Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 26 днів

Автор Тема: Щодо екологічного стану міста Калуш  (Прочитано 292196 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Печеніг

  • Новачок
  • Карма +0/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2
  • Останні відвідини:
    16 Червня 2009, 18:49:53

    Звідки: м.Харків

Шановні
   Мене дуже сподобалося місто Калуш,дуже гарні фото,та цікава історія.Але за фахом я еколог тому моя зацікавленість почалась з того що я побачив, що у вас розташований концерн "Хлорвініл", та забагато на мою думку інших підприємств котрі мають дуже негативно впливати на екологічний стан міста. Якщо в вас є можливість буду дуже вдячний отримати інформацію стосовно екологічного стану міста, чи контакти людей які можуть надати таку інформацію.Це можуть бути : офіційна статистика,наукові дослідження,думка громади та інше.
  Заздалегідь вдячний

Обговорюємо проблеми утилізації Гексахлорбензолу в Калуші
в темах:

Гексахлорбензол (С6Сl6) !!!!!
нова отрава для Калуша
Референдум на форумі про будівництво в Калуші заводу з переробки С6Сl6

   Адміністрація
« Останнє редагування: 16 Лютого 2011, 09:15:51 від romashkin »
Записаний
Перше повідомлення / Продовження теми 

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #120 : 03 Травня 2010, 21:11:04 »

та не она,а бабло шо думають вливати :(
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Доктор Хаос

  • Старожил
  • ****
  • Карма +67/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 268
  • Мля..
  • Останні відвідини:
    19 Квітня 2021, 21:56:35

    Звідки: м. Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #121 : 03 Травня 2010, 21:12:23 »

Ще одна причина можлива в самих реєстрах. На даний час реєстратори класифікують колективну форму власності як виключно приватну.
Таке можливо.
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #122 : 03 Травня 2010, 21:22:08 »

Мене дуже сподобалося місто Калуш,дуже гарні фото,та цікава історія.Але за фахом я еколог тому моя зацікавленість почалась з того що я побачив, що у вас розташований концерн "Хлорвініл", та забагато на мою думку інших підприємств котрі мають дуже негативно впливати на екологічний стан міста. Якщо в вас є можливість буду дуже вдячний отримати інформацію стосовно екологічного стану міста, чи контакти людей які можуть надати таку інформацію.Це можуть бути : офіційна статистика,наукові дослідження,думка громади та інше.
  Заздалегідь вдячний
ласкаво просимо печеніг - еколог,може хтось і дасть офіційну статистику,но вона лажова скоріш всього,дуже багато було муті на славному хлорвінілі за останні двадцять років.
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #123 : 04 Травня 2010, 09:20:36 »

Европа указала Азарову на Калуш: попросила разобраться
http://for-ua.com/politics/2010/04/30/151001.html
Приховано: Показати
Европа указала Азарову на Калуш: попросила разобраться

Организация Объединенных Наций и Европейский Союз призывают Кабинет Министров принять неотложные меры для решения экологических проблем Калуша, Ивано-Франковская область.

Совместная обзорная миссия ООН и ЕС посетила Калуш в ответ на официальное обращение украинских властей и пришла к выводу, что экологическая ситуация в городе - критическая.

В частности, миссия отмечает засоленность грунтов и поверхностных вод, необходимость соблюдения безопасного уровня дамб, высокую вероятность прорыва Домбровского открытого карьера в реку Сивка, а также опасность распространения органического вещества - гексахлорбензола - в окружающую среду.

Миссия считает, что существуют механизмы, благодаря которым можно предотвратить ухудшение экологической ситуации в городе, и призывает правительство принять неотложные меры для этого, сообщают «Украинские новости».

В ходе своей работы была оценена надежность хранилища технических отходов химического предприятия «Ориана», взяты пробы грунта с близлежащих территорий, чтобы проанализировать уровень риска для жителей и окружающей среды, сооб

Ранее Кабмин выделил Калушу 86 млн гривен из резервного фонда на решение экологических проблем. В Тоже время, Глава МЧС Нестор Шуфрич не исключает переселение жителей Калуша из-за экологической катастрофы.

Напомним, 12 февраля ВР утвердила указ тогдашнего Президента Виктора Ющенко об объявлении Калуша и сел Кропивник и Сивка-Калушская Калушского района зоной чрезвычайной экологической ситуации на 90 дней.

Как сообщал ForUm, ранее Верховная Рада Украины объявила территории города Калуш и сел Кропивник и Сивка-Калушская Калушского района Ивано-Франковской области зоной чрезвычайной экологической ситуации.

В результате принятых в свое время неправильных решений относительно расположения и эксплуатации хвостохранилищ, отвалов, аккумулирующих емкостей и способа ликвидации шахтных полостей, образовавшихся вследствие хозяйственной деятельности химических предприятий в Калушском районе Ивано-Франковской области, было нарушено экологическое равновесие в толще горных пород Калуш-Голинского месторождения калийных солей. Это привело к многочисленным провалам в земной поверхности над площадью шахтных полей в Калуше, разрушение домов и коммуникаций, засолению водоносных горизонтов в этом городе, селах Кропивник и Сивка-Калушская.
Записаний

ЯЯ

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +522/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1249
  • Останні відвідини:
    05 Лютого 2015, 01:57:43

    Звідки: Независимости
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #124 : 06 Травня 2010, 21:52:46 »

Висновки ООН категоричні: гексахлорбензол  “іде” до людей
http://www.vikna.if.ua/news/article/visnovki_oon_kategorichn_geksahlorbenzol_de_do_lyudej/
Цитувати (вибране)
У висновках ООН чітко вказано, що засолення підземних і поверхневих вод несе загрозу для питного водопостачання. Крім того, цілком можливий прорив Домбровського кар’єру у річку Сівку. А незалежний та науковий відбір проб виявив розповсюдження гексахлорбензолу у навколишнє середовище на місці захоронення. Концентрація у воді на території сховища у 100 (а у деяких місцях — і більше) разів перевищує стандарт, прийнятий в Україні. Гексахлорбензол — надзвичайно токсичний для водного середовища та є стійким органічним забруднювачем. Тому у довгостроковій перспективі існує загроза його подальшого розповсюдження. Імовірно, гексахлорбензол уже є на звалищах №1 та №4. Є дані, що свідчать про розповсюдження цієї речовини на територію, на якій люди вирощують овочі для споживання.
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #125 : 17 Травня 2010, 11:44:47 »

Юрко навів на думку оживити трохи дану тему...

Не хочу наразі влазити в деталі "референдуму", виділення коштів і ропорядження ними. Пропоную детальніше зупинитися на, власне, екологічних загрозах.
Отже, насправді є чотири проблеми, які слід вирішувати. Хочеться почути думку громади які з цих проблем є вкрай терміновими до вирішення, які не дуже, і як слід їх вирішувати.

1. "Провальна" проблема. Утворення зони просідань над карстовими утвореннями. Ризики. Відселення людей.
2. Проблема "хвостосховищ". Загроза "для 6 підпідприємств і великого мікрорайону міста" у зв'язку з можливим "проривом дамб".
3. Проблема Домбровського кар'єру. Попадання розсолів у підземні води.
4. Проблема гексахлорбензолу. Утилізація.
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #126 : 17 Травня 2010, 12:57:15 »

мені Калуш не байдужий,треба щось робити :unknow
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #127 : 17 Травня 2010, 13:00:46 »

мені Калуш не байдужий,треба щось робити
Яказ перерахованих проблем є вкрай терміновою, як думаєте?
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #128 : 17 Травня 2010, 13:08:24 »

Яказ перерахованих проблем є вкрай терміновою, як думаєте?
Думаю друга, а за нею перша...
маю на увазі укріплення дамб, бо вони у ВАс здається у найгіршому стані з перепрахованих проблем.
А потім відселення людей з зон проваль, оскільки це вимагає багато узгоджень від фінансування і проектної документації та дозволів на будівництво житла для людей до отримання згоди самих людей  на переселення з небезпечної зони (то мені здається найважче)
Інші дві...як на мене настільки складні, що навіть про них писати не хочеться  :unknow :(
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #129 : 17 Травня 2010, 13:27:26 »

3, 2, 1, 4
Але якби я був при владі то теж би брався спершу за будівництво житла для відселення. То ж наглядніше і бабловитіше  ;)
Відповідь від: 17 Травня 2010, 13:24:20
Чомк ГХБ на останньому? Бо він поки у такій собі "латентній" фазі, що краще ніж зробити дурницю - поки не чіпати.
Хвости постоять, лише треба слідкувати за дамбою і при потребі укріпляти. Почекати то значить пів року - рік, а не 10 років.
Карєр то то, що треба робити у першу чергу.
Будувати житло для відселення треба, але всі розуміють, що ніхто (поки не гахне) сам у курник жити не піде.  :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #130 : 17 Травня 2010, 13:36:30 »

Карєр то то, що треба робити у першу чергу.
Але я так розмуію, що способу як недопустити потрапляння розсолів в підземні грунти не придумали?
Записаний

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #131 : 17 Травня 2010, 13:54:28 »

Але якби я був при владі то теж би брався спершу за будівництво житла для відселення. То ж наглядніше і бабловитіше
Кууул!  :=)

Чомк ГХБ на останньому? Бо він поки у такій собі "латентній" фазі, що краще ніж зробити дурницю - поки не чіпати.
Абсолютно правильно. Мало того, є ще деяка частина ГХБ, про яку навіть не дуже відомо де захоронена  :o Тому тут треба діяти повільно і якісно, як при розмінуванні бомби.

Хвости постоять, лише треба слідкувати за дамбою і при потребі укріпляти. Почекати то значить пів року - рік, а не 10 років.
Насправді "хвости" - це дещо перебільшена проблема. Дамби простоять і 10 років, їх будували ще за Союзу. Є проблема перевищення рівня, але вона не настільки критична щоб "змити 6 заводів і мікрорайон міста".

Карєр то то, що треба робити у першу чергу.
+1000

Будувати житло для відселення треба, але всі розуміють, що ніхто (поки не гахне) сам у курник жити не піде.
Ок. А куди відселяти?

Насправді, Юрко молодець. Все зрозумів правильно  :drink
Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #132 : 17 Травня 2010, 13:55:58 »

зробив деякий аналіз,не все так погано як здається :)
1. "Провальна" проблема. Утворення зони просідань над карстовими утвореннями. Ризики. Відселення людей.
якщо мова йде про рудник Ново-Голинь,то просідання площею 80-100га.,на 25-28 метрів протягом 100-150 років ніхто і не замітить(це без обліку закачки пустот расолами),
і відразу дивимося пункт другий,звіткі ті росоли брати :)
але на поверхні хвостосховища насиченість розсолів становить 150 грам солі на літр рідини, а для закачки у шахту потрібно, щоб цей показник сягав 300 грам на літр,
це будуть додаткові витрати.
 
3. Проблема Домбровського кар'єру. Попадання розсолів у підземні води.
в підземні води расоли уж точно не попадуть,по перше вони легше води,а по друге в нас нема підземних резервуарних утворень( Карпати,Альпи,Кримськи гори,там є),
але водозабор можуть зіпсувати остаточно(річка Сівка) для тих хто бере воду нижче за течією,Калуш бере вище :)
4. Проблема гексахлорбензолу. Утилізація.
Міський голова Ігор Насалик повідомив, що йому зателефонували з представництва ООН  в Україні і повідомили про виділення Калушу 22 млн. доларів США для утилізації гексахлорбензолу, захороненого на полігоні токсичних відходів.
може це вже стара інфа,но буржуї всерівно нам на це дадуть грошей, :),ім нащо токсичний свинарник під боком :)
Ігор,поправ мене якщо не так щось :(


Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #133 : 17 Травня 2010, 13:58:08 »

в підземні води расоли уж точно не попадуть,
Вони вже там  :(

А все решта - правильно. Лиш про буржуїв не знаю, мені не дзвонили...  :)
Записаний

Tandylight

  • Глобальний модератор
  • *
  • Карма +1051/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3130
  • Останні відвідини:
    08 Травня 2019, 21:01:31

    Звідки: Київ
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #134 : 17 Травня 2010, 14:03:26 »

Міський голова Ігор Насалик повідомив, що йому зателефонували з представництва ООН  в Україні і повідомили про виділення Калушу 22 млн. доларів США для утилізації гексахлорбензолу, захороненого на полігоні токсичних відходів.
може це вже стара інфа,но буржуї всерівно нам на це дадуть грошей, Посмішка,ім нащо токсичний свинарник під боком Посмішка
 Ця інформація вже стара, ніхто цих грошей не збирався виділяти, натомість вони (предстаництво ООН)офійно заперечили цю інформацію і підкреслили, що видділятимуть гроші лише в випадку якщо Україна сама для цього щось робитиме.

Записаний

Alexander

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +670/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 3342
  • Останні відвідини:
    24 Травня 2023, 20:00:52

    Звідки: kalush
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #135 : 17 Травня 2010, 14:06:53 »

Вони вже там
ніхто там толком не міряв,зараз сітуація така, чим гірше - тим ліпше(маю на увазі гроші) :)
Записаний
поверь малыш, не в пирогах счастье..

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #136 : 17 Травня 2010, 14:10:45 »

ніхто там толком не міряв,
Міряли, міряли... І найгірше те, що в разі потрапляння їх у Лімницю - проблема з відселенням людей із зон просідання буде вирішена сама-собою. І не тільки з тих зон.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #137 : 17 Травня 2010, 14:14:02 »

ООО. лише хтів втрутитися.
Ніхто нічого не обіцяв.
Розсоли важчі за чисту воду - факт!
Але навіть якби були легші - ніхто ще розчинення солей не відміняв. Тому засолення як Ігор правильно сказав УЖЕ Є.

Водозабори у Калуш нижче по течії!

То хімія з Чечви бере воду, а ми з Лімниці. Звісно вода на смак солоною не стане аж так щоб пити не можна було, але і живність виздихає і пити будемо не знати що. (ГХБ кажуть теж десь у карєр ховали, а того дітька аби щодня і потрошка...
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #138 : 17 Травня 2010, 14:17:39 »

Водозабори у Калуш нижче по течії!
Ото ж!

От тепер і думайте самі, чи є зміст переселяти людей в Підгірки? Чи тут діє інший фактор? В принципі, Юрко вже відповів...
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30265
  • Останні відвідини:
    Вчора в 09:03:54

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Щодо екологічного стану міста Калуш
« Прочитано #139 : 17 Травня 2010, 14:20:16 »

Ну вихід знайшли би. Криниці, свердловини, таж вода з Чечви, що майже самопливом до Калуша по трубах йде. Але хай би будували особнячни на 4-8 сімей, а не 5-поверховий курник. Але я вже в принципі відповів  ;)
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.