Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Про віру

<< < (9/303) > >>

doktor-maks:
Наприклад, у Франківську є такий магазин - "Православна книга та ікона". Книга, про яку Ви пишете, доступна для мирян?

Хорс:
А де то є?

newroman:
Не скажу вам точно, всі церковні книги доступні вірянам, немає заборонених книг
Попитайте. Якщо, може кого знаєте із  викладачів чи семінаристів Богословського інституту Іоана Богослова, що недалеко від магазину, в Кафедральному Соборі УПЦ КП.

Магазин знаходиться, як їхати до вокзалу від парку піонерів, по лівій стороні, напроти монастиря сестер Василіянок, недоїжджаючи до Кафедрального собору(також по лівій стороні)

newroman:
Трохи про Святе Передання

Під Святим Переданням розуміємо те, що святі Божі мужі передавали наступним поколінням про віру, закони Божі, церковні таїнства, побожні звичаї і все святе про що не записано у книгах Святого Писання. Святе Передання зберігається Христовою Церквою у молитвах, у церковний піснях, у писаннях святх отців, у апостольських правилах вселенських соборів. Церква - скарбниця Святог Передання. Апостол Павло пише:
"Церква Бога Живого, стовп і підвалина правди" (1Тим.3.19)

Однак Передання тільки тоді дійсно святе, коли воно не суперечить Святому Письму і вченню Церкви. Вигадані перекази, навіть якщо вони побожного змісту, не можна вважати за Святе Передання. Святе Передання давніше від Святого Письма. До всесвітнього потопу і події на Синаю Св. Писання не було зовсім. Всі вчення про Бого і діла Його передавалися усно через покоління. Святе Передання не втратило свого значення і тоді коли появилося Св. Письмо, бо у книгах Святого Письма записано не все. Євангеліть Іоан Богослов писав:
"Багато інших чудес сотворив Ісус перед учениками Своїми, про які ненаписано в цій книзі." (Іоан.20.30)

А в іншому місці Євангелії читаємо:
"Багато є й іншого, що Ісус учинив. Але думаю, що коли б написати про все те зокрема, про кожне, то й сам світ не вмістив би написаних книг ! Амінь." (Ів.21.25)      

newroman:
Господь наш Ісус Христос Своє Божественне учення і Свої постанови передавав учням усно, словом і прикладом, а не письмово. Так само і Апостоли поширювали віру Христову і засновували Церкви - усно навчаючи.
Передання, як говорить Святе Письмо треба дотримуватися. Ось як про це навчав Ап. Павло:
"Отож, браття, стійте і тримайтесь передань, яких ви навчились чи то словом, чи нашим посланням." (2Сол.2.15)

Для чого сьогодні потрібне Святе Передання ?
Для нашого керівництва у правдивому розумінні Святого Письма, для правдивого виконання таїнств та для оберігання священних обрядів у чистоті їхнього первісного встановлення. Святий Василій Великий говорив:
"Із догматів, що зберігаються у Церкві і проповідей, деякі ми маємо від писаного настановлення, а деякі прийняли від апостольського передання по приємництву у таємниці. Одні й другі мають одну й туж силу для побожності..."

Наприклад:
Яке вчення нас учило осіняти себе знаком хреста, чи під час молитви повертатися на схід ? Звідки трикратне занурення у воду  і т.д. - всі ці відомості зберігаються і дійшли до нас із апостольських часів завдяки Святому Переданню. Святе Передання треба відрізняти від  вигаданих переказів, яких Церква не визнає.

Вивчаючи та досліджуючи Святе Письмо. Протоієрей Микола Гелетюк.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії