Як щодо того, аби почитати історію про священика, який відвернув екологічну катастрофу?
Сьогодні наш герой — унікальна особистість, яка, маючи вплив на своїх вірян, переконала їх прислухатися до голосу матінки-природи та почати рятувати її власними силами. Близько 10 років Василь Завірач з села Більшівці Івано-Франківської області розказує односельчанам про необхідність сортування побутового сміття. І що ви думаєте? Не дарма священик має прізвище «Завірач», оскільки дійсно має талант завіряти людей. Сьогодні у прикарпатському селі є 11 відгороджених та зацементованих майданчиків з роздільними сміттєвими баками для пластику, паперу, картону, темного та світлого скла. Нині 70% селян дійсно сортують відходи.
А почалося все з принципової позиції Василя. Він має ощадливе відношення до природних ресурсів та розуміє екологічну ситуацію в Україні. А коли зустрічав серед міста бруд та розкидане сміття, почав замислюватися, як рятувати рідні краї. Кожної неділі розповідав вірянам про екологію, вплітав це в історії з Євангеліє, наводив приклади зміни клімату і глобальних екологічних катастроф та закликав бути акуратнішими у побуті.
Реакція не забарилася — наприкінці 2016 року ініціативу священика підтримало Бюро УГКЦ з питань екології й було облаштовано ті самі 11 майданчиків. В місті розвісили інструкції з правилами сортування сміття, ще й активні громадяни, які бували закордоном, самі розповідали односельчанам що і як робити. Місцеві підприємці зголосилися допомогти у транспортуванні сміття до пунктів приймання.
Василь Завірач вже тоді знав, що відсортоване сміття можна здавати на вторинне перероблювання та отримувати за це кошти. За першу партію «товару» громада села отримала 800 грн, на які купила 40 саджанців яблунь — 30 висадили на території школи, 5 на подвір’ї церкви та ще 5 — біля дитсадка.
За наступні доходи було встановлено сучасний дитячий майданчик у місцевому парку.
Ініціативний Василь щедрий на ідеї та проводить подальшу роз'яснювальну роботу аби люди перестали використовувати одноразовий посуд, не носили пластикові квіти на кладовище та щоб припинили палити опале листя. А мотивує знаєте як? Проводить конкурс і яка частина села виявиться чистішою, та й отримає якийсь приємний подарунок для місцевих дітлахів.
Героїзм полягає в тому, аби мати прагнення покращити життя громади й всіма силами втілювати це у життя. Навіть якщо ідея здається нереальною.