Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Що є хрест, хрестик для віруючих?

<< < (6/9) > >>

Сонечко+:

--- Цитата: Сонечко+ від 04 Листопада 2013, 00:00:29 ---Богові своєму ми маємо вклонятися і служити Одному Йому (Лука 4:8; Іван 4:23; Об'явл. 19:10; 22:9). Хрест став символом самого себе, як зображення, поставлене Мойсеєм (Числа 21:8-9) стало символом самого себе і таким чином це перетворилося на ідолопоклонство.

Тож символізм навколо хреста, вироби та форми самі були сповнені концепціями, що згодом були запозичені до християнства. Ці концепції походять від найдавніших форм поклоніння, які перейшли або розчинилися серед народів та племен. Визначення походження та взаємовідносин здійснене у праці вище. Хрест як образ, не є безпечним засобом прикрашення.

Приписування хреста Христу, як образу та об'єкту поклоніння є порушенням другої заповіді.
--- Кінець цитати ---
А як з цим твердженням?

--- Цитата: newroman від 04 Листопада 2013, 00:04:35 ---Хрест зображаєтсья ще  древніх Римських катакомбах це перші століття по Р.Х. це древня церква це часи мужів апостольських.
--- Кінець цитати ---
А тут описано навпаки, що на римських катакомбах ( саме християнських) не було хрестів :unknow

--- Цитата: Сонечко+ від 04 Листопада 2013, 00:00:29 ---Хрест є предметом релігійного шанування в більшості християнських конфесій. Проте слід пам'ятати, що ні сам Спаситель, ні його учні (апостоли) хреста не шанували і не "хрестилися" (не використовували хресне знамення). Історики й інші вчені не знайшли ніяких підтверджень того, що перші християни почитали хрест. Це ж слід віднести до всього періоду до "батьків церкви". Хрест сприймався як знаряддя страти Сина Божого. Заслуговують на увагу слова одного письменника другої половини XVII століття, наведені в книзі "Історія хреста": "Невже завгодно прославленому Ісуса дивитися на Своїх учнів, вихваляють образ знаряддя страти, на якому Він [як вважається] терпляче і безвинно страждав, знехтувавши ганьба?" (History of the Cross). Точно невідомо, коли хрест став "християнським" символом. У римських катакомбах, де збиралися християни, з II ст. вони зображували риб, павича, орла, голуба ... Сам же хрест, як страшне знаряддя ганебної страти, обраний сатаною прапором смер
--- Кінець цитати ---

--- Цитата: newroman від 04 Листопада 2013, 00:11:31 ---але до християнства не мали жондого відношення.
--- Кінець цитати ---
так. Спочатку так і було. І навіть на початках християнства була риба(згідно вищескопійованих текстів)
--- Цитата: Сонечко+ від 04 Листопада 2013, 00:00:29 ---Що ж служить розпізнавальним знаком істинних християн? Любов. Ісус сказав своїм учням: "Я даю вам нову заповідь: любіть один одного. Як я люблю вас, так і ви любіть один одного. Всі дізнаються, що ви мої учні, якщо між вами буде кохання" (Івана 13:34, 35) .
--- Кінець цитати ---
А коли саме хрестик став саме таким яким є зараз? 

Відповідь від: 04 Листопада 2013, 19:15:49
--- Цитата: DVania від 04 Листопада 2013, 16:04:11 ---http://forum.kalush.info/index.php/topic,330.msg157001.html#msg157001
--- Кінець цитати ---
У мене немає намірів спаплюжити віру. А є - розібратись, що у ній від Бога, а що - від людини. Вірніше - що відноситься до вчення Христа, а що дійшло як запозичене чи вигадане (навіть, якщо і з благою метою). І що із запозиченого - Боже. :pardon А також - деякі дані мене цікавлять в плані "історії" (як наприклад, ведичні знання\уміння\традиції\світосприйняття, християнські символи, ритуали-таїнства,...)

newroman:

--- Цитата: Сонечко+ від 04 Листопада 2013, 19:31:04 ---Приписування хреста Христу, як образу та об'єкту поклоніння є порушенням другої заповіді.
А як з цим твердженням?
--- Кінець цитати ---
До чого тут друга заповідь не розумію. Не поклонятися  тому, що на небі (зорям, світилам небесним), ні тому, що на землі (тваринам, рослинам, людям), ні тому, що під водою (рибам).
Відповідь від: 04 Листопада 2013, 22:09:04
--- Цитата: Сонечко+ від 04 Листопада 2013, 19:31:04 ---А тут описано навпаки, що на римських катакомбах ( саме християнських) не було хрестів
--- Кінець цитати ---
та як же не було якщо навіть у вашому пості троха нижче наведено, що були:" Перші християни в римських катакомбах зображували гамматіческій хрест" були і інші види хреста і латинський хрест і так званий катакомбний.
Відповідь від: 04 Листопада 2013, 22:12:59
--- Цитата: Сонечко+ від 04 Листопада 2013, 19:31:04 ---так. Спочатку так і було. І навіть на початках християнства була риба(згідно вищескопійованих текстів)
--- Кінець цитати ---
і риба, і виноградна лоза, і агнець.
Відповідь від: 04 Листопада 2013, 22:15:01
--- Цитата: Сонечко+ від 04 Листопада 2013, 19:31:04 ---А коли саме хрестик став саме таким яким є зараз?
--- Кінець цитати ---
найшов такі дані:
іконографія православного Розпяття отримала догматичне затвердження в 692 р, в 82 правилі Трульського собору який затвердив канон іконографічного зображення Розіпяття. Головною умовою канона стає сполучення історичного реалізму з реалізмом Божественного Откровення. Особа Спасителя виражає Божественний спокій і велич. Вона ніби накладена на хресті і Господь обнімає всіх які до нього звертаються.
В цій іконографії  по художньому вирішується складне догматичне завдання зображення двух іпостасей Христа - Чоловічої і Божественної -  яке одночасно показує і смерть і перемогу Спасителя.

Відповідь від: 04 Листопада 2013, 22:30:20Апостол Павло надає хресту настільки великого значення, що навіть називає  християн, які спокусилися на гріх, його ворогами:" Багато тих, про кого я часто говорив вам, а тепер навіть із сльозами кажу, поводяться як вороги хреста Христового "(Флп. 3,18)
Відповідь від: 04 Листопада 2013, 22:36:06Хрест Христів є священним новозавітнім жертівником, на якому Спаситель приніс  Себе в жертву. В Старому завіті первосвященники і священники приносили жертви, спочатку за свої гріхи, потім за гріхи всього народу; Христос здійснив це один раз, пожертвувавши Собою, ставши тою жертвою(Євр.7,27). Ясно для всіх, що Христос приніс Себе в жертву на хресті для нашого освячення. Освячені ми, говорить Апостол, одноразовим принесенням тіла Ісуса Христа.(Євр. 10,10) Христос,- говорить Ап. Петро, - гріхи наші Сам возніс тілом Своїм на древо, щоби ми, звільнившись від гріхів жили для правди...(1Петр.2,24)
 Отже хрест Господній став новозавітнім жертівником.
Чому православні християни вважають його святинею?
Старозавітній жертівник, на якому приносились жертви по закону Мойсея, вважався "великою святинею".
Господь звелів помазати святим миром жертівник всепалення і всі приналежності його, і сказав Мойсею: освяти їх, і буде святиня велика: усе, що доторкається до них, освятиться. (Вих.30,28,29;ср.Лев 8гл.) Кров, яку брали з старозавітнього жертівника освячувала все. Візьми кров, говорить Господь Мойсею, яка на жертівнику, та єлея помазання, і покропи на Аарона та на одяг його, та на синів його; і будуть освячені, він і одяг його, і сини його і одяг їх з ним (Вих.29,21)

Якщо старозавітній жертівник, на якому приносились тварини , був "великою святинею", і кров з цього жертівника освячувала все , то хіба не тим більше являється величнішою святинею новозавітній жертівник, який освячений пречистою Кровю Самого Спасителя світу???!

yurko:
Тут підміна понять - однозначно!
--- Цитата: newroman від 04 Листопада 2013, 22:57:24 ---Апостол Павло надає хресту настільки великого значення, що навіть називає  християн, які спокусилися на гріх, його ворогами:" Багато тих, про кого я часто говорив вам, а тепер навіть із сльозами кажу, поводяться як вороги хреста Христового "(Флп. 3,18)
--- Кінець цитати ---
Ти справді це так (буквально) сприймаєш???

Як на мене то тут (без лапок) зрозуміло, що йдеться про жертву Христа, а не про хрест як символ.
Відповідь від: 05 Листопада 2013, 11:47:07
--- Цитата: newroman від 04 Листопада 2013, 22:57:24 ---Христос,- говорить Ап. Петро, - гріхи наші Сам возніс тілом Своїм на древо, щоби ми, звільнившись від гріхів жили для правди...(1Петр.2,24)
--- Кінець цитати ---

Тут просто наводиться "непряме посилання" на Старий Заповіт. Павлові як єврею, що походив з глибоко релігійної родини, у посланні до євреїв, важливим було показати, що христос саме Месія.

Відповідь від: 05 Листопада 2013, 11:59:15
--- Цитата: newroman від 04 Листопада 2013, 22:57:24 ---Чому православні християни вважають його святинею?
--- Кінець цитати ---
Так там йдеться про жертвопринесення, хоча ніде (прямо) не згадується про те, що хрест - аналог жертовника.
Виходить так, що за поклонінням жертовнику часто забувається справжня причина і важливість жертви.


Людям потрібен символізм тому я не скажу, що я вважаю саме використання хрестів як символів, але поклоніння символам то таки порушення другої заповіді.
А виникає така ситуація через прийняття Нового Заповіту з прийняттям Старого у тих місцях які не суперечать новому і неприйнятті у тих - які суперечать.
Фактично (це моя думка) православні і католики у питанні обрядів і символів дуже нагадують фарисеїв.
Але це їх доктрина і їх право.
Я вважаю, що кожен має право помилятися. Навіть у релігійних питаннях.
Відповідь від: 05 Листопада 2013, 12:11:10Той же священнослужитель через тайну священства лише отримує право здійснювати обряди, але не отримує ніякої "страхівки непомильності" автоматичного духовного преображення.

newroman:

--- Цитата: yurko від 05 Листопада 2013, 12:13:13 ---Ти справді це так (буквально) сприймаєш???
Як на мене то тут (без лапок) зрозуміло, що йдеться про жертву Христа, а не про хрест як символ.
--- Кінець цитати ---
Противники хреста Христового, тобто смертного вироку на Хресті і противники хресної смерті Христа (жертви) це діаметрально протилежні речі. Якщо підставити "жертви Христової" то вийде, що апостол Павло зі сльозами говорить про тих хто був противником жертви Христової, тобто тих, що любили Христа. Виходить нісенітниця якась.
Відповідь від: 05 Листопада 2013, 21:14:02
--- Цитата: yurko від 05 Листопада 2013, 12:13:13 ---Христос,- говорить Ап. Петро, - гріхи наші Сам возніс тілом Своїм на древо, щоби ми, звільнившись від гріхів жили для правди...(1Петр.2,24)

Тут просто наводиться "непряме посилання" на Старий Заповіт. Павлові як єврею, що походив з глибоко релігійної родини, у посланні до євреїв, важливим було показати, що христос саме Месія..
--- Кінець цитати ---
Юра це слова апостола Петра, а не Павла

yurko:

--- Цитата: newroman від 05 Листопада 2013, 21:17:57 ---Юра це слова апостола Петра, а не Павла
--- Кінець цитати ---
Справді завтикав. Але ж він теж жидом був  ;) , хоч може не з такої сильно віруючої сім'ї  ;)
Відповідь від: 06 Листопада 2013, 18:14:36
--- Цитата: newroman від 05 Листопада 2013, 21:17:57 ---Противники хреста Христового, тобто смертного вироку на Хресті і противники хресної смерті Христа (жертви) це діаметрально протилежні речі. Якщо підставити "жертви Христової" то вийде, що апостол Павло зі сльозами говорить про тих хто був противником жертви Христової, тобто тих, що любили Христа. Виходить нісенітниця якась.
--- Кінець цитати ---

Та ну?!

А якщо в контексті
--- Цитувати (вибране) ---13. Браття, я себе не вважаю, що я досягнув. Та тільки, забуваючи те, що позаду, і спішачи до того, що попереду,
14. я женусь до мети за нагородою високого поклику Божого в Христі Ісусі.
15. Тож усі, хто досконалий, думаймо це; коли ж думаєте ви щось інше, то Бог вам відкриє й це.
16. Та до чого дійшли ми, поступаймо в тім самім далі.
17. Будьте до мене подібні, браття, і дивіться на тих, хто поводиться так, як маєте ви за взір нас.
18. Багато бо хто, що про них я вам часто казав, а тепер говорю навіть плачучи, поводяться, як вороги хреста Христового.
19. їхній кінець то загибіль, шлунок їхній бог, а слава в їхньому соромі… Вони думають тільки про земне!
20. Життя ж наше на небесах, звідки ждемо й Спасителя, Господа Ісуса Христа…
(До филип'ян 3:13-20)
--- Кінець цитати ---

Де тут про жертовник? Де тут про священність місця смерті?
Тут якраз йдеться про те, що я говорив, про підміну понять і реальне служіння мамоні!
Все як я казав. Навіть ще більше!
Відповідь від: 06 Листопада 2013, 18:22:40Жертва Христова є для нас найціннішим даром. Тому Павло плаче, що той дар забувають, зневажають і паплюжать, і аж ніяк тут не йдеться про сам "хрест" у буквальному розумінні. Хоч я (повторююся) аж ніяк не за те, щоб його (хрест) не поважати чи не вживати.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії