Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Чи потрібні людині посередники між нею і Богом крім Ісуса Христа?

<< < (13/49) > >>

A.L.V:

--- Цитувати (вибране) ---наведіть цитату зі св. Писання.
--- Кінець цитати ---

18 Свідкую я кожному, хто чує слова пророцтва цієї книги: Коли хто до цього додасть що, то накладе на нього Бог кари, що написані в книзі оцій.
19 А коли хто що відійме від слів книги пророцтва цього, то відійме Бог частку його від дерева життя, і від міста святого, що написане в книзі оцій.

(Об.22:18-19)

yurko:
Питання: Якщо Христос - єдиний посередник між людиною і Богом, навіщо сповідувати гріхи священикові?
Відповідь: Приховано: ПоказатиХристос - єдиний посередник між нами і Богом, - пише святий апостол Павло в Першому посланні до Тимотея: «Один Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус» (1 Тим 2,5). Тим не менш, для того, щоб наблизитися до нас, а ми долучилися до Нього, Він поставив священнослужителів - в свою чергу посередників: згідно з тією ж логікою, за якою Бог зволив залучити до справи спасіння Пресвяту Богородицю і, зовсім в іншій ролі, святого Йосипа.

Він також закликав дванадцять апостолів для проповіді Євангелія і для продовження справи спасіння. Їм Він передав Свою Божественну владу, кажучи: «Чиніть це на Мій спомин» і «Кому відпустите гріхи, тому відпустяться, кому затримаєте, тому затримаються».

Таким чином, Сповідь встановлена самим Ісусом Христом. Його слова абсолютно зрозумілі: в них Він недвозначно говорить про учнів, причому досить наполегливо: на кому вони затримають гріхи, на тому й Він затримає. Те, що не відпускають священнослужителі, в тому числі і приховані від них гріхи, Він теж не відпускає, згідно з наведеними словами.

Таким чином, Господь нерозривно пов'язав Своє прощення з прощенням Церкви. Саме Він встановив, що для прощення гріхів необхідні священики: вони є посередниками між нами і єдиним Посередником.

Згадаймо євангельський епізод про хананеянку, яка кричала: «Помилуй мене, Господи, сину Давидів, дочка моя жорстоко біснується» (Мт 15). Але Ісус не давав їй відповіді. Але тому що вона продовжувала кричати, апостоли просили Господа вислухати її. Тоді Ісус відповів апостолам, після чого жінка кричала ще наполегливіше і кланялася Йому. В святоотцівських тлумаченнях ми зустрічаємо таке пояснення: молитва цієї жінки була вислухана, тому що її супроводжувала молитва тих, хто був ближче за всіх до Ісуса. Під час земного життя Ісуса апостоли були до Нього ближче всіх, як сьогодні до Нього близькі святі. І в своїх молитвах ми вдаємося до тих, хто перебуває з Богом.

Якщо ми поставимо собі питання: звідки нам відомо про Христа, - то, швидше за все, відповіддю буде - від Церкви. Господь використовує посередництво Своїх служителів, щоб ми дізналися і зустріли Його. Цими служителями і посередниками можуть бути також наші батьки, побратими по вірі, або ж священики.

Єдиний Спаситель - Господь Ісус Христос. Але Ісус з'єднується з нами за допомогою священнослужителів і за допомогою служіння Церкви. Є суттєва різниця між двома посередництвами: посередництво Христа нас спасає. Посередництво Його служителів - необхідний шлях до цього спасіння.

На питання відповідала російська служба Радіо Ватикан
Відповідь від: 15 Січня 2013, 09:43:22Цікава думка з приводу

--- Цитувати (вибране) ---Андрей Груша
почнемо з передань 2Сл 2:15 тут річ іде про передання усні чи письмові, такі як послання Павла до тих же Солунян і до інших, хрештою всі передання про які тут говориться стали частоною Нового заповіту. ті ж передання про які так любить розповідати католицька і православна церви, не ввійшли до складу Біблії, бо не відповідають її Духу, а іноді прямо суперечать. а Все що не відповідає Священному Писанню, має бути відкинене. А принцип Біблія і тільки Біблія потрібен для перевірки всього, що претендує називатись божественним. в тому числі неканонічні писання суперечать Духу Біблії. тож підтверджуйте свої думки Канонічною Біблією, якщо зможете.

тепер про Івана 20:22-23. а хтось читав всю Біблію, а не тільки цей вірш. апостоли мали силу вздоровлювати тіло, для цього потрібно було вздоровити душу, через відпущення гріхів. тому Ісус перед вздоровленням сказав "відпускаються тобі гріхи твої" а хіба була перед цим сповідь? сповідаться не значить розкаятись. тож потрібно було покаятись і апостоли могли вздоровити людину від фізичних вад. а сповідь потрібна при хрещенні. чи мають священники владу вздоровити тіло - звичайно ні, то як вони можуть прощати гріхи? ми всі під Благодатю, і для прощення гріхів потрібно розкаятись і "іди і більше не гріши",то чи має покаяння бути через посередників (через спавідь), покаятись можна в молитві, а от діла після покаяння мають бути явні.

" «Один Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус» (1 Тим 2,5). Тим не менш..." тим мне менш???? тут крапка, без пояснень. роль апостолів проповідувати Євангелію, ане бути посередниками, бо один Посередник!
--- Кінець цитати ---

Відповідь від: 15 Січня 2013, 09:48:04І ще про передання

--- Цитувати (вибране) ---    
Андрей Груша
"Он же сказал им в ответ: зачем и вы преступаете заповедь Божию ради предания вашего?Ибо Бог заповедал: почитай отца и мать; и: злословящий отца или мать смертью да умрет.А вы говорите: если кто скажет отцу или матери: дар Богу то, чем бы ты от меня пользовался,тот может и не почтить отца своего или мать свою; таким образом вы устранили заповедь Божию преданием вашим.Лицемеры! хорошо пророчествовал о вас Исаия, говоря:приближаются ко Мне люди сии устами своими, и чтут Меня языком, сердце же их далеко отстоит от Меня;но тщетно чтут Меня, уча учениям, заповедям человеческим." Мф.15;3-9
--- Кінець цитати ---

Відповідь від: 15 Січня 2013, 09:49:26І тут же суперечність:

--- Цитувати (вибране) ---    
Микола Микосовський
Таня, 16. Закид: Треба дотримуватись тільки Святого Письма.
Відповідь: Тримайтесь передань, яких ви від нас навчилися чи то усно, чи то листовно (2 Сл. 2:15). Бережи передання (1 Тм. 6:20).
--- Кінець цитати ---

Відповідь від: 15 Січня 2013, 09:51:12Тут дуже зрозуміло все пояснюється. І стає чітко зрозуміло, що у релігії, як і у всьому у світі - все відносно.
Ставлення до Священного Передання в різних конфесіях
Приховано: Показати У католицизмі Священне Передання визнається постійно розвиваються елементом віри, тоді як в православ'ї - закінченим і не схильним подальших змін.

Так звана латинська схема відносини до Священного Переказу остаточно сформувалася в XVI - XVII століттях. Вона вважає, що частина вчення, отриманого від апостолів, була зафіксована в книгах Святого Письма, а інша, не увійшовши в Писання, передавалася через усну проповідь і була записана в послеапостольскую епоху. Ця друга частина вчення становить Священне Передання.

В Руської православної церкви спроби кодифікувати Переказ у письмових документах, історичних пам'ятках і звести його до додаткового джерела Одкровення, паралельного Священному Писанню, виникли під впливом рімокатоліческой схоластики.

Для святоотецької східно-православної традиції характерно розуміння Передання як досвіду життя у святому Дусі ("Переказ є життя Святого Духа в Церкві" [3]).

У вихідній православної традиції Переказ розуміється не як передача знань (гносеологічно), але літургійно - як дослідне співучасть життя Духа в Церкві. У такому розумінні "у Передання два значення: це а) сукупність образів, через які Христос проходить в життя людей, і б) сприйняття цих образів від покоління до покоління". [4] У цьому контексті Переказ - джерело Письма, а Святе Письмо виявляється одним з виразів Передання. Або, за визначенням митрополита Філарета (Дроздова) Священне Писання - є "особливим улаштуванням (Святого) Духа Божого усталений вид Передання". [5]

    Переказ обіймає собою все життя Церкви настільки, що і саме Святе Письмо є лише одною з форм його ... Священне Писання не глибше і не важливіше Священного Передання, але одна з його форм. [2]

З спроби знайти компроміс російської схоластичної позиції з святоотецької традицією в догматичному богослов'ї народжуються визначення Передання в "вузькому" та "широкому" розумінні [джерело не вказано 113 днів]. У вузькому сенсі Переказ визначається в сенсі вчення ( лат. sensu strictissimo ), Що передається від одного покоління іншому вигляді живого усного слова, пізніше частково відображеного письмово. У широкому сенсі Переказ - це повнота знання про Істину, що включає в себе як Писання, так і усне свідчення апостолів.

Таке розуміння Передання зустрічає труднощі, зокрема, в тому, що можна скласти список апостольських переказів, які не виконуються: хрещення тільки в проточній воді, заборона на земні поклони по неділях, молитва тільки на схід ... Все зокрема можуть змінюватися. Таким чином, апостольське походження перекази не означає його незмінності.

Різні напрямки протестантизму, на відміну від історичних церков, заперечують віронавчальний авторитет Священного Передання і визнають допустимість самостійної інтерпретації Священного писання віруючим. Представники протестантських конфесій вважають неправильним вважати вищим авторитетом у питаннях богопізнання думки людей, замість того, щоб довіряти особисто Богу, який здатний Духом Святим наставити віруючого в Істині. При цьому ортодоксальний протестантизм, при запереченні виняткової важливості Передання, в ключових питаннях розуміння Бога слід загальнохристиянської традиції, визнаючи де-факто соборні постанови й "згода Отців" (consensus patrum) з догматичних питань, по крайней мере, періоду до Другого Нікейського (7 Вселенського) собору. В протестантизмі, за винятком крайніх ізоляціоністських груп, існує стійка тенденція "слухати свідченням Отців і почитати його", визнаючи за Переданням необов'язковий (відносний) авторитет. [6]

yurko:
Для тих, хто шукає "секретні" тексти і "правдиві, глибші" знання раджу почитати

http://www.urantia.org.ua/ubook

Прийнято попереджувати, що типу вагітним жінкам і особам з вразливою психікою...

Тож і я попереджую, вразливим, легковірним і тим хто підпадає під вплив з подальшим маніакальним захопленням темою - краще дивіться мультики про Карлсона!

Сонечко+:

--- Цитата: yurko від 15 Січня 2013, 11:01:02 ---http://www.urantia.org.ua/ubook
--- Кінець цитати ---
Цікаво почитати, доступно пояснюють. Ще одна конфесія взялася модифікувати Біблію "під себе". Оригінально виходить у них, бо вони перемішують пояснення з науковими даними. От у кого треба "повчитися" нашим Свідкам. ;)
Відповідь від: 15 Січня 2013, 14:12:58
--- Цитата: A.L.V від 15 Січня 2013, 09:07:12 ---(Об.22:18-19)
--- Кінець цитати ---
Дякую, за підказку

yurko:

--- Цитата: Сонечко+ від 15 Січня 2013, 14:21:35 ---Ще одна конфесія взялася модифікувати Біблію "під себе".
--- Кінець цитати ---
Ні-ні.
Не вгадала.
То не конфесія (як не дивно). Просто книжку написали.

А ота ще одна і доволі цікава, бо розростається - то http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B0%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%8F

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії