Щороку сімейна пара відзначає річницю весілля. Цей день нагадує парі приємні моменти весілля і підводить підсумок ще одного року сімейного життя. Народ річниць весілля дав свої назви. Деякі з них:
Зелене весілля - перший день весілля і перший рік після неї. Талісман - миртових вінок, як знак юності, свіжості і чистоти. Це найперша весілля у списку річниць. В день весілля символічним подарунком вважають саджанець деревця, яке буде рости і міцніти разом з сім'єю. Під час першого року спільного життя молодята святкують день одруження кожен місяць, а особливо люблять - щотижня протягом місяця після весілля. Зелену весілля символізують листя у весільному вінку нареченої та квітка в бутоньєрці нареченого.
1 рік - ситцеве (марлеве) весілля. Називається вона так тому, що союз молодих ще не достатньо готується. Медовий місяць давно пройшов, молоді по-справжньому впізнали один одного, зіткнулися і подолали перші труднощі сімейних відносин. Так як найшвидше зношується ситець, особливо у молодих, то в цей день молодятам прийнято дарувати ситцеві хусточки, фартухи, ситцеві подушечки у вигляді серця, постільна білизна та інші подарунки з ситцю і шовку.
2 роки - паперове весілля. На другий рік відносини ще не міцні і рвуться легко, як папір, а, значить, все в руках самих молодих. Подружжю дарують паперові подарунки: гарні книги, картини, фотоальбоми, календарі або пачку грошей.
3 роки-шкіряне весілля - три роки спільного життя вважається першим значним етапом, відносини стали досить міцними, але все ще не усталеними і гнучкими, як шкіра. Гості дарують вироби зі шкіри - гаманці, портмоне, ремені, брелоки для ключів, сумки.
4 роки - лляне (воскове) весілля. Льон є символом достатку і розкоші, яку могли собі дозволити. Прийнято дарувати вироби з льону: рушники, скатертини, простирадла, покривала, тощо. Обов'язковою окрасою на столах є красиві свічки.
5 років - дерев'яне весілля. Сімейний союз став вже досить міцним, але небезпека пожеж (сімейних сварок) все ж таки існує. На столі має бути хоча б один дерев'яний предмет. За давньою традицією, якщо в цей рік подружжя посадять дерево, то воно буде радувати і їх праправнуків. Подружжю прийнято дарувати різні вироби з дерева - дерев'яний посуд, скриньки, дрібні предмети меблів, дерев'яні прикраси і вироби, ложки та матрьошки.
6 років - чавунне (горобинове в Латвії, льодяникове в Америці та Західній Європі) весілля відзначають на шостий рік спільного життя. Відносини молодих в цю річницю як чавун - не дивлячись на міцність, крихкий метал і від удару він може тріснути. За латиської традиції символом сімейного вогнища вважається горобинове гроно, яка зберігає любов, уберігає від хвороби, приносить у родину сина. Кращими подарунками в цей рік є чавунні горщики або сковорідки, свічники і рослини горщиків.
7 років - мідне весілля. Мідь - символ сімейної міцності, краси і достатку. У цей день можна дарувати подружжю вироби з міді: свічники, тази для варення, карбування.
8 років - бляшане весілля. Жерсть (особливо якщо вона нова, блискуча) - символізує оновлення сімейних відносин. А, отже, рекомендується змінити навколишнє оточення - зробити ремонт квартири або будинку, придбати нові меблі. Відповідними повинні бути й подарунки - все те, що прикрасить і змінить інтер'єр сімейного вогнища.
9 років - фаянсове весілля. З кожним роком сімейні відносини стають міцнішими і сильніше, як хороший чай. Фаянсові чашки, наповнені чаєм, є символом краси сімейних відносин, їх згуртованості, достатку. Бажаними подарунками в цей ювілей є - фаянсовий і фарфоровий посуд, вироби зі скла і кришталю.
10 років - рожеве (олов'яне) весілля (в Прибалтиці - бурштинова). Це перша кругла дата в родині і тому відзначається з усім розмахом. На це свято запрошуються всі, хто був на одруженні. Чоловік дарує дружині букет троянд як символ любові, віри і надії на наступне десятиліття. Обов'язкова умова до подарунків - не їхня практичність, а краса. Символом ювілею є троянди, які дарують подружжю всі гості. Бажано, щоб елемент троянди був присутній на одязі кожного гостя (візерунок на сукні, квітка в петлиці або просто відповідний колір одягу). На столі обов'язкові свічки, рожеве вино, чай з пелюстками троянд і, звичайно, прикрашений трояндами торт.
11 років - сталеве весілля. Початок нового десятиліття спільного життя. Прийнято дарувати вироби з нержавіючої сталі.
12 років - нікелеве весілля, за деяким звичаєм святкується через дванадцять з половиною років, але не забороняється відзначати її і в дванадцять років. Ці роковини нагадує про необхідність підтримувати блиск і лоск свого шлюбу. Цього дня дарують блискучі подарунки (наприклад, нікельовану посуд).
13 років- конвалієве весілля. Гості дарують подарунки з мережива, вироби, пов'язані з тонкої вовни. Конвалії є символом цього ювілею - світлі, тендітні і ніжні, як любов.
14 років - Агатове весілля. Сімейні відносини набувають нових барв дорогоцінних вогнів. Подружжю дарують прикраси з агата і фігурки із слонової кістки.
15 років - скляне весілля - свідоцтво чистоти і ясності відносин подружжя. На святковому столі обов'язкове скляний та кришталевий посуд. Звичайно, і подарунки символізують чисті й прозорі, як скло, відносини між подружжям - вази, келихи, салатниці, чарки і т.д.
18 років-бірюзове весілля, справляють після вісімнадцяти спільних років. Як правило, в ці роки у дітей настає повноліття, і бірюза - символ краси, крихкості і ніжності життя всієї родини, а не тільки подружжя. У ці роковини дарують прикраси з бірюзи.
20 років - порцелянове весілля. Посуд, подарована в перші роки спільного життя вже розбилася (без сумніву, на щастя) і треба допомогти ювілярам у поповненні чайної і кавової начиння. На "порцелянову" весілля прийнято дарувати кавовий, чайний або столовий сервіз, в залежності від смаку та вподобання винуватців торжества.
25 років - срібне весілля. Перша "дорогоцінна" річниця. Міцність сімейного союзу вже не залежить ні від яких ситуацій і випадковостей. Святковий стіл сервірується посудом зі срібла і мельхіору (це можуть бути свічники, столові прилади і т. д.). Гості дарують срібло. Або посріблені вироби.
30 років - перлове весілля. Символом бездоганних відносин між подружжям є не тускнеющій натуральні перли. Цього дня чоловік дарує дружині намисто з перлів, в якому прожиті роки, як перлини, нанизані на нитку часу.
35 років - полотняне (коралове) весілля. Полотняне скатертину уособлює собою світ, благополуччя і домашній затишок. Червоні корали - здоров'я і довге спільне життя. Подружжю дарують прикраси з червоних коралів, полотняні скатертини, серветки, покривала, рушник, простирадла та інші вироби з полотна і льону. Дружина, як в день весілля, дарує чоловікові сорочку.
37 років-алюмінієвий ювілей. Алюміній символізує легкість і міцність сімейних уз.
40 років - рубінове весілля. Рубін - символ любові і вогню. Він зберігає щастя і любов. Колір рубіна - колір крові. Відносини між подружжям близькі, "кровні". Гості дарують подарунки рубінового кольору.
45 років - сапфірове весілля. Символом цієї річниці є сапфір - камінь вірності і доброти. За переказами сапфір не лише рятує від важких дум, а й освіжає почуття, додає сили для боротьби з негараздами і хворобами.
46 років-лавандове весілля. Лаванда росте тільки в чистій природі і символізує чисті і світлі відносини між подружжям.
47 років-кашемірове весілля. Кашемір - символ затишку та тепла сім'ї.
48 років-аметистове весілля. Символом цієї річниці є аметист - знак подружньої вірності.
49 років-кедрове весілля. Кедр - такий же міцний, і надійний, як подружні відносини винуватців свята.
50 років - золоте весілля. Тільки любов, відданість, ніжність і повагу подружжя допомогли досягти цієї дати. Подружжя одягають один одному нові обручки, а старі передають онукам та правнукам як сімейну реліквію. Гості дарують красиві й дорогі подарунки.
55 років - смарагдове весілля. Союз чоловіка і дружини також прекрасний, як смарагд.
60 років - діамантове (платинове) весілля. Діамант - камінь незвичайної міцності і чистоти, освітлює шлях до сімейного щастя, символізує міцність і красу сімейних уз.
65 років - залізне весілля, символізує любов, надійність і міцність, що скувала ювілярів.
67 років-кам'яне весілля. Сімейні відносини символізує скеля у бурхливому морі життя, яка міцно витримує всі стихії долі.
70 років - благодатне весілля. Діти, онуки, правнуки дякують чоловіків за їх любов, надійність і теплоту.
75 років - коронне весілля. Вінчає довге і щасливе спільне життя.
80 років-дубове весілля. Ваше сімейне життя таке ж довговічне, як це величне і міцне дерево.
100 років-червоне весілля. Назву сторічного ювілею запропонували самі винуватці свята - чоловік і жінка-довгожителі Агаєв з Азербайджану: 126-річний Ніфтулла і його 116-річна дружина Балабеім. Вони прожили разом ціле століття.
Бажаємо і вам відсвяткувати такий почесний ювілей!