Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Чи може людина бути незалежною від Творця?

<< < (37/44) > >>

yurko:
Роман, а чому так просто і плоско? Життя ж не є таким простим і тупо однозначним. Практично на жодне питання не можна відповісти однозначно, навіть на питання чи рухаєшся ти у даний момент часу.
Звичайно, створили не конкретно нас, і звісно ми  самі робимо вибір. У той же час є моменти у житті, які є визначеними для нас. Мені важко було б пояснити то навіть словесно, а текстом тим більше. Скажем так, я вірю, що ситуації у які ми попадаємо у великій мірі запрограмовані, а от наші дії у ситуаціях - прояв саме нашої волі. То трохи змахує на матрицю, але відчуття у мене дійсно подібні.
ну і раз ти не любиш, аби обговорювали тебе, то я продовжу ще про себе. Я наприклад категорично не визнаю поминок. Звісно, якщо неможливо уникнути їх, то я піду, але загалом я того не визнаю і у своєму заповіті, якщо встигну його написати, першим пунктом буде пункт, про відсутність поминок на моєму похороні.
То звісно лише віддалено перегукується з темою, але все ж...

romashkin:

--- Цитата: yurko від 31 Липня 2008, 21:26:42 ---Роман, а чому так просто і плоско?
--- Кінець цитати ---
це зрозуміло, але ти просто написав, я просто перепитав.  ;)
а в загальному підтримую твою думку в останньому повідомленні..

newroman:
Сумно, та в наш час благочестиві давні звичаї перетворюються на задоволення похотей сучасної малодушної людини.
Поминки колись справлялись зовсім не так як тепер.
Після похорону, в хаті збиралися рідні, близькі, друзі, та ті хто знав та поважав небіжчика. Для чого? Щоб помолитися за його душу, щоб Господь змилувався над ним та простив йому гріхи. Адже в цей час він проходив митарства, чи чистилище. Всі разом молилися. Молилися набагато більше ніж, так як тепер - Отче наш та Богородице Діво. Добре як хтось із духовенства був на поминках. Трапеза складалася із пісної їжі без алкоголю. Пісна трапеза також відбувалася заради душі померлого. Порівняти молитву однієї людини і багатьох можна і тим, коли одна людина говорить Господи помилуй, і якщо вимовляє ці слова багато людей - наскільки потужніше це звучить. Так і потужність молитви зростає, якщо за людину моляться більше людей. І Бог швидвше почує і відізветься на заклик і просьбу багатьох голосів одночасно. Так, ми перебуваючи тут в земній Церкві, допомагали нашому брату добратися до Небесної Церкви, до осель Божих.

Суперечка про молитву за померлих в іншій темі.  :)

doktor-maks:

--- Цитата: romashkin від 29 Липня 2008, 21:33:11 ---почнемо наприклад з того, що людина залежна від Творця. Адже Бог за визначенням поза матерією і часом.

--- Кінець цитати ---
Так


--- Цитата: romashkin від 29 Липня 2008, 21:33:11 ---Тому все передбачено наперед ...

--- Кінець цитати ---
Так


--- Цитата: romashkin від 29 Липня 2008, 21:33:11 ---... і ми безневільні іграшки в руках всесильного Бога.

--- Кінець цитати ---
А ось тут помилочка. З того, що Бог відає все наперед (із земної точки зору) і має замисел на кожну людину, не слідує, що людина обмежена в своєму виборі, оскільки людина не може знати свою майбутню долю без езотеричної практики. Тут вона звертається або до Бога, або до оккультизму (магії), тим самим визначаючи своє майбутнє. Або ще варіант: людина помилково думає, що здатна формувати свою долю самостійно. Тоді життя перетворюється на каторгу, перманентне напруження, неспокій, душевний дискомфорт. А це ознаки демонічного впливу. Отже, тоді людина стає іграшкою диявола, а не Божим дитям.


--- Цитата: romashkin від 29 Липня 2008, 21:33:11 ---Тоді де право свободи волі, вибору, яке нам дає Бог? ЯКий зміст тоді у наших вчинках і поступках?

--- Кінець цитати ---
Основний закон між людиною і Богом - це свобода людини в земному житті у своєму виборі. Прообразом свідомого вибору свого шляху є порушення Адамом заборони Бога не їсти плід з дерева знання добра й зла (Книга Буття, 2-ий розділ).

doktor-maks:

--- Цитата: romashkin від 29 Липня 2008, 21:33:11 ---Припустимо земне життя то мить, випробування, після якого буде справжнє визнання чи суд душі, як достойної чи недостойної. Який зміст тоді у земному житті? Який зміст у випробовуванні, на яке Бог нас спонукає?
--- Кінець цитати ---
Земне життя розглядається як випробування людини на вірність Богу. Якщо людина вірна Богу, вона отримає у винагороду божественне вічне життя. Це життя розпочинається вже тут на землі. Зміст - це винагорода життя в Христі Ісусі

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії