Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Трудове законодавство  (Прочитано 8918 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Трудове законодавство
« : 21 Листопада 2008, 16:28:28 »

Знаю, що виникає дуже багато питань, спробую підказати
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Трудове законодавство
« Прочитано #1 : 21 Листопада 2008, 18:12:02 »

Питання дійсно є, правда я не знаю чи то питання саме до юриста, більше мабуть у пенсійни,  але все ж.
Питання стосується пенсії, стажу, його неперервності. Перед мною раніше поставали такі питання:
1. Чи зараз при виході на пенсію потрібно мати (чим побільший) трудовий стаж? Чи він впливає  на розмір пенсії.
2. Чи має значення його безперервність.
3. Якщо я приватний підприємець чи працюю на ПП що перебуває на спрощеній системі оподаткування, за мене щось сплачується до пенсійного, щоб я міг мати не мінімальні пенсію?
Мо ще щось придумаю.
Якщо не маєте відповіді на мої питання - так і напишіть. Все одно вдячний.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Трудове законодавство
« Прочитано #2 : 24 Листопада 2008, 12:16:32 »

1. Чи зараз при виході на пенсію потрібно мати (чим побільший) трудовий стаж? Чи він впливає  на розмір пенсії.
За кожний повний рiк роботи понад 25 рокiв чоловiкам i 20 рокiв жiнкам пенсiя збiльшується на 1 процент заробiтку, але не менш як на 1 процент мiнiмального розмiру пенсiї.
Відповідь від: 24 Листопада 2008, 12:13:05
2. Чи має значення його безперервність.
Середньомiсячний заробiток для обчислення пенсiй береться за будь-якi 60 календарних мiсяцiв роботи пiдряд протягом усiєї трудової дiяльностi незалежно вiд перерв у роботi та за перiод роботи починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсiєю. Заробiток за перiод роботи до 1 липня 2003 року враховується на пiдставi документiв про нараховану заробiтну плату (виплати, дохiд), виданих у встановленому законодавством порядку, а за перiод роботи починаючи з 1 липня 2003 року - за даними персонiфiкованого облiку вiдомостей у системi загальнообов'язкового державного пенсiйного страхування.
Відповідь від: 24 Листопада 2008, 12:14:12
3. Якщо я приватний підприємець чи працюю на ПП що перебуває на спрощеній системі оподаткування, за мене щось сплачується до пенсійного, щоб я міг мати не мінімальні пенсію?
Особи, якi пiдлягають загальнообов'язковому державному пенсiйному страхуванню:
1) громадяни України, iноземцi (якщо iнше не встановлено мiжнародними договорами, згода на обов'язковiсть яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, якi працюють на пiдприємствах, в установах, органiзацiях, створених вiдповiдно до законодавства України, незалежно вiд форми власностi, виду дiяльностi та господарювання, у фiлiях, представництвах, вiддiленнях та iнших вiдокремлених пiдроздiлах цих пiдприємств та органiзацiй, в об'єднаннях громадян, у фiзичних осiб - суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi та iнших осiб (включаючи юридичних та фiзичних осiб - суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, якi обрали особливий спосiб оподаткування (фiксований податок, єдиний податок, фiксований сiльськогосподарський податок, придбали спецiальний торговий патент) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на iнших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи на зазначених пiдприємствах, в установах, органiзацiях чи у фiзичних осiб за договорами цивiльно-правового характеру;

2)фiзичнi особи - суб'єкти пiдприємницької дiяльностi, у тому числi тi, якi обрали особливий спосiб оподаткування (фiксований податок, єдиний податок, фiксований сiльськогосподарський податок, придбали спецiальний торговий патент), та члени сiмей зазначених фiзичних осiб, якi беруть участь у провадженнi ними пiдприємницької дiяльностi.

Розмір пенсії  залежить від розміру Вашої зарплати та відповідно від здійснених платежів в пенсійний фонд.     
Записаний

Medved

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +168/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 657
  • Останні відвідини:
    28 Вересня 2016, 09:02:31

    Звідки: Kalush City
Трудове законодавство
« Прочитано #3 : 24 Листопада 2008, 12:39:26 »

 Зараз на "Карпатнафтохімі" будуть великі скорочення.Під скорочення попадає й моя матір. Чув що змінили порядок постановлення на біржу працевлаштування. От власне й запитання: який теперішній діючий "порядок постановлення на біржу працевлаштування в зв"язку з скороченням штату"?
 Яку одноразову виплату зобов"язаний виплатити роботодавець за скороченням штату? Від чого вона залежить?
Записаний
"Счастье для всех, даром, и пусть никто не уйдет обиженный!"

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Трудове законодавство
« Прочитано #4 : 24 Листопада 2008, 15:20:29 »

порядок постановлення на біржу працевлаштування в зв"язку з скороченням штату
.На "Біржу" пійти потрібно обов"язково. Зареєструватись там.     Хоч і : Виплата допомоги по безробiттю вiдкладається на строк до трьох мiсяцiв у разi надання особi вiдповiдно до законодавства України вихiдної допомоги та iнших виплат при вивiльненнi з пiдприємств, установ i органiзацiй, що забезпечують часткову чи тимчасову компенсацiю втраченого заробiтку, крiм державної допомоги сiм'ям з дiтьми та допомоги, що виплачується з громадських фондiв.
Вивiльненням працiвникiв вважається розiрвання трудового договору на пiдставi пункту 1 статтi 40 Кодексу законiв про працю України.
Відповідь від: 24 Листопада 2008, 15:17:28
Яку одноразову виплату зобов"язаний виплатити роботодавець за скороченням штату? Від чого вона залежить?
При припиненнi трудового договору з пiдстав, зазначених у пунктi 6 статтi 36 та пунктах 1, 2 i 6 статтi 40 КЗпП України, працiвниковi виплачується вихiдна допомога у розмiрi не менше середнього мiсячного заробiтку(ст.44КЗпП України). Окрім того, в колективному договорі може бути передбачена інша виплата - більша. Таким чином, виплата залежить від середньго заробітку.
Записаний

ARMANI

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +21/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    15 Листопада 2012, 17:48:51

    Звідки: Калуш
Трудове законодавство
« Прочитано #5 : 24 Листопада 2008, 17:04:58 »

Сьогодні завершився суд по справі позивача Попадюк-колишнього в.о. директора КМТ-до міського телебачення.Суд завершився на користь Попадюк.Передісторія:міський голова прийняв П.в.о. обовязки директора КМТ.Міська рада -вона і є засновником КМТ -не затвердила Попадюк на посаді,натомість пізніше затвердила іншу людину.Голова в свою чергу не звільнив Попадюк,тобто прийняв,але не звільнив.Рада не звільнила,бо не приймала.Фінансування КМТ іде з міського бюджету.Таким чином ,відповідач залучає до справи в якості співвідповідача міську раду і міського голову.Логічно-КМТ не приймало,не звільняло,і не платить з власних коштів зарплату.Трудова Попадюк залишається у кадрах виконкому,запису про звільнення немає,директор на студії інший-затверджений засновником.А Попадюк подає до суду на КМТ,вимагаючи виплати зарплати-20 000 гривень,бо вважає себе директором.Саме так мабуть і вирішив суд,зобовязавши КМТ  виплатити гроші для Попадюк.Тепер питання:засновником телебачення є міська рада,розпорядник коштів є мер,фінансування з міського бюджету,рада на чолі з мером має право приймати директорів ЗМІ і звільняти-чому телебачення має виплачувати ці гроші.НЕ колектив приймав на роботу собі директора,і не колектив платить сам собі зарплату.Як вважаєте ВИ,чи справедливі такі рішення суду?
Записаний
І все на світі треба пережити,і кожен фініш-то ,по суті, старт...

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Трудове законодавство
« Прочитано #6 : 24 Листопада 2008, 18:14:24 »

Дуже дякую за відповідь на мої питання.  :drink

Дозволю собі висловитися перед юристом. Наскільки мені відомо рішення суду є остаточним, а тому його можна собі вважати будь-яким, але воно обов'язкове до виконання, якщо його не відмінив суд вищої інстанції. Якось так.
Тобто потрібно подавати апеляцію і судитися далі, або думати як віддавати гроші.  :(
Не заздрю ні вам, ні Зоряні ні навіть Попадюк.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


ARMANI

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +21/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    15 Листопада 2012, 17:48:51

    Звідки: Калуш
Трудове законодавство
« Прочитано #7 : 24 Листопада 2008, 18:52:25 »

Я не є членом колективу.Наспрвді дуже добре знайомий з цими людьми,і мені їх теж шкода.Адже потерпають в першу чергу від бездіяльності ,в цьому плані, міського оголови.На рішення міського суду дійсно є вищі інстанції.Але я хочу почути думку сторонніх осіб,чи це рішення справедливе?
Записаний
І все на світі треба пережити,і кожен фініш-то ,по суті, старт...

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Трудове законодавство
« Прочитано #8 : 24 Листопада 2008, 19:01:18 »

Та як на мене, то тут би будь-хто сказав, що то маразм абсурдний, але у нашій країні суд не для встановлення справедливості, а установа в наслідок роботи якої одна сторона викручується заплативши, друга прилоларяється відмазавши а третя залишається у глибооооокій
симпатії до перших двох. :(
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


syddia

  • Модератор
  • *
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Трудове законодавство
« Прочитано #9 : 24 Листопада 2008, 23:09:20 »

Наскільки мені відомо рішення суду є остаточним
Верховного Суду України

воно обов'язкове до виконання
після набрання ним законної сили, а згідно ст. 223 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
 В адміністративному, господарському, кримінальному судочинстві свої нюанси.

Та як на мене, то тут би будь-хто сказав, що то маразм абсурдний, але у нашій країні суд не для встановлення справедливості, а установа в наслідок роботи якої одна сторона викручується заплативши, друга прилоларяється відмазавши а третя залишається у глибооооокій симпатії до перших двох.
 Маєш, Юрку, досвід перебування на місці бодай однієї із сторін?
Записаний

yurko

  • Адміністратор
  • *
  • Карма +1206/-13
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 30256
  • Останні відвідини:
    Вчора в 17:13:43

    Звідки: Чорновола-Шахтарська-Леніна-Салінарна-Пілсудського
Трудове законодавство
« Прочитано #10 : 25 Листопада 2008, 08:01:26 »

Бог милував. Але я мав на увазі, що суд наш зовсім не виконує функцію справедливого арбітра.
Записаний
Читайте по губах: Без газу чи без вас? Без вас. Без світла чи без вас? Без вас. Без води чи без вас? Без вас. Без їжі чи без вас? Без вас.


Ігор_О

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +282/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 1943
  • Останні відвідини:
    06 Жовтня 2016, 16:39:01

Трудове законодавство
« Прочитано #11 : 25 Листопада 2008, 09:30:33 »

Я теж добре знайомий зі справою Попадюк-КМТ  :)
Рішення судді очевидно абсурдне хоча б тому, що КМТ (чи новий директор) при всьому бажанні НЕ МОГЛО І НЕ МОЖЕ звільнити попереднього директора з роботи! Я не кажу вже про те, в чиїх це повноваженнях - ТРУДОВА КНИЖКА п.Попадюк знаходиться не в КМТ, а у відділі кадрів міськвиконкому (чомусь)!
Записаний

bornslippy

  • Ветеран
  • *****
  • Карма +561/-2
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 4418
  • Самса Тандирная
  • Останні відвідини:
    30 Липня 2017, 19:43:46

    Звідки: Kalush Acid City
Трудове законодавство
« Прочитано #12 : 25 Листопада 2008, 10:22:25 »

хмммма як на мене то взагалі протупив міськвиконком!!! і через цю тупість всі проблеми!!! чи я помиляюсь???
Записаний
Прохання коли звертаєтесь до мене "ви", "вас" ,тощо не пишіть з великої букви. Вважаю це дрібним підлабузництвом. і поганим тоном.

ARMANI

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +21/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    15 Листопада 2012, 17:48:51

    Звідки: Калуш
Трудове законодавство
« Прочитано #13 : 25 Листопада 2008, 11:08:23 »

Ви маєте рацію.На жаль виконком тупить уже не вперше,з часу нової керуючої,та завідуючої кадрами.
Записаний
І все на світі треба пережити,і кожен фініш-то ,по суті, старт...

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Трудове законодавство
« Прочитано #14 : 03 Грудня 2008, 14:48:19 »

чому телебачення має виплачувати ці гроші
1. Людина прийнята на роботу на  "КМТ" (юридична особа). Таким чином, в звязку з питанням щодо оплати праці він повинен звертатись до юридичної особи (КМТ). З огляду на вказане Вами,проблему я бачу в тому, що порушено документальне підтвердження (оформлення) терміну перебування на посаді бувшого директора (в договорі, наказі про прийняття має бути зазначений строк на який приймають директора, контракт -строковий). Тоді не булоб причини подавати до суду.
2. Вважаю, що телебачення просто закласть собі в бюджет ці гроші и таким чином отримає їх (відшкодує собі витрати).
3. Хочу зауважити, що ви не надали повної інформації по суті справи, а керувались тількі емоціями (вибачте), тому я не можу надати повної кваліфікованої відповіді.
Записаний

ARMANI

  • Постійний користувач
  • ***
  • Карма +21/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    15 Листопада 2012, 17:48:51

    Звідки: Калуш
Трудове законодавство
« Прочитано #15 : 03 Грудня 2008, 15:43:44 »

Прочитайте будь-ласка рубрику"Калуське міське телебачення....." у новинах нашого міста.Там більш детально все написано.
Записаний
І все на світі треба пережити,і кожен фініш-то ,по суті, старт...

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Трудове законодавство
« Прочитано #16 : 17 Грудня 2008, 15:21:08 »

Так (заяву про апеляцію)апеляцію подали вчасно чи ні (так як радив Суддя)
Записаний