Тож, калуські "телевізійники" за короткий час зуміли стати і режисерами, і сценаристами, й акторами. Вони сповна відчули специфіку кіно- та телезйомки.
— Зйомка фільму — зовсім інший процес, ніж телевізійна зйомка. Так, на телебаченні важливо показати фактаж, тоді коли у кіно важливі і сценарій, і постановка, і костюми, і монтаж, — зізнався директор ДС "Калуське міське телебачення" Віталій Крохта. — Зйомки фільму — надзвичайно клопітка праця. Так, до зйомок були залучені 53 особи, а тільки на моєму авто ми наїздили близько 2 тис. кілометрів.
Робота над зйомками фільму тривала, практично, до самої презентації. Цього року творчу групу підвела погода: сніг важко було знайти навіть у горах. Тож, побачивши хуртовину у суботу ввечері, "телевізійники" вирішили: погода — саме така, як треба для зйомок.
— Побачивши хурделицю ввечері у суботу, ми зрозуміли, що треба перезняти частину сцен. Адже завірюха — це саме те, що нам потрібно у фільмі. Тож, довелося в екстренному режимі збирати акторів та решту учасників проекту, і — працювати,— зазначила режисер КМТ Руслана Овсієнко. — Ще один курйоз стався під час зйомки у Середньому Угринові. Тоді у камері відмовив монітор. Але творча група вирішила продовжити зйомки. Тож, довелося дивитися у вічко, але ніякого вигляду стурбованості ми не подавали.
Роль у фільмі відкрила акторські таланти у частини учасників проекту. Так, справжньою "зіркою" фільму став журналіст КМТ Ігор Мудрик, який виконав роль Дяка. Не тільки керувала процесом зйомок, але і виконала роль Цариці режисер КМТ Руслана Овсієнко. А директор телебачення Віталій Крохта успішно впорався із роллю козака Чуба.
Для того, щоб успішно зіграти сцену, доводилося витратити чимало часу й оператору, й актору.
— Мені кілька разів доводилося виходити з дверей із мискою з кукурудзою. Навіть, коли мені здавалося, що все виглядатиме добре, оператор змушував перезнімати сцену, — пригадала директор ПК "Мінерал" Алла Терещенко. — Тож, багато хто із нас навіть не здогадувався, що гра на сцені і перед камерою — настільки різна.
"Невигадана Різдвяна історія" — гуцульська варіація повісті Миколи Гоголя "Вечори на хуторі біля Диканьки": на обріях — гірські пейзажі, головні герої розмовляють українською, і навіть — із гуцульським діалектом. Співають колядки, популярні на Західній Україні. Однак, чому б не повірити, що Різдвяна історія могла статися і на Західній Україні?
Із першими успіхами на кінематографічній ниві всіх, хто доклався до створення фільму, привітала заступник міського голови Оксана Табачук.
— Проект, презентацію якого ми спостерігаємо сьогодні, не має аналогів в історії калуської культури і, мабуть, Калуського міського телебачення. Результат роботи талановитих і відомих у місті людей, його унікальність полягає у величезній значимості для калуської громади. Калуське кіно — це своєрідний ароморфоз (біологічний термін: прогресивна еволюційна зміна будови, що призводить до підвищення загального рівня організації організмів. — Авт.): перехід від загальноміських масових заходів до реалізації творчих ідей, запалу, креативу. Воістину, Калуш має таланти і вміє їх розвивати, — вважає Оксана Табачук.
Відтак, після перегляду фільму калушани отримали масу позитивних вражень. І, хоча перший кінопроект створили, практично, на громадських засадах, завдяки кільком людям, які зголосилися компенсувати частину витрат на зйомки, калушани мали змогу на майбутнє підтримати розвитку калуського кіно. Однак, виявилися не надто щедрими: сума зібраних коштів становила близько 180 гривень.
Стрічку "Невигадана Різдвяна історія" всі охочі калушани зможуть побачити вже найближчим часом в ефірі КМТ. А "телевізійники" вже скучили за зйомками фільму. Отож, не виключено, що незабаром буде створений наступний фільм.