Різне > Людська поведінка

Про зле слово

(1/5) > >>

newroman:
Від слів своїх будеш виправданий,
і зі слів своїх будеш осуджений. (Мф.12.37)

За всяке пусте слово, яке скажуть люди,
дадуть вони відповідь в день Суду.(Мф.12.36)[/i]

Наше спілкування з ближніми проходить більш за все в словах і розмовах з ними.
Слово - це провідник, через який в душу вливаються не тільки думки і уява, але і потік відчуттів, переживань, почуттів і побажань.
Св. Феофан Затворник пише:"Розмовляючи, ти народжуєш слово, і воно вже не помре, але буде жити до Страшного суду. Воно стане з тобою на суд і буде за тебе чи проти тебе".
Розмова сучасної "прогресивної" молоді пересичена матами, прокльонами і злими жартами. Та це в їхньому середовищі рахується за нормально і круто. Мало того, якщо ти заговориш до них нормальною мовою, то ти вже якись не такий, відсталий, відморозок.
Світ стає з ніг на голову. Що колись вважалося за непристойне, неприпустиме, стає зараз популярним і модним. Мати і груба лайка була прерогативою пяниць і покидьків, а в здорових нормальних людей вона рахувалась за гріх і сором, убогість лексичного запасу слів. Та тепер все навпаки. Та не сама молодь в цьому винувата, звичайно, корінь цього зла лежить на головах старшого покоління, яке жило в умовах безбожництва. Памятаю, в училищі, нас майстер попереджува:"Знайте, як підете на роботу, десь на завод чи будь-де, попадете в "царство матів". На це вже давно ніхто уваги не звертає. Та це і є страшно. Те, як ми говоримо характеризує чистоту нашого серця, стан душі. Зараз якраз благдатна пора щоб стримати свого язика і тим самим зберегти все своє тіло від бруду і гріха.

Juli:
Прит.18:22 Смерть и жизнь - во
власти языка, и любящие его вкусят
от плодов его.

Слова - це велика сила! Ними можна збудувати життя людини, а можна і зруйнувати. Те саме відноситься і до власного життя.

NetomaN:
Я постійно спілкуюся з молодими льдьми 15-18 років.....так як сам навчаюся в політех коледжі.
Кожного для можна почути біля сотні нецензурних слів, хоч бери і закривай вуха! Здається що взагалі ніяких моральих цінностей не залишилося в цих людей! А особливо мене шокує чомусь чути ці слова від дівчат.......  :kulturno

syddia:
Коли я навчався на військовій кефедрі в універі, то у нас був один підполковник, який любив говорити - "Товариші студенти, закривайте вуха, зараз я буд спілкуватись з Вами на латині". :-D "Латинь" то малось на увазі, що будуть лунати прямі матюки. І скажу вам чесно, іноді до нас без тих матюків ніц не доходило. :pardon

NetomaN:
+ ще обурює те що викладачі в навчальних закладах також собі це дозволяють......ганьба!

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

Перейти до повної версії