Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Українська мова- проблема реальна чи надумана  (Прочитано 402682 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Nino

  • Користувач
  • **
  • Карма +15/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 91
  • Останні відвідини:
    06 Червня 2013, 16:34:16

    Звідки: Калуш - Українська2а
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #140 : 07 Серпня 2010, 18:27:55 »

1. Можливо народ би і більш відверто висловлював недовольство якби хтось з вагомих лідерів його до того підбурював.
2. Те що народ зневірений - наслідок як бездарності одних лідерів так і свідомих дій інших.

з ваших слів виходить що: народ не э зодповідний за свої вчинки (а то означає що ніхто) і то що я вже написав вище!   

Виходить що ви всі вибираєте лідрів тільки раді того щоб можна було на них звалити вину (адже бездіяльність є вид діяльності) а тим і замасковати властну лінивість (страх є одним і з видів лінивості)!!

Що робитимемо, небайдужі українці?

Немає нічого простішого ніж створити властний (незалежний) громадський рух
Записаний


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #141 : 07 Серпня 2010, 18:32:09 »

А з ваших - що сам народ у всьому і винен. Тоді дуже вигідно і зручно у нас бути лідером. Як вигорить - честь і слава, а як ні - ну що зробиш, народ не такий попався.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Nino

  • Користувач
  • **
  • Карма +15/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 91
  • Останні відвідини:
    06 Червня 2013, 16:34:16

    Звідки: Калуш - Українська2а
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #142 : 07 Серпня 2010, 18:39:36 »

Тоді дуже вигідно і зручно у нас бути лідером. Як вигорить - честь і слава, а як ні - ну що зробиш, народ не такий попався.
 
тільки лідрів має хтось обрати а вибирає їх народ (хоча ви можете сказати що в нас вони самі себе  вибираю)
« Останнє редагування: 07 Серпня 2010, 19:11:21 від Nino »
Записаний


yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #143 : 07 Серпня 2010, 18:43:16 »

Не скажу. Але якщо я скажу що мені потрібні 10 гривень і що я вам віддам їх за тиждень, а через тиждень я їх вам не віддаю то ви не кажете що самі винні бо повелися, а от я не винен, бо знайшов такого що повівся.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #144 : 07 Серпня 2010, 18:50:10 »

з ваших слів виходить що: народ не э зодповідний за свої вчинки (а то означає що ніхто) і то що я вже написав вище!
 :good
гора народить мишу,а не нооборот :)
лідерів народжує нація,
а не лідери націю.
приклад,-Бісмарка народила німецька нація.
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Nino

  • Користувач
  • **
  • Карма +15/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 91
  • Останні відвідини:
    06 Червня 2013, 16:34:16

    Звідки: Калуш - Українська2а
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #145 : 07 Серпня 2010, 19:09:42 »

Не скажу. Але якщо я скажу що мені потрібні 10 гривень і що я вам віддам їх за тиждень, а через тиждень я їх вам не віддаю то ви не кажете що самі винні бо повелися, а от я не винен, бо знайшов такого що повівся.

Ні як на мане помиляєтесь. адже з детинства вчать непозичай чужим гроші... Як на мене все це крутится кругом одного і тогож самого

[Адже це "моя" дурість якщо я вам позичив (віддав)]
Відповідь від: 07 Серпня 2010, 18:50:26
з ваших слів виходить що: народ не э зодповідний за свої вчинки (а то означає що ніхто) і то що я вже написав вище!
 :good
гора народить мишу,а не нооборот :)
лідерів народжує нація,
а не лідери націю.
приклад,-Бісмарка народила німецька нація.


Ну ні ..... якщо вже так брати то Бісмарка народили Пруси
Гітлер був тоже лідром німців а сам за національністью Австріяк
Записаний


BanderiveC

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +351/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1542
  • Останні відвідини:
    26 Грудня 2023, 13:22:28

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #146 : 07 Серпня 2010, 19:12:02 »

Немає нічого простішого ніж створити властний (незалежний) громадський рух
Створюйте ! І навіть в цьому русі повинен бути лідер - керівник руху, якого виберуть інші члени руху. Значить, за вашою логікою, всі члени руху - барани, бо їх веде керівник руху ?
Розглянем навіть такий варіант, шо це буде рух без керівника. Але ж полюбому при вирішенні спірних питань, буде людина, яка більш харизматичніша за інших, за якою тягнеться народ (це буде неформальний лідер), бо це природою так закладено - опа-на і знову получається стадо баранів !

Записаний
Experientia est optima magistra...
  

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #147 : 07 Серпня 2010, 19:23:52 »

Ну ні ..... якщо вже так брати то Бісмарка народили Пруси
Гітлер був тоже лідром німців а сам за національністью Австріяк
пруси і австрійці,тірольці і саксонці,це є представники цімецькоі нації яких практично обєднав Бісмарк.
про національність я не казав ні слова :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Nino

  • Користувач
  • **
  • Карма +15/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 91
  • Останні відвідини:
    06 Червня 2013, 16:34:16

    Звідки: Калуш - Українська2а
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #148 : 07 Серпня 2010, 20:14:14 »

Цитата: Nino від Сьогодні в 19:27:55
Немає нічого простішого ніж створити властний (незалежний) громадський рух
Створюйте ! І навіть в цьому русі повинен бути лідер - керівник руху, якого виберуть інші члени руху. Значить, за вашою логікою, всі члени руху - барани, бо їх веде керівник руху ?
Розглянем навіть такий варіант, шо це буде рух без керівника. Але ж полюбому при вирішенні спірних питань, буде людина, яка більш харизматичніша за інших, за якою тягнеться народ (це буде неформальний лідер), бо це природою так закладено - опа-на і знову получається стадо баранів !

Якщо в руху дойде до спірних питань то означає що рух не є єдиний... будуе тільки людина яка буде більш радикальніше відстоювати свою думку (це ваш варіант)... але якщо свою думку будуть відстобвати всі одинаково радикально то лідера не буде... а там де люди мають спільну думку та охотні ЇЇ спільно відстоювати всіма своїми силами там лідрів непотрібно (це мій варіант)...

 

Відповідь від: 07 Серпня 2010, 19:30:58
пруси і австрійці,тірольці і саксонці,це є представники цімецькоі нації яких практично обєднав Бісмарк.
про національність я не казав ні слова

пруси і австрійці,тірольці і саксонці,це є представники цімецькоі нації яких практично обєднав Бісмарк.
про національність я не казав ні слова Посмішка

Питаня наці та національності є спірне... але скорш завсе жоднен австрієць седе не вважає німцем. Так як жоден Баск  себе не вважає іспанцем
Записаний


Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #149 : 07 Серпня 2010, 20:27:13 »

Питаня наці та національності є спірне... але скорш завсе жоднен австрієць седе не вважає німцем. Так як жоден Баск  себе не вважає іспанцем
читайте  уважно :),я писав про час Бісмарка,
баски - це національність,як і курди,наприклад.
нація - більш політична "сполука",обумовлена державними кордонами,
національність - більш ентографічна,необовязково в одній державі.
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #150 : 07 Серпня 2010, 20:30:33 »

Мдя.
Бісмарка породила німецька нація, яку згуртував Бісмарк...

Що було перше, курка чи яйце?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #151 : 07 Серпня 2010, 20:31:48 »

Що було перше, курка чи яйце?
а як ти думаєш :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #152 : 07 Серпня 2010, 20:35:58 »

А я вже відповів у попередньому пості.
Не було б Бісмарка - не було б німецької нації такої якою вона є, але і Бісмарка б не було, якби не німецька нація.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Мілана

  • Старожил
  • ****
  • Карма +146/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 455
  • Останні відвідини:
    06 Грудня 2022, 10:49:20

    Звідки: Стуса
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #153 : 08 Серпня 2010, 01:49:50 »

Я дотримуюсь своєї позиції, якщо ти народився на Україні, то і говори українською. А якщо хочеш говорити російською то і їдь в Росію, якщо тобі не подобається твоя рідна мова то і відповідно і країну ти теж не любиш.
А от є люди які живуть на Україні і не люблять її мову і дітей не будуть вчити мови і традиції.
в нашому західному регіоні багато сіл яки абсолютно не розмовляють українською
а це Ви до чого тут приплели? Вони що, вимагають, щоб їхня мова стала другою, чи третьою, чи шостою.... чи першою, чи  якоюсь там державною? Чи вони вимагають, аби їх дітей звільнили в школі від вивчення української, бо вони біднесенькі не годні її осилити? Не плутайте практику підтримки мови національних меншин із практикою підтримки російскими імперськими силами російської мови на територіях, які вони вважають своїми. Не годні осилити і не хочуть осилити українську мову одиниці.
 Мені дуже не хотілось втручатись, але зачепило "за живе"...
Ви на це дивитесь з позиції мешканців Франківщини. Оскільки я виросла на Закарпатті і там з дитинства прищеплюють толерантне ставлення до інших націй, мов, релігій, то мене трохи дивує така позиція. Особливо шокують такі вислови:

 якщо ти народився на Україні, то і говори українською. А якщо хочеш говорити російською то і їдь в Росію.

По-перше, багато людей народилось не на Україні. Просто, одного дня виявилось, що земля, на якій живуть вони і жило багато поколінь їх предків, тепер називається Україною. На різних територіях це ставалось в різний час - десь швидше, десь пізніше. Кажуть, що в Китаї одним з тяжких прокльонів вважалось таке : "щоб ти жив в епоху змін". Це якраз про тих людей. Вони не українці. Їх рідна мова не українська.(Маю на увазі не тільки росіян.) Чому вони мають залишати СВОЮ землю?!
 На Закарпатті є багато німецьких (швабських), угорських, румунських населених пунктів, де практично НІХТО не говорить ні українською ні російською. За майже 50 років радянська влада не примусила цих людей говорити на чужій для них мові. Ви чекаєте, що незалежна Україна за неповних 20 досягне більшого?
 Ілюстрація до теми. Вчора до мене заїжджав регіональний менеджер одної компанії (регіон - вся Західна Україна). Він між іншим поділився враженнями від візиту на Закарпаття. Згадав, як в магазині в якомусь селі намагався щось купити. Ніхто не міг його зрозуміти. За пару хвилин привели якусь дівчину, яка дуже повільно сказала:"Я немножко говорить по-русски."...
 Тут мені ще пригадується розповідь моєї свекрухи, яка за радянських часів була на операції в Таліні. (Перепрошую, чесно не знаю як ця назва пишеться згідно нового українського правопису). Так от, коли вони в місті або магазині пробували заговорити російською - їх демонстративно ігнорували. Коли намагались порозумітись українською - сприймали цілком нормально. Не буду обговорювати причини такого ставлення, але сам факт показовий. Такий самий епізод був десь у 90-х у Львові. В магазині хтось намагався спілкуватись російською, а його вперто "не розуміли" і ігнорували. Мій тато, який був свідком цього, казав, що йому було дуже соромно за українців.
Так само соромно було мені вчора, коли по сусідству плюнули з вікна і трохи не попали в італійця, який в цей момент допомагав своїй дружині - українці виставляти рівень для фундаменту майбутньої веранди. Італієць не побачив, а я трохи крізь землю не провалилась.
Для мене ці випадки незрівняні, бо плювали від безкультурності, але не навмисно. А ігнорували (читай - принижували) від "свідомої" безкультурності.
 На Закарпатті вважається хорошим тоном відповідати на мові, якою з тобою заговорили. Якщо ти її знаєш, звичайно. Але при цьому вимагається знати мову батьків. Коли я дитиною приїжджала до родичів у село, то мені дорікали, що не говорю з ними "по-нашому". Тобто по-закарпатськи, русИнською. Останнім часом я схиляюсь до думки, що це не діалект української, не суржик. Це окрема гілка розвитку старословянської, мови Київської Русі. Закарпаття стало частиною Угорського королівства ще в кінці 13 сторіччя і стало Україною після Другої світової війни. За цей час населення не асимілювалось, не втратило свою мову (хоча багато іншомовних слів запозичило). Більше того, не всі знають, що більшість "україномовного" населення Закарпаття при перепису назвала себе русинами, а не українцями. Правда, радянська влада це швидко виправила.

а це Ви до чого тут приплели? Вони що, вимагають, щоб їхня мова стала другою, чи третьою, чи шостою.... чи першою, чи  якоюсь там державною? Чи вони вимагають, аби їх дітей звільнили в школі від вивчення української, бо вони біднесенькі не годні її осилити?
 На даний момент вони вимагають автономії і регіональних мов для усіх меншин. Більш радикальні - незалежності або приєднання до "історичної батьківщини": румуни - до Румунії, словаки - до Словаччини, угорці - до Угорщини, німці, вочевидь, створять анклави. А такі зневажливі фрази любові до України і українців не додають. Багато хто забуває, що дія викликає протидію. І в політиці протидія не дорівнює дії, а пропорційна до амбіцій вождів.
 Тут правильно хтось писав - мову не можна навязувати, бути українцем не примусиш. Націю треба терпляче виховувати з повагою до іншомовних, інакше думаючих і просто інакших.
 Люся, Вам, можливо, тяжко в це повірити, але деякі неприємні нам речі стаються без тайної чи явної участі Російського імперіалізму. :)
« Останнє редагування: 08 Серпня 2010, 01:54:54 від Мілана »
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #154 : 08 Серпня 2010, 07:34:52 »

Люся, Вам, можливо, тяжко в це повірити, але деякі неприємні нам речі стаються без тайної чи явної участі Російського імперіалізму.
абсолютно згоден,Мілана :good
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #155 : 08 Серпня 2010, 10:59:27 »

Хм, до чого то все? Люди та говоріть собі вдома,з друзями  в своєму селі хоть по китайськи,вчіть дітей на рідній мові.АЛЕ НЕ ВИМАГАЙТЕ щоби ваша мова була державною,або другою державною!Є ще слава Богу,така держава Україна де більшість українці.Взагалі то кожному зрозуміло,що питання в основному стосується тільки російської,бо тільки представники цієї мови хочуть нав'язати нам її.Це століттями в тому числі і силою успішно здійснювалось і продовжується теперішньою москальсько-жидівською нелигітимною владою.Це робиться спеціально Кремлем,його агентом Михайловим (о.Кіріл)різними заїзджими "звездами"і іншими доморощеними підлизами.Українці наша мова одна з найкращих в світі,маймо гонор і ніколи не переходьмо в спілкуванні з москалем на суржик. Я завжди буду згадувати хлопців з якими служив в армії,це були українці з Казахстану які ніколи навіть тут не були,але вони краще розмовляли українською ніж донецькі. Я горджуся ними.Вище Люся описала причини такого зросійщення,і я з нею 100%згідний.Це робиться планомірно і спеціально.Не будьмо сліпими баранами.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #156 : 08 Серпня 2010, 11:26:38 »

млинецць ви так багато і складно пишете. Мені здається все набагато простіше. От слухаю передачу "смакуємо" з Горбуновим, гість у нього Поплавський. І той і той розмовляють українською. Поплавський хоч і смішний. Але завжди прославляє все українське. ресторани в нього в українському стилі. і взагалі він успішний українець. ааа до чого веду. Українська мова вже настільки ввійшла в побут телебачення радіо газети, що для наших дітей вона буде рідною , скажу більше багато дітей не дуже розуміють російську.
так погано що влада вставляє палки в колеса. хоча б нічого не робили. але вони вже нічого не змінять народ показав що українська більш затребувана і модніша. А те що десь на сході чи півдні говорять інакше , так вони самі відчувають свою ущербність в цій країні. Уявляєте ми розуміємо коли вони розмовляють російською. а вони нас не завжди розуміють.
Головне що б діти зрозуміли що тре знати більше мов.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #157 : 08 Серпня 2010, 12:03:04 »

Це самозаспокоювання самонавіюванням
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #158 : 08 Серпня 2010, 12:09:04 »

 :D так само можна сказати це самонакрут і манія переслідування. я не кажу що тре розслабитись. просто не тре створювати міфічні проблеми
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #159 : 08 Серпня 2010, 12:10:43 »

Треба почекати поки вони стануть з міфічних реальними а тоді сказати, що то все через те, що Ющенка не вибрали.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.