Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Що є хрест, хрестик для віруючих?

<< < (2/9) > >>

Отаман:

--- Цитата: Сонечко+ від 31 Жовтня 2013, 17:43:59 ---Чому ми не носимо зображення Ісуса як маленький кулон-образок наприклад?
--- Кінець цитати ---
-носять і такі образки.і кулони. можеш і мій пост перенести,але в декольте більше пасує хрестик(принаймні для відмазу(коли туди дивишся :=))
  дійсно,ніде ні разу не чув про носіння хрестів.хіба брата спитаю.він має знати.
хрест-символ віри.Коли бачать хрест-знають що людина віруюча.
правду Гикач каже-він захищає.коли є віра(знайди тлумачення хто такі віруючі в вікі.це цікаво).захищає насамперед від поганих людей,вроків,поглядів т.д.
Думаю не віриш в магію чи ворожбу-але хрест служить магією і захистом саме в даному випадку.
 Так само як сила молитви.А про неї думаю не варто прикладів наводити.
 Загалом все це нам навязано і ніхто не знає як воно насправді має бути.Коли Біблія перекладана купу разів,змінювалась і дописувалась як хотіли,коли Євангеліє від Іуди і ще деяких вірних не визнаються,коли Папи спалювати не тільки Джордано бруно,а й інших на багатті,неможна сказати як воно є.
 цікаві фільми як Код да вінчі,Стигмати,-фільми,які пропонують замислитись і зробити свої висновки.
Кому молитись і як жити
п.с. навіть в Твоєму ніку є хрест :=)

ББА:
мовчу    :o

newroman:

--- Цитата: Сонечко+ від 31 Жовтня 2013, 17:43:59 ---Ні в одній релігії не бачила чогось подібного - носити на собі засіб страти їх бога
--- Кінець цитати ---
ну бачите, а вважаєте, що християнство могло піти від ведичного вчення, а там такого і близько немає  :)

Сонечко+:
Так кожна релігія мусить мати ще й щось "своє" :). А стосовно мого запитання можете щось відповісти? Якщо чесно - тему відкривала, сподіваючись на відповіді в першу чергу Ваші і Льоліка :-[. А також інших більш глибоких знавців віровчень.

newroman:

--- Цитата: Сонечко+ від 03 Листопада 2013, 21:58:57 ---відповіді в першу чергу Ваші і Льоліка
--- Кінець цитати ---
з цього питання є вчення Церкви, чи Православної чи Католицької, думаю що вони одинакові, різняться тільки деякими особливостями зображення які виникли десь через десять століть після Р.Х., але це не так суттєво бо хрест всякої форми є хрест. Як говорив Апостол, що ми проповідуємо Христа і то Розіпятого. Також візьми свій хрест і іди за Мною говорить Христос. Христос добровільно з любові до людини пішов на хресну смерть проявивши так свою велику любов. Хрест вже не тільки знаряддя, це вияв великої любові Бога до людини. Якщо б не було Хреста Христового не було би спасіння людини, відкуплення від гріха. На хресті було розіпято гріх і надавалось право людині потрапити до царства Божого. Побачивши Хрест і на Хресті Розіпятого Христа зла сила вжахнулася, її було викрито. Пекло думало що поглинуло людину, а то виявився Бог і посоромив сатану залишивши пекло пустим. Взагалі з духовного досвіду Церкви зла сила боїться і жахається хресного знамення, тому і природньо носити на собі освячений хрест як зброю проти лукавого.


Відповідь від: 03 Листопада 2013, 22:27:43Звичай носити натільні хрести сходить до перших сторічь християнства. Під час гонінь хрести зображалися на тілі або носилися таємно зі страху переслідувань, а також щоб язичники глузуванням або діями не паплюжили святиню. У житті православного християнина натільний хрест відіграє особливу роль – символа приналежності до Христової Церкви.
 
Приховано: ПоказатиУ символічній формі він служить для викладу Православної віри (богослов`я хреста) і прославлення Спокутної Жертви Христової, а також символізує хрестоносіння про яке Сам Господь сказав: “Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себе, візьме хрест свій, і йде за Мною” (Мк. 8: 34).

Натільний хрест захищає християнина від підступів бісівських. За словами прав. Іоанна Кронштадтського “Хрест завжди для віруючих є велика сила, що звільняє від всякого зла, особливо ж від злих дій ненависних ворогів”. А старець Савва Псково-печерський писав: “Християнин без хреста - це воїн без зброї, і ворог легко може здолати його”. В народі хрест і хресне знамення вважалися найвірнішою зброєю для боротьби з нечистою силою. Так, їжа, осінена хресним знаменням, укріплює не лише тілесні, але й душевні сили людини, хресним знаменням осіняли речі, щоб вони приносили як матеріальну, так і душевну користь.


Ходити без натільного шийного хреста вважалося на Русі великим гріхом. Слову і клятві людини без хреста не довіряли, а про безсовісних і злих людей казали що “хреста на них немає”. У народі говорили, що не можна спати без хреста, знімати його під час купання - людина залишається тоді без захисту від злих сил.


Натільний хрест завжди був об`єктом християнського мистецтва в якому побожні майстри намагалися передати неописанну красу Животворящого Знаряддя нашого викуплення. Св. Андрій Христа ради юродивий, що бачив Хрест Господній в раю, куди він був вознесений Світлим Ангелом, свідчив, що вид Небесного Хреста Господня прекрасний і “подібний веселці”, цілуючи Його він “сповнився великою радістю і відчував пахощі, сильніше за райські”. Відгомін цієї небесної краси майстри намагалися передати через особливу символічну мову матеріалів і форм натільних хрестів, про які мова піде нижче. Проте слід особливо пам`ятати, що натільний хрест це у жодному випадку не талісман-оберіг. Також не можна відноситися до натільного хреста лише як до ювелірної прикраси, що за словами свв. отців є порушенням третьої заповіді Божої “Не поминай Імені Господа Бога твого всує”.


Богослов`я  хреста

Хрест всякої форми є справжній хрест - в цих словах прп. Феодора Студита всеосяжне благоговійне ставлення віруючих до цієї найбільшої святині. Канони Церкви не регламентують строго форму натільного хреста, що і обумовлює їх різноманіття. В той же час існує особлива символьна мова форми, матеріалу і прикраси натільних хрестів для розуміння якого, за словами св. Максима Ісповідника треба “...дивитись духом - духовно, а не лише тілесними очима - тілесно.... підноситися від низу до висоти”.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії