Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Відродимо, очистимо і підтримаймо наші українські культурно-духовні традиції

(1/11) > >>

Сонечко+:
В сьогоднішній "християнській проповіді" йшла розмова про петарди. Пояснювалось, що традиція їх використання прийшла до нас з Китаю. Там таким чином відлякували злих духів. В українців, у християн же традиційно була коляда. Саме прославляючи новонародженого Сина Божого, ми радіємо і визнаємо Його перевагу над усим злом без якихось додаткових засобів. Тож,чи варто використовувати чужі традиції, засмічуючи власні українські? Ще й при цьому провокуючи поранення, ушкодження від тих петард.
А ще і справді жаль, що в основному колядники співають по кілька куплетів "Нової радості" і все...Я, пам"ятаю, як років так 15 назад ми в кожній хаті співали по 3-4 колядки повністю, а по дорозі зустрічали 1-2 театралізованих вертепи.

asin:
Правильно правильно підтримую .+1 до карми.

DVania:
 Ну от,будь-ласка  :(  Вибух феєрверків у Маріуполі позбавив житла мешканців 11 квартир (відео)

http://expres.ua/digest/2012/12/30/79689

bornslippy:
петарди і феєрверки то добре але тема то відродження українських традицій. і в першому ж пості помилка коляда була ще за довго до християнство. християни просто вкрали цю традицію і підлаштували під себе.
Коляда — слов'янський міфологічний персонаж
Коляда – слов’янське свято зимового сонцевороту

--- Цитувати (вибране) ---У давні часи, ще до християнства, в день зимового сонцестояння слов’яни знали, що це переломний період у природі. В цей час йде гостра боротьба добра та зла, стають поруч кінець та початок, так як  22 грудня день найкоротший, а ніч – найдовша. Наші предки вважали, що за народними легендами в цю ніч відкриваються світи: світ богів – небесний, світ людини – земний, світ підземних багатств та померлих – підземний. 22 грудня сонце (Коляда) вмирало, але потім знову народжувалося.
--- Кінець цитати ---
http://viza.vn.ua/carol-slowianskie-swieto-przesilenie-zimowe.html
вгадайте чому народження Христа підлаштували під  25 грудня по старому календарю.
наші традиції значно древніші.

Сонечко+:
Тема навіть не про християнські традиції, а саме як у темі - наші українські культурно-духовні...
Звичайно, що християни "запозичили" це свято у наших предків. Люба релігія виникає не на порожньому місці, а на підґрунті попередніх релігій, вірувань і знань. Як і всі християнські храми будують на місцях ведичних капищ (як писав уже ДДК). Але, які не були б назви і мотиви - це все наше, українське.
Тому для зацікавлених у відродженні і продовженні наших традицій відкрию нову тему із сценаріями вертепів і дам тут на неї ссилочку.
http://forum.kalush.info/index.php/topic,7542.msg140826.html#msg140826

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

Перейти до повної версії