Погуглила
Галу́шки (укр. галушки́, словацк. halušky) — блюдо восточноевропейской кухни (Венгрия, Словакия, Чехия, Польша, Украина), представляющее собой отваренные в кипящей воде кусочки теста. На Украине галушки подают как отдельное блюдо (с маслом или со сметаной) или варят суп с галушками.
Также существует их разновидность (как отдельное блюдо) под названием «ленивые вареники» — подаются обычно со сладкой подливой (сгущённое молоко с растопленным маслом, или подобное).
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8Галушки́ — страва з вареного тіста у вигляді квадратиків або кульок. На відміну від вареників не мають начинки. Готують як окрему страву або варять суп з галушками. Колись були дуже популярною українською стравою, зрідка готують їх і зараз.
Галушки виробляють в різноманітному асортименті — з борошна (звичайно з пшеничного або з гречаного, або їх сумішей), а також з манної крупи, і із поєднань борошна з картоплею, домашнім сиром; води, солі, цукру, сирих яєць. Для галушок тісто розкачують завтовшки 1,5 см і нарізують у формі квадратів. Нарізані галушки кидають у підсолений окріп (або в бульйон, молоко)і варять до готовності, тобто закінчують варіння тоді, коли галушки спливуть на поверхню.
Після відціджування води заправляють розтопленим вершковим маслом, шкварками, підсмаженою на олії цибулею
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8Кни́длі, Кне́длик (рос. Кнедли, Клёцки, нім. Kloß) — страва української, чеської польської та загалом європейської кухні з борошна (тіста), схожа на розпарений білий хліб; щось середнє між галушками та варениками, як правило, з додаванням сиру, картоплі та яєць. Зазвичай додаються в суп або подаються до нього.Книдлі поширені в австрійській, чеській (чеські книдлі отримали світову відомість), єврейській кухнях. В тих чи інших варіаціях книдлі також присутні в канадській, норвежській та словенській кухнях.Поширені в білоруській кухні книдлі робляться з протертої картоплі з м'ясом.Книдлі готують так: натирають сиру картоплю, юшку зливають, картопляну масу споліскують, перемішують у співвідношенні 50х50 з пшеничним борошном, і з цього тіста виробляють варенички, начинивши кожного однією сливою (або цілою, або без кісточки). Далі ці варенички зі сливами варять у окропі. Зварені книдлі мастять маслом або олією.
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BD%D0%B8%D0%B4%D0%BB%D1%96