані-іспанець, галісієць-іспанець, баск-іспанець, каталонець-іспанець, валенсіанець-іспанець, алжирець-француз і т.д.

Записаний
Следи за контекстами!

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #246 : 03 Жовтня 2010, 10:32:29 »

Поясніть будь-ласка, чому з прийняттям нового закону про мови наші діти будуть змушені говорити саме російською?
Тому що це як реклама ви купуєте ті товари рекламу яких більше бачите. так само мова при совку найбільше було засилля російської от і маємо багато російскомовних громадян. Я вважаю що в Україні має бути українська в більшості. десь відсотків на 90. а решта десять то всякі меншини. Просто ніщо вже не змусить українофоба вивчити українську.
Відповідь від: 03 Жовтня 2010, 10:28:03
Такі жарти правильніше називати насміханням над східними сусідами. Це не культурно.
Отже перефразувавши отримуємо:
Вибачте я клав на культуру . коли зливають національні інтереси. Вибачте але коли в образливій формі розмовляють про Україну їзх чомусь ніхто некультурними не називає. Я за культуру з культурним сусідом типу Білорусі. Але коли тебе бють по одній щоці підставляти іншу я не буду. Вважаю що в питанні мови потрібна жорстка політика. Є регіони де необхідна російська наприклад регіональна. от  івсе але від держ іспиту з української ніхто не звільняє. Хоч працювати здавай іспит і працюй. Жорстко справедливо, в межах національних інтересів. По доброму не вийшло тре по злому.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Сонечко+

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +801/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3805
  • Сонячного життя вам, сповненого чудес і сюрпризів!
  • Останні відвідини:
    09 Вересня 2023, 17:33:39

    Звідки: з маминого животика
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #247 : 03 Жовтня 2010, 19:49:02 »

Моя Дашенька загубилась на набережній. Поки я її шукала, вона виявляється спокійно вирішила добратись додому сама. Молодець в тому, що вона якось запам"ятала вулицю, на якій ми жили в Ялті. Вона не плакала, не кликала маму і тому на неї ніхто не звертав уваги. А вона підходила до людей і питала як їй добратися до такої вулиці. І уявіть собі. Дашенька сказала, що її ніхто не зрозумів, бо вона питала по-українськи. 4 чоловік (3 жінки і 1 чоловік) відповіли їй одне і те ж: "Что-что? Я не понимаю". І тільки через півгодини сидіння на лавочці на неї таки звернули увагу якісь 2 приїжджі жіночки, вони порозумілися накінець і відвели до працівників міліції. От і немає мовних проблем. А мені зробили суворе зауваження - "вчіть російську мову, хохлуші!"
До речі в Ялті ВСІ надписи на російській мові і ні однієї української церкви. Може все таки не так і погано українцям знати українську мову, а не радити підлаштовуватись під російськомовне населення.
А щодо українофобів - згідна з яро мі - бачу один метод - той же, що і при совку - заставити знати мову. Не можеш - не говори, але розуміти і знати, якщо у тебе не має довідки, що ти дебіл - мусиш. Тільки так їхнім дітям і внукам буде легше не цуратися рідного. Англійську ж вчать і не верещать, що вони її ніколи не чують в побуті.
 
Відповідь від: 03 Жовтня 2010, 19:40:53
Я не про кінотеатри, а телебачення.
Це правда. Досить часто буває так, що дивуєшся чому саме ця людина працює тележурналістом чи робить переклад. Тай по радіо не раз було чути, наприклад "дякую вас!" і т.п.
Записаний

ulgur

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +60/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 542
  • Останні відвідини:
    18 Липня 2021, 13:24:19

    Звідки: калуш, drug.street
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #248 : 03 Жовтня 2010, 20:18:33 »

Що ж ВИ хочете Ялта- це ж Крим. А всі кримчани вже подумки громадяни Росії.
Влітку довелось поспілкуватись з однією кримчанкою з Євпаторії, громадянкою України. Так вона про Росію весь час казала - у нас, у наших (наприклад: Вы слышали у нас в Маскве... ) :o
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #249 : 04 Жовтня 2010, 17:12:30 »

А всі кримчани вже подумки громадяни Росії.
Далеко не всі. Татари нізащо під Росію не ляжуть та й українців в Криму трохи є. Але звичайно більша половина етнічні росіяни.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #250 : 04 Жовтня 2010, 20:38:42 »

Але звичайно більша половина етнічні росіяни.
Спеціально заселені на місце вивезених татарів.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


gaar

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +179/-52
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3240
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 00:44:43

    Звідки: korotka
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #251 : 04 Жовтня 2010, 20:39:35 »

Та іх там з кожним роком більше і більше.Шляхів багато-2а  основні 1й-банально купляють жилплощу люди з грошима,достатніми на Ялту але недостатніми на Ніццу,відправляють на літо( батьків дітей....)2й-пенсіонери чорноморського флоту,ці відносно молоді46-50 років -політично активні і радикальнонастроені мутять воду,іх відносно багато,на пенсіі робити нічого і "граються " в політику -небезпечні.
Записаний
ІНТЕРНЕТ створює ІЛЮЗІЮ,неможливості одержати в МОРДУ

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #252 : 04 Жовтня 2010, 20:45:27 »

Ше троха такої "небезпечності" і будуть одні з другими там виясняти шо по чьом. А ми в Болгарію і Хорватію, а ще Туреччину і Єгипет. Заср :censoreли Крим по вінця...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #253 : 04 Жовтня 2010, 21:38:04 »

Спеціально заселені на місце вивезених татарів.
А яка різниця? Вони є і нікуди не дінуться. І вся біда в тому що наша влада чи ото помаранчева чи блакитна нічого не робить, а точніше робить все щоб загострити відносини, а не вирішити питання.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #254 : 04 Жовтня 2010, 22:11:45 »

А яка різниця?
Велика різниця. Треба розуміти і ПАМЯТАТИ що ситуація була штучно створена. А то означає, що сама собою ситуація не вирішиться. Її потрібно вирішувати.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #255 : 04 Жовтня 2010, 22:16:10 »

Велика різниця. Треба розуміти і ПАМЯТАТИ що ситуація була штучно створена. А то означає, що сама собою ситуація не вирішиться. Її потрібно вирішувати.
Виселити їх назад? До речі там не тільки заселені росіяни. Багато росіян пов'язаних з появою флоту.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #256 : 04 Жовтня 2010, 22:30:02 »

ну чого так в лоб відразу. Просто кажу, що потрібно памятати витоки. Звісно далеко не всі кримчани наглюки і невиховані. Але чогось як правило найгірші то ті що або "нові кримчани" або переселені (зі старих). то так як у Москві. отримав прописку і зразу - "панаєхалі!"
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #257 : 04 Жовтня 2010, 22:32:59 »

ну чого так в лоб відразу. Просто кажу, що потрібно памятати витоки. Звісно далеко не всі кримчани наглюки і невиховані. Але чогось як правило найгірші то ті що або "нові кримчани" або переселені (зі старих). то так як у Москві. отримав прописку і зразу - "панаєхалі!"
Та для чого далеко брати найнаглішими в Калуші є колишні жителі навколишніх сіл. Таких виховує тільки груба сила, або життя.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:26:16

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #258 : 04 Жовтня 2010, 22:40:41 »

Тре було бачити, як бабка під 85 років що щодня ходила плавати у морі  :o йдучи по пляжу "Львівського залізничника"  :censore кала, що мол народа панаєхала многа, а як Рибка якось не так перед нею стала, то та залупилася, що їй сонце заступили. то на стільки абсурдально виглядало, що повністю розгубленим себе почуваєш. Бабка ледь жива, а отой жовч злісний з неї як з слимака слиз...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #259 : 05 Жовтня 2010, 06:59:23 »

Тре було бачити, як бабка під 85 років що щодня ходила плавати у морі  Шокований йдучи по пляжу "Львівського залізничника"  Цензура кала, що мол народа панаєхала многа, а як Рибка якось не так перед нею стала, то та залупилася, що їй сонце заступили. то на стільки абсурдально виглядало, що повністю розгубленим себе почуваєш. Бабка ледь жива, а отой жовч злісний з неї як з слимака слиз...
ну те саме можна сказати і про деяких корінних львівян
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.