Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Про віру

<< < (60/303) > >>

Sunny:

--- Цитата: Alexander від 11 Січня 2011, 22:58:42 ---ну я вроді відразу попав трохи в суть Посмішка
--- Кінець цитати ---
А Cgr - провокатор :) так загнати форумця року :-D "трохи в суть" :-D

cgr:
не хотів зізнаватись собі в своїх справжніх мотивах, але від Санні нічого не приховаєш ))

May:

--- Цитата: Sunny від 12 Січня 2011, 12:51:54 ---Цитата: chuck від Вчора в 19:13:09
Корисна стаття.
Дякую.
Ага, знаючи цю форумчанку, можу з упевненістю скзати, що списалаааааааааа
--- Кінець цитати ---

особисто не знайома з автором статті. але захотілось, чомусь  :unknow, піддати сумніву слова САННІ. адже, людина систематизувала власні роздуми (або ж думки, які поділяє). приклала якись зусилля..... принаймі, під статтею стоїть підпис автора без будь-яких посилань на інші джерела інформації.

але... дещо є тут                  http://www.rozdum.org.ua/?p=104

                                              http://cerkva-el.com.ua/?articleID=148


можливо, в нашої форумчанки списано?

yurko:

--- Цитата: May від 12 Січня 2011, 15:32:23 ---можливо, в нашої форумчанки списано?
--- Кінець цитати ---

 :o :o :o :-[

chuck:

--- Цитата: cgr від 11 Січня 2011, 19:19:12 ---у мене питання до знаючих людей - чим матеріалізм відрізняється від ідеалізму?
--- Кінець цитати ---

--- Цитата: cgr від 11 Січня 2011, 21:02:35 ---чак, здаэться, піднімав руку? ні?
--- Кінець цитати ---

Був би знаючим, то піднімав би  ;)

Зі школи пам’ятаю щось типу того, про що дав цитату DJ Kardan

--- Цитата: DJ Kardan від 11 Січня 2011, 22:52:16 ---матеріалізм чи ідеалізм як напрями філософії є способами відповіді на першу частину Основного питання філософії: "що первинне а що вторинне".
Відповідно ідеалізм стверджує, що первинним (а не просто першим в часі), тобто причинним є ідея, дух, а вторинним, тобто наслідковим є матерія в своїх формах (речовина та поля).
Є також і напрями дуалізму, котрі катастрофічно всіх заплутують, стверджуючи що те є одне й те саме і взаємоперехідне і тд
--- Кінець цитати ---

За часів мого навчання про останню групу дуалістів ще додавали, що вони все одно вирішують це питання на користь ідеалізму.

Що стосується мене, я вже десь писав, що все залежить від того, як ми розуміємо такі поняття як матерія, ідея, дух.
Можливо я помиляюся, але суттєвої різниці між так званою матерією і духом я поки що не бачу, для мене це назви одного і того ж явища, в різних станах. Простіше кажучи, я впевнений, що за певних умов дух може матеріалізуватися, а матерія перетворитися на дух. Таким чином це ніякий не дуалізм, тому що на відміну від матер– та ідеалістів маємо справу з одним явищем, а не з двома!  ;)

Дуже мало чув про ОТП, також відому, як «Теорія всього», але з першого погляду вона займається приблизно тим самим — шукає спільне джерело всіх явищ, або щось таке, тобто моноізм-чакуізм (назвемо його так, бгг) має підстави для існування.

Наскільки це важливо я теж не знаю.
А от те, що є більш важливі речі я навіть не сумніваюсь  :)


Відповідь від: 12 Січня 2011, 17:08:44
--- Цитата: Sunny від 12 Січня 2011, 12:51:54 ---
--- Цитата: chuck від 11 Січня 2011, 19:13:09 ---Корисна стаття.
Дякую.
--- Кінець цитати ---
Ага, знаючи цю форумчанку, можу з упевненістю скзати, що списалаааааааааа :-D
--- Кінець цитати ---

Те, що використано декілька різних джерел, це видно відразу.
Але користі статті це не применшує.


Відповідь від: 12 Січня 2011, 17:19:47
--- Цитата: cgr від 12 Січня 2011, 12:52:17 ---от світ сну - це чистої води ідеалізм. в цьому світі не існує матеріальних об"єктів самих по собі. всі вони є породженнями "духу", ідеями.

правда в даному випадку цей дух з іншого боку є породженням матерії. а про походження тієї матерії породженням якої є цей дух якраз і сперечаються різні філософські школи, напрямки, ідеалізм і матеріалізм зокрема.
--- Кінець цитати ---

Не знаю, не знаю.
Суб’єктивно, все що відбувається уві сні — дуже реальні і на той момент абсолютно матеріальні речі і явища. І доречі можуть стати причиною цілком матеріальних наслідків вже в так званому «на яву»  ;)
Все значно простіше, ніж здається.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії