Різне > Людська поведінка

Забобони та марновірства

<< < (28/30) > >>

Сонечко+:
Хто що пам"ятає зі свого дитинства чи материнства про молочні зубки? Я пригадую, як моя мама кидала мій зубчик через хату (випав, коли ми були на відпочинку на морі в приватній оселі) і казала, щоб мишка мені взамін принесла золотого. (Я тоді ще дивувалась - навіщо золотого, коли зубки мають бути білими :) ).
А ось знайшла в інтернеті :):
Коли в дитини випаде перший молочний зуб, мати ставить його спиною до груби, а обличчям до себе, через голову кидає зуб на піч і вимовляє: "Мишка - норушка, на тобі зуб кістяний, а мені дай залізний!", Після цього мати суворо карає дитину, аби вона не лизала місце діри зуба, тому що можна зализати зуб і ямку так, що нікуди буде вставити принесений мишкою новий зуб.

-Коли в дитини випадають молочні зуби, то йому велять стати спиною до грубки і кинути зуб за піч, примовляючи: "Мишка, мишка, на тобі репяний зуб, а ти дай мені кістяний зуб", від цього зуби швидше і без болю ростимуть.

Сонечко+:
Благовіщення Пресвятої Богородиці.
•Яка погода на Благовіщення, така й на Великдень буде.•
Якщо на Благовіщення мороз, то буде багато огірків.
•До Благовіщення зими не кляни, бо вона ще може повернутися.
•Якщо перед сходом сонця на Благовіщення ясно й тихо, то буде добрий урожай на зернові.
•На Благовіщення птиця гнізда не в’є, дівка коси не плете.
За переказами, зозуля — єдина птиця, яка вила гніздо у цей день.
Вхід Господній до Єрусалиму. Вербна неділя.
•Цього тижня не можна сіяти конопель і городини, бо “буде ликувате, як верба”.
•Не можна сіяти і буряки, бо “будуть гіркі”.
Великдень.
•На Великдень небо ясне та сонце грає — до багатого врожаю та теплого літа.
•Якщо на другий день Великодня ясна погода —літо буде мокрим, якщо хмарна — літо буде сухе.
•Мороз або грім у перший день Великодня віщують гарний урожай льону.
•Дівочі Великодні прикмети: якщо дівчина вдариться ліктем, значить, її згадав милий, засверблять губи — до поцілунків.
•Дівчатам слід на Великдень умиватися водою з миски з червоною крашанкою, щоб бути рум’яною.


От "забобни" ;), а збуваються правдиво. Може це все-таки досвід, а не марновірства :frend

newroman:
багато з вище перерахованих прикмет є дійсно результатом народних спостережень за поводженням природних явищ і їх вплив на майбутній урожай, але є і марновірства як от два послідні рядки.

Lyolik:
В забобони не вірю, але можу повірити в одне забобо: - коли чорна кішка переходить дорогу з двома порожніми відрами  :=)

Сонечко+:
Хтось дивиться на знаки Всесвіту\Божі\згори\долі\...\... і, роблячи правильні висновки, використовує їх на благо. А хтось торочить про забобони і проходить мимо важливих підказок.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії