Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Чи потрібні людині посередники між нею і Богом крім Ісуса Христа?

<< < (14/49) > >>

Сонечко+:
Саєнтологія і справді цікава течія. Я колись писала у темі про самовдосконалення, що ознайомлювалась із різними напрямками\практиками саморозвитку. У саєнтолога я довший час знімала кімнату у Києві і автоматично він мене вводив у курс цих знань і занять саєнтологією. Для себе я відкинула такий шлях, так як побоялась "працювати" із своєю підсвідомістю. Хоча я на власні очі бачила позитивні наслідки такої практки.
--- Цитувати (вибране) --- В них, как правило, отрицается декларируемая саентологами гуманитарная и религиозно-философская деятельность, которая определяется чисто коммерческим предприятием и тоталитарная секта, а саентологические методы оцениваются как разрушительно влияющие на организм человека и его психику[8].
--- Кінець цитати ---
Ну, порушень психіки і поганого впливу на організм я не побачила - кажу відверто :). Зате бачила позитивні впливи - людина сама себе зцілювала від хворіб, які лікарі визнавали невиліковними. Саєнтолог в стані зцілити себе сам без ліків (утім, як і в інших практиках, як наприклад, у йогів). На рахунок психіки - їм заборонено обманювати чи утаювати якесь незадоволення будь-чим ( чи собою, чи поведінкою інших людей). Це єдина ненормальність, яку я у нього помітила за кілька років спільного проживання\спілкування. Будь-що, що йому здавалось не правильним чи хвилюючим він відразу обговорював, висловлював. Але це мені подобалось, бо інакше прийшлося б здогадуватись, від чого людина похмурніє. До речі, щодо емоцій - він ніколи не кричав, не осуджував когось, не зривався. Але кожну дрібницю проговорював.

--- Цитувати (вибране) ---Саентология была провозглашена религией самими саентологами: «Саентология это религия в самом обычном смысле»
--- Кінець цитати ---
"В самому звичайному" розумінні слово "релігія" означає для них (не теологічне поняття) - об"єднання рівних по знанням людей, а не об"єднання тих, хто молиться\поклоняється\вірить у щось.
Основ чи протиріч християнству я там не побачила. Ну, хіба, що вони не користуються священниками, не хрестяться і т.д. в такому дусі. Він сам мене підганяв - не хочеш до нас в саєнтологію, то займись християнством, але роби щось для своєї душі\Духу і вдосконалення свого Я. Правда, він вважав, що християнство - слабка практика у тому розумінні, що наприклад монахам, щоб досягти такого рівня, який у них можна здобути за рік практики, потрібно йти відшельником у пустелю з постом та молитвою років на 40. (У кожного свої заморочки :) і переконання).
Щодо секти - то такими їх об"явили після того, як побачили, що люди "виходять" з-під нав"язаних нам шаблонів, погано піддаються тоталітарному керуванню і досягають гармонії без посередницької допомоги. Крім того, у них справді є 2 течії і одні одних не признають. Ну, типу як у нас Російський патріархат вважає Українську Автокефальну Церкву диявольською сектою і розкольниками.
Та, повторюсь, релігійною організацією вони себе називають не з точки зору теології, а з першочергового поняття "ре лігос" тобто "об"єднання". Тому таку організацію (тобто, саєнтологію) я б розглядала у іншій темі.
Я їм чомусь не довіряю, можливо тому, що мало знаю\розумію. І ще мені не подобалось, що під час одитингу про твоє особисте дізнається одитор (типу, як священник при сповіді) і хоч і говориться про конфеденційність, але як священники передавали інфу КГБ так і саєнтологи можуть також якось твоє особисте кудись винести напевно. Але результати їхніх занять  протікали у мене на очах і були позитивними для тих, хто займався як у плані психологічного так і тілесного.

newroman:

--- Цитата: yurko від 15 Січня 2013, 09:56:15 ---ті ж передання про які так любить розповідати католицька і православна церви, не ввійшли до складу Біблії, бо не відповідають її Духу, а іноді прямо суперечать. а
--- Кінець цитати ---
Цікаво, а якою Біблією користується той А.Груша? Чи не тією, що уклали ті самі церкви католицька і православна ?

Формування канону Нового Завіту було тривалим процесом. Протягом І—IV ст. н. е. відбиралися загальновживані тексти шляхом їх співставлення;
 Приховано: Показати керувалися историчними переданнями, тобто чи дійсно та чи інша книга одержана від самого Апостола, при цьому суворо звіряли тектси писання чи відповідає зміст з ученням Церкви і самого Апостола кому приписувалася це писання.
  керувалися догматичним переданням. Ніколи в історії не було такого щоби Церква котра одного разу визнавши книку канонічною потім змінювала своє рішення і виключала цю книгу. Якщо деякі отці і учителі Церкви і не визнавали деяких новозавітніх книг канонічними то це було іх власне бачення яке не можна змішувати з голосом Церкви. Також і навпаки не було такого щоб Церква спочатку не приймала якусь книгу до номоканону або потім змінивши ставлення приймала.
    У цій складній і відповідальній справі активну участь на різних її етапах брали такі християнські богослови-апологети, як Юстин Філософ (Мученик), Татіан, Іриней Ліонський, Тертулліан, Оріген, Климент Александрійський тощо. Офіційний список із 26 книг, крім Апокаліпсису, було затверджено Лаодикійським собором у 365 р. Згодом новозавітний канон обговорювався на Гіппонському (393) та Карфагенському (397) соборах. А остаточну редакцію затвердив Трульський собор у 692 p., хоча канонічність Апокаліпсису аж до IX ст. бралася час від часу під сумнів.

Апокрифи. У процесі канонізації книг Біблії значна частина християнських творів до Святого Письма не ввійшла. Та вони продовжували функціонувати у християнському середовищі. Ці книги одержали назву апокрифів.

Апокрифи (гр. apokriphos — таємний, секретний) — релігійні твори, які офіційно не визнані  а відтак не є канонічними.

Біблійні апокрифи поділяють на старозавітні і новозавітні. До старозавітніх належать, наприклад, Завіти 12 патріархів, книга Єноха, варіанти книги Буття та Второзаконня.
до апокрифічних творів новозавітної пори відносяться у першу чергу різного ґатунку Євангелія (іудео-християнські, гностичні) — Євангеліє евіонітів, Євангеліє євреїв, Протоєвангеліє Якова, Євангеліє досконалості, Євангеліє Істини, Євангеліє Фоми. Відомі також Євангелія, які були поширеними серед деяких етнічних груп (Євангеліє до єгиптян, арабське Євангеліє) чи серед послідовників окремих релігійних лідерів (Євангелія Валентина, Василіда, Керинфа, Левнія, Лукіана, Маркіона, Фалдея) тощо.

Із прийняттям відповідних канонічних текстів більшість апокрифів церква заборонила. Водночас ті, що явно не суперечили прийнятим догматам, мали дозвіл на існування. Деякі, наприклад «Пастир» Герма, Дидахе (Повчання дванадцяти апостолів), Євангеліє народження Марії, Євангеліє дитинства Спасителя, Протоєвангеліє від Якова, навіть служили джерелом християнської церковної практики.

Сонечко+:
Так, розбираюсь із Писанням далі...
І ніде не зустрічаю, що хрищення (до речі, чомусь змінили Ісусовий термін на хрЕщення) чи, наприклад, причастя мають проводити саме священники у церкві....Апостол Павло пояснював, що то відбувається у серці християнина. Чи я не так розумію? Є з цього приводу цитати з Нового Заповіту?
Апостоли і християни першого століття, не будучи священниками і не у церкві-споруді христились, причащались. Чому зараз для цього помінялись умови чи виникли якісь  перепони, щоб приймати такі значущі символи причастя? Пишу "символи", бо справжнє причастя, як писав Павло відбувається у нерукотворному храмі.
(я уже не питаю про таку настанову, як "не сотвори собі того, що є на небі чи на землі і не поклоняйся йому". Тут я сама собі можу дати пояснення. А от на вище наведені - поки що ні)

newroman:

--- Цитата: Сонечко+ від 15 Січня 2013, 20:21:08 ---І ніде не зустрічаю, що хрищення (до речі, чомусь змінили Ісусовий термін на хрЕщення)
--- Кінець цитати ---
27усі ви, що в Христа хрестилися, у Христа одяглися. Гал.3.27
27все вы, во Христа крестившиеся, во Христа облеклись.
А ви яким перекладом Біблії користуєтесь, підозрюю, що Біблійного товариства, або іншим діаспорним.

Сонечко+:

--- Цитата: newroman від 15 Січня 2013, 20:31:30 ---усі ви, що в Христа хрестилися, у Христа одяглися. Гал.3.27
--- Кінець цитати ---
Дякую.
--- Цитата: newroman від 15 Січня 2013, 20:31:30 --- ви яким перекладом Біблії користуєтесь, підозрюю, що Біблійного товариства, або іншим діаспорним
--- Кінець цитати ---
Старіша - не знаю чия, не пише, а новіша - і справді Біблійне товариство пише. Але друга - зручна. Там є зміст і поазбучний список

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії