Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Доля

<< < (2/9) > >>

doktor-maks:
Жодній людині Бог не дозволив з'явитись у цей світ без дарів і талантів. Саме вони визначають наше покликання. Шукаючи ту сферу діяльності, що відповідає покликанню, ми пізнаємо себе.

Згадаймо видатного українського мислителя Г.С.Сковороду та його ідею "зродної праці". Центральне місце у вченні Сковороди посідає принцип самопізнання. Вираз "пізнай самого себе" як відомо, був написаний ще над входом до храму Аполлона у Дельфах. Здійснення його Сократ вважав умовою доброчинності. Але за всієї співзвучності сократівського принципу із закликом до самопізнання, що визначає спрямування всієї філософії Г.С.Сковороди, між ними існує істотна відмінність.

Для Сократа самопізнання – насамперед акт інтелектуальний, який приводить до знання та розуміння. Сенс доброчесного життя полягає у перетворенні навколишнього світу відповідно до істини, одержаної саме під час пізнання. Сковорода, спираючись на традиції східнохристиянської філософії, розуміє акт самопізнання як процес реального наближення людини до Бога шляхом заглиблення у себе. І результатом цього процесу постає не зміна навколишнього  світу, а перетворення людини, обоження її. У самопізнанні, з погляду Сковороди, полягає сенс людського життя. У процесі його людина розкриває саму себе, повертається до глибинних основ свого існування.

bornslippy:
є російсе прислівя кожен кузнєц своєї долі. щодо роботи то треба займатись тією роботою яка подоається. щодо кохання то треба жити з тією людиною яку дійсно любиш. щодо хоббі треба захоплюватись тим що дійсно в кайф. інакше все це марно.

IxIXIxI:

--- Цитата: bornslippy від 28 Серпня 2007, 15:22:01 ---є російсе прислівя кожен кузнєц своєї долі. щодо роботи то треба займатись тією роботою яка подоається. щодо кохання то треба жити з тією людиною яку дійсно любиш. щодо хоббі треба захоплюватись тим що дійсно в кайф. інакше все це марно.

--- Кінець цитати ---

 В принципі згідний, в ідеалі воно то все так... Хоча, це вже якось ближче до теми щастя...
p.s. А от "російське" прислів'я ти класно процитував  :) 

Svit:
Що пос1еш,те й пожнеш.Так говорить укра1нська приказка. Це теж оприд1ляе нашу долю,так ми 11 можем зм1нити.Тому треба завжди бути обачним в своему житт1
      А ще приказка з Б1бл11
Не роби ближньому те,що соб1 не бажаеш
Роблячи добро 1ншим,ми робим 1 нашу долю кращою.
Кожна людина в житт1 шукае себе:навчання,робота,одруження...Я не буду цитувати Б1бл1ю,бо для багатьох буква н1чого не говорить,але в кожного е своя доля,визначена Творцем.От коли ми почнем задумуватись над тим,чи можна зм1нити долю,то це якраз час звернутись до Нього,у Нього нав1ть волосся наше перераховане,що мене,особисто,дуже радуе... :)
   

yurko:
Тобто виходить, що ми діємо самостійно, але під постійним і повним контролем. А от певні сценарії подій нашого життя нам задаються, чи ні. Бо якщо навіть того нема, тоді не варто взагалі говорити про існування якоїсь там долі. Дійсно ми самі по собі і самі все за себе вирішуємо.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії