Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Баптизм

<< < (18/27) > >>

yurko:
Випадково натрапив на дуже цікаву суперечку на офіційному форумі УГКЦ
http://forum.ugcc.org.ua/viewtopic.php?f=22&t=1865
Як я зрозумів суперечка була в основному між о. Олегом і Вовою (який або є баптистом, або принаймні має схожі релігійні погляди).

Хто осилить прочитати всю суперечку - будь ласка відпишіться про свої враження.

Мене ж прикро вразило завершення. Вові просто заборонили писати на той форум, хоча ані повного ані часткового пояснення причин і неправоти Вови я не побачив.

Не сприйміть за вихваляння, але пишаюся саме тим, що на нашому форумі адміністрація не дозволяє собі банити інкакомислячих, чи викидувати "неугодні для публічного обговорення" теми.

Неприємно і соромно.
Думаю така поведінка о.Олега аж ніяк не додає УГКЦ прихильників.

DVania:
Усьо,
--- Цитувати (вибране) ---концерт окончен.
--- Кінець цитати ---
  :=)
Дивися Юрку бо дочитаються "отці"до твого форуму,анафему накладуть  :D

yurko:
Щоб відкрилося треба скопіювати і вставити у адресний рядок. То така вада движка нашого форуму. Він неправильно переадресовує. Я на жаль не вмію того змінити.

Що ж до отців, то анафему накладають православні.
Греко-католики ж будуть так чи інакше вимушені щось робити, бо то не проблема у форумі.
То як шило з мішка десь вилізе.
Навіть якщо видалити взагалі цілу тему, все одно кеш Гугла то зберіг...

Написанное пером не вырубишь и топором!

Пройшов вже той час, коли проблема вирішувалася анафемами і заборонами.

Якщо керівництво якоїсь з церков того не зрозуміє вчасно - через років 50-100 може вже бути запізно і такої церкви просто не буде, бо у неї не буде вірян.
Відповідь від: 30 Січня 2013, 13:04:46Важливе не існування якоїсь конкретної конфесії, а існування Церкви Христової.

Проблема у тому, що кожна конфесія говорить, що саме вона і є тією Церквою, і за межами неї спасіння неможливе.

Я особисто вважаю, що нашу тему "Чи потрібні посередники" варто було б перейменувати або принаймні паралельно обговорювати як  "Чи можливе спасіння за межами конкретної конфесії?".

То важливіше і вагоміше питання.

Сонечко+:

--- Цитата: yurko від 30 Січня 2013, 13:09:56 --- "Чи можливе спасіння за межами конкретної конфесії?".
--- Кінець цитати ---
Чесно, боюсь, що то занадто провокуюча тема - може вилитися у вияснення чия конфесія правильніша. Бо кожен вважатиме свою церкву саме тою Єдиною, що дає спасіння.
--- Цитата: yurko від 30 Січня 2013, 13:09:56 ---Важливе не існування якоїсь конкретної конфесії, а існування Церкви Христової.
--- Кінець цитати ---
Так, Юрко, звичайно. На тому форумі Вова гарно написав:
--- Цитувати (вибране) ---. Якщо також замітити що І.Х. звертається до 7 Церков, а не однієї, де є папа.
Матв.18:20 Бо де двоє чи троє в Ім'я Моє зібрані, там Я серед них. Бачите де є Христос? Отож, не приватизовуйте Христа і Церкву. Не ви є Головою Церкви, А Христос.
--- Кінець цитати ---
Ще ним подана цитата вказує, на те, що не у вірі-читанні проявляється наша духовність, а таки у справах. Чомусь я не вірю, що у церкві-споруді, "яка прогнила з безпосердньої голови" живе Боже благословіння і благодать. І напевно, у якій церкві продовжують правити Божі служби, але дії "голови"  направлені на потурання мамоні - у тій уже не живе Бог(не залежно від її приналежності до конфесії):
--- Цитувати (вибране) ---Читали таке місце У Писанні :Як.2:19 Чи віруєш ти, що Бог один? Добре робиш! Та й демони вірують, і тремтять. 20 Чи хочеш ти знати, о марна людино, що віра без діл мертва?.
--- Кінець цитати ---
Мною також погано сприймаються такі  протиріччя у догмах минулого і сучасності церков, як наприклад
--- Цитувати (вибране) ---З Ваших слів виходить, що є тільки одна церква, яка має різні конфесії. Але як таке може бути, що в одній церкві існують різні вчення? Як так в одній церкві Бог засуджує содомію і одночасно дозволяє одностатеві шлюби? Поясніть, бо мені це в голові не вкладається.
--- Кінець цитати ---
. Щодо папи - справді - про епископів і просвітерів були настанови, а щодо пап - не було
--- Цитувати (вибране) ---І також підкреслив, що кожна Церква була сама по собі, мала свого пресвітера, і потім був над декілька ми Церквами єпископ і все, тоді не було ніяких пап. Та краще почитайте історію, крім католицької, бо думаю там не напишуть від коли почалося папство. Навіть візьміть такий простий історичний факт, хто офіційно був перший папа і у якому році?
--- Кінець цитати ---
і відповідь Олега
--- Цитувати (вибране) ---Папа є назва всіх єпископів Риму, першим з яких є Апостол Петро
--- Кінець цитати ---
Певно папа - то в просторіччі - "батюшка", апостол?
Ось, наприклад, пояснення чому протестанти та православні не спасуться, на відміну від католиків:
--- Цитувати (вибране) ---Основні ж різниці між вірою католиків, православних і протестантів, це те, що католики читають і вважають центральною біблійною цитатою уривок з Євангелії від Матея 16,17-19:
«І відповівши, Ісус сказав йому: Блаженний ти, Симоне, сину Йони, тому що не плоть і кров об'явили тобі, але Отець мій, який є на Небесах. І я кажу тобі: ти є Петро і на цій скелі (Петрі) я побудую Церкву мою, і ворота Пекла Її не переможуть, і я дам тобі ключі Царства Небес, і що зв'яжеш ти на землі, це буде зв'язане в Небесах, і що ти розв'яжеш на землі, буде розв'язане в Небесах»
Відповідно, цим самим, ми, католики, визнаємо, що ми від апостолів і верховного апостола Петра отримали в спадок нашу католицьку, тобто, соборну церкву західного і східного обряду.
Детальніше про Петрове служіння тут написане: http://www.christusimperat.org/uk/node/3556

Відповідно, протестанти і православні забувають або оминають це місце Святого Письма, або трактують його по-іншому.
--- Кінець цитати ---
Також цікве місце :):
--- Цитувати (вибране) ---Під час хрещення до дитини приступає Святий Дух і ангел хоронитель, оберігаючи від диявола. Якщо протестанти не охрещуються одразу після народження, то вони не мають охорони від злих духів, аж поки не охрестяться.
--- Кінець цитати ---
А як же те, що хрещення має відбуватися свідомо? Людина має його Приймати всім Єством своїм, при цьому віруючи у Бога. Чому сам Ісус прийняв його лише у 33 роки? Охрещений - значить захищений від злих духів чи таки значно глибше значення цього таїнства? О, а далі на тому ж сайті і поснюється послідовність хрещення:
--- Цитувати (вибране) ---Дiї.2:38 А Петро до них каже: Покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас ..... Хіба Петро не підкреслив послідовність?
--- Кінець цитати ---

--- Цитувати (вибране) ---Дiї.8:36 І, як шляхом вони їхали, прибули до якоїсь води. І озвався скопець: Ось вода. Що мені заважає христитись?
37 А Пилип відказав: Якщо віруєш із повного серця свого, то можна. А той відповів і сказав: Я вірую, що Ісус Христос то Син Божий! Як ви думаєте дитина усвідомлює що робить? Може дати відповідь і сказати: "Я вірую!"?
--- Кінець цитати ---
Згадала обряд хрещення свого промінчика. Вона весь час промовчала, навіть коли занурювали у хрестоподібний басейн з водою і лише, коли священник заптав чи приймає вона Христа, Даринка крякнула :). Священник аж засміявся.
--- Цитувати (вибране) ---Писання говорить:
Дiї.10:43 Усі пророки свідкують про Нього, що кожен, хто вірує в Нього, одержить прощення гріхів Його Йменням.

Різницю бачите? У вас сказано що прощення через - хрещення, а Писання говорить - через віру.

Звісно, після того як християнин увірував, він має покаятися, аж потім охреститися. Чому ви пропускаєте два попередніх пункти 1.Віру 2. Покаяння?
--- Кінець цитати ---
Може не про спасіння за межами конкретної конфесії краще питати, а про досягнення Царства Небесного за межами конфесій.

Lyolik:
Ви не вказали наступне, і , властиво головне до того, що вас турбує:
--- Цитата: Сонечко+ від 30 Січня 2013, 18:33:07 ---А як же те, що хрещення має відбуватися свідомо? Людина має його Приймати всім Єством своїм, при цьому віруючи у Бога. Чому сам Ісус прийняв його лише у 33 роки? Охрещений - значить захищений від злих духів чи таки значно глибше значення цього таїнства?Дiї.2:38
А Петро до них каже: Покайтеся, і нехай же охриститься кожен із вас .....
--- Цитувати (вибране) ---38 Петро ж до них: «Покайтесь», каже, «і нехай кожний з вас охриститься в ім'я Ісуса Христа на відпущення гріхів ваших, і ви приймете дар Святого Духа. 39 Для вас бо ця обітниця і для дітей ваших та й для всіх тих, що далеко, скільки б їх покликав Господь, наш Бог.»
--- Кінець цитати ---

--- Кінець цитати ---

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії