НАРОД І ДОКАЗИ
У 1929 році Сталін оголосив про "Великий передел". Це був план перетворення СРСР із регіональної імперії в глобальну. Кожній галузі "народного господарства" було поставлене питання: "Що ви зможете зробити для світового панування диктатури пролетаріату?". Усією країною покотилися збори "трудових колективів", де рапортували про те, що буде зроблено кожні п'ять років.
Всесоюзний інститут прикладної ботаніки і нових культур. Збори. Партійні активісти вимагають підтримати ініціативу дорогого товариша Сталіна і до кінця п'ятирічки вивести нові сорти, які завалять країну шаленими урожаями.
М.І. Вавілом вийшов на трибуну і каже: "Стопе чуваки. Неможливо за п'ять років вивести сорт із такими властивостями".
Після нього на трибуну піднімається молодий активіст Т.Д.Лисенко. Простий чувак із простого наріду. Російська і рання радянська інтелігенція мала глибоке почуття провини щодо "зубожілих" і "знедолених" жертв старої влади. Тому Вавілов усяк підтримував безграмотного, але ініціативного парубка. А той вийшов і давай валити по своєму благодійнику, звинувачуючи в саботажі. Він казав: "Чуваки і чувіхи. Та ми до кінця п'ятирічки завалимо не лише країну хлібом, а й увесь світ". Його питають: "Як?" Він із впевненістю характерною для яскравих представників охлосу: "Ми виведемо гіллясту пшеницю". Його висміяли, тому що кожен хто на першому курсі вишу вчив ботаніку, знав що це маячня. Той, хто вчився на заочному в сільхозі - не завжди. Однак, про Лисенка написали в газеті "Правда" і тому його чекала дорога в велику науку.
Дарма вчені насміхалися із безграмотних і популярних активістів. Ответка прилетіла незабаром. Почалися переслідування генетиків (вайсманістів-морганістів). Я вам до цієї історії хочу надати лише одну ілюстрацію. Вона дуже важлива для нашого часу. Особливо, для тих хто говорить, що наша криза через відсутність комунікації з простим нарідом.
Приїжджає партійна комісія до генетиків.
- Усі ці "гени", "хромосоми", "мутації" - ворожі фейки.
Вчені заперечують.
- Які фейки, коли ми їх бачимо в мікроскопи і перевіряємо експериментами.
- А покажіть. Посилання скинь.
Підводять партійну комісію до мікроскопа. Ті заглядають в окуляр:
- А я тут нічого не бачу, - говорить перший.
- Лайк.
- Лайк.
- Лайк.
- Репост.
- Репост...
До речі, дрозофіли, в яких можна було добре роздивитися хромосоми, потрапили під заборону. Якщо в тебе знайшли пробірку із ними, то можна було отримати "десять років без права переписки".
Оцей і тисячі подібних прикладів, вказують на те, що простому наріду до дистального кінця травної системи усі ваші факти і логіка. Якщо він у щось вірить, а ще ця віра заснована на страхах чи обіцянках халяви, то йому хоч кілок на голові теши.
Автор: Іван Хомяк