Різне > Людська поведінка

Забобони та марновірства

<< < (10/30) > >>

Azazello:

--- Цитата: сонечко я від 22 Травня 2010, 03:57:34 ---До речі, хто знає, чому в домі, де лежить покійник завішують дзеркала?
--- Кінець цитати ---
     Дзеркало в народних уявленнях - це символ "подвоєння" дійсності, межа між земним і потойбічним світом. Як і інші кордони (межа, вікно, поріг, поверхня води тощо), дзеркало вважають небезпечним, з ним потрібно обережно поводитися. Розбите дзеркало віщує нещастя, оскільки означає порушення кордону.
     Поширений звичай завішувати дзеркало або повертати його до стіни, коли в оселі лежить померлий. Це роблять, що душа не заблукала, не залишилась в світі живих. Той самий страх перед відкритим кордоном у потойбіччя пояснює строгу вимогу заплющувати очі небіжчикові. Закривання чи відкривання дзеркала, як і заборона дивитися в нього, стосується небезпечного часу, а також певної категорії осіб, найбільш чутливих до небезпеки. Доволі поширена заборона дивитися в дзеркало вночі, а ще під час грози.
     Особливо небезпечний час народження і смерті, коли неможливо уникнути перетину кордону життя і смерті. Під час пологів, як і у разі смерті, коли відбувається перетин кордону життя і смерті, у домі накривають дзеркала і стежать, щоб породілля не змогла побачити себе в дзеркалі. Жінці забороняли дивитися у дзеркало під час місячних, вагітності, у післяпологовий період, коли її вважали "нечистою", і перебувала вона, як гласить прислів'я, "одною ногою в могилі".
     Дзеркало небезпечне і для новонародженої дитини, звідси заборона підносити дитя, якому ще немає року, до дзеркала, оскільки дитина довго не буде говорити, заїкуватиметься, злякається свого відображення, не спатиме тощо. У деяких регіонах вірять, що дитина може побачити "свою старість", тобто побачить своє зображення в похилому віці.
     Більшість народних тлумачень значення дзеркала пов'язують з уявленнями про потойбіччя як про країну мовчання, непорушності. Небезпека не лише в дотику через дзеркало до потойбіччя, а й у наслідках подвоєння. Це загрожує "двоєдушшям", тобто роздвоєнням між світом людей і світом нечистої сили, перетворенням у чарівника, відьму, упиря.
     У деяких випадках ефект подвоєння могли оцінювати позитивно і навмисне послуговувалися ним для захисту від нечистої сили. На цій підставі ґрунтується застосування дзеркала як оберега: якщо нечиста сила відобразиться у дзеркалі, вона втрачає магічні властивості.
     У літературних творах відображене обрядове застосування дзеркала для ворожінь. Ворожіння із дзеркалом відбувалися у спеціальних "нечистих" місцях (в лазні, на печі) і в особливий, знову ж таки "нечистий", час - увечері, опівночі. Дівчата крізь дзеркало зазирають наче на "той" світ, щоб побачити нареченого або знак долі. Такі дії пов'язані з великим ризиком: щойно з'явиться видіння, необхідно одразу ж закрити дзеркало або перевернути його. В іншому разі видіння "вдарить по обличчю", "прийде і задушить" тощо. Такі ворожіння відбувалися в хаті, біля криниці, на перехресті. Іноді дзеркало кладуть під подушку, щоб побачити нареченого уві сні.

aroma:

--- Цитата: сонечко я від 16 Травня 2010, 20:18:45 ---Так от, коли ми зранку встаєм з лівої ноги, ми активуємо праву півкулю.
--- Кінець цитати ---
Давайте подумаємо разом: а якщо людина без ніг? Яка в неї зранку активується півкуля? Чи вона приречена на неактивацію? А якщо людина інвалід і прикута до ліжка? А якщо скотитись з ліжка, що активується? Хм, а можливо стати зранку на руки, теж активується щось?
Те, що в нас мозок побудований з різними півкулями і т.п. це цілком ймовірно, і це ще раз доводить мудрість Творця. А те, що є якись зв’язок з ногами зранку і мозком.... ну самі розумієте :)

Сонечко+:
Розумію, бо цей факт уже перевірено досвідом різних людей. Звязок прямий. У лівшів - більше розвинута права півкуля. Але це не доводить те, що ліву півкулю вони не використовують чи, що вона неактивна. Просто - вона не домінуюча. А Вас не дивує такий нелогічний звязок, як наприклад промочені ноги і біль в горлі чи температура як наслідок? :)

aroma:
А ви, сонечко, не відповіли на питання мої :)

yurko:
Думаю то не серйозно. Звісно, якщо встаючи зранку ви босою ногою наступите на щось колюче, то у вас щось активізується, але якою саме ногою тут значення не має.
Інший приклад. Я сплю на ліжку з лівого боку, тому автоматично стаю з лівої ноги. Але можна запитати моїх знайомих, я ніколи не буваю у поганому настрої, принаймні поки мені його хтось не зіпсує  ;)

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії