Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 12 днів

Автор Тема: Технічний огляд транспортних засобів  (Прочитано 23153 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

syddia

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +369/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 2160
 • Останні відвідини:
  17 Вересня 2017, 21:38:01


Останні часом я зацікавився саме таким питанням, оскільки цього року моя машина має проходити техогляд.
Ось яку цікаву статейку з цього приводу я відрив
Приховано: Порядок проведення технічного огляду транспортних засобів у 2009 році • Показати
9 липня 2008 року Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів, що набув чинності 1 січня 2009 року.

Техогляд засобів незалежно від форми власності проводиться з такою періодичністю: 
1) два рази на рік — засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більш як дев’ять з місцем водія включно, та спеціалізовані засоби для перевезення небезпечних вантажів (відповідно до класифікації засобів за категоріями М2, М3, N1, N2, N3, О2, О3, О4);
2) один раз на рік — засоби, призначені для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою понад 3,5 тонни, а також спеціальні та спеціалізовані засоби, зокрема автокрани, таксі, автомобілі швидкої медичної допомоги тощо (відповідно до класифікації засобів за категоріями М1, N1, N2, N3, О3, О4);
3) один раз на два роки — засоби, призначені для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння не більш як дев’ять з місцем водія включно та для перевезення вантажів з максимально дозволеною масою до 3,5 тонни, а також мотоцикли та інші механічні транспортні засоби (відповідно до класифікації засобів за категоріями L, М1, N1, О1, О2) у такому порядку:
у рік, який закінчується на непарну цифру, — засоби, остання цифра року випуску яких непарна;
у рік, який закінчується на парну цифру і нуль, — засоби, остання цифра року випуску яких парна або нуль.

Допускається проведення техогляду причепів, причепів-розпусків та напівпричепів незалежно від року їх випуску одночасно з тягачем.
 
Техогляд засобів проводиться Державтоінспекцією в такий строк:
з 15 січня по 15 грудня — для тих засобів, техогляд яких проводиться один раз на два роки або один раз на рік;
з 15 січня по 30 червня та з 1 липня по 15 грудня — для тих засобів, техогляд яких проводиться два рази на рік.

Власники засобів — юридичні особи, фізичні особи — підприємці подають щороку до 15 січня підрозділу Державтоінспекції за місцем постійної або тимчасової реєстрації засобу заявку із зазначенням кількості зареєстрованих засобів незалежно від того, експлуатується засіб чи ні, та запропонованої ними дати проведення техогляду. Підрозділ Державтоінспекції після узгодження дати проведення техогляду на підставі поданих заявок складає до 30 січня графік проходження техогляду засобів, які належать юридичним особам.

У разі відсутності заявок підрозділ Державтоінспекції самостійно визначає дату проведення техогляду засобів, які належать юридичним особам і зареєстровані на території обслуговування.

Для проведення державного технічного огляду транспортний засіб подається до підрозділу Державтоінспекції за місцем постійної або тимчасової його реєстрації в справному та укомплектованому стані (п. 25 Порядку). Засіб укомплектовується медичною аптечкою відповідного типу, знаком аварійної зупинки або миготливим червоним ліхтарем, що відповідають вимогам відповідних стандартів, та вогнегасником (п. 27 Порядку).
При цьому для проведення техогляду працівникові Державтоінспекції подаються такі документи (п. 26 Порядку):
1) паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
2) протокол перевірки технічного стану, виданий суб'єктом господарювання не раніше 45 діб до дати проведення техогляду, або міжнародний сертифікат технічного огляду, виданий центром технічного огляду для засобів, що виконують міжнародні перевезення вантажів та пасажирів.
Перевірка технічного стану нових засобів не проводиться (п. 16 Порядку) та протокол не вимагається;
3) свідоцтво про реєстрацію засобу, його технічний паспорт і технічний талон, тимчасовий реєстраційний талон засобу;
4) посвідчення водія, що дає право керувати транспортним засобом відповідної категорії, та талон до нього;
5) медична довідка щодо придатності водія до керування засобом відповідної категорії;
6) поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних засобів або документ, що підтверджує право на звільнення від страхування;
7) квитанція про сплату податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, та у разі наявності - документ, що підтверджує право на пільги із сплати такого податку;
8) на засоби, що працюють на газовому паливі, додатково подається документ, що підтверджує проведення випробовування газової паливної системи в порядку і строк, установлені для даного виду обладнання та його комплектації. 

У разі відсутності будь-якого документа, визначеного цим пунктом, техогляд не проводиться.
Працівник ДАІ здійснює перевірку відповідності номерних знаків вимогам стандартів, даних про засіб та його власника записам у реєстраційних документах та відомостям в автоматизованих інформаційних системах Державтоінспекції, відсутності фактів підроблення ідентифікаційних номерів складових частин засобу, посвідчення водія та талона до нього, медичної довідки.
Крім того, проводиться перевірка відомостей про транспортний засіб, його власника або уповноважену ним особу за наявними автоматизованими базами даних МВС щодо розшуку, накладення арешту тощо, а також своєчасності сплати штрафів за порушення Правил дорожнього руху.
Працівник Державтоінспекції видає талон про проходження техогляду на кожний технічно справний та відповідно укомплектований транспортний засіб за наявності всіх необхідних документів, та у разі відсутності даних про несплату штрафу за адміністративне правопорушення (п. 12 Порядку).

http://ric.ua/ua/1939-tekhnichnijj-ogljad-transportnikh-zasobiv-u-2009.html

Хто шо думає з цього приводу? :) Чи не є такий порядок зайвим грузом на шиї автовласника?
Записаний

bornslippy

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +561/-2
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 4418
 • Самса Тандирная
 • Останні відвідини:
  30 Липня 2017, 19:43:46

  Звідки: Kalush Acid City
Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #1 : 10 Лютого 2009, 16:02:31 »

Приховано: Обновленні ціни на техогляд • Показати
Уряд України і автовласники знайшли компромісне рішення щодо транспортного збору - запровадження диференційованих ставок для власників автомобілів, яким більше 7 років. Відповідні зміни до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко підписала і направила до Верховної Ради сьогодні під час зустрічі з представниками автовласників, які перекрили вул. Грушевського у Києві, протестуючи проти ставок транспортного збору, запроваджених з початку 2009 року.


Під час зустрічі було погоджено, що для автомобілів старше 7 років транспортний збір буде розраховуватися з коефіцієнтом 0,7, старше 10 років – 0,6, старше 15 років – 0,5.


Ці домовленості внесли до раніше розробленого Урядом законопроекту, який передбачає такі ставки податку при проведенні реєстрації, перереєстрації та чергового технічного огляду:


15 грн. за 100 куб. см для автомобілів з об’ємом циліндрів двигуна до 2200 куб. см;


20 грн. для авто з об’ємом двигуна від 2201 до 2500 куб. см;


50 грн. для авто з об’ємом двигуна від 2501 до 3000 куб. см;


80 грн. для авто, об’єм двигуна яких становить понад 3000 куб. см.


Після закінчення наради представники ініціативної групи автовласників донесли суть компромісу до страйкарів. Вулицю Грушевського було розблоковано. Рух автотранспорту по ній поновлено.
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

romashkin

 • Admin
 • *
 • Карма +731/-5
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 8367
 • Останні відвідини:
  11 Квітня 2024, 16:14:37

  Звідки: пр. Л.Українки
Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #2 : 10 Лютого 2009, 16:11:47 »

В  тему.
http://www.grytsenko.com.ua/news/view-hrytsenko-proponuje-skasuvaty-tekhohljad-avtivok-v-dai.html
Приховано: Гриценко пропонує скасувати техогляд автівок в ДАІ • Показати
Голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект що передбачає скасування державного технічного огляду транспортних засобів.

На думку народного депутата, якщо такий закон буде прийнятий, власники автівок не витрачатимуть на техогляд в ДАІ так багато часу, як зараз, а сама процедура контролю за технічним станом транспортних засобів та упорядкування плати за нього значно спроститься.

«Переконаний, що ні Державна автоінспекція, ні МВС не повинні мати до техогляду жодного відношення», - написав Гриценко у блозі на власному сайті.

На думку автора законопроекту, його прийняття зекономить мільйони годин робочого часу  співробітників ДАІ, а також сприятиме зменшенню корупції при виданні талонів техогляду.

«Як голова Комітету з питань національної безпеки і оборони, я передав міністру Луценку документи про десятки тисяч «зниклих» талонів техогляду у Харківській області, що підтверджено документально, міліцейське керівництво області на цьому «заробило» мільйони, а безпеки на дорогах не додалося», - зазначив Гриценко.

Як приклад спрощеної процедури технічного огляду народний депутат наводить США, де при кожному відвідуванні СТО власнику автівки техогляд проводять безкоштовно ще й видають довідку з рекомендаціями, коли і що потрібно замінити. За словами Гриценка, на оформлення договору купівлі-продажу автомобіля під час навчання в Сполучених Штатах Америки він витратив усього три хвилини.

«Жодного дотику до державних структур і чиновників, жодної черги до кабінету чи каси, ні центу податків або зборів. Жодного огляду машини, звірки номерів, оцінки технічного стану. Ніяких тимчасових, жодної оцінки кимось вартості машини, ніяких довідок, надуманих послуг, печаток, нотаріуса і т.д., і т.п.», - пише народний депутат у блозі на своєму сайті.

Разом з тим, проходження техогляду в Україні забирає досить багато не тільки часу, а й коштів.

«Вирішив купити машину... На вітчизняні «і т.д., і т.п.» свого часу я витратив під різними МРЕВ майже два тижні часу, купу грошей і ще більше нервів», - розповів Гриценко.

Саме тому, на його переконання, назріла необхідність прийняти зміни до деяких законів України і скасувати державний техогляд автівок.

«Формальна наявність талону техогляду – не гарантія, не індульгенція від поломки машини на всі два роки. Кожен водій знає свою машину і має нести відповідальність за її технічний стан. То навіщо нам такий техогляд і пов’язані з ним побори?, - вважає народний депутат. - Систему потрібно ламати. І паралельно створювати нову, реальну і ефективну», - підкреслив він.
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

syddia

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +369/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 2160
 • Останні відвідини:
  17 Вересня 2017, 21:38:01

Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #3 : 11 Лютого 2009, 09:59:41 »

А чи знаєте ви, шановні водії, скіки СТО в межах Івано-Франківської області мають ліцензію на проведення техогляду?
Відповідь проста - загніть девять пальців на своїх двох руках і отримаєте необхідну цифру.
Тепер приємніша сторона в цій ситуації - це СТО знаходиться саме в Калуші, за великим базаром біля газової заправки. Гадаю більшість автомобілістів догадуються чия це станція і чого саме цій СТО випала така "велика честь".
А тепер давайте поміркуємо як реально зможе одна станція справитись з оглядом автівок зі всієї області? Зрозуміло що з часом таких станцій значно побільшає, але тепер маємо таку ситуацію яку маємо. :(
Записаний

bornslippy

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +561/-2
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 4418
 • Самса Тандирная
 • Останні відвідини:
  30 Липня 2017, 19:43:46

  Звідки: Kalush Acid City
Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #4 : 11 Лютого 2009, 15:15:01 »

та що павлєнка чи що???
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

syddia

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +369/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 2160
 • Останні відвідини:
  17 Вересня 2017, 21:38:01

Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #5 : 11 Лютого 2009, 15:37:18 »

та що павлєнка
 Я ж казав, шо більшість здогадається... ;)

 А тепер гляньте за такою ссилкою  - Список суб`єктів підпримницької діяльності які мають право проводити технічний огляд транспортних засобів
 Там взагалі зазначено що в нашій області ніхто не має ліцензії на проведення техогляду. :fool В жодній іншій області нема такої ситуації.
Записаний

ARNI

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +71/-2
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 675
 • Останні відвідини:
  Сьогодні в 18:28:29

  Звідки: Ukraine
Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #6 : 24 Березня 2009, 19:59:06 »

та що павлєнка
 Я ж казав, шо більшість здогадається... ;)

 А тепер гляньте за такою ссилкою  - Список суб`єктів підпримницької діяльності які мають право проводити технічний огляд транспортних засобів
 Там взагалі зазначено що в нашій області ніхто не має ліцензії на проведення техогляду. :fool В жодній іншій області нема такої ситуації.

Тепер вже є.
На сьогоднішній день в Калуші ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” атестовано 2 станції СТО, які отримали повноваження на проведення державного технічного огляду транспортних засобів.
У Калуші такими суб’єктами господарювання є ТзОВ "Автотранспортна асоціація", що на вул. Грушевського, 104 (територія позаду Калуського МРЕВ), та ПП "Автоцентр-тест", що на вул. Ринковій, 13 (територія автогазозаправної станції).
А тут сама стаття:
http://lala.hmarka.net/index.php?option=com_content&task=view&id=1101&Itemid=9
Записаний

syddia

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +369/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 2160
 • Останні відвідини:
  17 Вересня 2017, 21:38:01

Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #7 : 18 Серпня 2009, 10:32:07 »

Хтось вже проходив техогляд цього року?
Я пройшов і на новому талоні закреслений сьомий місяць, тобто наступний техогляд я маю пройти у липні 2011 року.
Записаний

syddia

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +369/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 2160
 • Останні відвідини:
  17 Вересня 2017, 21:38:01

Записаний

BanderiveC

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +351/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 1542
 • Останні відвідини:
  26 Грудня 2023, 13:22:28

Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #9 : 04 Вересня 2009, 09:46:18 »

Цікаво чи хтось насправді буде в тих підприємствах проходити тех.огляд ?
Записаний
Experientia est optima magistra...
  

syddia

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +369/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 2160
 • Останні відвідини:
  17 Вересня 2017, 21:38:01

Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #10 : 04 Вересня 2009, 10:12:27 »

Особливо цікава адреса 77300, Івано-Франківська область, місто Калуш, вул.Млинівка, буд. 2
Станції там точно нема, але техогляд пройти таки мож. :-D
Записаний

jorgan

 • Постійний користувач
 • ***
 • Карма +24/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 103
 • Останні відвідини:
  24 Лютого 2016, 14:55:47

  Звідки: калуш
Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #11 : 27 Січня 2010, 20:11:08 »

мене цікавить чи проходив ТО хтось десь тепер  і як там ціни  і зміни які? :)

syddia

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +369/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 2160
 • Останні відвідини:
  17 Вересня 2017, 21:38:01

Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #12 : 27 Січня 2010, 20:55:51 »

Зима, то як би сказати міжсезоння для техогляду. Переважно всі власники приватних автівок проходять техогляд влітку - така вже традиція. Інша ситуація в тих, хто проходить техогляд раз на квартал. :)
Записаний

syddia

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +369/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 2160
 • Останні відвідини:
  17 Вересня 2017, 21:38:01

Записаний

chelentano

 • Користувач
 • **
 • Карма +18/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 60
 • Останні відвідини:
  16 Серпня 2017, 06:32:37

  Звідки: Бульвар
Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #14 : 04 Червня 2010, 09:33:03 »

Пластиковые талоны техосмотра появятся в следующем году.
Враховуючи те, що при проходженні техогляду існує постійний дефіцит картонних талонів, мож уявити що буде з пластиковими.
І ск. вони будуть коштувати "позачергово" :=)
Записаний

syddia

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +369/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 2160
 • Останні відвідини:
  17 Вересня 2017, 21:38:01

Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #15 : 31 Серпня 2010, 15:13:55 »

Щось свіже про техогляд
Штрафовать за ''просроченный'' талон ТО - незаконно
Там в кінці ще є таке цікавеньке відео. Чувак знімав дайців так само як і наш Hawaets :hot
Записаний

kac

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +106/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 1185
 • Останні відвідини:
  Вчора в 08:59:50

  Звідки: Калуш
Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #16 : 11 Травня 2011, 11:59:57 »

Сьогоднія проходив тех.огляд)
дали пластіковий.
думав що  всьо буде надзвичайно тяжко(бо ішов сам і без знайомих ).
але як на диво всьо класно  і без мороки пройшов(по документам все в порядку).
лиш прокол мав, їхав у мрео в кассу взяти квитанцію про податок який я сплачував.
заплатив небагато всього 213 грн ((я не враховую страхівку і огляд на СТО бо це я зробив в кінці минулого місяця) думав що буде 350 - 400 грн тільки в даі)

Записаний
While (!Life.EOF) {
You.Money+ ;
You.Girls.Add(new Girl(90,60,90));
BeHappy();
}

syddia

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +369/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 2160
 • Останні відвідини:
  17 Вересня 2017, 21:38:01

Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #17 : 18 Травня 2011, 21:32:31 »

А я чекаю, коли приймуть закон про відміну обовязкового ТО для приватного транспорту. Пару раз мені казали що нема талонів ТО, то я і болт забив на них.
Записаний

Гикач

 • Ветеран
 • *****
 • Карма +137/-14
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 629
 • Найвеселіший форумець 2013
 • Останні відвідини:
  19 Листопада 2017, 10:45:33

  Звідки: Мальдіви
Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #18 : 18 Травня 2011, 23:26:08 »

А я друкую талон СТО на принтері , ніколи не сплачую штрафи і ненавиджу закон бо він не один для всіх
Записаний

vova_kalushskiy

 • Новачoк
 • Карма +2/-0
 • Offline Offline
 • Стать: Чоловіча
 • Повідомлень: 17
 • Останні відвідини:
  12 Грудня 2011, 21:30:03

  Звідки: Хіміків
Технічний огляд транспортних засобів
« Прочитано #19 : 31 Травня 2011, 16:46:13 »

А я цього року забив болт на ТО, вже й законопроект в 1-му читанні прийняли сьогодні про його відміну !!!
Записаний