Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Голосування

Чи потрібно в українському паспорті запровадити графу "національність"?

так
- 15 (65.2%)
ні
- 8 (34.8%)

Всього голосів: 23


Автор Тема: Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?  (Прочитано 43899 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #60 : 09 Червня 2009, 16:31:49 »

Цікава інфа, щодо Криму і національностей

http://www.unian.net/ukr/news/news-319942.html
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


igor

  • Новачoк
  • Карма +3/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8
  • Останні відвідини:
    26 Липня 2016, 12:45:58

    Звідки: Kalush
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #61 : 09 Червня 2009, 17:41:15 »

Мусульмани у всьому світі створюють багато проблем, не тільки у Криму. Пусти свиню під стіл то вона потім і на стіл лізе. Екуба було тупому Кравчуку спочатку добре подумати чи дозволяти їм вертатись у Крим.
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #62 : 09 Червня 2009, 22:07:47 »

Неправда, впевнений. Якщо у неї громадянство Латвії - вона рівна в усіх правах з іншими громадянами. У мене армійський друг живе в Ризі - етнічний українець, по паспорту росіянин, громадянин Латвії. Вільне знання мови і паспорт - будь-що йому доступно! А якщо мова корява та ще й претензії... будь-ласка - мити унітази, там мова не критична...
так розказує моя сусідка. навіть якщо знаєш мову. але ж ми про мову в іншій темі атут про графу.
Я також 200% впевнений що це брехня!
любий друже брешуть брехуни і пліткарки на базарі.
І цікаво чи знає та сусідка мову? Думаю що не знає.
ідеально за десятки років мабуть можна вивчити.
І які це українці положили на Україну? Хіба що такі як Симоненко, Вітренко і тд.
а вам мало це представники народу.
Виходить що  українці самі себі голодомор влаштували, самі в сибір по таборах їхали і з прапорами чужої держави в Криму ходять... не буду продовжувати і так всі знають продовження.
ви ще згадайте татаро монгольські набіги. . ми тут про графу говоримо чи про криваві сторінки історії?!
І щось я ніколи не чув щоб українці в Росіїї з нашими прапорами добивались другої державної мови і щось я нечув про державні  українські школи в Росії??? Хоч на далекому сході дуже багато вивезених українців живе.
а ви не питали може їм цього і не треба а якщо їх не влаштовує щось хай повертаються на Батьківщину.
Сенсу сперечатись не бачу так як не побачив жодного вагомого аргумента який би приніс якусь практичну користь від введення даної графи. хіба що особисте моральне задоволення. але я особисто не хочу що б хтось почував себе не затишно в моїй країні через особисті амбіції корінних жителів . націю свідомість піднімають не так. сильні нації не жаліються а  просто не дають себе ображати.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #63 : 09 Червня 2009, 22:59:58 »

Ок, відкинемо образи і мову...
Вадим, якщо не в паспорті - то ДЕ ЩЕ офіційно зазначається національність людини?
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #64 : 10 Червня 2009, 00:15:54 »

Може смішно, але в душі чи серці! В культурі, мові і справах. Адже наші предки пронесли свою національну самобутність без графи в паспорті!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #65 : 10 Червня 2009, 09:00:25 »

Але ж і самого паспорта не було. :!!
За такою логікою і Правил дорожнього руху не потрібно, адже наші предки пересувались без них. :drive:
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #66 : 10 Червня 2009, 11:25:57 »

На фірах? Ну візьмемо радянські часи. Тоді паспорти вже були. та й справа не в паспортах. А в тому що людям щоб себе самоідентифікувати і зберегти свою культуру не треба було нікого принижувати і не потрібно було ніяких офіційних вказівок хто є хто. повторюю єдиний аргумент на користь графи особисті амбіції і бажання. тобто це не аргумент для великої частини України.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #67 : 10 Червня 2009, 20:33:38 »

Нардепам підкинули ідею: повернути «п'яту графу»
Приховано: Показати


Івано-Франківська обласна рада просить народних депутатів України від Прикарпаття Миколу КРУЦЯ, Володимира МОЙСИКА, Романа ТКАЧА та Зіновія ШКУТЯКА ініціювати відновлення у паспортах відомостей про національність громадянина.

Як повідомили УНІАН у прес-службі голови Івано-Франківської облради, відповідне звернення депутати облради ухвалили на сесії.

«26 червня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про затвердження положень про паспорт громадянина України, свідоцтво про народження та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон», відповідно до якої у перелічених документах не передбачена графа «національність», – йдеться у зверненні до народних депутатів.

Зважаючи на постійні наполегливі вимоги та заяви громадських організацій і окремих виборців прикарпатського краю, депутати облради просять народних депутатів від Івано-Франківщини у порядку законодавчої ініціативи винести на розгляд Верховної Ради проект постанови про відновлення у паспортах, свідоцтвах про народження, інших відповідних документах відомостей про національність громадянина України.

 
постiйна адреса статтi:
http://www.unian.net/ukr/news/news-320303.html
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #68 : 10 Червня 2009, 20:57:52 »

Інколи мені здається, що я пророк  :)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #69 : 10 Червня 2009, 21:00:16 »

спеціально для жителів Прикарпаття цю графу введуть. :=)
« Останнє редагування: 11 Червня 2009, 09:33:08 від yurko »
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

doktor-maks

  • Модератор
  • *
  • Карма +426/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2740
  • Останні відвідини:
    15 Квітня 2017, 11:04:31

    Звідки: Івано-Франківськ
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #70 : 10 Червня 2009, 21:08:01 »

Буде так:
графа в паспорті "національність",
Янукович - президент (або гетьман, або гетьманствуючий прем'єр - в залежності від змін в Конституції),
Україна - в союзі з Росією і Білоруссю (згодом до нового союзу слов'янських держав увійде Сербія)
Записаний
When doctors differ who is to decide?

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #71 : 11 Червня 2009, 09:17:51 »

спиціально для жителів Прикарпаття цю графу введуть.
Хоч наше голосування і не є цілком репрезентативним, але як бачимо народ підтримує відновлення графи про національність. :P
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #72 : 11 Червня 2009, 09:29:19 »

і дане голосування охоплює  голоси жителів всієї України? :duvno
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #73 : 11 Червня 2009, 10:21:15 »

і дане голосування охоплює  голоси жителів всієї України? Дивно
на дане питання не мають впливу регіональні фактори
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #74 : 11 Червня 2009, 14:29:33 »

ага то один регіон має вирішити як буде добре для інших? добре припустимо що це питання підтримають у Криму і там більшість населення чітко впише росіянин як ви думаєте ваші аргументи вплинуть на українців і татар котрих в Криму менше разом взятих. мабуть там якраз графа українець буде вирішальним чинником що б не брати на роботу. ця графа не зблизить і не обєднає народ а тільки ще більше розсварить.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #75 : 11 Червня 2009, 15:14:57 »

Я от недарма задав питання про офіційне зазначення національності в якому-небудь документі...
Всі ми приблизно знаємо, що таке - офіційно... Як кажуть - бєз бумажки ти - букашка, а с бумажкой - чєловєк :)

Є органи РАЦС (це мені близьке:) ) - вони ведуть свої реєстри... Народилася дитина... Поки батьки її не зареєстрували в РАЦС - немає ніби такої дитини, не існує її ні для нашої держави і її органів, ні для інших держав... Може комусь і не хочеться реєструвати... Он, цигани приходять і реєструють по 4-х дітей зразу - а нащо кожен рік ходити?! :) Але ж все-одно приходять - бо без тої "бумажки" ні в собес, ні в лікарню, та й міліція питає... Виростає дитина, школу закінчує - атестат отримує. Аякже, чим вона зможе довести свою освіту? Може, звичайно, знаннями... Але ж якось "не то"... Потім інститут - аналогічно! Можна й самому вивчити інститутську програму... Але у ВУЗі - якісніше... І всі беруть дипломи - як доказ. Чи хтось не бере? Не чув... Потім людина одружується.. Можна і так просто жити, "на вєрочку"... Чого ж ні - головне ж не штамп в паспорті, а почуття... Біда лиш в тому, що такий шлюб (як і у випадку народження) для держави не існує! Нема його! І якщо, не дай Бог, щось стається з одним із подружжя, чи просто доходить до якогось поділу майна - починаються проблеми - чим доведете, що майно спільно нажите? Нема "бумажки"? Не доведете... А є випадки, коли навпаки одружені розходяться, але розлучення не оформляють... Буває, довго навіть... Навіть сім'ї нові заводять... А потім - аналогічно, не дай Бог, щось з кимось стається... І тоді "бувший" на цілком законних підставах має претензії. Бо він - законний!...А бувають і курйозніші випадки - жінка вагітніє і йде бігом оформляти шлюб з "новим" чоловіком"... Їй кажуть - пані, ви попередній шлюб не розірвали і в ньому перебуваєте! А відповідно до законодавства України - батьком вашої дитини є чоловік "старий" :)... Проживає так людина життя, приходить час і помирати :( ... А не все так просто - поки смерть людини не буде офіційно засвідчена лікарським свідоцтвом і зареєстрована у РАЦС - ця людина буде жити не лише у пам'яті родини і друзів!.... Вона ще буде живою і для держави! З усіма наслідками - від пенсійного фонду до виборчої комісії!...
До чого це все? До того, що всюди нас оточують різні документи, свідоцтва, дипломи, атестати, паспорти, інше... Ці "бумажки" допомагають людям ідентифікувати себе - довести що народився,... що у "таких і таких то" батьків,... що вчився і вивчився,... що служив у війську, а якщо не служив - то ось "бумажка" чому не служив,... що жив з "тою і тою", а потім "ще з тою",.... що народив "таких то дітей", а "таких то" ще й усиновив - і на це є документ,... що жив за адресою,... що приватизував квартиру і не приватизував город,... що не має боргів за комунальні послуги і не був судимий,... що зробив прививки і не хворів коклюшем....
Багато різних "бумажок" підтверджують щось про нас...
І лише одній речі офіційного пітвердження немає ніде - НАЦІОНАЛЬНОСТІ....
« Останнє редагування: 11 Червня 2009, 16:19:49 від Ігор_О »
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #76 : 11 Червня 2009, 22:57:47 »

а перепис населення? такі дані є, інакше звідки би знали кого скільки на Україні? ми ж говоримо про графу в паспорті яка ніякої практичної користі не несе тільки проблеми створить.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #77 : 12 Червня 2009, 12:58:16 »

а перепис населення? такі дані є, інакше звідки би знали кого скільки на Україні?
Причому тут перепис? При переписі записується зі слів громадянина, це все неофіційно - сьогодні вважаю себе українцем, а завтра, особливо з бодуна, росіянином... :)

ми ж говоримо про графу в паспорті яка ніякої практичної користі не несе тільки проблеми створить.
Ага. Яка ж користь з національності.....
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #78 : 12 Червня 2009, 14:26:19 »

Причому тут перепис? При переписі записується зі слів громадянина, це все неофіційно - сьогодні вважаю себе українцем, а завтра, особливо з бодуна, росіянином...
гммм тоді що дасть офіційне визнання цієї людини українцем? якщо він з будуна росіянин. вам треба тільки для цифри чи реального українця? якщо реального то він і без графи українець. і зрештою невже ви вважаєте перепис населення не офіційним документом!
Ага. Яка ж користь з національності..
я написав яка користь з графи, а не з національності. це  мабуть різні речі?
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Люся

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +408/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 1149
  • Останні відвідини:
    01 Березня 2019, 15:47:14

    Звідки: Хотінь
Графа "національність" в паспорті - ТАК чи НІ?
« Прочитано #79 : 12 Червня 2009, 14:55:57 »

Зрозумійте мене тільки правильно. Я також вважаю, реалії сьогодення нам кажуть, що графа в паспорті про національність може принести більше проблем, аніж користі. Воно і раніше однозначно іноді важко було вирішити. Як присвоювати національність - по крові?  а якщо кров змішана? То на вибір? по жеребу? по бажанню реєстратора? по необхідності для статистики?  Я вважаю, що сьогодні це більше питання виховання і САМОІДЕНТИФІКАЦІЇ, а не насильної ідентифікації. Виховувати треба гордість за свою націю, а не навязувати її. Потрібну інформацію дає перепис, а графа в паспорті лише дасть привід для різних перекручень.
До речі, хто знає, а в якій країні є така графа зараз?
Записаний
"Готовность индивидуума в любой момент превратиться в вооруженную оппозицию определяет степень его социальной полноценности. Чего можно ожидать от нации, когда в мужчинах воспитывают комплекс вины за естественное желание потрогать парабеллум? Ничего, кроме покорности тупого стада." Г.Водичка