Вільний форум міста Калушa

Please login or register.

Увійти
Розширений пошук  

Форуму:

16 років 8 місяців 28 днів

Автор Тема: Цивільно правові угоди  (Прочитано 6865 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Цивільно правові угоди
« : 24 Листопада 2008, 15:50:42 »

Цивільно правова угода - це той самий трудовий договір, але.... Є питання?  задавайте
Записаний

syddia

  • Модератор
  • *
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Цивільно правові угоди
« Прочитано #1 : 14 Січня 2009, 20:13:06 »

 юрист, що можеш порадити в такій ситуації?
 Молода жінка за наполяганням свого чоловіка взяла на себе кредит (здається 25 тис. грн.). Гроші витратив чоловік і він же ті гроші повертав. У договорі чоловік не фігурував, поручитилем виступив його друг підприємець, він же і видав фіктивну довідку про працевлаштування жінки (боржниця реально ніколи і ніде не працювала).
 Ще не сплативши кредит, подружжя розлучилось. Півтора року тому чоловік припинив сплачувати кредит, а залишалось сплатити всього 1500 грн. Сама боржниця своїм кредтом не цікавилась, а тепер банк виставив до неї претензії сплатит більше 20000 грн. - це залишок кредиту і нарахована пеня.
 Чи можна якось в такому випадку залучити до відповідальності чоловіка? Як поводити себе з банком щоб не сплачувати таку велику суму?
 Мене дуже дивує чому банк ще десь рік назад не стягнув заборгованість з поручителя. :unknow
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Цивільно правові угоди
« Прочитано #2 : 15 Січня 2009, 12:12:23 »

Мене дуже дивує чому банк ще десь рік назад не стягнув заборгованість з поручителя.
1. Порука припиняється пiсля закiнчення строку, встановленого в договорi поруки. У разi, якщо такий строк не встановлено, порука припиняється, якщо кредитор протягом шести мiсяцiв вiд дня настання строку виконання основного зобов'язання не пред'явить вимоги до поручителя. Якщо строк основного зобов'язання не встановлений або встановлений моментом пред'явлення вимоги, порука припиняється, якщо кредитор не пред'явить позову до поручителя протягом одного року вiд дня укладення договору поруки (ст. 559 ЦКУ). Таким чином, у Вашому випадку, наскільки я правильно зрозуміла, договір поруки не діє, а значить банк може пред'явити вимогу тільки до боржника.
Відповідь від: 15 Січня 2009, 12:07:47
Чи можна якось в такому випадку залучити до відповідальності чоловіка? Як поводити себе з банком щоб не сплачувати таку велику суму?
Майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружинi та чоловiковi на правi спiльної сумiсної власностi незалежно вiд того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дiтьми, хвороба тощо) самостiйного заробiтку (доходу). Об'єктом права спiльної сумiсної власностi є заробiтна плата, пенсiя, стипендiя, iншi доходи, одержанi одним iз подружжя.
ст. 65 СКУ Договiр, укладений одним iз подружжя в iнтересах сiм'ї, створює обов'язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в iнтересах сiм'ї.
ст.68 СКУ Розiрвання шлюбу не припиняє права спiльної сумiсної власностi на майно, набуте за час шлюбу.

Таким чином, в судовому порядку чоловіка можна залучити до відповідальності (50/50), а якщо доказати, що якесь майно він придбав за ці кошти зразу після розлучення, то "дело в шляпе".
Чесно кажучи, має велике значення : коли зареєстровано шлюб, скільки років прожито разом, чи є діти(та пов"язанні з цим грошові питання по забезпеченню дитини), чи є спільне майно, чи брались колись кредити, яка кредитна історія, чи працював чоловік на той момент, чи давав чоловік дозвіл на такий кредит (може визнати недійсним)……

Відповідь від: 15 Січня 2009, 12:08:52
Ще не сплативши кредит, подружжя розлучилось. Півтора року тому чоловік припинив сплачувати кредит, а залишалось сплатити всього 1500 грн. Сама боржниця своїм кредтом не цікавилась, а тепер банк виставив до неї претензії сплатит більше 20000 грн. - це залишок кредиту і нарахована пеня.
До речі, а банк надав розрахунок? Тут щось не так!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Записаний

syddia

  • Модератор
  • *
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Цивільно правові угоди
« Прочитано #3 : 15 Січня 2009, 13:04:04 »

юрист, досить оптимістична відповідь. ;) Я розмовляв із суддями, то виглядало так ніби жінка сама має то всьо розхльобувати, а між нею і чоловіком була джентельменська угода, тому то він ніпричому.
 Також розмов із знайомою, що працює в ПриватБанку, то вона також здивувалась розміру пені, що набігла. :o Казала, що припустимо на 1500 грн. за такий період могло нарахуватись пені 2-3 тис. грн., але аж ніяк не 20 тисяч.
 Особисто я сам договір перебіг очима і щось компетентно стверджувати не буду, тимпаче, що цивільне право, то не моя сфера.

Таким чином, в судовому порядку чоловіка можна залучити до відповідальності (50/50), а якщо доказати, що якесь майно він придбав за ці кошти зразу після розлучення, то "дело в шляпе".
 За кредитні кошти (частину суми вже мав) він придбав б/у автомобіль ще будучи одруженим. Як мені казали, то з отриманого кредиту він мав повернути в банк 5000 грн., а решту його друг, який також брав участь у покупці машини. Осатнній свою долю повернув, а от чоловік влаштував западлянку. :agressive

скільки років прожито разом
десь рік-два

чи є діти(та пов"язанні з цим грошові питання по забезпеченню дитини)
одна дитина. Проживає з матірю. Є призначені відповідні аліменти, але у звязку із низькою офзарплатою, то і вони мізерні.

чи є спільне майно,
була спільна побутова техніка, яка за рішенням суду поділена, але реально чоловік не віддав всього що мав би віддати.

чи працював чоловік на той момент
працював

чи давав чоловік дозвіл на такий кредит
формально ні, бо в договорі про нього не згадується і ніяких додаткових паперів нема.

 То все таки як діяти бідній жінці? Зрозуміло, що в суді можна щось рішати, алеж не буде вона перша подавати позов до банку, а останній не поспішає з позовом. Банку вигідно тягнути до останнього аби збішувалась сума штрафних санкцій.
Якщо позиватись до чоловіка, то чим це обгрунтовувати і що саме вимагати?
:unknow
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Цивільно правові угоди
« Прочитано #4 : 15 Січня 2009, 14:41:53 »

ще будучи одруженим.
це погано, але авто, в такому разі, спільна власність
Відповідь від: 15 Січня 2009, 13:16:17
була спільна побутова техніка, яка за рішенням суду поділена, але реально чоловік не віддав всього що мав би віддати.
а виконавці що роблять? витдихають? до праці їх!!! не бачу поділеної машини???
Відповідь від: 15 Січня 2009, 13:19:07
В заставі щось було?
Відповідь від: 15 Січня 2009, 13:26:44
То все таки як діяти бідній жінці? Зрозуміло, що в суді можна щось рішати, алеж не буде вона перша подавати позов до банку, а останній не поспішає з позовом. Банку вигідно тягнути до останнього аби збішувалась сума штрафних санкцій.
1. Згідно ст. 56 ЗУ "Про банки і банківську діяльність" Клiєнт має право доступу до iнформацiї щодо дiяльностi банку. Банки зобов'язанi на вимогу клiєнта надати таку iнформацiю:...3) перелiк послуг, що надаються банком;
                    4) цiну банкiвських послуг;
                    5) iншу iнформацiю та консультацiї з питань надання банкiвських послуг...
Таким чином витребувати в банка розрахунок штрафу (пені). Це буде офіційним документом (речовий доказ). Просто мені не відомо як банк виставив претензії (письмово чи зателефонували)?
Далі самій (або за допомогою) зробити розрахунок та поглянути яка розбіжність.Звичайно треба мати перед собою сам договір.
2. Банк не подає до суду в звязку з тим, як Ви і вказали, що збільшуються санкції, а майно (яке скорше за все є в заставі)- нерухомість.....  Таким чином, що принаймі припинити нарахування, потрібно подати до суду, якщо розбіжності виникнуть навіть на невилику сумму.


Відповідь від: 15 Січня 2009, 13:38:51
Так чому їй самій не подати до суду?
Відповідь від: 15 Січня 2009, 14:01:19
Якщо позиватись до чоловіка, то чим це обгрунтовувати і що саме вимагати?
1. Розподіл майна. Автівка, яка набута плдружжям під час шлюбу - є спільною сумісною власністю подружжя, а такім чином, жінка може вимагати половину (заплатити наприклад грошима або в разі неможливості заплатити кошти, то виставити на продаж).СТ 71 СКУ Присудження одному з подружжя грошової компенсацiї замiсть його частки у правi спiльної сумiсної власностi на майно, зокрема на житловий будинок, квартиру, земельну дiлянку, допускається лише за його згодою, крiм випадкiв, передбачених Цивiльним кодексом України ( 435-15 ). Присудження одному з подружжя грошової компенсацiї можливе за умови попереднього внесення другим iз подружжя вiдповiдної грошової суми на депозитний рахунок суду.
2. Зобовязання сплатити кошти по кредиту (50%) визнати боржником. Повторююсь, але поясню:  ст. 65 СКУ Договiр, укладений одним iз подружжя в iнтересах сiм'ї, створює обов'язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в iнтересах сiм'ї.Гроші в банку взяли під час шлюбу, а значить і витрачали разом. (зобовязання по сплаті коштів виникло у обох). Стягнення може бути накладено на майно, яке є спiльною сумiсною власнiстю подружжя, якщо судом встановлено, що договiр був укладений одним iз подружжя в iнтересах сiм'ї i те, що було одержане за договором, використано на її потреби.Таким чином, якшо машина звичайно по грошах того варта, то можна залишити собі машину і виплатити кошти банку, але з банком обовязково посперечатись щодо розрахунків.

Відповідь від: 15 Січня 2009, 14:38:00
Як на мене, то дуже цікава історія. Якщо документально все так як Ви стверджуєте, то, думає не програє!
Відповідь від: 15 Січня 2009, 14:39:26
Єдине питання, яке мене дуже торбує, то це заставлене майно. Так було щось в заставі чи ні? Якщо щось цікавить біль детально, то можно написати на имейл, та направити мені заскановані документи, тоді зможу надати більш кваліфіковану відповідь зсилаючись на документи.
Записаний

syddia

  • Модератор
  • *
  • Карма +369/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Чоловіча
  • Повідомлень: 2160
  • Останні відвідини:
    17 Вересня 2017, 21:38:01

Цивільно правові угоди
« Прочитано #5 : 15 Січня 2009, 17:24:18 »

Нiякого майна в заставi не було.

Щодо авта, то як я зрозумiв, його оформили на друга чоловiка, який i внiс бiльшу суму. Вони двоё разом спiльно використовували його для заробiтку.

юрист, може б то направити людей до Тебе на консультацiю, адже професiйна допомога у конкретнiй справi маё свою цiну. ;)
Записаний

юрист

  • Модератор
  • *
  • Карма +47/-0
  • Offline Offline
  • Стать: Жіноча
  • Повідомлень: 110
  • Останні відвідини:
    19 Грудня 2015, 18:02:07

    Звідки: Калуш
Цивільно правові угоди
« Прочитано #6 : 16 Січня 2009, 09:20:48 »

оже б то направити людей до Тебе на консультацiю, адже професiйна допомога у конкретнiй справi маё свою цiну.
Шановний syddia, як я вже і писала, ви можете засканувати всі документи та надіслати мені по електронці, я обов"язково подивлюсь та надам відповідь. Така консультація нічого не коштує.
А якщо сподобається відповідь, то поставите +, це буде приємно.
Записаний