Різне > Людська поведінка

Милостиня

<< < (4/8) > >>

ДДК:

--- Цитата: сонечко я від 23 Травня 2012, 15:17:10 ---Невже, знаючи про те, що тобі можуть не подякувати ми можемо спокійно відмовитись від подаяння? Тобто, давати потрібно "за щось"?!
--- Кінець цитати ---
Так. Тоді того попрошайку потрібно навчити(примусити) зробити щось в замін. Потоки повинні бути врівноважені. Я в такому випадку кажу "на і помолись за мене чи подякуй". Бо це потрібно нам обом, щоб те подаяння пішло на користь.
Милостиня і пожертва є різними речами. Пожертви шкідливо давати пяницям, напркоманам і злодіям. А милостиню можна давати усім, бо це - від "милого серця", це  частина твого добра і любові. І надія на те, що та людина і сама піде в решті решт шляхом добра і любові.
--- Цитата: Alexander від 23 Травня 2012, 15:58:16 ---ну і є ще один смисл, коли людина віддає і нічого не хоче взамін, вона прогресує
--- Кінець цитати ---
Не зовсім правда. Нічого в замін матеріального, але обов"язково отримати взамін духовне: молитва, подяка, побажання здоров"я, щасття. Це не лише таким чином ми підтримуємо рівновагу потоків, але ще й хоча б трішки піднімаємо ту людину догори.

Alexander:

--- Цитата: ДДК від 23 Травня 2012, 16:08:40 ---Так. Тоді того попрошайку потрібно навчити(примусити) зробити щось в замін. Потоки повинні бути врівноважені. Я в такому випадку кажу "на і помолись за мене чи подякуй". Бо це потрібно нам обом, щоб те подаяння пішло на користь.
--- Кінець цитати ---
я розумію шо ти любиш повчати, ;) але скажи чи багато людей ти змінив :)

Сонечко+:

--- Цитата: Alexander від 23 Травня 2012, 15:58:16 ---ну і є ще один смисл, коли людина віддає і нічого не хоче взамін, вона прогресує
--- Кінець цитати ---
Як не егоїстично може виглядати, але первинний смисл милостині - то впершу чергу користь для тебе. В християнстві є таке як покаянні діла чи милостиня. Тобто, через милостиню (віддаючи щось комусь по милості своїй) ми тим самим виправляємо себе, виліковуємо душу, можливо десь очищуємось...Очищуємось від жадності, від байдужості, від тієї ж нелюбові ближнього.

--- Цитата: ДДК від 23 Травня 2012, 16:08:40 ---Милостиня і пожертва є різними речами
--- Кінець цитати ---
Я не розділяла(-ю) ці поняття. Можливо. І чим вони відрізняються?
Відповідь від: 23 Травня 2012, 16:21:12
--- Цитата: сонечко я від 23 Травня 2012, 16:21:12 ---від тієї ж нелюбові ближнього
--- Кінець цитати ---
може я трішки перегнула палку - бо, як я писала, любити п"яницю чи бомжика я не зумію, не зможу так як цього вимагає християнство. Але, якусь частинку своєї уваги я йому дам. А він від такої дії уже не так зло дивитиметься на мене чи інших потенційних подаяльників. От уже і які не які зміни пішли, хоть крихітні, але "щось" :). Так, що ДДК, як і інші, хто чимось допомагав комусь може таки напевно сказати, що когось трі-і-і-шечки змінив на якусь мить :).

Alexander:

--- Цитата: сонечко я від 23 Травня 2012, 16:21:12 ---Як не егоїстично може виглядати, але первинний смисл милостині - то впершу чергу користь для тебе. В християнстві є таке як покаянні діла чи милостиня. Тобто, через милостиню (віддаючи щось комусь по милості своїй) ми тим самим виправляємо себе, виліковуємо душу, можливо десь очищуємось...Очищуємось від жадності, від байдужості, від тієї ж нелюбові ближнього.
--- Кінець цитати ---
 :good все вірно

Доктор Хаос:
Був теж такий випадок: прийшла мала циганка, стукає у двері, просить: подайте пару копійок на хліб. Виношу віник: зароби, позамітай сходи. Нема, каже, дурних. Люди, котрі дійсно потребують допомоги, стидаються просити. Просять ті, для кого це робота.
Відповідь від: 23 Травня 2012, 16:49:49так сказать, промысел.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії