Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Коли постане храм Св. Володимира та Ольги на пр. Л.Українки???

<< < (29/64) > >>

Глінтвейнович:

--- Цитата: DVania від 21 Січня 2013, 14:41:44 ---
--- Кінець цитати ---

Відповідь від: 24 Січня 2013, 00:26:35
--- Цитата: Lyolik від 23 Січня 2013, 17:42:42 ---
--- Кінець цитати ---
Вдруге не підуть, щоб добудувати церкву? Де сенс?

yurko:
При чому там церква як храм?

Він про прихід людей до віри писав.

Люди приходять у храм, слухають проповідь отця і йдуть шукати іншу церкву.

Малося на увазі, що священник, повинен бути і сильним духом, переконливим богословом і людиною з відкритим добрим серцем.


Поганий столяр робить погані меблі, але з тим ще якось можна змиритися. Ну буде мати малі прибутки і діти його будуть трохи голодніші за інших, але не більше.
А от коли духовний наставник "не дотягує" до рівня - наслідки значно прикріші, для всіх його "духовних дітей", котрі відчуваючи постійне духовне голодування або сходитимуть з "правильної дороги" або шукатимуть іншого, хто вдовільнить їх потребу.


А незбудований храм- то як підтвердження і символ тієї духовної розрухи.

Lyolik:

--- Цитата: Глінтвейнович від 24 Січня 2013, 00:28:30 ---
Вдруге не підуть, щоб добудувати церкву? Де сенс?


--- Кінець цитати ---
Мається на увазі, що Церква, священники покликані поширювати і будувати Царство Боже серед людей. Будова храму, власне і є тією складовою,коли як і Літургія, є спільною справою, так і будь-які спільні діяння громади, обєднаної в імя Боже. Громада і має якраз жити Христом,для Христа, очікуючи Його другий прихід. І, думаю, кожне прикликання Імені Божого не повинно бути марним, коли щось починаються серед громади і освячення чогось для громади.... "Не взивай намарне...."

Це для мене, як трата талантів, коли ти маєш вплив на спільноту, і втрачаєш його,АЛЕ  ЧЕРЕЗ МАТЕРІАЛЬНУ складоВУ, як наслідок   втрати Духовної складової  церкви, яка будує храм не для прослави Бога, а задля меркантильних інтересів. Чи на той час не було де молитися?.
 Таке собі "приростання" до задовільнення потреб віруючих і все.

 З історії спасіння, Ізраїль, коли відступав від Бога, опинявся в полоні, позбувався КивотуЗавіту, а головне - Храму як видимої присустності того, що Бог з народом. Іколи вдруге, народ хотів відбудувати храм, це їм теж вдалося, але, знаємо, храм був всетаки зруйнований, бо відійшли від Бога, бо Богові було потрібне поклоніння в правді, правдиве, тоді коли його славлять не тільки уста, але й серце......

Так і тут, серце будуючих мабуть було і є далеким. А все решта - криза, відмовки, відсутність меценатів і купа обставин - просто Божа воля, Він такої прослави не прийме, тільки в правді, не в гріху, а в каятті і щирому наверненні, зрештою - в щирій молитві і Любові і єдності серед громади. Тоді всее вдасться.

Є такий Псалом:127. (126) Без Божого благословення - марно трудяться люди
 1 . Коли Господь та не будує дому, - дарма працюють його будівничі. Коли Господь не зберігає міста, -дарма пильнує сторож.

ВОЛОДИМИР:
 " Коли Господь та не будує дому, - дарма працюють його будівничі. Коли Господь не зберігає міста, -дарма пильнує сторож."

 Величні слова псалмоспівця і направду дієві в житті!!!!
 Читаючи ваші відгуки,які мене реально заряджають оптимізмом через достойне ВАШЕ розуміння суті духовного життя і боротьби :good уже не один раз мені приходить думка :  "Дивно,але виглядає,що ми живемо в суспільстві,в якому учні мудріші за вчителів,пацієнти-за лікарів,народ-за владу,а "духовні діти" сміло можуть чимало навчити "духовних отців"(особливо тих.про яких тут згадувалось) і мимоволі стає якось моторошно за ТАКЕ ":ganba
 А ВИ БРАТТЯ ЩО СКАЖЕТЕ НА ЦЕ??????????????

Professor:
не зрозумів чому вам брате моторошно ? хіба вся історія християнства не є моторошною ?-глибоко копати не треба -достатньо згадати тільки середньовіччя...от попробував би в той час, цей мудрагель "Гикач" ,піти та відкрито спитати у свого декана про побудову храму: думаю мінімум добрече батогом би дістав...а у нас от є така можливість-і ми за це ніяк не постраждаємо

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії