Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Чи може людина бути незалежною від Творця?

<< < (36/44) > >>

romashkin:
моя позиція відносно назви  теми:
почнемо наприклад з того, що людина залежна від Творця. Адже Бог за визначенням поза матерією і часом. Тому все передбачено наперед і ми безневільні іграшки в руках всесильного Бога. Тоді де право свободи волі, вибору, яке нам дає Бог? ЯКий зміст тоді у наших вчинках і поступках?

А якщо ні? То виходить що Бог не всесильний, йому не підвласне майбутнє? Адже, якщо він дає нам право вибору і не знає, як ми поступимо, то і не може знати, як рухатиметься людство далі. Цей варіант взагалі не вяжеться із поняняттям Бога, як всесильного.

Припустимо земне життя то мить, випробування, після якого буде справжнє визнання чи суд душі, як достойної чи недостойної. Який зміст тоді у земному житті? Який зміст у випробовуванні, на яке Бог нас спонукає?


Відносно того, що існування Бога пояснює створення Світу. Ми виходимо з того, що Бог вічний і існує завжди. Чому ж не можна припустити, що Світ вічний і існував завжди? Просто він (Світ)  набагато складніший, ніж ми це можемо уявити. І відповідно непояснювані явища за звичкою від часів, "коли земля була плоскою" віддаємо на  Бога. Адже погодьтесь, так простіше.

Віра і релігія, звичайно дуже допомогла людству у розвитку. Адже людина за своєю природою істона не благородна і корислива. Якраз боязнь покарання, якого не можливо уникнути, а також нагорода за благородні вчинки слугують тим засобом, який контролює людські поступки, тобто тримає суспільство в рамках. І саме тому, на мою думку релігія повинна існувати. В іншому випадку ми самі себе знищимо. Зрештою, це мабуть колись таки станеться.  :(

yurko:
Мені трохи дивною видається твоя позиція, адже я знаю, що ти брав шлюб у церкві і хрестив дітей, а з посту виглядає, що у Бога ти не віриш. Для мене це не сумісні речі. Якщо не вірю, значить і не слідую безглуздим у тому випадку обрядам, бо навіть якщо вважати ті обряди простою традицією, то я її поважатиму, але ж не підтримуватиму.
З віком, віра у Бога звісно ж змінюється, але для мене все простіше ніж для ДЖ Влада, бо я не очікую якихось матеріальних проявів Божих чудес, проте відчуття Його присутності (це рідко) чи існування протягом життя мене ще повністю не покидало ніколи. Надіюся і не покине.

romashkin:
у мене є своя позиція відносно обрядів і звичаїв, я її завжди дотримуюсь. Доречі, трохи писав уже про це на форумі.
але ми тут не мене обговорюємо ;) , як і твої відчуття, які не можуть бути обєктивним показником існування Бога чи ні.

yurko:
Не правда. Ми обговорюємо чи може бути незалежною, а це і є відчуття у тому числі. Читай уважніше назву теми! Незалежною від ТВОРЦЯ. Тут не розглядається питання існування Творця. Як можливий варіант, творцем можна вважати природу, а не бога, тоді все одно можна висловлюватися з того приводу.

romashkin:
тобто у тебе є відчуття залежності? а як же свобода волі і вибору?
Залежність від обставин, я розумію, а от залежність від Творця?
Тебе створили, і відпустили у вільне плавання. в іншому випадку ти сам не керуєш своєю долею.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії