Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Про віру

<< < (115/303) > >>

koliaillich:

--- Цитата: Доктор Хаос
 Мне кажется, изначально смысл был другой. Может имелось ввиду духовное приобщение. Или я что-то не так понимаю.  :-[
[/quote --- Я тоже понимаю как духовное приобщение.
--- Кінець цитати ---

newroman:

--- Цитата: Доктор Хаос від 05 Жовтня 2011, 19:01:51 ---Но вот это: "ешьте тело мое и пейте мою кровь". Лично для меня попахивало всегда каннибализмом. Мне кажется, изначально смысл был другой. Может имелось ввиду духовное приобщение.
--- Кінець цитати ---
Так, це стало каменем спотикання і для язичників серед яких жили перші християни. Вони думали, що християни канібали і на своїх збираннях жертву приносять людину і зїдають бідолагу. :)
В Св. Писанні Христа називають Спасителем, Месією, Господом, Поманзаником, Агнцем. Саме Агнець є жертва призначена для заколення в жертву перед Богом за гріхи. Тобто людина в Стар. Завіті приносила за свої гріхи видиму жертву - тварин. Під час визволення з єгипетської неволі євреям через Мойсея Бог наказав заколоти жертву, агнця, облити його кровю одвірки помешкань а самого агнця спожити, при чому давалась настанова, що у агнця чи ягняти повинні бути цілі кістки не переломані. Це спасало євреїв помешкання котрих були позначені кровю від руки ангела смерті. Це була Старозавітня Пасха. Слово Пасха означає пройти мимо.Тобто ангел проходив мимо тих домів.
 В Новому же Завіті Христос приносить Сам Себе в жертву за весь людський рід. Сам Бог стає людиною щоб віддати Себе як людину в жертву перед Богом Отцем за гріхи людей. Він як той старозавітній агнець, кров якого спасла тоді євреїв від біди, спасає тепер віруючих в Нього від загибелі вічної. У старозавітнього агнця не було переломано жодної кістки і у Христа як Новозавітнього Агнця за пророцтвом не було переломано кісток. Старозавітнього агнця споживали євреї, а ми споживаємо Тіло і Кров Агнця - Христа.
Для того щоб християни могли споживати Тіло і Кров Христа, Господь встановив на Тайній Вечері Таївнство Євхаристії, де Свою жертву, тобто Самого Себе подав Апостолам під виглядом хліба та вина.
І не один раз наголошував Христос в Євангеліях щоб споживали Тіло і Кров Його для життя вічного  - прямо, в буквальному сенсі.
"Прийміть, споживайте: це є тіло Моє, що за вас ламається"
"Пийте з неї всі: це є кров Моя Нового Завіту, що за вас і за багатьох проливається на відпущення гріхів"
"Це чиніть на спомин про Мене" (див. Мф.26.26-28;Лк22.19;1Кор11.24)
"Я є хліб життя. Батьки ваші їли манну в пустелі - й померли.
Це ж є хліб, який сходить з небес, той, хто його їсть, не помре.
Я - хліб живий, який зійшов з небес; хто їсть цей хліб, житиме вічно;
хліб же, який Я дам, є Плоть Моя, яку Я віддам за життя світу.

"Ісус же сказав їм: істинно, істинно кажу вам: якщо не будете
споживати Плоті Сина Людського і не питимете Його Крові, то не
будете мати життя в собі.
Хто їсть Мою Плоть і пє Мою Кров, має життя вічне, і Я воскрешу його
в останній день.
Бо Плоть Моя є істинногю їжею, і Кров МОя є істинним питтям.
Хто їсть Мою Плоть і пє Мою Кров, в Мені перебуває, і Я в ньому.
Як послав Мене Живий Отець, - і Я живу Отцем, - так і той, хто
їсть Мене, житиме через Мене.
Цей і є хліб, який зійшов з небес. Не так, як батьки ваші їли манну
і померли; хто їсть хліб цей, житиме повік" (Ін.6.49-58)
Після цих слів Христа чітко видно, що Він саме говорив про фізичне споживання Його Тіла і Крові тобто жертви за весь світ.

chuck:

--- Цитата: derevynka від 03 Жовтня 2011, 14:09:19 ---шановний . я на відміну від фарисеїв ( які теж є віруючі ) просто ЦИТУЮ СЛОВА БІБЛІЇ  ( тобто біблії і нічого іншого ) . а це як кажуть не плутати член з пальцем .
--- Кінець цитати ---
Просто? Та що Ви говорите...
А нафіга?

 :D
Відповідь від: 06 Жовтня 2011, 22:29:39
--- Цитата: Доктор Хаос від 05 Жовтня 2011, 19:01:51 ---"ешьте тело мое и пейте мою кровь". Лично для меня попахивало всегда каннибализмом.
--- Кінець цитати ---
Майже усі моменти вчення Христа, які здаються нам суперечливими (наприклад, щодо стосунків між родичами, ставлення до "ворогів" та саме цей момент, що тут згадується) можна обговорювати тільки підійшовши до них у процесі невпинної практики.
Простіше кажучи: не перевіриш -- не зрозумієш.

Що стосується фраз про поїдання плоті та крові Христа, то тільки дійшовши певної (не побоюся цього слова: граничної) точки у дослідженні вчення Христа, починаєш розуміти (напевно), несподівані аспекти.
По-перше, треба розуміти, що все, що сказав Христос, Він сказав перебуваючи у Дусі. Це фундаментальне поняття. Без нього ні про що можна далі не розмовляти.
Але я можу спробувати дещо пояснити.
Канібалізм -- це коли їдять інших, щоб вижити самому.
Інша справа, коли Ви, заради спасіння життя своїх друзів віддаєте їм в їжу своє тіло...
Різниця відчутна?

яничар:

--- Цитата: derevynka від 03 Жовтня 2011, 14:09:19 ---в церкві же - легко і просто злупити з народу бабло
--- Кінець цитати ---
Ви, особисто, багато залишили грошей в церкві? На вході питали чи маєте гроші?

--- Цитата: derevynka від 03 Жовтня 2011, 14:09:19 ---я на відміну від фарисеїв ...просто ЦИТУЮ СЛОВА БІБЛІЇ
--- Кінець цитати ---
Така штука: я вмію читати німецькою, скількись-то слів навіть знаю, але ж то не означає, що я зрозумію текст, чи -тим більше- якийсь глибший зміст.
а фарисеї- віруючі? чи це секта тих,що збилися зі шляху? Секта- це невіруючі.
А.Кураєв рекомендує починати читати Біблію з Нового Заповіту. попробуйте. Тоді, зрозумівши, ["От Матфея 5:30] И если правая твоя рука соблазняет тебя, отсеки ее и брось от себя, ибо лучше для тебя, чтобы погиб один из членов твоих, а не все тело твое было ввержено в геенну.", може вдасться зрозуміти "И истребишь все народы, которые Господь, Бог твой, дает тебе; да не пощадит их глаз твой… (Второзак 7,16)"

--- Цитата: derevynka від 03 Жовтня 2011, 14:09:19 ---портять життя тим , хто не бажає вірити в їх бога
--- Кінець цитати ---
як односторонньо. Це ж несправедливо, недемократично (яке визначення Вам більше до вподоби?). А може навпаки- "ті, хто не бажає вірити" псують життя віруючим?

--- Цитата: derevynka від 04 Жовтня 2011, 05:07:54 ---для жидів ....,  як єврей
--- Кінець цитати ---
От не зрозумів- де закінчуються жиди, а починаються евреї? І звідки така нелюбов до євреїв, якщо те, що Ви пишете-кажете і є жидівське беззаконня-вільнодумство.
Подальшу суперечку з derevynka вважаю безглуздою тратою часу, проти чого застерігав Іса (мир йому): "НЕ ДАВАЙТЕ СВЯТОГО ПСАМ І НЕ КИДАЙТЕ ПЕРЛІВ ВАШИХ  ПЕРЕД СВИНЬМИ, ЩОБ ВОНИ НЕ ПОТОПТАЛИ ЇХ НОГАМИ СВОЇМИ"
--- Цитата: newroman від 03 Жовтня 2011, 18:25:02 ---жити треба в мирі з оточуючим світом,
--- Кінець цитати ---
Цікаво, і як Ви пропонуєте жити в мирі з тим, хто заперечує Істину? Паплюжить Вашу віру, пророків, Писанія? Це ж не просто слова, це- дія, направлена на руйнацію. Ніхто ж не розводить дома мишей, даючи їм нищити майно, бо вони, бач, тоже живі і хочуть їсти.
"Дім Мій буде домом молитви"- ось, думаю, призначення церкви. А те ж вино ритуальне- алкоголь, причому пьянить реально.

chuck:

--- Цитата: яничар від 06 Жовтня 2011, 23:39:53 ---Ніхто ж не розводить дома мишей, даючи їм нищити майно, бо вони, бач, тоже живі і хочуть їсти.
--- Кінець цитати ---
Це надзвичайно недоречно.
Люди -- не миші.
Хто, хто Ви там за релігійними уподобаннями??

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії