Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

15 років 6 місяців 29 днів

Автор Тема: Освіта за кордоном: плюси і мінуси  (Прочитано 17004 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Ігор_О

• Ветеран
  • Карма +282/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Чому така тема?
Бо, по-перше, хочу похвалитися  :) Мій син Андрій кілька тижнів назад вступив до Вищої Школи Торгівлі і Права ім.Лазарського у Варшаві, економічний факультет, спеціальність "міжнородна торгівля", англомовний курс. Ми давно планували, що по-можливості дамо дітям європейську освіту. Школу Лазарського як серйозний варіант почали розглядати ще рік назад, готувалися вже конкретно до неї. Хоча до цього часу не впевнений, що зробили правильний вибір. В сенсі вибору Україна-Закордон...
Тому хочу почути думки друзів-форумців щодо цього.
Записаний

Люся

• Ветеран
  • Карма +408/-0
  • Стать: Жіноча
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

Освіта за кордоном: плюси і мінуси
« Прочитано #1 : 12 Серпня 2009, 13:57:42 »

Подивилась в інтернеті про цю Школу. Цікаво. Я так розумію, Ви знайшли для такої освіти досить плюсів, бо, зважаючи на досить високу вартість навчання і проживання (для пересічного українця), ви прийняли саме таке рішення. Хотілося б почути Вашу мотивацію. Мені особисто це цікаво, бо у мене також підростає син. Але думка про його освіту за кордоном до  мене раніше не приходила.  І ще - чому саме ця школа? Ви, мабуть, розглядали і альтернативні варіанти. Які? Поділіться, якщо ви вже проходили цей шлях, то, може, по протоптаній Вами стежці, буде легше.  :)
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

yurko

• Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Останні відвідини:
    Вчора в 19:01:47

« Прочитано #2 : 12 Серпня 2009, 14:10:17 »

Я  не економіст, а тому для роботи за моєю спеціальністю в Україні цілком досить нашого диплома. Зрештою на скільки мені відомо ту хто працюють на державній роботі економістами і бухгалтерами більше завдячують блату аніж особливому диплому.
Навчання за кордоном дозволяє знайти роботу за кордоном, а особливо англомовне навчання. З огляду на нинішню ситуацію в країні дати дитину навчатися закордоном дуже мудро. А дасть Бог то ті у кого дітки ще маленькі не муситимуть тинятися по світах у пошуках нормального життя. Хоча мабуть ні, не діти, а діти наших дітей. То ймовірніше.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.

Холод, голод, темрява й спрага – для нас не так страшно й смертельно, як ваші "дружба й братерство".

romashkin

• Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Останні відвідини:
    28 Січня 2023, 06:52:18

« Прочитано #3 : 12 Серпня 2009, 14:37:32 »

вітаю, по-перше.  :good
особисто я, якщо будуть можливості, був би тільки ЗА, за навчання закордоном. але хотілось, щоб наші діти використовували знання тут, в Україні.
відповідно питання, які плани після закінчення навчання?
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Ігор_О

• Ветеран
  • Карма +282/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #4 : 12 Серпня 2009, 16:10:07 »

важаючи на досить високу вартість навчання і проживання (для пересічного українця)
Почну саме з вартості. Вартість навчання в Польщі значно нижча, ніж в інших країнах Європи. І на набагато нижча, ніж в Україні. Вартість року навчання на польськомовній програмі - 1600EUR в рік. У львівському університеті на юрфаці приблизно стільки ж плюс "треба дати" 4000EUR і це на платне! Проживання-харчування... На рівні Києва.
Інші аргументи:
1.Європейський диплом, на англомовних програмах - диплом University of Wales.
2.Наявність в CV такої освіти - гарантоване працевлаштування в СНД.
3.До Варшави з Калуша 510 км., до Києва 570 км. Автобусне і залізничне сполучення постійне.
Відповідь від: 12 Серпня 2009, 15:58:54
Якщо чесно - не впенений уже в тому, що він потім буде шукати роботу в Україні. Це вже буде залежати від нього. Але коли ми почали задумуватись над цим - ідея була саме в реалізаціїї знань тут, на Батьківщині. Буду старатись, щоб так і було.
Так вийшло, що у 2006-му в Сербії я познайомився з одним своїм ровесником на ім'я Серж. Саме його доля і досвід підштовхнув до пошуків варіантів освіти за кордоном.

Щодо вузу - дивились різні варіанти. По-перше, шукали економіку - син туди хотів. По-друге, освіта в Польщі для іноземців виключно платна (як і в Україні для іноземців, зрештою), навіть у державних вузах. Є варіанти знижок, стипендій, а то і звільнення від оплати - у випадках особливих успіхів. А у державних - ще у випадках польського коріння. Оскільки я поляком ніколи не був - то й не рвались у державний, шукали якісний вуз. Школа Лазарського - 2-га за рейтингами серед приватних вузів Польщі. Їхали вступати на польскомовне навчання, вже у Варшаві після тестів з англійської нам рекомендували перевестися. Так і зробили.
Записаний

yurko

• Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Останні відвідини:

« Прочитано #5 : 12 Серпня 2009, 16:36:37 »

Добре, що не пішов на польськомовне. Польською і так за час навчання оволодіє на 100% а от термінологію знати на англійській краще, одразу розширяється коло країн де можна працювати.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.

Холод, голод, темрява й спрага – для нас не так страшно й смертельно, як ваші "дружба й братерство".

Tandylight

• Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

« Прочитано #6 : 12 Серпня 2009, 19:43:39 »

Також, в першу чергу хотіла Вас ривітати зі вступом :bouquet:, маю на увазі не тільки сина, але й батьків також, бо уявляю скільки було переживань ;)
Щодо вибору іноземної освіти то абсолютно Вас підтримую.
По-перше, син буде у іншому середовищі, і зможе так би мовити зі сторони подивитись на Україну і на її проблеми, що дуже важливо
По друге його світогляд буде формуватись поза системою,яку ми хочемо змінити - то  в будь-якому випадку стане в нагоді і в разі якщо він повернеться, то є надія, що зможе щось цій країні запропонувати, і навіть тоді коли обере собі інший шлях.
Щодо роботи то вважаю, що є як свої плюси так і мінуси, але це стосується роботи на Україні і навіть в цьому випадку плюсів більше.
Плюси такі, що наприклад у світову четвірку аудиторських компаній краще влаштуватись з іноземною освітою ( а це поки найкраща зарплатня для людей з економічною освітою, як на мене, плюс система бонусів і визначений кар'єрний ріст, не говорячи вже про соцзабезпечення і різні подібні корпоративні блага  ;)).
Мінуси можуть бути лише у визнанні диплому при вступі у державні органи...
Я зараз, розглядаю варіант, через роки 3  відправляти малу на канікулярні програми з вивчення мов у різні країни, а потім визначимось...
Але усі ці питання працевлаштування, в будь-якому випадку не мають жодного значення, все ще зміниться і не буде мати значення на той момент коли він закінчить, або навпаки буде мати значення, але точно на його користь,
бо найголовніше це те що він буде мати зовсім інший досвід, і я  ніколи не розуміла, чому наприклад такі "небожителі" як той самий Ющенко чи... не важливо ( вибачте за перехід на особистості  :-[), маючи такі можливості, обмежували своїх дітей українською освітою...
І не бачу сенсу в тому щоб закінчувати школу яка дає диплом  двох освітніх систем - наприклад британський та український, а потім вступити до українського ВУЗу, хоча не виключено що саме для того, щоб був вибір, але.... ????? :unknow

« Останнє редагування: 12 Серпня 2009, 20:23:38 від Tandylight »
Записаний

romashkin

• Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Останні відвідини:
    28 Січня 2023, 06:52:18

« Прочитано #7 : 12 Серпня 2009, 20:18:44 »

бо найголовніше це те що він буде мати зовсім інший досвід, і я  ніколи не розуміла, чому наприклад такі "небожителі" як той самий Ющенко чи... не важливо не важливо ( вибачте за перехід на особистості  ), маючи такі можливості, обмежували своїх дітей українською освітою..
Ющенко якраз не обмежує, тобто якраз українську обмежує. його діти вчаться у англомовній школі, а старші - тоді ще не було мудрої жінки Кетрін, щоб направила на шлях праведний.  :=)
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

Tandylight

• Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

« Прочитано #8 : 12 Серпня 2009, 20:21:07 »

http://www.ucie.com.ua/training.shtml про міжнародний центр освіти, на відміну від турфірм, вони слідкують і контролюють кожного свого студента, принаймі,  так було років 12 назад... Їм відповідно до договору, зі школи, щотижня слали звіти про успішність студента та його поведінку :o  :good
Записаний

yurko

• Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Останні відвідини:

« Прочитано #9 : 12 Серпня 2009, 21:23:03 »

Та полюбому "+".

Хотів ще багато писати про переваги, але то би стосувалося дитини без належного батьківського виховання, що у даному випадку було б не в тему. :drink
Записаний

Ігор_О

• Ветеран
  • Карма +282/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #10 : 13 Серпня 2009, 08:42:45 »

Я не писав, але для мене був ще один аргумент.
Оскільки по роду діяльності мені часто доводиться спілкуватися з топ-менеджментом різних українських компаній з іноземним капіталом, я зробив висновок - іноземний інвестор шукає українців, максимально наближених до їх корпоративних стандартів! Були часи, коли іноземці викуповували заводи і ставили на них керівниками колишніх "червоних директорів" - бо хто краще знав ситуацію в Україні?! Потім потихеньку їх відправляли на почесні посади або і на відпочинок, ставили молодих. Цей процес продовжується. Але шукають вже молодих українців з освітою, що відповідає євростандартам.
Записаний

Рибка

• Модератор
  • *
  • Карма +962/-0
  • Останні відвідини:
    11 Липня 2020, 23:31:29

« Прочитано #11 : 14 Серпня 2009, 13:06:04 »

Вітаю, вітаю Вашого синочка, і звісно ж батьків.  :) Ви просто молодці, трошки мала можливість поспілкуватись з Вашим сином, дуже розумний та культурний хлопчина.
Записаний
І все буде добре, для кожного з нас.  І все буде добре, настане наш час.

Ігор_О

• Ветеран
  • Карма +282/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #12 : 14 Серпня 2009, 14:46:33 »

Дякую! Дякую усім!  :drink

Щойно спілкувався ще з одним батьком, каже, у Поплавського оплата за навчання на рівні Гарварда  :o
А хто ще яку має інформацію щодо вартості навчання в українських вузах?

Щодо Польщі, кого будуть цікавити "технічні" моменти вступу і т.п. - залюбки відповім. Кілька моїх знайомих вже також схиляються до такого варіанту, так що ми ніби піонери у Варшаві. У Жешуві українців (в т.ч. калушан) вже достатньо багато.
Записаний

Люся

• Ветеран
  • Карма +408/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #13 : 14 Серпня 2009, 16:02:32 »

Як довго ви готувалися? Як визначити рівень англійської? Ви займалися з репетитором англійської? А польську як треба знати?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка

Ігор_О

• Ветеран
  • Карма +282/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #14 : 16 Серпня 2009, 09:09:50 »

Останній випускний рік основну увагу надали обраній спеціальності - підтягували економічну теорію.
Щоб визначити рівень володіння англійською - існує багато різних тестів, наприклад, TOEFL. Тільки здати його офіційно трохи складно та й не дуже потрібно. Існує певна, міжнародно визнана шкала визначення рівня знань, а в Інтернеті це все можна знайти. Вуз Лазарського пропонує свою систему тестування, в т.ч. і попередню он-лайн. Ми репетитора з англійської не наймали, у сина класний керівник - викладач англійської, дуже хороший викладач Сорока Марина Миронівна. І взагалі - ми ж їхали вступати на польськомовну програму :) Це вже у Варшаві після тестів, на співбесіді з деканом виникла пропозиція перейти на англійську. Польську вчили самостійно за допомогою кількох аудіокурсів, скачаних з Інтернет. Крім того, навчання в польських вузах починається з 1-го жовтня, а для іноземних першокурсників організовуються "втягуючі" курси з 1-го вересня - вивчення мови, культури, історії і т.д.
Записаний

Люся

• Ветеран
  • Карма +408/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #15 : 16 Серпня 2009, 15:58:54 »

Дякую! Виходить, не так воно і складно, як здається на перший погляд. )))
Записаний

Люся

• Ветеран
  • Карма +408/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #16 : 25 Серпня 2009, 12:19:44 »

У Львівському Університеті юридичний факультет - 17 тис грн./рік. Квартира у Львові приблизно 1000 грн/міс.
Записаний

Доктор Хаос

• Старожил
  • Карма +67/-1
  • Мля..
  • Останні відвідини:
    19 Квітня 2021, 21:56:35

« Прочитано #17 : 29 Серпня 2009, 22:02:57 »

Мій синок вчиться у Київі, міжнародна економіка, також на англомовному фак-ті. Оплата за рік, (зі знижкою, бо добре вчиться)  15 тис. 
Записаний

Ігор_О

• Ветеран
  • Карма +282/-0
  • Останні відвідини:

« Прочитано #18 : 30 Серпня 2009, 13:43:49 »

Мій синок вчиться у Київі, міжнародна економіка, також на англомовному фак-ті. Оплата за рік, (зі знижкою, бо добре вчиться)  15 тис.
Вітаю, ми з Вами "колеги"  :)
Записаний

LEB

• Користувач
  • **
  • Карма +7/-0
  • ЖИВУ ЩОБ-ЖИТИ,КОХАТИ І СМІЯТИСЬ
  • Останні відвідини:
    17 Березня 2020, 21:39:55

« Прочитано #19 : 19 Вересня 2009, 23:16:09 »

Я ВАШ ФАН,В СВІЙ ЧАС ЦЕ БУЛО НЕМОЖЛИВО,УЧІТЬСЯ А МИ ВАМ ПОТІМ БУДЕМ ВДЯЧНІ, 8) :prapor: :prapor:
Записаний