Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Про віру

<< < (97/303) > >>

derevynka:

--- Цитата: Доктор Хаос від 17 Липня 2011, 23:21:00 ---не стоит так отзываться о Боге
--- Кінець цитати ---

 ??????    для різних людей - різні боги . для одних віра в бога , для других - в аллаха , треті вірять в друшляк ( не жарти - достатньо погуглити інтернет ) , четверті не лише вірять , але й знають , що фляцик самогону може в прямому смислі перевернути гору . тому не бачу ніякого приниження . якщо же дехто вважає , що крім бога не можна вірити в щось інше - тоді це якраз і треба вважати приниження віри і почуття інших людей

newroman:

--- Цитата: bornslippy від 17 Липня 2011, 10:10:42 ---а підкажіть будьласка чому писання не всіх апостолів "одобрені" вселенськими соборами? хто вирішував що правильно а що ні? хто "створив" те християнство яке нам пропагуєте зараз. християнство це людське творіння.
--- Кінець цитати ---
Формування канону Нового Завіту було тривалим процесом. Протягом І—IV ст. н. е. відбиралися загальновживані тексти шляхом їх співставлення;
  керувалися историчними переданнями, тобто чи дійсно та чи інша книга одержана від самого Апостола, при цьому суворо звіряли тектси писання чи відповідає зміст з ученням Церкви і самого Апостола кому приписувалася це писання.
  керувалися догматичним переданням. Ніколи в історії не було такого щоби Церква котра одного разу визнавши книку канонічною потім змінювала своє рішення і виключала цю книгу. Якщо деякі отці і учителі Церкви і не визнавали деяких новозавітніх книг канонічними то це було іх власне бачення яке не можна змішувати з голосом Церкви. Також і навпаки не було такого щоб Церква спочатку не приймала якусь книгу до номоканону або потім змінивши ставлення приймала.
    У цій складній і відповідальній справі активну участь на різних її етапах брали такі християнські богослови-апологети, як Юстин Філософ (Мученик), Татіан, Іриней Ліонський, Тертулліан, Оріген, Климент Александрійський тощо. Офіційний список із 26 книг, крім Апокаліпсису, було затверджено Лаодикійським собором у 365 р. Згодом новозавітний канон обговорювався на Гіппонському (393) та Карфагенському (397) соборах. А остаточну редакцію затвердив Трульський собор у 692 p., хоча канонічність Апокаліпсису аж до IX ст. бралася час від часу під сумнів.

Апокрифи. У процесі канонізації книг Біблії значна частина християнських творів до Святого Письма не ввійшла. Та вони продовжували функціонувати у християнському середовищі. Ці книги одержали назву апокрифів.

Апокрифи (гр. apokriphos — таємний, секретний) — релігійні твори, які офіційно не визнані  а відтак не є канонічними.

Біблійні апокрифи поділяють на старозавітні і новозавітні. До старозавітніх належать, наприклад, Завіти 12 патріархів, книга Єноха, варіанти книги Буття та Второзаконня.
до апокрифічних творів новозавітної пори відносяться у першу чергу різного ґатунку Євангелія (іудео-християнські, гностичні) — Євангеліє евіонітів, Євангеліє євреїв, Протоєвангеліє Якова, Євангеліє досконалості, Євангеліє Істини, Євангеліє Фоми. Відомі також Євангелія, які були поширеними серед деяких етнічних груп (Євангеліє до єгиптян, арабське Євангеліє) чи серед послідовників окремих релігійних лідерів (Євангелія Валентина, Василіда, Керинфа, Левнія, Лукіана, Маркіона, Фалдея) тощо.

Із прийняттям відповідних канонічних текстів більшість апокрифів церква заборонила. Водночас ті, що явно не суперечили прийнятим догматам, мали дозвіл на існування. Деякі, наприклад «Пастир» Герма, Дидахе (Повчання дванадцяти апостолів), Євангеліє народження Марії, Євангеліє дитинства Спасителя, Протоєвангеліє від Якова, навіть служили джерелом християнської церковної практики.

--- Цитувати (вибране) ---хто "створив" те християнство яке нам пропагуєте зараз. християнство це людське творіння
--- Кінець цитати ---
Христос започаткував Церкву, яку поширили на Землі Його учні апостоли. Кожна людина охрещена в Церкві є частиною Церкви.

bornslippy:

--- Цитата: newroman від 18 Липня 2011, 19:37:01 ---Формування канону Нового Завіту було тривалим процесом. Протягом І—IV ст. н. е. відбиралися загальновживані тексти шляхом їх співставлення;
  керувалися историчними переданнями, тобто чи дійсно та чи інша книга одержана від самого Апостола, при цьому суворо звіряли тектси писання чи відповідає зміст з ученням Церкви і самого Апостола кому приписувалася це писання.
--- Кінець цитати ---
ви мене не зовсім зрозуміли. та головне що біблію в теперішньому вигляді, а відповідно і релігію, свворили люди. це людське творіння. для керування людською свідомістю і гаманцями.
--- Цитата: newroman від 18 Липня 2011, 19:37:01 ---Христос започаткував Церкву, яку поширили на Землі Його учні апостоли. Кожна людина охрещена в Церкві є частиною Церкви.
--- Кінець цитати ---
А яка ж була релігія до христа. в кого вірили?

newroman:

--- Цитувати (вибране) ---А яка ж була релігія до христа. в кого вірили?
--- Кінець цитати ---
Вірили в Бога як Творця світу і всього видимого і невидимого.

--- Цитата: bornslippy від 18 Липня 2011, 20:22:17 ---це людське творіння. для керування людською свідомістю і гаманцями.
--- Кінець цитати ---
 якщо захочете піти до храму то не беріть із собою гаманець і уважно, аналізуючи кожне слово, критично ставлячись до кожної думки, щоб вами не поманіпулювали вдумуючись слухайте Літургію, спів, проповідь. А як щось насторожить чи несподобається завжди є можливість підійти до священика і пожалітися що вам несподобалось то і то, і що під час служби була спроба маніпулювати вашою свідомістю.
 :)

--- Цитувати (вибране) --- головне що біблію в теперішньому вигляді,
--- Кінець цитати ---
про це вже йшлося на початку теми: http://forum.kalush.info/index.php/topic,330.msg14542.html#msg14542

bornslippy:

--- Цитата: newroman від 18 Липня 2011, 20:43:56 ---Вірили в Бога як Творця світу і всього видимого і невидимого.
--- Кінець цитати ---
відмінно. отже якщо вірили в Бога то для чого придумали християнство?
--- Цитата: newroman від 18 Липня 2011, 20:43:56 ---якщо захочете піти до храму то не беріть із собою гаманець і уважно, аналізуючи кожне слово, критично ставлячись до кожної думки, щоб вами не поманіпулювали вдумуючись слухайте Літургію, спів, проповідь. А як щось насторожить чи несподобається завжди є можливість підійти до священика і пожалітися що вам несподобалось то і то, і що під час служби була спроба маніпулювати вашою свідомістю.
--- Кінець цитати ---
мені достатньо прочитати книжки.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії