Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 9 місяців 18 днів

Голосування

Хто для Вас С.Бандера?

Герой свого народу!
Просто відома історична постать
Особа, яка використовувала історичну ситуацію у власних цілях...
Людина, яка очолювала бадитське угруповання
Людина, яка всіма своїми силами і уміннями добивалася незалежності українського народу.

Автор Тема: Степан Бандера: для когось кумир, а для когось просто історична постать  (Прочитано 65171 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса

Щось мені не дуже подобається назва Льодового палацу - імені Степана Бандери:pardon
« Останнє редагування: 03 Лютого 2009, 15:03:24 від syddia »
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 13:37:03

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Не переживай, там  :moskaliв не вбивають   :) то лише назва. Тим більше якраз відкрили як 100 років Бандері було.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

Щось мені не дуже подобається назва Льодового палацу!
точно. чому не назвали івана франка. парк франка і каток франка. ну і франко зроби не зрівнянно більше!!!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Pupkin

  • Початківець
  • *
  • Карма +11/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 47
  • Останні відвідини:
    28 Листопада 2010, 12:03:21

    Звідки: kalush

 То наш мер трохи помішаний на Бандері :=) Колись грозився перевезти сюди прах Бандери. Тоді би на Калуш була направлена персональна боєголовка з росиї. :D
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 13:37:03

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Лише трохи зачіпає тему, але...

Що ми, ті хто живе у "епіцентрі бандерівщини" самі знаємо про Бандеру?
Мабуть небагато.

Спеціально для Борнсліпі, та всіх охочих ссилочка на торент фільма

Степан Бандера. Ціна свободи (2008) TVRip

Особисто я точно скачаю і подивлюся.
Приховано: Показати
Оригінальна назва:Степан Бандера. Ціна свободи
Жанр:історичний, документальний, біографія
Режисери:Віктор Швець,Сергій Сотниченко, Тарас Ткаченко, Олена Ножечкіна
Мова:українська (оригінал)

Фільм знімався у багатьох країнах світу, в пам’ятних “бандерівських” місцях, зокрема на Стрийщині, звідки походить родина Бандери. До створення картини було залучено українських істориків, зокрема Ярослава Грицака, Ярослава Сватка, Івана Патриляка, закордонних – Тимоті Снайдера, Тараса Гунчака (США), Гжегожа Мотику (Польща), Олександра Гогула (Росія-Німеччина). Використано праці, спогади Степана Бандери, кінофотоматеріали. Своїми міркуваннями про життя і діяльність Степана Бандери у фільмі поділились голова Проводу ОУН Андрій Гайдамаха, президент благодійного фонду “Літопис УПА” Микола Посівнич, син Головнокомандувача УПА Романа Шухевича Юрій Шухевич, рідна сестра провідника Оксана Бандера, його онук Степан Бандера.
Автори фільму прагнули розповісти про великого українця – Степана Бандеру - в контексті історичних реалій тих часів. “Сьогодні постать Степана Бандери викликає шквал емоцій – позитивних і негативних, – зазначив онук провідника ОУН. – Власне емоцій забагато, а фактажу замало. Хотілося б запропонувати об’єктивну інформацію про Степана Бандеру, його родину, соратників. Щоб кожен мав можливість зробити свій висновок про цю історичну постать”.
Степан Бандера наголошував, що український націоналістичний рух не має нічого спільного з фашизмом, нацизмом або соціал-націоналізмом: “Український націоналізм бореться проти імперіалізму, тоталітаризму, расизму і всякої диктатури. Ім’я українського націоналіста є співзвучним з українським патріотом. Я готовий боротися за свободу свого народу, жертвувати для нього все, навіть життя”.

Степан Бандера не вважав, що ОУН була терористичною організацією: оунівці самозахищалися проти знущань польської влади. ОУН зорганізувала вбивство інспектора радянського консульства у Львові Майлова – як акцію відплати за Голодомор, і вбивство польського міністра внутрішніх справ – як відплату за пацифікацію українського населення. Цей терор був “хірургічний”, трохи інакший, ніж тепер, коли масово знищують мирне населення, вважає онук Степан Бандера.
Напередодні радянсько-німецької війни українські націоналісти надіслали керівництву Третього рейху меморандум, де на кожній сторінці (14 разів) нагадують, що Україна має бути незалежною державою. За архівними матеріалами історик Тарас Гунчак свідчить: “Якщо німці не підтримають боротьби за самостійну Україну, український народ буде вважати німців своїми ворогами”.
30 червня 1941 року ОУН під проводом Степана Бандери прийняла стратегічне рішення проголосити у Львові Акт відновлення української держави. У житті Степана Бандери й українського народу це був найважливіший акт: якщо б він не зайняв такої позиції, українці не мали б чим хвалитись, не мали б УПА й історії боротьби за свою державу, вважає Т. Гунчак. Німці вимагали відмінити акт, різними способами тиснули на нього, в тому числі і через родину, заарештувавши його і замордувавши у концтаборі двох братів. Найважливішим у діяльності Степана Бандери його онук вважає те, чого він не зробив, – не відмінив Акта про відновлення української держави.

http://torrent.share.net.ua/download.php?id=668
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

Спеціально для Борнсліпі, та всіх охочих ссилочка на торент фільма
юра в мене своє ставлення до бандери!!!!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 13:37:03

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Ну воно мабуть як і у всіх нас засноване на глибоченному знанні його біографії. Тому я і запропонував ссилку.
Мені наприклад трохи не по собі через те, що мій дід був добрим знайомим батька Бандери, а я так мало знаю про нього самого.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

я його не вважаю героєм!!!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Pupkin

  • Початківець
  • *
  • Карма +11/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 47
  • Останні відвідини:
    28 Листопада 2010, 12:03:21

    Звідки: kalush

 Правильно. В кожного ставлення до Бандери формується під впливом різних фактів. Наприклад мій дід був родом з Середнього Угринова. Він розповідав мені таку історію. Будучи підлітком він разом зі своїм другом-ровесником випадково в лісі вийшли на тимчасову засідку бандерівців. Їх зв"язали, підготували шибениці на деревах і збиральсь повішати за те що вони виявились небажаними свідками і могли видати їхнє місцеположення.Ніякі сльози і прохання не справили ніякого враження на бандерівців.Вже петлі були закинуті на шию,як прийшов їхні сусід,теж бандерівець,що жив через хату.Він вговорив їх не вішати хлопців, взявши всі гарантії на себе.
 Моя бабця розповідала іншу історію. ЇЇ батько був сільським головою. Коли прийшли москалі то почали тотальний шмон щоб виявити бандерівців.Мого прадіда допитували чи знає він де ховаються бандерівці,але відповіді не отримали і відпустили додому. Одного ранку до хати увірвались троє москалів, один офіцер і двоє солдатів. Вивели всю сім,ю  на подвір,я. Прадіда поставили окремо.Зачитали звинувачення в підтримці бандерівців і небажанні вказати де вони переховуються. Винесли вирок- розстріл. На очах у дружини і маленьких дітей постріло з рушниці впритул вистрілили в голову. Розвернулись і пішли, залишивши вдові і дітям безголовий труп...
 Висновки можна зробити різні. Проте в любому випадку для моєї сім"ї бандерівці залишили не найкращі враження.
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 13:37:03

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Ну та я про що і говорю, що для того, аби мати переконання, що хтось бадиль, зовсім не потрібно щось про того бадиля знати. От я собі так думаю і все. Круто? Ні тупо!
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

розкажи що такого надзвичайного зробив стьопа????
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 13:37:03

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського

Подивишся фільм - будеш більше знати. Я не збираюся міняти чийсь погляд на речі, а лиш збудувати фундамент для цих поглядів.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

ти вважаєш цей фільм єдиною правильною точкою зору???
Відповідь від: 03 Лютого 2009, 13:16:00
скочаєш даш подивитись!!!
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

Лалія

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +964/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 3210
  • sol ∞
  • Останні відвідини:
    22 Квітня 2016, 19:30:58

    Звідки: Калуш

"Не сотворіть собі кумира..."
У нас все крайнощі - то все ім. Леніна, то все ім.Бандери.  :fool
Знаючи таке неоднозначне ставлення до даної постатті можна було б назвати палац наприклад "Зимовий"  тобто в такому руслі ...
Моя бабця теж мала дуже негативне ставлення до бандерівців  :(, а оскільки я не є свідком тогочасних подій, то маю схильність більше вірити своїй бабці ніж історичним звітам "не знати ким і з якою метою написаним".
« Останнє редагування: 03 Лютого 2009, 14:05:20 від лалія »
Записаний

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса

Моя мати мала змогу почути власними вухами від жителів, старожилів я би сказав Угринова дуже цікаві історії які до сих під в голос бояться розповідати! Можливо згодом і я вам розповім, але одне можу сказати що люди боялись вийти з дому бо сусід міг побачити що у сусіда ліпші чоботи, більше цей сусід не жилець! Ось такий порядок був при Бандері! Вбивали всіх без розбору! Німці, росіяни, свої не важливо - ворог значить ворог!
Записаний

Хорс

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +99/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 776
  • Син України
  • Останні відвідини:
    07 Лютого 2010, 17:24:54

    Звідки: Станіслав

а той палац хоть норм??? не такий як памятник в франику? я б руки поламав би тому архітектору шо памятник спроектував
ну і франко зроби не зрівнянно більше!!!
я його не вважаю героєм!!!
 :o :o :o я в шоці
Наприклад мій дід був родом з Середнього Угринова. Він розповідав мені таку історію. Будучи підлітком він разом зі своїм другом-ровесником випадково в лісі вийшли на тимчасову засідку бандерівців. Їх зв"язали, підготували шибениці на деревах і збиральсь повішати за те що вони виявились небажаними свідками і могли видати їхнє місцеположення.Ніякі сльози і прохання не справили ніякого враження на бандерівців.Вже петлі були закинуті на шию,як прийшов їхні сусід,теж бандерівець,що жив через хату.Він вговорив їх не вішати хлопців, взявши всі гарантії на себе.
а як би ти поступив на місці бандерівців?? на мою думку вони зробили правильно, а плакати і просити  помилування може кожен шпигун
Відповідь від: 03 Лютого 2009, 15:13:36
Можливо згодом і я вам розповім, але одне можу сказати що люди боялись вийти з дому бо сусід міг побачити що у сусіда ліпші чоботи, більше цей сусід не жилець! Ось такий порядок був при Бандері! Вбивали всіх без розбору! Німці, росіяни, свої не важливо - ворог значить ворог!
а ти впевнений на 100% шо то не диверсійний загін нквд маскований під бандерівців?
Записаний
Той, хто знайшов істину сотні років тому; той, хто віддав життя, омиваючи власною Кров'ю Рідну Землю... Той сьогодні попереду нас. Це світло квітучих ідеалів, що освітлюють нам довгий шлях серед духовних порожнеч.

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30260
  • Останні відвідини:
    Вчора в 13:37:03

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського


Тепер про фільм. Я ще його не дивився і зовсім не вважаю що тими хто його знімав у фільмі буде сформульовано саме правильну точку зору. Але я хоча б дізнаюся факти з його життя і вже на основі фактів САМ буду робити висновки.
Які кумири? На початку незалежності таке дійсно було. То була пора незалежницької ейфоріїї, коли люди на все дивилися зовсім іншими очима, зараз цього вже нема.
Бабця мала негативне ставлення до бандерівців...
Звісно. Моя також. Бо тоді бандерівцями називали всіх хто не був солдатом вермахту чи червоної армії. Вийшов вуйко з лісу - "бандерівець". Зібралися якісь бандюки (вони і тоді були, а не 30 років тому у Донцьку появилися), щоб помародерствувати і познущатися із мирного населення - бандерівці. І так далі.
Яке відношення до того мав сам С. Бандера?
Лише таке, що організував визвольну боротьбу українського народу і його прізвище стало назвою всього, навіть того що зовсім не було пов'язане із визвольною боротьбою.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City

я в шоці
я теж !!! а ти від чого ???. бо я від того що бандеру штучно роблять героєм!!!
а ти впевнений на 100% шо то не диверсійний загін нквд маскований під бандерівців?
стандартна відмазка!!!
Тепер про фільм. Я ще його не дивився і зовсім не вважаю що тими хто його знімав у фільмі буде сформульовано саме правильну точку зору. Але я хоча б дізнаюся факти з його життя і вже на основі фактів САМ буду робити висновки.
ти будеш переіряти ті факти?? чому ти думаєш що вони достовірні???!!
Зібралися якісь бандюки (вони і тоді були, а не 30 років тому у Донцьку появилися), щоб помародерствувати і познущатися із мирного населення - бандерівці
а це не так???
що організував визвольну боротьбу українського народу
що ти під цим розумієш???
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

syddia

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01


а ти впевнений на 100% шо то не диверсійний загін нквд маскований під бандерівців?
  Питання слушне, але є ще третій варіант - в той час була свого роду анархія і іменем Бандери прикривались всі кому це було вигідно, а вигідно це було тим же бандитам, які знали, що їм не буде добре ні при фашистах, ні при совітах, ні при націоанальній українській владі. От вони і кучкувались у різні загони і називаючи себе бандерівцями чинили безмеж. :agressive
  Цим сами, тобто відсутністю міцної вертикалі влади можна пояснити і всі інші проступки простих жителів тогочасної Західної України. Просто в людей назбиралось за часи гніту іншими народами стільки злості, що вони виміщали її на своїх ближніх. А ще плюс природнє бажання вижити... Бандера, ОУН-УПА і їм подібні намагались зібрати волю народу в єдину силу проти всіх зовнішніх ворогів, але їм нажаль цього не вдалось, українці так і залишись сірою масою, готовою зїсти собі подібних аби лиш самому не склеїти ласти... :(
Відповідь від: 03 Лютого 2009, 15:26:45
О, то Юрко випередив мене і написав про те саме що і я. :)
Записаний

WikTor

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +161/-1
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 931
  • Останні відвідини:
    27 Лютого 2016, 15:01:32

    Звідки: Одеса - Калуш, Калуш - Одеса

Хорс дай тоді свою відповідь а не коментуючи думки інших! Що ти думаєшь на рахунок С. Бандери? Герой? Бандит? Лідер не понятно чого і кого? Було б цікаво дізнатись!
Записаний