Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 27 днів

Автор Тема: Українська мова- проблема реальна чи надумана  (Прочитано 402426 раз)

0 Користувачів і 4 Гостей дивляться цю тему.

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #360 : 06 Червня 2012, 18:35:34 »

ну і що ?якщо хтось вже давненько краде,то це вже не злочин?
Відповідь від: 06 Червня 2012, 18:02:26
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=ESZK_xzAcwQ" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=ESZK_xzAcwQ</a> :prapor:
Записаний

asin

  • Старожил
  • ****
  • Карма +130/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 489
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2017, 01:07:16

    Звідки: бпм
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #361 : 07 Червня 2012, 15:56:48 »

ГОЛОСУВАННЯ ЗА МОВНИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ – НЕ ДІЙСНЕ?

Сергій Андрушко

За законопроект про засади державної мовної політики проголосувало реально 172 депутата, а не 234, як офіційно оголошено.
Один із депутатів, який голосував за законопроект – ОФІЦІЙНО ПЕРЕБУВАВ в цей час У ВІДПУСТЦІ, ще один – був у ВІДРЯДЖЕННІ, ще один – хворів, инші 59 парламентарів, голоси яких були "ЗА", на це засідання були письмово не зареєстровані!!!
Я дізнався про це з офіційного сайту Верховної Ради.
Рік тому у Парламенті започаткували нову традицію – почали оприлюднювати ПИСЬМОВУ РЕЄСТРАЦІЮ, яку депутати здійснюють перед кожним засіданням. Як відомо, є ще реєстрація електронною карткою в залі ВР. (Стаття 26 регламенту ВР: "Перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі пред'явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом...").
На офіційному сайті парламенту з'явився розділ "письмова реєстрація депутата", де можна відстежити, хто саме зареєстрований.
Цей розділ проливає світло на те, хто реально голосує. Нагадаю, особистого голосування вимагає Конституція України (стаття 84 Конституції України "Голосування на засіданнях Верховної Ради України здійснюються народним депутатом України особисто")
За свідченням народних депутатів Володимира Олійника та Андрія Шевченка на підставі цієї письмової реєстрації нараховують зарплату депутатам, а ситуації, коли депутати фізично присутні в залі, але письмово не зареєструвались – явище рідкісне.
Отже, як це виглядає зараз на офіційному сайті Верховної Ради?
Якщо зайти, наприклад, на сторінку народного депутата Деркача А. Л., можна побачити, що він 5 червня проголосував "за" законопроект про засади мовної політики.
Водночас, на його ж сторінці в розділі "письмова реєстрація" можна побачити, що він цього дня – в офіційній відпустці.
Плотніков О. В., який теж проголосував "за" на ранковому засіданні 5 червня був у цей час У ВІДРЯДЖЕННІ!
А навпроти прізвища колишнього спікера парламенту з комуністичної фракції – Ткаченка О. М. у письмовій реєстрації зазначено, що у день голосування за мовний закон він "ХВОРІЄ", хоча його голос враховано.
Серед депутатів, які проголосували за закон, але не були письмово зареєстровані – Ахметов, Янукович молодший, Бережна, Богословська, Васадзе – це лише з партії регіонів.
Пан Писаренко, колишній бютівець, а наразі позафракційний і який теж проголосував "за" – так само не зареєстрований на засіданні.
всього незареєстрованих, чи тих, які хворіли або були у відрядженні на момент ранкового засідання 5 червня виявилося 62 депутати (чиї голоси відображені електронною системою "за" ухвалення закону).
Оскільки для того, щоб законопроект вважався ухваленим ПОТРІБНО 226 ДЕПУТАТІВ, даний законопроект можна вважати НЕПРИЙНЯТИМ, оскільки, очевидно, що "за" нього ОСОБИСТО проголосували лише 172 депутати.
Повний перелік тих, чиї голоси враховані попри те, що вони не були письмово зареєстровані, були хворі або у відрядженні – наведено нижче
http://blogs.pravda.com.ua/authors/andrushko/4fcf5283e29da/
Нє ну як то так?чого опозиція мовчит?значить голосування не дійсне.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #362 : 07 Червня 2012, 16:14:04 »

Та не купляйтеся на все, що чуєте.
Ваня вже то викладав.
У нас по великому рахунку ні Верховна Рада ні Президент не повністю законні.

Пройдуть вибори, переділять країну наново і все буде собі далі, як і було.
Тобто ще краще  :=)

Чули як ПР у рекламі викрикає, що порівняно з 2008 все дуже краще стало  :=)


Рибка каже, що то реклама серіалу "Др. Хаос"  :=) :=) :=)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #363 : 08 Червня 2012, 10:21:38 »

сумно те що певні розумники в це вірять. і ще сумніше що на лице змова псевдо опозиції та банди. за кого віддати свій голос громадянам що б не поміняти шило на мило. Як подивлюсь те відео де кожемякін захищає колесниченка.... врізав би поза вуха і кожемякіну.  :punish
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #364 : 08 Червня 2012, 10:53:18 »

Не в обіду Вадиме, але треба було таки поколупатися на попередніх виборах!
Відповідь від: 08 Червня 2012, 10:43:27
То і мене стосується, бо у першому турі я за Тігіпа голосував  :=)
Відповідь від: 08 Червня 2012, 10:44:29
Голова ВР Криму, член ПР Володимир Константинов вважає, що російськомовне населення України перебуває в агресивному інформаційному середовищі, й закликає Росію посилити свою гуманітарну присутність у країні.
Приховано: Показати
Про це він сказав в Ялті, де в рамках VI міжнародного фестивалю «Велике російське слово» відкрився суспільний україно-російський форум «Взаємодія», повідомив прес-центр кримського парламенту.

«Ми зобов`язані спільними зусиллями поставити цьому надійний заслін, повернути відносини між нашими народами на вищий рівень довіри. Росія повинна посилити свою освітню й культурну присутність не лише в Криму», - сказав В.Константинов.

На його думку, необхідний пошук нових форм співпраці українських і російських гуманітаріїв, громадськості в проведенні спільних культурологічних акцій, святкування пам`ятних дат історії, ювілеїв видатних діячів літератури та мистецтва, а також активізація професійних зустрічей викладачів навчальних закладів, істориків, членів творчих спілок.http://www.unian.ua/news/508219-krimskiy-spiker-zaklikae-rosiyu-posiliti-svoyu-prisutnist-v-ukrajini.html

Відповідь від: 08 Червня 2012, 10:52:30
Ото він спікер їх ради, а тявкає за цілу Україну.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #365 : 08 Червня 2012, 11:05:31 »

Не в обіду Вадиме, але треба було таки поколупатися на попередніх виборах!
Юра За КОГО?які одні такі й інші. я в жодному разі не жалію що не проголосував за БЮТ. вони ще гірші. бо голубі -контрацептиви, а ті прикидаються чесними.
Відповідь від: 08 Червня 2012, 11:05:05
Ото він спікер їх ради, а тявкає за цілу Україну.
відпрацьовує... :)
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #366 : 08 Червня 2012, 11:08:57 »

я в жодному разі не жалію що не проголосував за БЮТ
Зря не жалієш.
Такої жопи не було б!
Відповідь від: 08 Червня 2012, 11:07:56
Севастополь би не віддали.
Табачника б не було (а разом з ним залишили б нормальну історію)
Ну і мову.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #367 : 08 Червня 2012, 11:08:58 »

Зря не жалієш.
Такої жопи не було б!
та ж жопа тільки в профіль ;)
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #368 : 08 Червня 2012, 15:26:17 »

<a href="https://www.youtube.com/watch?v=pNEdjyS5-oY" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=pNEdjyS5-oY</a>
Черговий регіонал покинув лави партії Януковича-Азарова (відео)
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #369 : 08 Червня 2012, 17:27:06 »

сцикуни . відчувають що буде зміна. цікаво чи він був сліпий коли вступав в регіони. пів країни бачило що то бандити а він не бачив то який з нього представник народу як він ніхрена не бачить і не знає?!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

РЕАЛ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +242/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 644
  • Останні відвідини:
    31 Січня 2015, 20:22:03

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #370 : 09 Червня 2012, 10:15:29 »

"......Він не забув – знайшов нагоду поговорити з комендантом про школу в Тарасівці, у якій діти вивчатимуть російську мову. Ну, ще, звісно, письмо й арифметику, щоб не рахували на пальцях, бо тепер – вік машин і комусь же треба буде на них працювати, але основне – російська мова, бо не буде ж господін Іванов вивчати українську, щоб порозумітися з власними наймитами!

- Харашо, харашо! – Схвально кивав комендант головою.

Одержавши ще одне "харашо", Гайдук шпарко взявся до справи: наказав засклити вікна хоч в одному класі, помити підлоги, побілити стіни, зібрати й полагодити парти, що їх іще не встигли спалити поліцейські, викликав Козачків та Зіну Кіндратівну – єдиних вчителів, які лишились в Тарасівці, і вони з’явилися, перелякані, бо думали, що їх заарештують. Зіна Кіндратівна захопила навіть вузлик з білизною, попрощалась з дочкою. І довго не могла втямити, що від неї хоче Гайдук: усе чекала, що ось він гукне поліцейських та й накаже одвести її в холодну. Коли ж зрозуміла нарешті, що поки її лишають на волі, так зраділа, що забула, де вона і який зараз час, - бовкнула, мов з конопель:

- А хто ж буде викладати історію?

Зіна Кіндратівна викладала історію, а Гайдук говорив лише про вивчення російської мови, та ще письма й арифметики.

- Яку ще історію?

- Та України ж, - знітилась Зіна Кіндратівна: вже зрозуміла, що спитала те, про що й питати не слід.

- Забудьте й не згадуйте!.. Нічого забивати дитячі голови різними вашими древніми украми!.. І попереджаю: за найменшу спробу націоналістичної агітації ви будете суворо покарані!

- А як же бути з підручниками? – несміливо спитав Козачок: мав на увазі підручники, що ними до війни користувалися учні.

- Підручники зібрати й переглянути. Усі сторінки, де "ще не вмерла", повиривати й спалити! Як і портрети всіх ваших хєроїв, - додав сардонічно. – Ми повинні готувати дисциплінованих і старанних трудівників, а не націоналістичних агітаторів. Наагітувалися, годі!.. І ще одне, - сказав Гайдук, коли учителі вже звелися, - всі ви в найближчому часі повинні опанувати російську мову: в нашій школі не повинно лунати жодного слова іншою мовою! Тільки російська! Все!.. Можете йти!..



Наступного дня клас зустрів його настороженою тишею. Попереду сиділи учні, всього два десятки, не більше, а на задніх двох партах – учителі: Козачок з дружиною та Зіна Кіндратівна. Вони мали опановувати російську мову разом із учнями. Гайдук пройшов твердою ходою до столу, повернувся різко до учнів, якусь хвилину промовчав, нагнітаючи тишу (так заходив колись викладач у школі розвідників – майор Пєтров, витримуючи паузу й дивлячись строго, прискіпливо на завмерлих курсантів). Голосно привітався:

- Здраствуйтє!

Діти підхопилися, заторохтіли партами, старші видихнули дружно: "Добри-идень!", найменші ж дивилися мовчки й налякано, не розуміючи, що хоче од них сердитий дядько.

- От селюки. Вітатися треба по-людському! – мовив Гайдук невдоволено. – Що за добридень? Здраствуйтє, а не добридень!.. Ану давайте ще раз!

Діти загелготіли, як налякані гуси.

- Плохо!.. Очєнь плохо!.. Дуже погано!.. Ану давайте іще раз. Всі разом, за мною: здраствуйтє!

Тепер вийшло мов трохи краще. Гайдук іще кілька разів примусив повторити оте "здраствуйтє", врешті сказав, що для першого разу досить.

- Хватіт! Садітєсь!.. Віднині й удома вітайтесь тільки по-російському! Привчайтесь до людської мови! – Краєчком ока бачив, як, завмерши, слухають його вчителі, і це його тішило. – Я навчатиму вас російській мові. Вивчивши цю мову, ви будете вільно спілкуватися з нашими визволителями – росіянами. Поки що ж я розповім вам про Росію та про її великого керманича…

Гайдук підійшов до класної дошки, взяв шматок крейди: намалювати карту Росії, унаочнити, так би мовити, матеріал. Дошка була вся геть подряпана, поліцейські постаралися й тут, хтось із них чимось гострим видряпав слово, місце якому хіба що на паркані, - Гайдук од того слова й почав: повів білу лінію догори, а потім праворуч. Спиною відчував, як діти стежать за його рукою, що виводила контури Росії......" 

  Анатолій Дімаров "Біль і гнів"
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #371 : 11 Червня 2012, 21:04:02 »

ПРо що можна говорити, якщо Міністр освіти має не просто риторику ворожу але й свідомість...

#Invalid YouTube Link#
Записаний

DVania

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +963/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4231
  • Останні відвідини:
    14 Вересня 2016, 23:52:58

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #372 : 18 Червня 2012, 17:56:59 »

Українці, до збр... до мови!

Світлана Єременко, журналіст, експерт з проблем ЗМІ та розвитку громадянського суспільства, Український освітній центр реформ

Я скоро буду виходити на вулиці Києва
з траурною пов'язкою на рукаві –
умирає мати поезії мого народу!
Все називається Україною –
універмаг, ресторан, фабрика.
Хліб український,
телебачення теж українське.
На горілчаній етикетці
експортний гетьман з булавою.
І тільки мова чужа у власному домі.
У шовінізму кігті підсвідомі.
Ліна Костенко, "Зоряний інтеграл"


Насамперед зауважу: у заголовку я звертаюсь не тільки до українців за національністю, а до українців – громадян України.

У своїй попередній статті я писала, що ми досі безмовні саме тому, що у влади української незалежної держави не вистачило політичної волі, щоб по-справжньому впровадити державну мову в життя. Але існує ще один аспект цієї проблеми – це наша пристосуванська позиція, наша власна байдужість і неповага до української мови й, відповідно, до самих себе.

Тому й дозволяють собі всілякі "діячі" пропонувати антиукраїнські закони, коментувати матчі Євро-2012 російською, істерично репетувати про неіснуюче "порушення прав російськомовного населення", розраховуючи, що ми в черговий раз "проковтнемо".

Мене завжди дивує фраза: "Я не знаю украинского, но я патриот Украины". Коли ж цей вислів звучить із вуст українців, він мене дратує.

Я не вірю в щирість цих людей, і не вірю в їхній патріотизм.

Натомість я вірю Мустафі Найєму, який вивчив українську й навіть веде нею телепередачу. Беззаперечно вірю Віталію Портникову. Вірю Вахтангу Кіпіані, який народився в Тбілісі, виріс у російськомовному Миколаєві, але робить для України більше, ніж багато українців.

Я вірю Андрієві Куликову, росіянину, чия вишукана мова спонукає до вдосконалення навіть тих, для кого українська рідна. Юрію Макарову, який дуже інтелігентно апелює до здорового глузду, свідомості, намагаючись розбудити в громадян України повагу до себе й до своєї країни.

Я вірю Марійці Бурмаці, яка виросла в російськомовному Харкові, але стала голосом Майдану, і "Крихітці" Саші Кольцовій. Вірю Ользі Мусафіровій, яка чесно заявила, що ніяких утисків своїх прав не відчуває.

І сотням не-українців за національністю – але справжнім громадянам держави Україна, які, поважаючи країну й народ, серед якого живуть, вивчили українську мову. Вірю тим, хто прийшов до українства у вже свідомому віці й почав із того, що досконало вивчив мову.

Але я не можу зрозуміти й поважати тих українців, хто добре знає мову, але не спілкується нею!

...Запізнюючись на конференцію, зупинила таксі. У салоні водія досі висить помаранчева стрічка. Для мене це означає: "Ми з тобою однієї крові". Розмовляємо, знайомимось. Віталій говорить російською, але через деякий час переходить на майже чисту українську. Я не можу промовчати, хоча наперед знаю відповідь: "Віталію, у вас така гарна мова, чому ви не розмовляєте українською?" – "Так никто ж не разговаривает!.."

Мені важко осягнути це пояснення.

Добре, а як же власне "Я"? Як щодо поваги себе як особистості? Чи можна в такому разі говорити про громадянську позицію, незалежні погляди, внутрішню свободу?

Чи розуміє кожен, хто послуговується цією фразою, що виправдовує власну безхарактерність, слабкість і безпринципність та навіть боягузтво? Вочевидь, у нашій свідомості досі панує дух колективізму, натовпу, який виховувався піонерською організацією, комсомолом, партією.

Ми все ще оглядаємось на інших за принципом: як усі, так і я. Ніхто не розмовляє – і я не говоритиму.

Найбільше мене дивує, коли це повторюють освічені культурні люди, які вважають себе інтелігентами. Вони ж не можуть не усвідомлювати, що така позиція веде в безвихідь? Киваючи один на одного, ми й далі гратимемо блюзнірську роль, а в нашій країні й далі звучатиме мова чужої держави.

Мені буває страшенно соромно перед іноземцями, коли вони запитують, чому в Україні, зокрема й у столиці, переважно говорять російською. Починаю пояснювати, що "так історично склалось", що Україна 70 років була під владою комуністів, які проводили русифікаторську політику, що людей репресували за українську мову, вишиту сорочку та українську пісню.

"Все це зрозуміло, – каже мені британець Ейдан, – але ви вже 20 років живете в незалежній державі!" І розповідає, що приїхав до Києва з твердим наміром вивчити українську мову. З великим зацікавленням та ентузіазмом почав учити й розмовляти. Але із часом переконався, що його не розуміють, бо й самі кияни не знають української.

У таких випадках мені нема чим крити. Я почуваюся загнаною в кут. Мені просто соромно.

Бо так і є: ми не знаємо рідної мови! І лінуємось, на відміну від Ейдана, вивчити. А якщо й знаємо, то не спілкуємось "потому что все говорят на русском".

...Перебуваючи на стажуванні у США, у Джексоні, розмовляла з рідними по телефону. І раптом звернула увагу на те, що моя господиня Лінда уважно прислухається до розмови. Здивувалась: ані української, ані російської вона не розуміє. "Якою мовою ти розмовляєш?" – запитала вона англійською, коли я закінчила. Відповіла, що українською. Виявляється, у гостинній родині Лінди та Кірбі в різний час проживало близько п'ятнадцяти осіб з України, але вона вперше почула – і розрізнила! – українську мову!

...В екскурсійному автобусі по Чорногорії гід говорить англійською, російською і польською, хоча в автобусі відсотків 80 українців! Цікавлюсь, чому не українською. "Так все ж украинцы говорят на русском!" – щиро переконаний гід і дивується моєму запитанню. Що ж тут заперечиш? Адже очевидно, що аргументи для переконання йому надали наші туристи. Якщо ми самі себе не поважаємо, то чому з нами повинні рахуватися інші?

День у день я стаю свідком таких абсурдних ситуацій.

Позад мене в маршрутці молода пара спілкується українською. На наступній зупинці вони зібрались виходити й просять водія: "Остановите на остановке".

Дві касирки супермаркету між собою розмовляють українською, але ось до каси підходить покупець: "Здраствуйте, у вас есть карточка, вам нужен пакет?"

Із приятелем заходимо до кав'ярні. На роботі він спілкується українською, з батьками, які живуть у Запорізькій області, також. Щойно ми розмовляли українською, але ось підходить офіціант, який швидше всього приїхав з якогось села на Київщині або Житомирщині і добре знає українську, але мій інтелігентний самодостатній приятель каже: "Принесите нам, пожалуйста..."

Коментарі зайві.

Останнім часом з'явилось іще одне, нове, пояснення: "Не хочу разговаривать на украинском, чтоб не калечить мову как Азаров". Так пояснюють російськомовні кияни. Багато жителів Києва, що приїхали із сіл та містечок різних областей України, розмовляють суржиком. Але замість того, щоб покращити свою українську, переходять на погану російську. Знову ж, "потому что все говорят на русском".

Я ніяк не можу зрозуміти логіки – а чому ж тоді не вивчити мову, щоб не виглядати таким недолугим, як деякі представники влади?

...Алла Горська, душа шістдесятників, художниця, свідомо прийшла до українства. Народилась в російськомовній родині в Ялті, шкільні роки провела в Ленінграді, після Другої Світової війни потрапила до вщент зросійщеного Києва. У тридцять один рік Алла принципово перейшла на українську, а перед цим наполегливо вивчала мову, не соромлячись виписувати незрозумілі слова до кишенькового словника, писати диктанти під диктовку Надії Світличної та працювати над помилками.

Коли в 90-х в Україну почало приїздити багато українців з Америки, Канади, США, мене найбільше вразив їх патріотизм, знання історії, наших традицій, яких ми не знали! А ще вони знали по дві, а то й чотири мови: англійську, німецьку, французьку – але, у першу чергу, українську.

Читаю в газеті "День" про відомого співака 20-30-х років минулого століття Петра Лещенка, якого органи безпеки соціалістичної Румунії знищили в таборах у середині 60-х. Цитую дослівно: "Петро Костянтинович досконало володів українською, румунською, російською, французькою та німецькою мовами".

То ми що, вибачте, дурніші, бо не можемо вивчити одну: українську?

На одному з останніх ефірів "Свободи слова" професор Олексій Гарань, сказав, що прийшов до мови в зрілому віці, і тепер у родині намагаються виховувати дітей українською. І це дуже непросто. Вірю, це справді дуже складно, бо ж мої діти народились й виросли в Донецьку. Але мусимо, бо хто ж, як не ми, виховає в майбутніх громадян України ту, за Ліною Костенко, "високовольтну лінію духу", якої так не вистачає в суспільстві сьогодні!

Моя донька принципово перейшла виключно на українську після відвідин міжнародного молодіжного табору в Литві, куди нашу студентську молодь запросили розповісти про Майдан через півроку після Помаранчевої революції. Крім вихідців із колишнього Союзу, там були литовці, датчани, поляки та білоруси. Вона повернулась із запитанням: "Чому ми так себе не поважаємо.."

Зараз ми справедливо звинувачуємо регіоналів за антиукраїнський законопроект, опозицію за те, що не завадили голосуванню, але...

Почнімо із себе!

Світлана Єременко, громадянка України, спеціально для УП
http://www.pravda.com.ua/columns/2012/06/18/6966930/
Записаний

qwer

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +23/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 159
  • Останні відвідини:
    15 Серпня 2013, 23:20:42

    Звідки: Калуш
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #373 : 18 Червня 2012, 19:46:58 »

Ідіот?..засланий козачок??? :unknow

Українську мову пропонують захистити введенням латиниці

http://gazeta.ua/articles/life/_ukrajinsku-movu-proponuyut-zahistiti-vvedennyam-latinici/440976
Записаний

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Українська мова- проблема реальна чи наду
« Прочитано #374 : 22 Червня 2012, 19:15:39 »

Ідіот?..засланий козачок??? :unknow

100% це такий метод - перетворити проблему на сміхотворну і забути.

Тут дещо цікаве - і так як я люблю - з відповідями - що робити
Язык по-украински: маринованный с географией, под историческим соусомhttp://argumentua.com/stati/yazyk-po-ukrainski-marinovannyi-s-geografiei-pod-istoricheskim-sousom
на шахтах Донбасса к началу Первой мировой трудилось не более 5% местных рабочих. А население вообще (включая женщин, стариков и детей) Юзовки (Донецка), состояло на 7/8 – из пришлых, на 1/8 – из местных, как указывает известный промышленник Авдаков. Интенсивная сталинская индустриализация Юга и Востока Украины этот процесс только многократно усилила. Катастрофическая диспропорция давно вышла за пределы критических значений для самовоспроизводства титульного народа.

Маємо те, що маємо… И с этим надо жить… Жить с пониманием того, что исторически сложившийся этнический состав населения Юга, Востока Украины и Крыма назвать украинским по духу пока нельзя. Новообращенные украинцы редко владеют языком титульной нации и ментально от неё далеки.

В русскоязычных регионах Украины преобладают другие моральные ценности, другие ориентиры, другой стереотип поведения. Потомки переселенцев третьего-пятого поколений просто не успели сплавиться с коренным, автохтонным населением, живущим на этих землях уже вторую тысячу лет. Фраза «ненька Україна» ничего не «ворухне» в их душе. Их предки не «мріяли о незалежної Україні» столетиями, и не передали эту мечту потомкам. У них отсутствует генетическая память украинца. Отсутствует мечта о Родине, как «о вольної, сильної Україні»…

А, ведь, «Родина» и «Батьківщина» - это два абсолютно разных понятия. «Родина» - это место рождения, «Батьківщина» - место нахождения праха твоих предков, «батьків». ТВОЯ земля. Исконная…
І оці прийди без роду і племені, без коріння і історії сьогодні нам розказують яка мова "ненужна"..... А ми мовчимо.... І між собою говоримо, що "джругий Майдан неможливий.."
Відповідь від: 22 Червня 2012, 19:14:21
щось я "не те" натисла і моє повідомлення оформилось в цитату - сподіваюся мене зрозуміють. :)
« Останнє редагування: 23 Червня 2012, 12:42:23 від romashkin »
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

cocren

  • Користувач
  • **
  • Карма +9/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 69
  • Останні відвідини:
    31 Жовтня 2016, 22:54:50

Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #375 : 28 Червня 2012, 19:07:59 »

Читаємо обведене червоним! Э підозра, що Такі проколи робить китайський виробник, точніше пакувальник. Думаю, це банальний компютерний переклад. Хто знає, чи справді цей бренд українського виробництва?
Записаний

asin

  • Старожил
  • ****
  • Карма +130/-10
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 489
  • Останні відвідини:
    03 Лютого 2017, 01:07:16

    Звідки: бпм
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #376 : 04 Липня 2012, 14:09:24 »

Ну і що ? Так всім пофігу та рідна мова.Не то шо ділом а навіть словом нема кому за мову стати.Ганьба хруням.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Гикач

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +137/-14
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 629
  • Найвеселіший форумець 2013
  • Останні відвідини:
    19 Листопада 2017, 10:45:33

    Звідки: Мальдіви
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #378 : 04 Липня 2012, 14:26:12 »

Напевно аж тепер ПР прийде кінець. 20тис чоловік стане щоб розгромити  Верховну Раду і ліквідувати  таке зло як народний депутат.
« Останнє редагування: 04 Липня 2012, 14:31:54 від Гикач »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Українська мова- проблема реальна чи надумана
« Прочитано #379 : 04 Липня 2012, 14:28:27 »

Але, ...
То ж не все так просто буде.

Литвин типу не знав. І зараз мабуть дійсно не підпише.

З іншого боку, якщо буде вирішено, що таки треба підписати, то Литвина відправлять у відставку і підпише Мартинюк.

Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.