Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Українська мова- проблема реальна чи надумана  (Прочитано 402487 раз)

0 Користувачів і 3 Гостей дивляться цю тему.

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #180 : 09 Серпня 2010, 23:45:45 »

Ну це ви з себе смієтеся, я правильно розумію? Чи вважаєте себе іншою?
Хай мене вважають неправильною українкою, яка
своїм потуранням і всеохоплюючим прагненням "жіть дружна" допомагають....
світовому імперіалізму, але я не підтримувала і не підтримую ніякі сепаратистські нахили у сучасному світі, бо пам"ятаю, що у нас теж є "спірні" території. Для чого підтримувати преценденти?

Відповідь від: 09 Серпня 2010, 23:22:26
Вони мають писемність? Я такого не чула.
Ну то доведеться почитати. Принаймні лемки точно на то претендують.
Це з Вікіпедії:
Вважається, що за основу літературної русинської було взято лемківський діалект української мови.

Отже, ми говорим про одну мову.

 Українські мовознавці вважають її діалектом української мови, тобто це карпатська група південно-західного наріччя, до якого входять:
бойківський говір (північнокарпатський, або північнопідкарпатський);
закарпатський говір (середньозакарпатський, підкарпатський, південнокарпатський);
лемківський говір (західнокарпатський).

До письмового вжитку ця мова пробиває собі дорогу з кінця 19 ст. Довгий час вона не мала свого літературного варіанту. 1923 року була видана граматика, де були визначені норми югославського варіанту русинської мови.
Першою країною, що визнала русинську мову офіційно, була колишня Югославія[Джерело?]. В 1995 Словаччина також визнала русинську мовою національних меншостей, але офіційною мовою в Словаччині вона не є. Деякі документи (наприклад, пам'ятки виборцям) у Словаччині містять фрагменти русинською мовою поряд з літературними українською, угорською, ромською, німецькою й англійською. У деяких населених пунктах, де проживають русини, присутні двомовні вивіски.[5][6]

Оце приклад толерантного ставлення до інших мов.
 Я проти визнання русинської мови, бо наступним кроком буде боротьба за від"єднання від України. Для мене проблема сепаратизму на Закарпатті перестала існувати в середині 90. Але недавно попала на форум "свідомих" русинів. Я була шокована. Сепаратизм не просто віджив, він розгорівся з новою силою. Дехто буде в цьому бачити лише "руку Москви". А я бачу бажання банального переділу сфер впливу в регіоні. І амбіціям "вождів" нема меж. Так, звичайно, Москва тут крайньою не лишиться, але першопричина - гроші. Вони навіть створили свій кабмін,  призначили дипломатів і включили в бюджет "країни" доходи... від транзиту газу і нафти.
 Я щиро переконана, що Закарпаття недовго "проживе" незалежним і дуже швидко його розтягнуть на куски "сусіди" або створить свій анклав Росія (цілком реальний варіант).
 Попередніми дописами я намагалась показати, що протестуючи проти політики  :moskali, українці від них недалеко пішли по відношенню до нацменшин. Не всі це розуміють. Напевно, я погано пояснювала. :(
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #181 : 10 Серпня 2010, 14:03:39 »

А це як? В Україні заборонено вивчати національні мови? Заборонено видання національними мовами, немає факультетів національних мов в університетах, Україна заперечує, що ці мови взагалі існують, а не є діалектами української мови? :o Те, що Україна негативно ставиться до сеператистських настроїв закарпатських русинів до питання яке ми обговорюємо зараз не має жодного відношення. Ви самі сказали - це політика. Визнання русинської мови лоюбіюється з однією метою, Ви знаєте з якою але повторюю - ЦЕ НЕ Є МОВНИМ ПИТАННМ.  В мовних питаннях Україна має нормальне законодавство, яке ніяким чином не утискає розвиток національних мов. Повертаю Вас до теми дискусії - Російська мова, як друга державна мова і небезпека ЗНИКНЕННЯ української мови в звязку з цим. Ніхто тут не заеперечує права росіян вчити своїх дітей на російській мові, розмовляти російською мовою в побуті. Заперечується намагання тих, які вважають себе етнічними росіянами ЗВІЛЬНИТИ своїх дітей від вивчення ДЕРЖАВНОЇ МОВИ, якою є українська і перенести російську мову  з побутового рівня на офіційний. Я наприклад вважаю принциповим наприклад, коли я розмовляю з російськомовною людиною але знаю, що вона є громадянином України - я не переходжу на російську мову, бо я маю таке саме право претендувати, що і ця людина перейде на мою мову, через те, що врешті-решт ми в Україні. Але коли я знаю , що я розмовляю з росіяниним, то тоді, звісно, я розмовляю з ним російською. Чому принциповість у такому питанні викликає у Вас сором за співвітчизників?
А те, що Ви пишете про навчання в угорських університетах до цієї теми не має жодного стосунку. Я згадала це через те, що Ви згадали, що є етнічні меншини в Закарпатті, і вони по-вашому терплять якісь утиски, а по-моєму ніяких. Просто вимога дотримуватись закону про мови не є утиском. Кар"єру вони звісно також можуть робити де собі хочуть, якщо не в Україні, то їм звичайно необов"язково знати Українську мову, я не маю нічого проти, але якщо в Україні, то всього -навсього треба дотримуватись закону. Але ж Ви чомусь вказуєте на те, що угорські діти можуть не вчтити українську мову, бо не збираються жити в Україні, але закликаєте українців нащось вчити російську навіть, якщо вони не збираються жити в Росії, і Вам соромно, що хтось не знає відповісти російською, якщо до нього звертаються російською... Де тут логіка? Де тут утиски, де тут радикалізм? Є Конституція України, в якій є стаття про місце української і національних мов. Ви не згідні з тим, що як буде порушене таке СТАТУС КВО, то виникне небезпека зникнення української мови а разом з ним і української нації?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

BanderiveC

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +351/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1542
  • Останні відвідини:
    26 Грудня 2023, 13:22:28

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #182 : 10 Серпня 2010, 14:53:50 »

Вчора знайомий з Криму дзвонив (він там відпочиває) - казав шо дуже жаліє шо вила з собою не взяв !  :butcher
Каже шо там зараз таке твориться... І шо саме дивно, шо приїжджі росіяни досить нормально ставляться коли чують українську, а от наша бидлота з СХІДНИХ областей...
Каже зайшли в один кабак, де був більярд. Спитались в якогось діда чи є в них Американка - дід сказав шо "они в хохляцкие игры не играют" - каже шо він того діда чуть шампуром не проштикнув. Взяли того діда добре за сраку - дід почав включати задню...
От так-то....
Записаний
Experientia est optima magistra...
  

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #183 : 10 Серпня 2010, 15:40:13 »

Я наприклад вважаю принциповим наприклад, коли я розмовляю з російськомовною людиною але знаю, що вона є громадянином України - я не переходжу на російську мову, бо я маю таке саме право претендувати, що і ця людина перейде на мою мову, через те, що врешті-решт ми в Україні.
в мене цікавий випадок був цього року в Львові :)
я почав розмовляти з людьми по українськи,думав шо вони з України,
вони відповіли і продовжили бесіду по білоруськи,
і коли я перейшов на російську,вони відповіли щось типу мі цябе слушна разумеем :),так ми і проболтали кожен на своїй.
Ті люди були з Гродно.(казали шо не часто білоруську в Білорусі почуєш)
і с русскими я говорив по українськи,(самі попросили)люди з Петербурга.
Я вже давно зробив собі вивід :=)
росіянин розуміє українську і білоруську
білорус розуміє російську і українську
українець розуміє російську і білоруську
москаль ніпанімаєт ні українську ні білоруську :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #184 : 10 Серпня 2010, 23:36:09 »

А це як? В Україні заборонено вивчати національні мови? Заборонено видання національними мовами, немає факультетів національних мов в університетах, Україна заперечує, що ці мови взагалі існують, а не є діалектами української мови?
У мене склалось враження, що так воно і буде, якщо люди з Вашими ідеями міцно стануть у керма. Нема нічого поганого в тому, щоб захищати українську мову. Але в даному випадку мені неподобається тактика:"найкращий захист - це напад".
якщо махати "шашкою"-то так
А як треба? Невже ви вірите в те, що це можна буде зробити вмовляннями , "роз"ясненнями" і просвіницькою роботою
А я вважаю, що в мовному питанні чим менше «зайвих рухів», чим менше примусу – тим дієвіше буде.
знаєте, головне правило - не нашкодь. інколи дії гірші від бездіяльності.

Те, що Україна негативно ставиться до сеператистських настроїв закарпатських русинів до питання яке ми обговорюємо зараз не має жодного відношення. Ви самі сказали - це політика. Визнання русинської мови лоюбіюється з однією метою, Ви знаєте з якою але повторюю - ЦЕ НЕ Є МОВНИМ ПИТАННМ.
В моїх дописах це саме мовне питання.
Я пишу: так історично склалось, що є громадяни України, які не знають мови взагалі.
Ви відповідаєте:
Ніхто не заперечує права "руськоязичних" вчитися в школі на їх мові, але вчити українську вони мусять в тому випадку, якщо вони хочуть робити кар"єру в Україні, у владі, чи в державних органах, чи в лікарні, чи в школі...
Ніби все правильно. Але...

Всі підтримують що мова повинна бути одна,українська. Але так різко переходити не можна. Навели приклад. Людина прийшла в держ установу. Там дали заповняти бланк, звичайно українськною. Людина звертається до службовця допомгти заповнити. Виявилось що ні той ні інший писати українською не вміють. Як бути цим людям?
Ви знову скажете: вчити мову. А я би сказала, що треба просто в регіонах, де живуть переважно нацменшини в установах розкласти переклади бланків на інші мови, щоб люди мали можливість заповнити українською. Хіба це тяжко?

Я навела приклад.
Деякі документи (наприклад, пам'ятки виборцям) у Словаччині містять фрагменти русинською мовою поряд з літературними українською, угорською, ромською, німецькою й англійською.
І те, що це не робиться дотепер я вважаю поганим ставленням до нацменшин і заперечую, що
В мовних питаннях Україна має нормальне законодавство, яке ніяким чином не утискає розвиток національних мов.
Саме таким ставленням Україна дає ще один привід для розгоряння сепаратизму на своїй території.

А для того, щоб ситуації, коли держслужбовці не володіють державною мовою, не повторювались
влада могла б матеріально заохочувати викладачів української надавати житло премії.
я би ще додала матеріальне заохочення посадових осіб за знання державної мови. Саме заохочення, а не звільнення за незнання. Скажімо, раз на рік проходити ДОБРОВІЛЬНО атестацію на знання мови і за результатами – винагорода. І враховувати знання мови при можливому кар»єрному рості .

Я наприклад вважаю принциповим наприклад, коли я розмовляю з російськомовною людиною але знаю, що вона є громадянином України - я не переходжу на російську мову, бо я маю таке саме право претендувати, що і ця людина перейде на мою мову, через те, що врешті-решт ми в Україні. Але коли я знаю , що я розмовляю з росіяниним, то тоді, звісно, я розмовляю з ним російською. Чому принциповість у такому питанні викликає у Вас сором за співвітчизників?

Я писала, не про випадки, коли у відповідь на російську відповідають українською, а коли роблять вигляд, що не розуміють, демонстративно не відповідають, дивляться крізь вас…
Не буду більше згадувати синонімів слова «ігнорують». Якщо Ви втретє задаєте це питання, то або навмисно мене не розумієте, або для Вас це цілком нормальна ситуація і питання виникає через  різницю у вихованні.

А те, що Ви пишете про навчання в угорських університетах до цієї теми не має жодного стосунку.
Має.
Українських і російських дітей віддають в угорські школи, щоб їм легше було вчитись в університетах Угорщини. Їм потрібен не університет з угорською мовою викладання, а рівень життя Угорщини.
Але ж Ви чомусь вказуєте на те, що угорські діти можуть не вчтити українську мову, бо не збираються жити в Україні
Я не вказую, що вони МОЖУТЬ не вчити, а констатую факт. Вони не збираються жити в Україні  - і це первинне. Мова в даному випадку питання вторинне.
На моє переконання, треба піднімати престиж української мови не гаслами на кшталт: "на Україні - українською», а розвитком України, підняттям рівня життя, покращенням економічної ситуації. Я вірю, що якби Ви свою енергію і запал пустили на більш прагматичні речі, то зробили би для збереження мови більше, ніж захищаючи її «з шашкою наголо» від «клятих москалів».
Заперечується намагання тих, які вважають себе етнічними росіянами ЗВІЛЬНИТИ своїх дітей від вивчення ДЕРЖАВНОЇ МОВИ, якою є українська і перенести російську мову  з побутового рівня на офіційний.
Мені здається, що Ви перебільшуєте. Навіть при радянській владі в усіх російських школах вчили українську і дуже добре вчили. В усіх школах нацменшин вчать українську і будуть вчити. Протестують проти зміни мови навчання. І я їх розумію, бо вважаю, що треба це вирішувати поступово:
Я мала на увазі, що не можна радикально підходити до мовного питання. Не переводити весь російськомовний садочок на українську мову, краще у всіх російськомовних садочках створювати україномовні групи, а в решті груп - виділяти години на вивчення української. Те саме і в школах. Так менше спротиву і більше користі.
Ми погоджуємся в меті, але кардинально розходимось у засобах виконання. Я пропоную набагато довший, але менш болісний шлях. Вас він не влаштовує. Не бачу причини, чому мої переконання мають бути змінені. Від них хоча б менше шкоди.
крім "раціональної" критики і засудження чиєїсь хоч недосконалої, але думки - жодної власної пропозиції... "Рєбята, давайтє жіть дружно" тут не підходить....

В цьому пості я використала ідеї інших людей з дописів у цій гілці, але вони Вас не влаштовують так само як і мої.
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #185 : 10 Серпня 2010, 23:57:52 »

А я вважаю, що в мовному питанні чим менше «зайвих рухів», чим менше примусу – тим дієвіше буде.
"Примус" може бути різним. Наприклад, економічний....

Я пишу: так історично склалось, що є громадяни України, які не знають мови взагалі.
Раджу Вам переглянути дані останнього перепису населення в Україні. Багато людей, які ідентифікують себе як українці, але рідною мовою вважають не українську! Чому? Бо так історично склалося - маса людей зреклися мови предків і прийняли за рідну мову російської імперії (наприклад). Звідси маємо "Петренків", які "штокают" і "какают", хоча їх діди говорили інакше. Чому русифікацію слід вважати "історичними обставинами", а повернення до мови предків - насильною українізацією?

Ніби все правильно. Але...
Чому "але"? Саме так робиться у багатьох високорозвинених і, головне, демократичних країнах світу.

Ви знову скажете: вчити мову. А я би сказала, що треба просто в регіонах, де живуть переважно нацменшини в установах розкласти переклади бланків на інші мови, щоб люди мали можливість заповнити українською. Хіба це тяжко?
Уряд США, наприклад, не заперечує проти російськомовних вивісок на Брайтон-біч. Але у поліцейському відділку чи іншій держустанові ніхто не дасть Вам російськомовного бланку. Ніби ж і не важко...

Саме таким ставленням Україна дає ще один привід для розгоряння сепаратизму на своїй території.
Повторюсь - це практика більшості країн. А сепаратизм лікується.

я би ще додала матеріальне заохочення посадових осіб за знання державної мови. Саме заохочення, а не звільнення за незнання. Скажімо, раз на рік проходити ДОБРОВІЛЬНО атестацію на знання мови і за результатами – винагорода. І враховувати знання мови при можливому кар»єрному рості .
У більшості країн Ви не отримаєте громадянства, не здавши тест з державної мови. Громадянство (право жити в даній громаді) - це і є винагорода! Не треба такої винагороди - не вчіть мови, не здавайте тестів, отримуйте вид на проживання і живіть як хочете. Самі розумієте, що з видом на проживання державна служба не світитиме... Але є вибір.
Записаний

Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #186 : 11 Серпня 2010, 00:52:43 »

Пане Ігоре!
Ви, здається, ще багато постів тому визначились, що спілкування між нами закінчилось.

Оскільки ви не завдаєте собі зайвого клопоту перечитати цю дискусію з початку, а критикуєте вирвані з контексту фрази, то і я не завдаватиму собі клопоту писати ще раз одне і те саме  для Вас. Відповім тільки на те, що ще не обговорювалось.
Сепаратизм інколи не лікується. Югославія, Чечня, Північна Ірландія, курди, баски.
Можете не затруднювати себе відповіддю.
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #187 : 11 Серпня 2010, 09:45:58 »

Можете не затруднювати себе відповіддю.
Чому ж? Ви себе не силуєте - то й мені не важко :)

Оскільки ви не завдаєте собі зайвого клопоту перечитати цю дискусію з початку, а критикуєте вирвані з контексту фрази
Помиляєтесь. Я читаю тему постійно і багато в чому з Вами погоджуюсь, доречі. Але деякі Ваші твердження я не можу прийняти, тому і висловлюю свою власну думку. Сподіваюся, Ви здатні відрізнити це від критики?

я не завдаватиму собі клопоту писати ще раз одне і те саме  для Вас.
Ваше право.

Відповім тільки на те, що ще не обговорювалось.
Сепаратизм інколи не лікується. Югославія, Чечня, Північна Ірландія, курди, баски.
Не слід плутати сепаратизм із національно-визвольною боротьбою. Серби, хорвати, словенці, македонці, чеченці, ірландці, курди - у цих випадках мало і має місце самовизначення нації і боротьба проти "окупанта". Баски, косовські албанці - типові сепаратисти. Вибачте, але у випадку закарпатських русинів - також має місце сепаратизм, а не самовизначення нації.

Ви, здається, ще багато постів тому визначились, що спілкування між нами закінчилось.
Тим більше дивно, що Ви згадали про аж тепер :)
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #188 : 11 Серпня 2010, 11:49:41 »

Не слід плутати сепаратизм із національно-визвольною боротьбою. Серби, хорвати, словенці, македонці, чеченці, ірландці, курди - у цих випадках мало і має місце самовизначення нації і боротьба проти "окупанта". Баски, косовські албанці - типові сепаратисти. Вибачте, але у випадку закарпатських русинів - також має місце сепаратизм, а не самовизначення нації.
Серби в Югославії мали місце як тітульна нація,і початок розколу Югославії  пішов "відділення від них",
косовськи албанці,згідний - є типові сепаратисти.
Зараз на високому рівні Албанії і Косова йдуть переговори за створення Великої Албанії,при дуже тихому спротиві европейських інституцій.
Типовий сепаратизм є відділення з ціллю приєднання.Ще приклад - азербаджанці в Ірані,ціль приєднатися з землями до Азербаджану.
А вот баски не мають ціль приєднатися до Франції,іх ціль створення незалежної країни,хоч і це попадає під класифікацію - сепаратизм.
Вот Ігор пише шо не  слід плутати сепаратизм із національно-визвольною боротьбою,і я з цим абсолютно згідний,але давайте уявимо собі сітуацію
якшо кримськи татари піднімуть (зі зброєю) рух за повну незалежність Криму,як можна класикувати ці дії,поглядом з Галичини.(подумайте,перед тим як писати :)
Сепаратизм - дуже "делікатне" питання,і трактувати чому так,а не так, чому йому можна а мені ні, - не вірно
скажу так - це бескінечна тема.
прикладів радікальних виявів сепаратизму багато,
виходу Фландрії з Бельгії скоріш за все не буде,вони дойдуть до сецесії.
І заклики з Закарпаття і про приєднання до Угорщини,і до Румуніі, і до створення самостійної Карпатської Русі,
і про створення анклаву РФ,на подобії Калінінграду(Кенігзберг),лишаються тільки закликами.
Народ в своїй переважній більшості хоче жити в незалежній,демократичній,заможній,европейський країні ,назва якої - Україна.
То саме можу сказати про Донбас і Крим :)
Звиняйте шо відійшов від теми,але десь воно перекликаєтся.
Цікаві статті на політресурсах зони ру,
пише закарпатець,я в чомусь з ним згідний :)
http://win.ru/polemic/4817.phtml
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #189 : 11 Серпня 2010, 12:19:33 »

Мені здається, що Ви перебільшуєте. Навіть при радянській владі в усіх російських школах вчили українську і дуже добре вчили. В усіх школах нацменшин вчать українську і будуть вчити. Протестують проти зміни мови навчання. І я їх розумію, бо вважаю, що треба це вирішувати поступово
Не правда, очевидно Ви не знайомі зі станом питання про державну мову і взагалі про мовні питання в Україні, так само як і з світовою практикою вирішення цих питань. Ви плутаєте чомусь сепаратизм із мовними питаннями (оскільки я власне зачіпала тільки питання російської мови, то по -вашому виходить, що треба дати росіянам можливість мати свій "регіанальний язик", то зникне питання сепаратизму. ) Ви неуважні, коли читаєте.  Тут ніхто не пропонував ЗАБОРОНИТИ розмовляти національною мовою, тут відстоюють той факт, що державна мова в Україні - українська. І вона є єдиною державною мовою. Конституція України гарантує всім нацменшинам вивчати і розвивати свої мови, але вона вимагає, що мовою МІЖНАЦІОНАЛЬНОГО спілкування і спілкування на рівні держави - не на побутовому рівні має бути державною мовою. Тобто всі документи які стосуються якихось функцій держави - навіть бланк у ЖЕКу мають бути державною мовою, а ГРОМАДЯНИ держави мають володіти державною мовою в достатній мірі, щоб заповнити такий бланк. А хто не розуміє, то держава за кошт інших платників податків, які є законослухняними (тобто закон про державну мову виконують) не має наймати таким громадянам перекладача, але вони (ці громадяни мають робити це за власний кошт.
А приклад із "русинською мовою" в Словаччині- це приклад підтримки чужою державою сепаратизму в нашій країні. Хоча, вони можуть робити, що хотіти, це їхня держава, так само, як ніхто не заставляє "русинів" жити в Україні, можуть жити там, де є бланки в жеку їхньою мовою.  Так само Росія зараз переймається правами "руськаязичних", не тому, що їй шкода як вони бідненькі мучаться коли заповнюють бланки українською, а тому, що це такий політичний хід. І, якщо Ви вважаєте, що вимога при набутті громадянства держави знати державну мову - це якесь порушення прав людини, чи "примус" чи ще там щось, то це Ваше право, можете його також захищати. Можете подати в суд з прав людини на державу Україна за це - побачимо, яку Вам дадуть відповідь. Так само можете подати на США, на Канаду, на Росію (там також державна мова російська, хоч національностей там достатньо)...
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #190 : 11 Серпня 2010, 12:44:54 »

але давайте уявимо собі сітуацію
якшо кримськи татари піднімуть (зі зброєю) рух за повну незалежність Криму,як можна класикувати ці дії,поглядом з Галичини.(подумайте,перед тим як писати
Що тут думати - це не сепаратизм, це самовизначення.
А от гіпотетичний "вихід" автономної Єврейської області зі складу РФ - був би сепаратизмом :)

Щодо русинів - я не погоджуюсь, що збереження української мови як єдиної в державному управлінні і офіційному діловодстві на Закарпатті живить сепаратистські настрої. Причини їх виникнення в іншому.

Щодо лікування сепаратизму - він лікується економічно, зростанням рівня життя. Якби рівень життя на Закарпатті і Буковині був значно вище, ніж в Угорщині і Румунії - все зійшло б на рівень теоретики.

Оскільки тема про мову - напевно треба вертатись до неї :)
Дані перепису населення - 2001:

http://www.ukrcensus.gov.ua/results/general/nationality/
Українцями себе вважають майже 78% населення.

http://www.ukrcensus.gov.ua/results/general/language/
Майже 15% тих, хто ідентифікує себе українцем - рідною мовою вважає російську (!). А насправді їх значно більше.

Оці 15% - це і є "Українська мова- проблема реальна чи надумана"
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи наду
« Прочитано #191 : 12 Серпня 2010, 12:54:17 »

   "Колесниченко обратил внимание на доклад Совета министров ЕС об исполнении Украиной этой хартии и нарушения, допущенные государством в отношении русского языка. «Поэтому у меня нет сомнений в том, что осенью базовый закон о языках будет принят. А в нем заложено главное: механизм определения территорий, на которых тот или иной из 14 региональных языков является региональным. Безусловно, что большая часть территорий будет иметь региональный язык русский. Совет Европы указал на абсурдность того, что русский язык в Украине признан региональным, учитывая, что это родной язык для 30% населения Украины. Он больше, чем региональный, и требует большей степени защиты и поддержки со стороны государства», - подчеркнул представитель Партии регионов."
http://www.from-ua.com/news/a0dd32fa6cece.html

"Языковая проблема": в Луганске уже проводят беседы с родителями, чтобы их дети не учились в украиноязычных классах
http://censor.net.ua/go/offer/ResourceID/167951.html
« Останнє редагування: 12 Серпня 2010, 15:51:42 від Люся »
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #192 : 20 Серпня 2010, 14:03:57 »

А люди цілі трактати пишуть. Цікаво чи дійсно від переконання, чи за такі гарні гроші?
http://nnm.ru/blogs/shamba/snachala_byl_russkiy_renessans_na_karpatah_2/
http://nnm.ru/blogs/shamba/snachala_byl_russkiy_renessans_na_karpatah_chast_2/
http://nnm.ru/blogs/shamba/krovavyy_terror_ukrainskie_nacionalisty_i_genocid_v_galicii/
http://www.zaistinu.ru/articles/?aid=361 (Тут внизу зверніть увагу на перелік статей)
▪ 11.10.2009 - В школах Украины запретили говорить по-русски
▪ 21.10.2008 - 1 ноября вещание российских каналов по всей Украине будет прекращено. Дополнено
▪ 08.03.2008 - Украина: геноцид по национальному признаку. Власть подтверждает
▪ 08.03.2008 - Северодонецкий съезд состоялся. Пришло время сказанное реализовать на практике…
▪ 07.11.2007 - Методами устрашения и запугивания власть пытается заставить граждан отказаться от борьбы за свои права.
▪ 16.11.2006 - Современная практика украинского сепаратизма
▪ 16.11.2006 - Украиназация как она была
▪ 26.10.2006 - Так есть ли проблема русского языка?
І ще багато іншого... :evil
Відповідь від: 20 Серпня 2010, 14:01:56
До чого я це подаю?
Тут багато хто розказує як треба вчити москаля любити свій край, а там люди беруть і пишуть. А набагато легше ніж придумати як написати щоб росіянин Росію полюбив, написати які погані українці (деякі звісно, бо практично вони просто не розуміють, що насправді вони теж росіяни).
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #193 : 30 Серпня 2010, 13:01:55 »

ПР: Каким нужно быть тупым, чтобы не разобраться в бюллетене на украинском языке?30.08.2010, 12:20

Партия Регионов не намерена делать исключение для Крыма и вводить норму о том, чтобы в автономии избирательные бюллетени на грядущих местных выборах были напечатаны на русском языке.


Об этом «Новому Региону» заявил депутат Верховной Рады Александр Стоян от Партии Регионов.

«Я считаю, что переводить бюллетени не стоит. Поскольку это может внести сумятицу в избирательные списки, ведь есть фамилия Сергеев, а на украинском она звучит как «Сергиев». Если мы будем переводить и бюллетени, и избирательные списки, это может привести к тому, что люди вообще не будут голосовать», – пояснил он.

«Тем более, что каждый, кто живет в Украине, должен знать государственный язык – украинский. Понятное дело, что мы будем делать все, чтобы в Крыму использовался русский. Но я считаю, что заявления о необходимости перевода – это перегиб, перехлест, это, извините, каким нужно быть тупым, если человек живет на Украине и не может проголосовать, если бюллетень на украинском языке?» – резюмировал соратник Виктора Януковича.

Це вже схоже на якусь державну політику :)
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #194 : 03 Вересня 2010, 15:33:00 »

Просто як жарт.

Уривок з наукової праці:
Відомо, що майже кожен українець, який складав тест на рівень інтелекту, складав його російською. Також відомо, що жоден москаль не склав тесту на IQ українською.
P.S."І Ви ще досі сумнівеєтесь у вузьколобості, обмеженості, нетактовності, тупості, дебілізмі, вульгарності, зверхності, самозакоханості і ще раз тупості наших східних сусідів?!"
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #195 : 04 Вересня 2010, 20:18:31 »

Думаю, що й жоден англієць не складав подібний тест ірландською, а ірландці складають англійською. Екстраполюємо висновок і на них?
Записаний
Следи за контекстами!

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #196 : 04 Вересня 2010, 23:46:07 »

Відмова росіян розуміти братні слов'янські мови,білоруську і українську говорить тільки про те що вони націоналісти ;( і проти дружби слов'янських народів.От такий висновок:не хочеш розуміти братню слов'янську,українську мову,значить ти клятий націоналіст.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #197 : 14 Вересня 2010, 18:14:44 »

На 9 книжок російською мовою припадає лише одна українською

Приховано: Показати
Віце-президент Української ліги із зв’язків із громадськістю, автор дослідження “Мовний баланс України” за 2008-2009 роки Олег МЕДВЕДЄВ переконаний, що без обов’язкових “квот” на використання в тих чи інших сферах життя українська мова за кілька поколінь може втратити комунікативну функцію й перетворитися на мертву мову.

Як передає кореспондент УНІАН, про це експерт заявив на презентації дослідження “Мовний баланс України” за 2008-2009 роки сьогодні у Києві.

О.МЕДВЕДЄВ пояснив, що у дослідженні на підставі статистичних та соціологічних даних аналізується співвідношення вживання української та російської мов у приватному та різних сферах громадського життя.

За словами О.МЕДВЕДЄВА, “українське суспільство складається не з двох, а з трьох мовних спільнот: україномовних, російськомовних та білінгвів (двомовних - УНІАН)”. З них, за даними дослідження, 36% громадян у родині спілкуються лише українською мовою, 36% - лише російською, інші 27% - білінгви.

При цьому в громадському житті реальна присутність української мови становить менше 50%, хоча українську рідною мовою називають 67% громадян.

“Реальність полягає у тому, що Україна є двомовною країною”, – підкреслив О.МЕДВЕДЄВ.

Водночас, він зауважив, що “по Україні в усіх сферах суспільного життя, окрім освіти, реклами та кінотеатрального прокату, домінує російська мова”.

За його словами, результати дослідження показують, що 40,5% громадян звертаються до чиновників українською мовою, 39% - російською. При цьому відповідь українською вони можуть отримати лише у 37% випадків.

“Склався міф, що в Україні можна дивитися кіно лише українською мовою і немає можливості дивитися російське кіно, тоді як у 2008-2009 рр. майже 30% фільмокопій було показано російською мовою звучання, українською, відповідно, - 70%”, – зазначив О.МЕДВЕДЄВ.

Згідно з даними аналізу сукупного річного тиражу накладів газет в Україні, 70% з них виходять російською мовою, близько 30% - українською. При цьому О.МЕДВЕДЄВ стверджує, що кількість накладів україномовних видань постійно зменшується, а російськомовних – зростає, крім того, прайм-тайм найпопулярніших телеканалів є здебільшого російськомовним.

Говорячи про ситуацію на книжковому ринку, експерт зазначив, що на 9 книжок російською мовою припадає лише 1 українською.

За його словами, лише у навчальному процесі в дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, крім великих міст Сходу та Півдня, на рівні 80% істотно переважає українська мова.

При цьому, за даними О.МЕДВЕДЄВА, лише 7% громадян вважають мовне питання актуальним та відносять до переліку тих 25 основних життєвих проблем, які їх непокоять. Водночас, дослідження засвідчило, що в Україні рівень володіння російською мовою на 10-15% вищий, ніж українською.

Говорячи про зареєстрований у Верховній Раді законопроект “Про мови в Україні”, О.МЕДВЕДЄВ зазначив: “В законі двомовність подається, як велика цінність, але Дух і Буква Закону полягає в тому, що насправді цей закон направлений не на утримання двомовної України, а на побудову одномовної. Мені здається, що автори законопроекту - це якісь, очевидно, симпатики “русского мира”, які знають, які кнопки треба натиснути, щоб вимкнути кнопку української мови”.

Як повідомляв УНІАН, 7 вересня у ВР був зареєстрований проект закону "Про мови в Україні", внесений представниками коаліції Олександром ЄФРЕМОВИМ, Петром СИМОНЕНКО та Сергієм ГРИНЕВЕЦЬКИМ. Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або такою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятою, поряд з українською, мовою міжособового спілкування на всій території України, однією з офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.

 

 
постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-395853.html

Відповідь від: 14 Вересня 2010, 18:10:52
УНП заявляє про примусову русифікацію українців у Криму

Приховано: Показати
Українська народна партія заявляє про примусову русифікацію українців у Криму. Про це УНІАН повідомили у прес-службі УНП.

«Рух «Російська єдність» замовчує факти щодо примусової русифікації українців у Криму», - інформує прес-служба Кримської організації Української народної партії. Як зазначає організація, «газета, яку видає кримський рух «Російська єдність», суттєво викривляє динаміку коливання кількості україномовних та російськомовних шкіл у Криму».

За словами представника Сімферопольської міської організації УНП Олексія КЛИМЧУКА, «у вересневому номері газети «Російська єдність», в статті «Шкільні підручники «зачистили» від бандерівців», автор нахабно маніпулює цифрами щодо співвідношення кількості російськомовних та україномовних шкіл в автономії». «Перші дані автор взяв у цифрах, а другі - у відсотках», - повідомляє член УНП.

Так, газета інформує, що 2003 року в Криму нараховувалося 457 російськомовних шкіл, а в 2009 – 340. Тобто за 6 років їхня кількість в автономії зменшилося на 117 або на 26%, стверджує газета. В той же час, за той же період кількість україномовних шкіл зросла на 75%, повідомляє автор. При цьому, газета не наводить точну кількість україномовних шкіл.

«Насправді в Криму діє усього 7 україномовних шкіл, що є найнижчим показником у країні», - констатує О.КЛИМЧУК. За його словами, з 2003 до 2009 року, за офіційною статистикою, кількість україномовних шкіл збільшилася з 6 до 7, - тобто, аж на 1 школу за 6 років. «Ця цифра і дає прибавку на ті самі 75%, про які пише автор, - коментує ситуацію О.КЛИМЧУК. - Тобто, в 2009 році російськомовних шкіл стало 340, а україномовних - аж 7!».

За словами члена УНП, «7 шкіл з українською мовою викладання складають всього 1,2% від загальної кількості шкіл в Криму, хоча, за даними останнього перепису, майже 25% населення автономії - етнічні українці. В кримських селах, де мешкає найбільша кількість україномовних громадян, україномовних шкіл взагалі немає». «Це свідчить про примусову русифікацію етнічних українців півострова, яка триває і сьогодні», - підсумував О.КЛИМЧУК.

 
постiйна адреса статтi: http://www.unian.net/ukr/news/news-395849.html

Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #198 : 15 Вересня 2010, 16:49:29 »

Екстраполюємо висновок і на них?
А чому ні?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

yaro my

  • Гаряча голова
  • *****
  • Карма +244/-109
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1636
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2014, 23:34:40

    Звідки: "АттУда"
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #199 : 18 Вересня 2010, 19:58:38 »

Депутати взялися радикально вирішити мовне питання, проект Закону «Про мови в Україні» зареєстрували у Верховній Раді.
 Якщо приймуть закон про мови, то на телебаченні зникнуть квоти на українську мову, мову навчання у вузах будуть вибирати студенти, а дублювати фільми можна буде російською.
Приховано: Показати
Якщо його підтримає парламент, то Україна де-факто стане двомовною. Російська мова буде використовуватися у всіх сферах життя. Поряд із цим гарантується вільне використання інших регіональних мов, до яких законодавці відносять білоруську, болгарську, вірменську, гагаузьку, ідиш, кримсько-татарську, молдавську, німецьку, новогрецьку, польську, ромську, румунську, словацьку і угорську. Дія поширюється на ті мови, якими користуються не менше 10% громадян, що населяють певну територію.

Окрема стаття законопроекту присвячена функціонуванню російської мови, якій надається особливий статус. Депутати пропонують визнати україно-російську двомовність «важливим надбанням українського народу» і відзначають, що російською мовою розмовляє більшість громадян України. Розширення прав російської мови на Україні було однією з передвиборних обіцянок Віктора Януковича, але для того, щоб надати їй статус другої державної, довелося б вносити зміни до Конституції. Пропонований закон, по суті, вирішує цю проблему: єдиною державною залишається українська, при тому, що скрізь можна буде говорити по-російськи або будь-якою іншою мовою, зрозумілою більшості населення в регіоні. Ймовірно, саме наближення місцевих виборів змусило владу згадати про свої передвиборчі обіцянки — врешті-решт треба ж щось пред'являти виборцю на південному сході держави.

При цьому вірогідність ухвалення закону можна оцінити досить високо, тому що в числі його співавторів є представники всіх трьох партій коаліції (до того вважалося, що опирається прийняттю законів про мови саме фракція Литвина). Також варто відзначити, що з багатьох позицій (в освіті, ЗМІ та й взагалі ідеологічно) нинішній законопроект куди більш радикально розширює права російської мови, ніж законопроекти, які раніше представляли регіонали.
Що змінить новий закон про мови

Якщо приймуть закон про мови, то на телебаченні зникнуть квоти на українську мову, мову навчання у вузах будуть вибирати студенти, а дублювати фільми можна буде російською.

ОСВІТА

    * У всіх загальноосвітніх середніх школах забезпечується вивчення української та російської мов. Обсяг вивчення російської мови визначається місцевими радами.
    * На початку навчального року учнями (для неповнолітніх — їхніми батьками) і студентами при вступі до державних ВНЗ обов'язково подається заява про мову навчання.
    * Державні вузи і школи при достатній кількості заяв (якій саме — закон не уточнює; ймовірно, це вирішить Міносвіти) повинні сформувати групи (класи) навчання за мовним принципом.
    * Мову навчання в приватному вузі визначає його власник.
    * Здача тестів та іспитів повинна проходити на мові навчання (окрім тесту з української мови та літератури).

ЗМІ, КІНО І РЕКЛАМА

    * Для державних загальнонаціональних телерадіокомпаній — не менше 60% мовлення українською мовою та не менше 20% — російською.
    * Приватні телерадіокомпанії України можуть самі вибирати мову мовлення (тобто скасовується квотування передач українською мовою).
    * Виготовлення копій фільмів іноземного виробництва для прокату в Україні може бути мовою оригіналу або дубляжу (субтитрів), державною мовою, російською мовою, іншими регіональними мовами.
    * У рекламних оголошеннях використовується мова на вибір рекламодавця.

СУДОЧИНСТВО

    * Мовою судочинства буде українська, але на певних територіях слухання можуть вестися і на інших регіональних мовах.
    * Досудове розслідування, дізнання і прокурорський нагляд можна буде вести українською або російською мовами, нотаріальне діловодство — українською (з можливістю перекладу на іншу мову). Інформація звідси:http://www.report.if.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=5770%3A2010-09-09-08-14-50&catid=73%3A2009-11-20-12-06-35&Itemid=63
Записаний
Следи за контекстами!