Різне > Людська поведінка

Забобони та марновірства

<< < (27/30) > >>

yurko:
Чесно кажучи певні подвійні стандарти у підходах офіційної церкви до "народних звичаїв" грають на руку тій же астрології.
З одного боку ніби і засуджується, а з іншого закривається очі і навіть підтримується.

Щодо того чи астрологія є від лукавого то для людей не церковних думаю має бути просто зробити такий висновок: церква, особливо католицька бере участь у наукових дослідженнях, тобто наука, пошук істини, дослідження не вважаються гріхом. І то логічно. Тоді якщо астрологія - наука, значить не є якимось шаманізмом. А якщо не є наукою то і нема про що там говорити.
Мене наприклад більше цікавить питання екстрасенсорики.
Тут вже церкві не так просто придумати "відмазку". Бо з одного боку було б просто сказати, що всі ті надприродні здібності від лукавого і крапка, але ж церква визнає, що пророки передбачали майбутнє і т.п. і це робилося з Божого втручання. Так само деякі святі володіли певними надприродними вміннями.

Не може бути все так просто.
Є добро і є зло і у всьому що нас оточує але дуже часто є речі які насправді є нейтральними і лише наше до них ставлення робить їх добрими чи злими. Що рускому добре - то німцю смерть. От така теорія відносності получається.
Кожен вибирає у житті свою дорогу, щодня ми сотні разів робимо вибір між добрим вчинком і не дуже. Якщо наша віра (релігія) допомагає нам робити той добрий, правильний вибір - дуже добре. Це і говорив далай-лама. Можете вважати за богохульство, але я вважаю, що всі монотеїстичні релігії проповідують віру у того самого Бога. Говорити "хто не знами той проти нас" це воювати самим з собою. 

newroman:

--- Цитата: chuck від 28 Грудня 2010, 01:56:55 ---Не хочу нікого образити, але коли бачу Ваші «відповіді», Ньюроман, то завжди згадую одного радянського науковця, а точніше його вислів, коли він подивився на перший радянський синхрофазотрон:
«Коли мало думок — багато металу.»
--- Кінець цитати ---
Я працюю в такому місці де люди багато не думають, а от металу дійсно дуже багато.  :=)

Відповідь від: 28 Грудня 2010, 17:54:28
--- Цитата: yurko від 28 Грудня 2010, 11:47:28 ---Говорити "хто не знами той проти нас" це воювати самим з собою.
--- Кінець цитати ---
Хто не зі Мною, той проти Мене; і хто не збирає зі Мною, той марнує (Мф.12.30; Лк.11.23)

yurko:

--- Цитата: newroman від 28 Грудня 2010, 18:11:05 ---Хто не зі Мною, той проти Мене; і хто не збирає зі Мною, той марнує (Мф.12.30; Лк.11.23)
--- Кінець цитати ---
Ну, тоді дійсно мусиш так вважати  ;)

chuck:
Ще троха про астрологію  :)

Щойно по тв був сюжет про Бируни.

Цікавий чоловік.

Бируни (Беруни). Абу Рейхан Мухаммед ибн Ахмед аль-Бируни (973-1048). Среднеазиатский ученый-энциклопедист, астролог. Его фундаментальный трактат "Ключ к астрономии" не разыскан, но сохранилось небольшое "Введение в элементы астрологического искусства", опубликованное в 6 тому избранных сочинений Б. под заголовком "Астрономическая астрология". О вкладе Б. в астрологию по этому сочинению судить трудно, но его ценность - в критическом разборе работ арабских астрологов II-X веков. В Британском музее хранится рукопись Б. на арабском языке "Книга вразумления начаткам науки о звездах".

Об астрологическом искусстве Б. уже при его жизни ходили легенды. Согласно одной из них, султан Махмуд Газневи, чтобы испытать искусство Б., приказал ему определить, через какую из четырех дверей он сейчас выйдет. Б. попросил астролябию, вычислил высоту Солнца, начертил гороскоп, написал ответ на листке бумаги и на глаза султана положил его под ковер. Султан тут же приказал прорубить пятую дверь в восточной стене и вышел. Вернувшись и вынув листок из-под ковра, султан прочел: "Не выйдет ни в одну из этих четырех дверей. В восточной стене пробьют еще одну дверь и он через нее выйдет". Уличенный в подстроенной ловушке султан приказал выбросить Б. в окно (комната была на верхнем этаже). Так и сделали, но на уровне средней крыши был натянут тент, погасивший скорость падения. Когда Б. вновь привели к султану, тот воскликнул: "Но этого путешествия ты ведь не предвидел!" "Предвидел", - ответил Б. и попросил принести свой гороскоп. В предсказании на этот день стояло: "Меня сбросят с высокого места, однако я невредимым достигну земли и встану здоровым". Султан Махмуд еще более разгневался и приказал заточить Б. в крепость, где он и отсидел полгода.

Соч.: Бируни. "Наука о звездах". Избранные соч., т. 6. "ФАН". ташкент, 1975.

Сонечко+:
Добре, що це рік - білого кота, а не чорного:

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії