Як повідомила «Вікнам» на комбінаті, ще вчора вони передали матеріали замовнику — управлінню житлово-комунального господарства. Міська влада розпорядилася бруківкою на свій розсуд, самі знайшли виконавців робіт.
Пам’ятник Тарасу Шевченку у Калуші потребує реконструкції. Про це заявили калуські активісти та громадські діячі на традиційному вічі у неділю. Очевидно, що пам’ятник поету у Калуші та територія навколо пам’ятника — не підготовлені до святкування.
Зокрема, Михайло Довбенчук повідомив, що навпроти пам’ятника зруйновано сходи, лавки, бруківку.
Крім того, позаду монументу — напис білим маркетом, який зроблено ще кілька років тому.
Заступник начальника управління житлово-комунального господарства із питань благоустрою Калуської міської ради Микола Найда пообіцяв, що до п’ятниці біля пам’ятника Шевченку поприбирають.
— Ми повністю почистили сквер імені Тараса Шевченка. Прибрали гору пластикових стаканів, попідрізали дерева, підготували клумби. Паркан напроти концертного залу — поправили, — каже Микола Найда.
У четвер працівники ПК «Калушавтодор» висаджують на клумбі навпроти пам’ятника Шевченкові квіти, хоч на вулиці падає дощ. Незважаючи на можливі заморозки, клумбу заповнюють квітами. Обрали сорт віола. Працівник КП “Калушавтодор” Марія Михайлюк каже, що квіти витримають і -5 градусів морозу. Розповідає, що землю підготували із осені, перекопали.
— Це віола трьохкольорова. Ми мусимо, бо дата така. З ними все буде гаразд, основне, щоб злодії не покрали.
— Будемо уповати на Господа, — додає заступник директора КП «Калушавтодор» Микола Давидюк.
Напроти концертного залу працівники ПП «Добробут» латають бруківку. Гранітна бруківка кладеться на пісок. Зверху замітається, піском наповнюють стики. Яка буде її довговічність, постає сумнів.
— Вона від цього тільки краще ляже, вода до цементу, — каже робітник Василь.
На площі перед пам’ятником Тарасу Шевченку працюють ще двоє робітників. Вони лагодять лавки. Прибивають дошку на сидіння. Гвіздок раз у раз ламається.
Лавки — світлого кольору. Констрастують із кольором бруківки.
— Буде гарно, — мне менше запевняє майстер. — Тільки б ніхто не ламав.
Як і їхні колеги, ці робітники працюють без спецодягу.
— Ми звикли, немає морозу, — каже майстер Богдан.
Дощ посилюється. Четверо жінок із КП «Калушавтодор» збирають розсаду віоли у ящики.
— Це дворічна рослина, бо її висівають улітку, потім висаджують узимку, і на весну розсада готова. Так само і маргаритки. На відміну від, скажімо, чорнобривців.
Клумба — засаджена у формі числа «200». Квіти обрали фіолетового, синього і жовтого кольору. Квіткарки хотіли висадити їх у формі прапора.
— Я заперечила. Прапори і так будуть. А тут — нехай буде вінок! — каже Марія Михайлюк. Її по праву можна називати дизайнером дійства до 200-річчя Тараса Шевченка.
— Це справжні українські квіти. Називаються по-народному — братки. Вони у лісі простуть білі і сині, але кольорових у дикій природі — немає. Цвітуть навесні, у квітні, — розповідає квіткарка Галина.
Під дощем на клумбі висадили більше сотні квітів у горщиках. Решту забрали назад до підприємства, де будуть зберігати і висадять пізніше. Обіцяють, що у випадку заморозків квіти накриватимуть тепличним методом.
Незважаючи на важкі умови праці, робота комунальників буде оплачена відповідно до штатного розпису. На премії розраховувати не доводиться.
— Хоч би шоколадки дівчатам дали, — каже Марія Михайлюк.
— Ви ж бачите, що робиться. Де гроші, треба запитувати у влади, — додає Микола Давидюк.
Огорожа поставлена не буде, бо у комунальників немає грошей, щоб заплатити за роботу. Як повідомив начальник Управління житлово-комунального господарства Калуша Микола Найда, гроші на будівництво і реконструкцію площі біля пам’ятника Шевченка від державного бюджету не надійшли. Найближчим часом поповнюватиметься тільки фонд заробітної плати та здійснюватиметься оплата за енергоносії, сказав він. На інвестиції не сподіваються, оскільки рахунки Державного Казначейства знаходяться у стані недостатнього наповнення.
Як повідомляли “Вікна”, пам’ятник Тарасу Шевченку у Калуші потребує реконструкції. Про це заявили калуські активісти та громадські діячі на традиційному вічі у неділю.