https://www.facebook.com/max.bassoff/posts/1011526052226782#savesojyzivka #fucktherednecks
І так, будем пером і ділом рятувати наше містечко від рук селюків і рагулів. Поїхали.
Почнемо з історії організації "Союз Українок", яка у наступному році святкуватиме 100 років від заснування. Як каже нам вікіпедія «Союз українок» — найбільша жіноча організація в Галичині (і на українських землях взагалі), перейменована (1917) з «Жіночої громади», з осідком у Львові. Діяла до 1938. У 1991 була утворена ВГО «Союз Українок» із місцем знаходження у Києві.Метою «Союзу українок» була активізація жінок, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня (зокрема, фахового досвіду у ділянці хатнього господарства), суспільної гігієни, суспільної праці, участь у світовому жіночому русі тощо.
«Союз українок» своєю працею виховав новий тип української громадянки, а тим самим зміцнив і поглибив українську свідомість й український стан посідання.
1938 польська влада заборонила на кілька місяців «Союз українок»; його працю продовжувала «Дружина княгині Ольги», що мала безпосередні політичні завдання.
У 1991 була утворена Всеукраїнська жіноча громадсько-просвітницька організація «Союз Українок» із місцем знаходження у Києві.
Ось коротенька інформація про діяльність конкретно калуської філії цієї організації:
Основні напрямки діяльності:
захист прав та інтересів жінок, виховна робота з дітьми і молоддю, неформальна європейська освіта з використанням мистецьких методик.
Досвід роботи у сфері європейської/євроатлантичної інтеграції:
участь у програмі "лідери європейської освіти" ("Європейський діалог", 2005-2006); реалізація трьох проектів з неформальної європейської освіти у місті та районі; проведення проєвропейських акцій (святкування Дня Європи); регіональні тренінги з налагодження роботи шкільних євроклубів.
Партнери:
ГО Європейський Діалог (Львів); Наші візії (Жидачів); дитячий центр м. Резекне (Латвія).
Результати діяльності:
Мережа волонтерів неформальної європейської освіти у школах Калуша та району.Команда тренерів по налагодженню роботи шкільних євроклубів.
Калуська філія союзу українок,скільки я пам"ятаю себе завжди була розташована у самісінькому центрі в старому будоничку ще за бабці Польщі, а то і Австрії по вул. пл. Героїв 26. Хто бував у Калуші хоч раз, зауважив, що місто хоч і галицьке майже втратило традиційну для галицьких міст родзинку , котра полягає у старій архітектурі та атмосфері старовини довкола неї. Втратило значною мірою у радянський період, адже радянська влада знищувала все , що нагадувало про старі буржуазні часи і натомість вносила свої корективи, які не надто блищать естетикою і красою. З здобуттям незалежності, вже нова українська влада на місцях, продовжувала і продовжує справу "папєрєдніків" з СРСР .
Але жодна з попередніх міських влад, не виганяла союзянок з їх приміщення, не думаю, що дуже допомагали, але принаймі не заважали.Доречі саме заслугою союзянок, був виграний грант, який втілився у єдиний на моїй памяті цікавий культурний івент, фестиваль "Колесо". Додам окремо від себе, що "Союзівка", як в культурному середовищі Калуша називають саме це приміщення, завжди була єдиним оплотом де могла себе проявити культурна, цікава, просунута, ерудована молодь, за що велика повага керівнику калуської філії - Любові Липовській. На базі "Союзівки" зібрався аматорський театр "Любарт", зараз союзянки розгорнули в середині волонтерську діяльність і займаються нею з самого початку АТО. І саме зараз їх вирішили з їх приміщення вигнати, причому про це самі союзянки довідались з газет.
Як повідомила заступниця міського голови ,"— Приміщення це знаходиться у центрі міста і є комерційно привабливим. І ми могли би там все ж таки брати оренду із підприємців, а громадська організація, щоб користувалася пільгами в іншому місці, — зазначила Руслана Вайда."
Так от мені дуже сильно виглядає на те, що приміщення в самому центрі на пл. Героїв і справді дуже цікаве багатьом підприємцям, а ще більше земля під ним, так, як поряд, стіна в стіну, в історичній частині міста воззвели вже одну комерційно привабливу споруду неймовірної архітектурної цінності (див. малюнок 1), яка дуже личить загальному вигляду старого центру. І дуже мені здається, що комусь воно таки ну дужеееее потрібно , раз міська влада вирішила його віддати. Або ж інший варіант, у міській раді, враховуючи, що беруть туди людей , які умудрились вищу освіту здобути в 40 років навчаючись всього 2 і справді люди настількі низького культурного та інтелектуального рівня, що і справді вважають, що це приміщення , в якому повторюсь точно останніх 30 років завжди був "Союз Українок" краще здати, якомусь комерцу під буріто, хот-доги, піцерію, салон вікон чи турецький бутік . У такому разі , я скажу міській владі і вам пані Руслано зокрема, що є ще прекрасні , комерційно цікаві приміщення у історичному центрі наприклад : Товариство "Сокіл"(див. малюнок 2), Друкарня, Музична Школа (рішення папєрєдніків ваших про злиття муз шкіл, суд визнав незаконним), Товариство ім. Тараса Шевченка(див. малюнок 3), земля під рештками напів зруйнованої ратуші, і на сам кінець , просто ВІП пропозиція, МІСЬКРАДА, ЗОШ№1 і Костел Св. Валентина. Хоча не певен , що половину з мого перечисленного ви знаєте де знаходиться.
Прошу не байдужих Калушан, не биків, не тих хто за цих рагулів голосував, давайте прикладемо усіх зусиль , щоб пані Люба і дівчата залишились у свому домі!Репостимо! Не дозволимо бидлу руйнувати наше місто. #savesojyzivka