Різне > Людська поведінка

Милостиня

(1/8) > >>

Сонечко+:
Вчора ми сиділи у "Мисливці" і до нас підійшла підвипивша попрошайка. Зі сльозами на очах попросила 75коп на покупку в аптеці. Я розумію з однієї сторони, що вона гроші випрошені у людей швидше за все проп"є, а з іншої - "раптом та опохмілка може спасти їй життя?". Я розумію, що те, що ми їй дамо чи не дамо тієї гривні ніяк не зміить її життя.
Але подані їй мною гроші викликали бурну реакцію протесту. Тому, що по словам мого спутника ті гроші підуть на гріховне, а тому і моя дія - гріховна.
Давайте, можливо, разом розберемось у цій ситуації і у тому що ж є насправді наша милостиня і чи можна її подавати усім і скрізь(чи лише під церквою).
Відповідь від: 23 Травня 2012, 13:53:40Трохи порилась в інтернеті і таки справді знайшла такі вислови святих людей:
слова Василія Великого:
 …нужна опытность, чтобы различить истинно нуждающегося и просящего по любостяжательности. И кто дает угнетенному бедностию, тот дает Господу и от Него получит награду; а кто ссужает всякого мимоходящего, тот бросает псу, который докучает своею безотвязностию, но не возбуждает жалости своей нищетою.

Дидахе:
 …пусть запотеет милостыня твоя в руках твоих, прежде чем ты узнаешь, кому даешь.

...це слова. А тепер вчинки. Я, будучи ще студенткою, у Києві по дорозі до інституту завжди кидала бородатому попрошайці якісь невеличкі суми (хоча для мене ті суми значили відмову від обіду - булочки з чаєм). І от збираючись кинути йому чергові купони, побачила як він викидував під сходи подану кимось надірвану тисячку. У мене серце стислось - я б її заклеїла і потратила на сніданок. В той день я йому нічого не кинула у його тарілочку...А за кілька днів побачила про нього і інших попрошайок телевізійну передачу. Про те, що цей дідусь харчується виключно у ресторанах і проживає у готелі (на той час - "Москва" вартістю 50у.о. за добу). Тоді як я не могла зняти для себе кімнати у якоїсь хазяйки - на куток\ліжко у студентському гуртожитку ледь вистачало.
 Так чи варто таким подавати? Якщо вони і так живуть краще за тебе?

Alexander:
не переймайся Сонечко, ніхто не має право судити тебе за це :)

Сонечко+:
Я не за осудження веду розмову. Мені якось до цього було байдуже, що думають про мене. Я про те - чи варто давати милостиню УСІМ, хто тебе просить. Чи все таки потрібно робити вибір, ділити людей на "поганих" і "хороших". Адже такий поділ суперечить все-таки християнству.

yurko:
Ну вона питає з суто етичної точки зору мабуть.
Бо з релігійної там є нюанси.
А з етичної як Саша каже тут нюансів нема. Сама вирішуєш і ніхто не в праві судити.
Відповідь від: 23 Травня 2012, 14:11:42о. Поспішив.
 :=)

ДДК:
Я вважаю, що така милостиня тільки підтримує ниций стан і сприяє тому, що людина лише глибше і глибше падає у безодню. А справжня любов - це коли ти помагаєш людині йти догори, підніматися духовно, підніматися по тону.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

Перейти до повної версії