Різне > Людська поведінка

Забобони та марновірства

<< < (5/30) > >>

Сонечко+:

--- Цитата: Люся від 12 Квітня 2010, 15:54:33 ---Навпаки - більше впевненості, що тут мене ніхто не перестріне, бо всі чогось бояться.
--- Кінець цитати ---
Ой! В Калуші, напевно, так. А в Києві мені показали кілька місць де збираються сатаністи (не знаю на скільки то првда, але результати їхніх дій - вицарапані очі на памятниках, розриті могили і вандалізм був наочно). То я б там через деякі цвинтарі і лісопосадки не пішла б навіть вдень сама.
   А про забобони скажу - деякі з них пішли з досвіду наших предків, з ритуалів, із спостержень древніх цивілізацій(до яких нам до цього часу ще далко). Та багато видумані, надумані сьогоденням.
У мене, наприклад, є прикмети, які мене ще ніколи не підводили. І не вірити в них у мене немає причин. Їх я сприймаю як підказку звище.
   Старі люди по прикметам дізнаються про погоду, сни навіть в Біблії описано, що вони також несуть в собі якусь інформацію...
    Я помітила, що чомусь в погані прикмети я не вірю, а в хороші - так, бо вони збуваються. Погані, правда, також, але чомусь ЗАВЖДИ надіюсь що на цей раз вони точно не збудуться. А взагалі прикмети - то підказка для нас. А які висновки ми зробимо - залежить від нас, опустимо руки чи просто змінимо напрям руху чи дорогу і підем далі.

aroma:
сонечко я, правду кажеш. Прикмети є і вони навіть збуваються. Наприклад: Ластівки літають низько — буде дощ.
І в Біблї навіть є деякі прикмети, ось знайшов:
"Промовив же Він (Ісус) і до народу: Як побачите хмару, що з заходу суне, то кажете зараз: Зближається дощ, і так і буває.
А коли віє вітер південний, то кажете: Буде спекота, і буває".

Проте, мені здається, є різниця між прикметами (які є абсолютно природні) і забобонами (які будуються на надприродньому). Наприклад: розсипеш сіль — посваришся. З природнього тут тільки факт розсипання. А процес, який розгортається між сіллю і сваркою, навряд чи комусь доведеться обгрунтувати.

Проте логічне пояснення цьому є.

syddia:
Кажуть - не можна наливати напій з пляшки в посудину від себе, тобто перевертаючи руку на виворіт. :)

Ne-TA:
Ось що знайшла. Не полінуйтесь прочитайте. Цікаво!

Найкраща прикмета та, що не збувається...

“Погані прикмети збуваються завжди, добрі - рідко”. (Народна прикмета).



У країні місцями зникла сіль. Одні виходять з магазинів, як кажуть росіяни, “не солоно хлебавши”, інші тягнуть цю сіль торбами. В народі вважають, якщо сіль зникає - це погана прикмета. Біда буде. Ну навіщо так песимістично. Зникнення солі та ажіотаж навколо цієї події - прикмета, навпаки, добра. Навіть оптимістична.

Людина (в нашому випадку це пересічний українець) має з’їсти за добу шість грамів солі. Норма за рік - 2 кг. Пригадаємо прикмету, згідно з якою людина (все той же українець) відчує задоволення від життя, тільки коли з’їсть пуд (16 кг) солі. Виходить, що пуд солі - це гарантія смачного життя тільки на вісім років. Малувато задоволення..... Ось народ і робить запаси, щоб не на вісім, а хоча б на двісті років вистачило. На двісті років непрісного життя в умовах кризи. А якщо почнуть збуватися ще дві добрі прикмети - зникнуть сірники та мило, то це означатиме, що життя буде ще й світлим та чистим.

До прикмет треба ставитися творчо.... Бо прикмети - це продукт вікових досліджень, висновків із цих досліджень, вдумливих тлумачень. Прикмети - це наслідок спроб та помилок, негативного досвіду, ґуль та подряпин. Можна навести чимало прикмет, які увійшли у наш побут власне як наслідок народних спостережень. Від дідів-прадідів.

Наприклад, весна... Сонечко світить у вікно. А у сонечка якісь відблиски, кола. І, як наслідок багаторічних спостережень, у народі виникла прикмета. Якщо у вікні в сонечка відблиски та кола, вікно треба помити.  :P  Вже давно помічено: якщо вам вранці погано, значить, ввечері було добре.   :drink У зв’язку з цим ще одна прикмета, яку навіть можна помацати, але обережно. Якщо у вас вранці болить голова, значить, вона є. До ранкових прикмет можна віднести і таку: “Якщо вранці дзвонить будильник, то це означає, що краща частина дня вже позаду”. Або ось, популярна прикмета у керівної еліти: “Сніданки з дружинами частіше призводять до розлучень, ніж вечері з секретарками”.

У щасливого родинного життя взагалі багато добрих прикмет: коли чоловікові погано, він шукає дружину, а коли чоловікові добре, його шукає дружина. А якщо чоловік відчиняє дверцята авто дружині, то це або нова машина, або нова дружина. Якщо ваша найкраща подруга порадила вам дієту і ви набрали сім кілограмів за три дні, то це добра прикмета. Ви знаєте, що ваша подруга справді найкраща.

Прикмети допомагають нам у житті. Попереджають. Помічено, що увімкнута праска - до пожежі. Відкритий кран - до потопу.  =))

Прикмета з холостяцького життя. Якщо починаєш прати шкарпетки, значить, чистих вже нема. У бізнесменів останнім часом з’явилась прикмета: заплатив податки – до поганого сну.

У політиків: якщо навколо вас самі бовдури, значить, ви в центрі чергового політичного ток-шоу. А якщо вам плюють у спину - значить, ви фаворит. Якщо уряд просить вас не панікувати і каже, що економічна ситуація під контролем, - це до фінансових потрясінь. І це дуже погана прикмета. Бо вона завжди збувається. А ось знайти гроші - добра прикмета. Повертатися – погана... Особливо невчасно. З відрядження.

Є прикмети, з якими стикаємось щотижня. Якщо вам третій день поспіль не хочеться працювати, значить, сьогодні середа.

Якщо два дні на вулиці погана погода, значить, завтра понеділок.

Якщо вам хтось сказав “бовдур”, то це він так себе називає.

А зараз щодо багатостраждального бутерброда. Якщо він впав маслом донизу - не засмучуйтесь. Просто ви його сьогодні намастили не з того боку. І це головний принцип усіх прикмет. Не засмучуйтесь. Бо якщо будете вірити всім прикметам, може дійти до того, що ваш собака скаже вам, що ви з’їхали з глузду. І матиме рацію. А це вже дуже погана прикмета.   =))



http://www.tovarish.com.ua/print/Viriu__ne_5356.html
http://ichar.pp.ua/blog/dorozhni_prikmeti_vsikh_chasiv/2010-01-16-111

Люся:
Нічого ні додати, ні віняти... "В яблучко"

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії