Секрети сторінки about:config у Firefox
Гнучкість Файрфокса не обмежується тими параметрами, що ви їх знайдете в меню та діалогових вікнах. Якщо ви забажаєте справді гнучкого налаштування улюбленого браузера, то вам не обійтися без сторінки конфігурації about:config.
Сторінка конфігурації містить більшість (якщо не повний набір) параметрів конфігурації Файрфокса. Наразі вона є найефективнішим та найпотужнішим способом поліпшити вашу взаємодію з браузером.
Відкриття сторінки about:config
Введіть about:config в адресний рядок Файрфокса. Має показатися попередження!
Пообіцяйте, що будете ставитися до всього серйозно (тут можна й справді заподіяти шкоду вашому веб-переглядачеві). Відкриється таблиця з кількома колонками. Ось вони:
* Ім’я налаштування. Усі імена зрозумілі та поділені на групи. Таким чином досить просто розібратися, що робить те чи інше налаштування. Наприклад, налаштування, які починаються на browser.cache.*, впливають на кеш браузера; а ті, які починаються на security.*, регулюють питання безпеки. Список таких категорій наведено в кінці статті.
* Стан. Значення параметру може бути типовим (тобто таким, що виставлене за промовчанням у свіжевстановленому браузері) або встановленим користувачем (вами). Якщо ви поміняли якесь налаштування, зміна вам не сподобалася, а типове значення ви забули — просто натисніть правою кнопкою миші на параметрові і оберіть «Скинути».
* Тип. Налаштування бувають трьох типів: цілочисельного, логічного та рядкового.
* Значення. Щоб змінити значення налаштування, просто двічі клацніть на ньому.
Все просто? Тоді поїхали далі.
Деякі трюки Файрфокса
1. Вибір кількості підказок при наборі адреси. Коли ви набираєте адресу сторінки, браузер покаже вам спадний список із кількома припущеннями. Зазвичай їх 12. Ви можете змінити цю кількість, змінивши параметр browser.urlbar.maxRichResults.
2. Налагодження функції збереження сесії. Кожні 10 секунд Файрфокс зберігає список усіх відкритих вами вкладок, аби відкрити їх знову наступного разу. Якщо вам не подобається, що після запуску веб-переглядач відкриває всі сайти, на яких ви були минулого разу, можна вимкнути цю поведінку. Для цього надайте параметру browser.sessionstore.enabled значення false.
Якщо ви вважаєте, що 10 секунд вам замало (чи забагато), змініть інтервал у параметрі browser.sessionstore.interval.
3. Підтримка Просунутого профілю кольору. Файрфокс може використовувати Просунутий профіль кольору для кращого відображення барв у веб-сторінках. Однак така опція вимкнена, бо є вельми ресурсоємкою. Ви можете запустити профіль, встановивши для параметра gfx.color_management.enabled значення true.
4. Вимкнення антивірусної перевірки після завантаження. Після завантаження кожного файлу Файрфокс просить наявний антивірус просканувати той файл. Але переважна більшість антивірусів і так сканує всі новостворені файли. Якщо вам не потрібна подвійна перевірка, поставте browser.download.manager.scanWhenDone в режим false.
5. Налаштування поведінки вкладок. Коли ви відкриваєте багато вкладок і вони не влізають в екран, Файрфокс із деякої межі перестає зменшувати їх розмір. Замість цього він починає їх прокручувати. Ті, кому така поведінка не подобається (прихильники Опери, я дивлюсь на вас :-) ), можуть змінити параметр browser.tabs.tabMinWidth. Значення 0 означає, що Файрфокс буде завжди буде зменшувати розміри вкладок по мірі їх відкривання. Інші значення дають браузерові знати найменшу ширину вкладки після якої він буде їх прокручувати.
Типовою поведінкою Файрфокса є малювати кнопки закриття на кожній із вкладок. Дехто це обожнює, дехто ненавидить. Таку поведінку можна змінити параметром browser.tabs.closeButtons. Він може набувати значень від 0 до 3.
6. Відкриття результатів пошуку в новій вкладці. Коли ви набираєте якийсь текст для пошуку в панелі згори справа, результати виводяться в ту вкладку, де якому ви перебуваєте зараз. Можна вказати браузерові виводити результати пошуку в нову вкладку, змінивши значення параметра browser.search.openintab на true.
7. Перевірка тексту в усіх полях. Стандартною поведінкою Файрфокса є перевіряти орфографію лише в великих текстових полях із кількома рядками. Ви можете ввімкнути перевірку орфографії в усіх полях, встановивши значення 2 для налаштування layout.spellcheckDefault. Можна встановити значення 0, щоб зупинити перевірку взагалі.
8. Прискорення роботи браузера. Щоб ваш лис почав літати, встановіть такі значення налаштувань:
* config.trim_on_minimize: true. Цим зменшується використання оперативної пам’яті, коли Файрфокс не активний.
* network.http.pipelining: true. Дає можливість надсилати новий веб-запит до того, як прийшли результати попереднього.
* network.http.proxy.pipelining: true. Те ж саме, що й попереднє налаштування, але для випадку, коли ви працюєте через проксі-сервер.
* network.http.pipelining.maxrequests: від 4 до 8. Кількість запитів, які можна відправити, не очікуючи на результати попередніх.
* network.http.max-connections: 96. Максимальне число одночасних з’єднань з інтернетом.
* network.http.max-connections-per-server: 32. Найбільша можлива кількість одночасних з’єднань із одним сервером.
9. Налаштування кешу. Коли Файрфокс завантажує сторінку, він зберігає її на диск, аби не завантажувати знову при наступному показі. Чим більший розмір кешу, тим більше можна з нього дістати. Типовим є розмір у 50 мегабайт. Ви можете встановити інший розмір у налаштуванні browser.cache.disk.capacity. Розмір слід вказати в тисячах байт.
Крім того, переглядач зберігає деякі сторінки для автономної роботи з ними (коли в вас нема зв’язку з інтернетом). Для цього він зазвичай використористовує 512 мегабайт. Це можна змінити в налаштуванні browser.cache.offline.capacity.
10. Поведінка при клацанні на адресний рядок. Під Віндоуз та на Маках, коли ви клацаєте на адресний рядок, весь текст у ньому автоматично виділяється. Під Лінуксом браузер поміщає курсор у те місце, де ви клацнули. Незалежно від ОС ви можете налаштувати цю поведінку параметром browser.urlbar.clickSelectsAll. Значення true означатиме виділення всього тексту, значення false — переміщення курсора.
11. Автозаповнення в рядку адреси. Ви можете ввімкнути режим, коли Файрфокс автоматично доповнює URL, який ви вводите, керуючись списком уже відвіданих сторінок. Для цього слід надати значення false переметрові browser.urlbar.autofill
12. Налаштування масштабу. У третій версії Файрфокса введено новий механізм масштабування — збільшується чи зменшується одразу вся веб-сторінка з усім текстом та зображеннями в ньому. Однак залишилося багато прихильників старого доброго зуму з другої версії, коли збільшувався лише текст. Повернути цей режим можна за допомогою налаштування browser.zoom.full, прирівнявши його до false.
Браузер зберігає масштаб окремо для кожного сайту. Якщо ви бажаєте мати однаковий рівень масштабування переходячи від сайту до сайту, встановіть параметр browser.zoom.siteSpecific рівним значенню false.
Якщо нижня чи верхня межі масштабування не влаштовують вас, можна їх змінити у параметрах zoom.minPercent (мінімальний розмір сторінки у відсотка� до нормального розміру) та zoom.maxPercent (максимальний розмір сторінки).
13. Роль клавіші забою. Зазвичай при натисненні забою (Backspace) Файрфокс переходить на сторінку назад. Можна налаштувати браузер так, щоб при натисненні на цю кнопку він переходив на сторінку вгору. Відповідний параметр називається browser.backspace_action і може набувати таких значень:
* 0 — при натисненні кнопки забою перейти на попередню сторінку
* 1 — перейти вгору
* 2 — нічого не робити
14. Перевірка додатків на сумісність. Цю корисну функцію можна вимкнути (наприклад якщо вам терміново потрібен додаток, який не працює з вашою версією Лиса). Втім, тут ми її наводимо скоріше з навчальною метою: оскільки відповідних параметрів extensions.checkCompatibility та extensions.checkUpdateSecurity нема, то нам їх доведеться створити.
Клацніть правою кнопкою миші; у меню що відкрилося виберіть Створити->Логічне. Введіть ім’я extensions.checkCompatibility. У наступному вікні введіть false.
Аналогічно створіть логічне налаштування extensions.checkUpdateSecurity і надайте йому значення .
15. Затримка перед установленням додатку. Щоразу при встановленні додатку для Лиса, ви маєте чекати кілька секунд перед початком інсталяції. Якщо ви втомилися від очікування, вимкніть запобіжника: встановіть значення 0 для параметру security.dialog_enable_delay.
Можна також вибрати будь-яке інше значення; воно відображатиме час затримки у мілісекундах (3 секунди = 3000).
16. Початковий код сторінки у вашому улюбленому редакторі. Таке налаштування має сподобатися веб-розробникам. Просто введіть шлях до редактора як значення для параметра view_source.editor.path.
17. Налаштування роботи в повноекранному режимі. При переході в режим повноекранного перегляду панель інструментів зникає, і показує її лише тоді коли ви наведете на неї мишу. Якщо панель вам потрібна постійно, надайте налаштуванню browser.fullscreen.autohide значення false.
Процес зникнення панелі інструментів також можна налаштувати. Зазвичай вона плавно «ковзає» вгору, аби було видно, що вона не просто зникла. Можна вказати Файрфоксові, щоби він одразу ховав панель, за допомогою параметра Browser.fullscreen.animateUp. Надайте йому значення false.
18. Кількість додатків у вікні пошуку. При пошуку нових додатків у вікні “Додати ще” Файрфокс типово видає перші 5 результатів пошуку. Можна змінити цю кількість, вказавши її в параметрі extensions.getAddons.maxResults.