Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Голосування

Хто для Вас С.Бандера?

Герой свого народу!
Просто відома історична постать
Особа, яка використовувала історичну ситуацію у власних цілях...
Людина, яка очолювала бадитське угруповання
Людина, яка всіма своїми силами і уміннями добивалася незалежності українського народу.

Автор Тема: Степан Бандера: для когось кумир, а для когось просто історична постать  (Прочитано 64649 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав

Цитата: Хорс від Сьогодні в 16:14:58
я в шоці
я теж !!! а ти від чого ???. бо я від того що бандеру штучно роблять героєм!!!
а я від того шо його не вважають героєм
стандартна відмазка!!!

це не відмазка реальне запитання бо таких випадків було огогогогого

Хорс дай тоді свою відповідь а не коментуючи думки інших! Що ти думаєшь на рахунок С. Бандери? Герой? Бандит? Лідер не понятно чого і кого? Було б цікаво дізнатись!
звісно герой!! він став одним з вождів Нації, таким самим як Святослав, тим память про кого буде жити вічно!!!
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса

А я вважаю Бандеру, позором України, вбивцею, палачем, катом, і маріонеткою
http://politiki.net.ua/node/670 Текст великий але вартий уваги! Читати до кінця!

Добавлю, що на всі факти є посилання!  ;)
« Останнє редагування: 03 Лютого 2009, 16:21:13 від WikTor »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Добавлю, що на всі факти є посилання!
Да ну. І де вони?
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса

Добавлю, що на всі факти є посилання!
Да ну. І де вони?
Ти прочитав повністю, по тексту є посилання на ту чи іншу літературу!
Відповідь від: 03 Лютого 2009, 16:40:47
Оце ляпнув на свою голову що мені не сподобалась назва Льодового стадіону  :D
Відповідь від: 03 Лютого 2009, 16:41:40
Відчуваю зараз після моїх висловлювань карма стрімко поповзе вниз  :D :D :D
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Цікавий факт, який не має прямого стосунку до Бандери, але дає можливість зрозуміти як насправді ставилися галичани до Радянської і Німецької влади.

Як відомо з 1939 року Галичина відійшла до Радянського союзу згідно пакту Молотова-Рібентропа.
У той час мій дід жив і працював у Львові бухгалтером на Львівській залізниці.
Як я вже казав, дід був добре знайомий із батьком Бандери, о. Андрієм. Мабуть через це, як йому стало пізніше відомо, за ним велося спостереження. Одного разу до діда підійшов один чоловік, з яким дід був знайомий і повідомив таємно, що дідова родина є у списку на вивезення з України. От так сім'я і жила у страху і очікуванні депортації. Але почалася війна між СРСР і гітлерівською Німеччиною.
Оскільки дід перехворів на малярію в часи першої світової і займав відповідальну посаду  його не демобілізували  і він залишився працювати там де і був. Йшла війна. Вже вісі мабуть знають про той факт, коли радянське командування залишивши Львів знищила всіх арештантів, які були на той час у підвалах НКВД, а німці увійшовши у Львів відкрили ті підвали. Тітка згадує, що сморід було чути на кілометр.
Але прийшов 43 рік і німці поспішно збирали манатки і відступали.
Дідовий керівник (звісно ж німець, бо так як при совітах керівниками ставили росіян, так при німцях логічно ставили німців) підійшов до діда, а дід володів німецькою краще ніж багато з нас російською і запропонував евакуйовуватися разом із сім'ю до  Німеччини.
Добре подумавши і згадавши, що їх і так мали вивозити, дід прийшов додому і родина наступного дня вже їхала ешелоном до Німеччини. Цікаво, що їм дозволини взяти із собою досить багато речей.
У Німеччині дідові і родині надали житло і роботу, теж на залізниці. В той час було скрутно із їжею, яку видавали по картках. Дідові теж видали таку картку, тому родина не була у потребі. Тітка і стрийко ходили до школи і їх сприймали на рівні із німецькими дітьми.
Коли місцевість у якій вони жили займала червона армія, родина ( а точніше прабабуся) вирішила що потрібно вернутися додому і пройшли буквально 2 км. у бік радянських військ. Таквони потрапили у Калуш.
Яким чудом дідові вдалося уникнути тюрми чи заслання я не уявляю. Єдиним варіантом можу собі уявити варіант, що спрацювали 2 чинники.
1. Мабуть при відступі загубилися списки  "неблагонадійних".
2. Дід був дуже освіченим і порядним, чоловіком старого ще австрійського гарту.

Що на вашу думку повинен був робити свідомий українець, коли б опинився у той час на місці Бандери?
Чи Коновальця? Ніхто не заперечує великих прорахунків у діяльності Бандери, але він точно не був настільки однозначною фігурою як це хочеться подати  активістам руху "Самооборона". цікаво від кого вони обороняються?  
Відповідь від: 03 Лютого 2009, 17:02:28
Пропоную додати до голосування варіант "Людина, яка всіма своїми силами і уміннями добивалася незалежності українського народу."
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

я таку тему хотів створити давно !! але просто не хотів в котре вислуховувати що я не патріот!!! інформації на рах його патріотизму багато з різних сторін і що він поганий і що хороший. в голосуванні я проголосував за 3 варіант бо мені важко судити хто він насправді так як точних правдивих джерел мало!!! але мене більше турбує питання за що його так возвеличують що саме він зробив???? чомусь досі ніхто нормальної чіткої відпоіді не дав!!!???
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Ivasik Telesik

  • Новачoк
  • Карма +14/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 16
  • Останні відвідини:
    19 Червня 2016, 00:08:37

    Звідки: Від верблюда

Для мене Степан Бандера,це видатна людина яка вела боротьбу з совитськими і нмецькими окупантами.
Читаючи  тут коменти багатьох  робиш висновок що коріння раднської влади сидить в багатьох нас :(
Треба розуміти що то були воєнні часи.Всі жили по законах військового часу.В такі страшні часи в людей проявляються самі найгірші якості,цілком ймовірно що зі сторони як і воків ОУН УПА,так як і зі сторони "визволителів"-совітів могли бути злочини проти мирного населення.Але ці вся звичні для військового часу явища не можуть принижувати історичну роль у визвольній боротьбі українців Степана Бандери.
Ідеологічна,пропогандистська машина Радянського союзу,а зараз і в сучасній Росії,завжди працювала на відмінно.Це історично доказаний факт що нкведисти маскувались під бандерівців,і коїли свої страшні злочини.Пане WikTor,вибачте звичайно,але ви не маєте жодного права безапеляційно заявляти про цей факт ,що це стандартна відмазка.

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

я також вважаю це відмазкою ваш комент є лише коментом а не доказом !!!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Ivasik Telesik

  • Новачoк
  • Карма +14/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 16
  • Останні відвідини:
    19 Червня 2016, 00:08:37

    Звідки: Від верблюда

Не бачу смислу доказувати те що давним давно доказано.Ви звинувачуєте ви і доказуйте.Доказуйте що насправді бандерівці тероризували мирних людей а не нкведисти
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

гггг серйозний аргумент!!!! я вас прошу розказати що бандера зробив доброго????
Відповідь від: 03 Лютого 2009, 18:30:50
чи хочаб скажіть за що він сидів???
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Ivasik Telesik

  • Новачoк
  • Карма +14/-3
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 16
  • Останні відвідини:
    19 Червня 2016, 00:08:37

    Звідки: Від верблюда

Для мене особисто це людина,яка боролася з окупантами.Для любого пратріота це вистачить.
Для кожної нормальної людини притаманно захищати своїх близьких,свою домівку.І тому нічого немає дивного ,що викликає захоплення людина яка прикладала всіх зусиль для захисту власного народу.
Кожна людина має право на свою оцінку тої чи іншої історичної постаті.Але честно кажучи шокує,що є люди з наших країв,які ставлять під сумнів весь національно-визвольний рух,без знань історії,історичних фактів,безапеляційно дозволяють собі звинувачувати земляків своїх дідів і прадідів.І як не дивно вигороджують злочинців Нквд   :(
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

ну німці колись вважали гітлера героєм. а росіяни і досі сталіна героєм вважають.!!!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Сьогодні в 08:33:39

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Втому і вся різниця. Перші усвідомили, а другі і зараз заставляють нас усвідомлювати те що їм хочеться.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав

маріонеткою
чиєю??
катом,
і кого він катував??
позором України
і щож він позорного зробив??

вбивцею
і кого він вбив?? навіть ящо когось вбивали за його наказом то це була війна!! а закон війни убий або будь убитим
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки

як на мене, то перший і останній пункти в голосуванні ідентичні.  :duvno

може би то мені якийсь пункт придумати для себе  :=)
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City


Перші усвідомили, а другі і зараз заставляють нас усвідомлювати те що їм хочеться.
усвідомлює той хто олодіє інформацією
і кого він катував??
так згідний він не катував а просто вбивав!!!
і кого він вбив?? навіть ящо когось вбивали за його наказом то це була війна!! а закон війни убий або будь убитим
а за що він сидів???
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав

Шановні, для наглядності висловлюємось у доданому голосуванні. Підморгую
якось би обєднати  перше і останнє питання голосування бо люди шо голосують за перше проголосувалиб і з а друге і навпаки
Відповідь від: 03 Лютого 2009, 19:43:02
а за що він сидів???
той судовий проце це політичне замовлення
Відповідь від: 03 Лютого 2009, 19:44:18
вбивав!!!
прошу назвати особу яку він вбив
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки
Степан Бандера: для когось кумир, а для кого&
« Прочитано #37 : 03 Лютого 2009, 20:07:10 »

відносно Бандери і бандерівців. тут випадково натрапив на анекдот. бородатий правда, але не відірваний від реальностей.
******************
Як москаль колядував

Одружилися Оксана (українка) та Серожа (Росія), живуть в Росії. На різдвяні свята, Оксана вмовила коханого поїхати до свого села, що в Карпатах, відпочити, показати свої традиції, фольклор.

Та цей Серожа - боїться відходити далеко від хати. Йому ж на родіне казали, що «бандеровци тібя уб'ют»!
Оксана нервує, каже: от тобі пляшка горілки, пампушки, сало, іди в село, до людей, скажеш Христос народився, і все буде гаразд. Дурні ці твої друзі, що таке тобі розповідали, в нас тут нормальні хлопці, ніхто тебе не чіпатиме, послухаєш як колядують, може й з ними спробуєш!

Наледве відправила. Проходить пів години, той Серожа як вривається до хати як навіжений, двері на замок, очі великі, слина з писка, шапку загубив.
- Та що ж таке сталося, любий, невже вовки знову до села підійшли?
- Да я... к нім.... с откритой душой! Пріхожу, бутилку ставлю на стол, ґоворю ім, как ти учіла. "- Христос нараділся!!!" А оні, всє хором, как заорут "- Славімо його!!!" А хрен ви мєня словіте!...
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

той судовий проце це політичне замовлення
а я чомусь думав що його посадили за вбивство !!!!!
прошу назвати особу яку він вбив
за бивство цих людей Івана Бабія та студента Якова Бачинского!!! а чиє це політичне замовлення????

Відповідь від: 04 Лютого 2009, 10:23:50
зі і ще питання як він вийшов адже його засудили до довічного????
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

romashkin

  • Admin
  • *
  • Карма +731/-5
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 8367
  • Останні відвідини:
    25 Березня 2024, 10:48:00

    Звідки: пр. Л.Українки

ось що можна знайти по цьому питанні
Цитувати (вибране)
Ось що пише про справу Бабія Петро Мірчук у своїй праці "Степан Бандера – символ революційної безкомпромісності", виданій у 1961 році. Нью-Йорк – Торонто.
На с. 32:
Приховано: Показати
"…Бандера доручив теж виконати кілька актів індивідуального терору супроти національних зрадників, що стали на службу польського наїзника проти власного народу. Іде тут про вбивство директора української гімназії у Львові Бабія та українського студента Якова Бачинського.
Обидвох вбито у виконанні присуду Революційного Суду ОУН за доказане вислуговування польській поліції проти українського революційного підпілля. За те, що Бабій, директор української гімназії намовляв українських гімназистів виявляти польській поліції, за його посередництвом, членів ОУН та їхньої діяльності, рішенням КЕ ОУН, Бабія зразу тільки набили для остороги. Коли ж ця осторога не опам'ятала його і не завернула з ганебного шляху національної зради, і він особисто приловив одного учня на розкидуванні протипольських летючок та передав його в руки польської поліції, а потім з власної ініціативи зголосився на прокурорського свідка проти Лемика, виконавця атентату на більшовицький консулят у Львові, щоб при тій нагоді прилюдно оплюгавити революційно-визвольну боротьбу українського народу, Революційний Суд ОУН видав на нього смертний присуд…
Обидва присуди виконано в часі, коли Степан Бандера перебував уже в тюрмі і крайовим провідником ОУН був уже хто інший. Та на львівському процесі Степан Бандера добровільно взяв моральну відповідальність за обидва акти на себе, заявляючи, що Революційний Трибунал ОУН розглядав справу на його доручення і коли був виданий присуд смерти, він як крайовий провідник ОУН дав наказ виконати обидва присуди…
Степан Бандера з'ясував своє становище в цій справі у своїй промові перед польським судом у Львові в 1936 р. так:
"На директора Бабія і студента Бачинського Революційний Трибунал видав присуд смерти за злочин національної зради. Прокуратор сказав, що я не дав тут доказів вини директора Бабія та Бачинського. Я навіть не старався цього робити, бо їх вину розглядав Революційний Трибунал, який на основі конкретних даних і матеріалів видав присуд. Я тільки назвав тут ті злочини і провини тих людей, за які їх засуджено. Кожний зрозуміє, що з конспіративних мотивів я не міг тут переводити доказів вини тих людей. Ми стоїмо на становищі, що обов'язком кожного українця є підпорядкувати свої особисті справи і своє життя інтересам нації. Коли ж хтось добровільно і свідомо співдіє з ворогами в поборюванні, і то фізичними методами, українського визвольного руху, стоїмо на становищі, що за такий злочин національної зради належиться лише кара смерти. Суд, що ті засуди видав, мав мандат від ОУН".
Варто на кінець у цій справі відмітити, що й польський прокурор на судовій розправі проти авторів і виконавців атентатів на Бабія і Бачинського у своїй промові навіть не пробував відкликатися до моралі і тільки дав вияснення, що польський суд мусить карати за ті акти членів ОУН просто тому, що це суд польський, який обов'язаний заступати інтереси польського панування на цих землях…
"
Записаний
Дилетанту складні речі здаються дуже простими, і тільки професіонал розуміє наскільки складна найпростіша річ.)