Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Баптизм

<< < (7/27) > >>

doktor-maks:
chuck,
та не було іудейської церкви ))) не сміши мої тапочкі )))

"Верующий в Меня дела, которые творю Я, и он сотворит, и больше сих сотворит (Ин. 14, 21)"
це про любов до ближнього - і де тут диво? Хоча в сучасному світі це диво, згідний

yurko:
Думаю не зовсім коректно порівнювати Христа і Лютера.

Я тут більше згідний з Чаком, що Лютер мав потребу "показати" і "довести", а зробити цього з середини системи було просто неможливо.

Якщо дивитися на його вчинок з погляду католицької церкви - то був бунт і зрада, а якщо з боку лютеранства - він зробив те, що повинен був зробити!
Відповідь від: 19 Лютого 2012, 20:56:32Вам далі тягне на манівці і на суперечки у деталях.
Відповідь від: 19 Лютого 2012, 20:58:15Давайте я наведу цитати з Вікі, щоб звузити тему

Відповідь від: 19 Лютого 2012, 21:00:20
--- Цитувати (вибране) ---До початку 1500 року у різноманітних країнах Західної Європи почали утворюватися групи віруючих, які були не погоджувалися з діями офіційної Католицької Церкви, а точніше — з діями Римо-католицької церкви по країнах свого поселення.
--- Кінець цитати ---
То як підґрунтя. Чому взагалі виникло протестантство. Та й взагалі, виникло бо виникло, а от суто релігійні акценти мабуть цікавіші для нас будуть?

--- Цитувати (вибране) ---Віровчення баптистів засновано на лютеранстві та кальвінізмі. Особливе значення надається особистій вірі: баптисти спростили культову і церковну організацію, обряд хрещення проводять над дорослими, мотивуючи це тим, що Ісус Христос прийняв хрещення в дорослому віці (Матв.3:16), а також (1Петр.3:21), де читаємо, що хрещення — це обіцянка Богові доброго сумління. Хрещення розглядається як знак духовного відродження, а баптизм, наразі, вимагає активну місіонерську діяльность.
--- Кінець цитати ---

Основний акцент баптизму якраз у цьому.
Чи є воно насправді так важливо.
Відповідь від: 19 Лютого 2012, 21:03:50Спробую пояснити що маю на увазі.
Не беру до уваги інтенції Лютера, розглядаю самих баптистів. Чи є момнт прийняття Господа саме через СВІДОМЕ хрещення на стільки основоположним?

Відповідь від: 19 Лютого 2012, 21:08:19Не для баптистів звісно, з ними все зрозуміло. Для нас...

doktor-maks:
yurko,
"Чи є воно насправді так важливо."
Дуже важливо, що хрестили немовлят і виховували їх хресні батьки і вели до першого Причастя,
завдяки цьому була і є самоідентичність народу, який вважає себе християнами

yurko:
Ну воно то так, щоб приводили і виховували, але хіба не логічно, щоб саме хрещення відбувалося вже у дорослому віці?
Самоідентичність як доказ взагалі не приймаю  ;) Думаю Ти і не настоюватимеш

doktor-maks:

--- Цитата: yurko від 19 Лютого 2012, 21:23:41 ---Ну воно то так, щоб приводили і виховували, але хіба не логічно, щоб саме хрещення відбувалося вже у дорослому віці?

--- Кінець цитати ---
Аж ніяк! Обрізання роблять на який день?

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії