Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Про віру

<< < (57/303) > >>

Alexander:

--- Цитата: DJ Kardan від 11 Січня 2011, 22:52:16 ---тобто причинним є ідея, дух, а вторинним, тобто наслідковим є матерія в своїх формах (речовина та поля).
--- Кінець цитати ---
ну я вроді відразу попав трохи в суть :)
тим що відрізняє живий організм від щойно померлого ;)

DJ Kardan:

--- Цитата: Alexander від 11 Січня 2011, 22:58:42 ---ну я вроді відразу попав трохи в суть
--- Кінець цитати ---
Ну це приблизно так:
Ідеалізм= молоді люди покохали одне одного й вирішили одружитися, так зявився на світ малюк. - Ідея перша і причинна.
Матеріалізм= в молодої дівчини буде малюк, тому молоді люди вирішили одружитися. Матерія перша - і причинна.
 :D :D :D

cgr:

--- Цитата: DJ Kardan від 11 Січня 2011, 22:58:35 ---Прикарптський національний університет імені В. Стефаника, 2003 рік випуску.
--- Кінець цитати ---

великий плюс стефанику)
у мене сестра в лну вчиться, але і на простіші питання відповісти не зможе (

DJ Kardan:
А найстрашніше попереду:
Ідеалізм може бути обєктивний (первинна абсолютна ідея, Бог, космічний розум і тд)
та субєктивний (первинна субєктивна ідея чи дух субєкта).

З матеріалізмом теж не все гладко, також є елементарний, метафізичний та діалектичний і ще купу всяких.
Плюс закваска ще на другій частині Основного питання філософії - гностики й агностики.

Плюс є ще некласичні філософії, в котрих Основне питання по іншому сформульоване.
Цікава філософія, але книжки досить грубезні і не всім по зубах, кажу щиро.
В мене також є кілька серйозних "реально дубових" філософських тем, в котрих ще не розібрався.

Alexander:
можна так  :)
 ідеалізм це - християнство.
Бог первинний і існує не в конкретній  свідомості, а незалежно від неї. :o
Відповідь від: 11 Січня 2011, 23:08:38
--- Цитата: DJ Kardan від 11 Січня 2011, 23:08:30 ---Плюс є ще некласичні філософії, в котрих Основне питання по іншому сформульоване.
--- Кінець цитати ---
 ідеалізм,матеріалізм, емпіризм, раціоналізм, екзистенціалізм і т.б. дах може зірвати :=)

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії