Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Що є хрест, хрестик для віруючих?

<< < (8/9) > >>

newroman:

--- Цитата: yurko від 05 Листопада 2013, 12:13:13 ---Людям потрібен символізм тому я не скажу, що я вважаю саме використання хрестів як символів, але поклоніння символам то таки порушення другої заповіді.
--- Кінець цитати ---
"слово символ, в перекладі з грецького, означає „з'єднання”, і якщо пригадати слова Спасителя про те, що не можна служити двом панами, то Православна символіка може бути з'єднана лише з Вірою Христовою і Його Святим ім'ям. По-друге, саму свою віру людина може зобразити тільки символами (натільним хрестом, хресним знаменням, іконами в домі). Таким чином, викидаючи на знехтування зображення святинь, нехай навіть по невіданню, людина не лише символізує свій відхід від Віри, але і дійсно відходить від неї, бо "Вірний в малому і у великому вірний, а невірний в малому невірний і у великому" (Лук.16: 10). Якщо ми з дитинства вчимо дітей дбайливо відноситься до хліба і не викидати його, то наскільки старанніше ми повинні вчити їх трепетно відноситися до святинь!"

yurko:
Дякую за виважений виклад позиції Православної церкви ;)

Сонечко+:

--- Цитата: newroman від 08 Листопада 2013, 21:27:02 ---По-друге, саму свою віру людина може зобразити тільки символами (натільним хрестом, хресним знаменням, іконами в домі).
--- Кінець цитати ---
Символ віри християн - хрест, я розумію. А от символ - сюжет страждання, момент розп"яття...Якось кровожерно. Ми пам"ятаємо Його подвиг. Але чи варто щораз його "розпинати"? Не дарма ж кажуть, що думка матеріальна - тобто дивлячись\носячи на собі саме символ\момент страждань тим самим кожен з нас знов і знов Його розпинаємо, а Він хотів, щоб Його прославляли. Як на мене - для цього більш підійшло б зображення воскресіння, як символ Його слави і Перемоги над смертю.
Крім того, як розп"яття (не хрестик) може захищати, коли через такі некрологічні зображення навпаки акумулюється негативна енергетика?

--- Цитата: yurko від 07 Листопада 2013, 09:36:51 ---Звичайно сама ікона чи мощі чи хрест допомагають багатьом зміцнити свою віру, але потім їм ніхто не наголошує, що важлива віра, а не ікона. І та людина часто перетворюється на такого собі "хрестоносця", який їздить від ікони до ікони.
--- Кінець цитати ---
Так - багато людей поклоняються мощам померлих святих. Не лише зображенню Бога, а саме - призначеним святими за наших часів. І саме цікаве - ті святі по вірі людській допомагають - безплідні вагітніють, хворі зціляються...І люди не кажуть - мене Бог зцілив, а кажуть - мене зцілила ікона Чудотворця Андрія, мені допомогла свята Матрона,...

yaro my:

--- Цитата: Сонечко+ від 23 Листопада 2013, 02:25:16 ---Так - багато людей поклоняються мощам померлих святих.
--- Кінець цитати ---
Ісус нічому подібному не вчив.

--- Цитата: Сонечко+ від 23 Листопада 2013, 02:25:16 ---а Він хотів, щоб Його прославляли.
--- Кінець цитати ---
Не хотів:

--- Цитувати (вибране) ---29. — А вы кем считаете Меня? — спросил Он их.
— Ты — Помазанник Божий, — ответил Петр.
30. Иисус строго наказал им никому о Нем не говорить.
--- Кінець цитати ---
(Евангелие от Марка 8:29,30)

--- Цитувати (вибране) ---Лк.9:18. В одно время, когда Он молился в уединенном месте, и ученики были с Ним, Он спросил их: за кого почитает Меня народ?
Лк.9:19. Они сказали в ответ: за Иоанна Крестителя, а иные за Илию; другие же говорят, что один из древних пророков воскрес.
Лк.9:20. Он же спросил их: а вы за кого почитаете Меня? Отвечал Петр: за Христа Божия.
Лк.9:21. Но Он строго приказал им никому не говорить о сем
--- Кінець цитати ---

--- Цитата: newroman від 08 Листопада 2013, 21:27:02 ---слова Спасителя про те, що не можна служити двом панами
--- Кінець цитати ---
Але це не означає, що треба якомусь лише одном панові служити.
Це може означати, що не треба нікому служити, бо всі мають бути рівні, і не буде панів і слуг, вищих і нижчих серед тих, хто вірно його зрозумів.

-То що ж таке хрестик?
-Це знак приналежності до стада, до християнської отари.
Його не Ісус придумав носити, а "пастухи", що організували ранні християнські секти.

Чоловік вільний, і не повинен служити жодному панові, ні мамоні, ні єврейському богу Єгові (дияволу).
Так Ісус відповідав єврейським служителям єврейського бога Єгови:
 
--- Цитувати (вибране) ---Ваш отец диавол; и вы хотите исполнять похоти отца вашего. Он был человекоубийца от начала и не устоял в истине, ибо нет в нем истины. Когда говорит он ложь, говорит свое, ибо он лжец и отец лжи.
--- Кінець цитати ---
(От Иоанна 8:44)

bornslippy:
нагадав собі старий жарт. типу в ювелірному магазині хлоп питає "а у вас є хрестик тільки без гімнаста?" жарти жартами , але цікаво, якби Ісуса не розпяли а наприклад повісили, чи голову відсіки. що було би символом християнства?

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії