Різне > Віра, релігія, філософія, світогляд

Про віру

<< < (24/303) > >>

doktor-maks:

--- Цитата: Juli від 07 Березня 2008, 10:37:02 ---


--- Цитата: yurko від 05 Березня 2008, 01:24:54 ---Не варто думати, що можна довести свою правоту, доводячи неправоту чи вади іншого і залишитися при цьому "з лицем".
--- Кінець цитати ---

Погоджуюсь. Та думаю, Доктор не хотів образити Ньюромана - вони дуже схожі між собою. :)

--- Кінець цитати ---

Юрко певно не перечитав усіх моїх з Ньюроманом "суперечок". Ми дуже розважливо розсуждали  :)

masterwish:
От настав великий піст, і в мене виникли наступні питання:
Чому постити потрібно тільки в конкретний проміжок часу?
Чому "присмирення власної плоті у всіх суто земських проявах її існування та підконтрольність її піднесеним і облагородженим вірою у Христа духовним критеріям особистісного світосприйняття і поведінки" повинно бути тільки 40 днів в рік?
Чому для того аби згадати і дотримуватись "вищих ідеалів, зроджених християнською вірою того, хто постить" християнин мусить відмовлятися від певної їжі, а не від чого-небудь іншого?

Juli:
"Почему мы постимся, а Ты не видишь? смиряем души свои, а Ты не знаешь?" - Вот, в день поста вашего вы исполняете волю вашу и требуете тяжких трудов от других.
Вот, вы поститесь для ссор и распрей и для того, чтобы дерзкою рукою бить других; вы не поститесь в это время так, чтобы голос ваш был услышан на высоте.
Таков ли тот пост, который Я избрал, день, в который томит человек душу свою, когда гнет голову свою, как тростник, и подстилает под себя рубище и пепел? Это ли назовешь постом и днем, угодным Господу?
Вот пост, который Я избрал: разреши оковы неправды, развяжи узы ярма, и угнетенных отпусти на свободу, и расторгни всякое ярмо;
раздели с голодным хлеб твой, и скитающихся бедных введи в дом; когда увидишь нагого, одень его, и от единокровного твоего не укрывайся.
Тогда откроется, как заря, свет твой, и исцеление твое скоро возрастет, и правда твоя пойдет пред тобою, и слава Господня будет сопровождать тебя.
Тогда ты воззовешь, и Господь услышит; возопиешь, и Он скажет: "вот Я!" Когда ты удалишь из среды твоей ярмо, перестанешь поднимать перст и говорить оскорбительное,
и отдашь голодному душу твою и напитаешь душу страдальца: тогда свет твой взойдет во тьме, и мрак твой [будет] как полдень;
и будет Господь вождем твоим всегда, и во время засухи будет насыщать душу твою и утучнять кости твои, и ты будешь, как напоенный водою сад и как источник, которого воды никогда не иссякают.
И застроятся [потомками] твоими пустыни вековые: ты восстановишь основания многих поколений, и будут называть тебя восстановителем развалин, возобновителем путей для населения.
Если ты удержишь ногу твою ради субботы от исполнения прихотей твоих во святый день Мой, и будешь называть субботу отрадою, святым днем Господним, чествуемым, и почтишь ее тем, что не будешь заниматься обычными твоими делами, угождать твоей прихоти и пустословить, -
то будешь иметь радость в Господе, и Я возведу тебя на высоты земли и дам вкусить тебе наследие Иакова, отца твоего: уста Господни изрекли это.
(Ис.58:3-14)

Дотримуватися виших ідеалів потрібно щодня, 24 години на добу. Піст дає можливість нашому духу стати сильнішим від плоті, яка часто заважає нам чути голос Бога і виконувати Його Слово. Коли сильний дух, тоді сильна людина. Піст загартовує.

newroman:

--- Цитувати (вибране) ---Чому постити потрібно тільки в конкретний проміжок часу?
--- Кінець цитати ---
Пости встановлені Церквою Христовою, в основному перед великими дванадесятими святами для того щоб підготуватись тілесно і духовно до святкування їх, заглибится у глибини своєї гріховності і принести достойний плід покаяння, і вже оновленими, чистими вступити у радості і святості у святкування і прославлення Бога та Його святих.

--- Цитувати (вибране) ---Чому "присмирення власної плоті у всіх суто земських проявах її існування та підконтрольність її піднесеним і облагородженим вірою у Христа духовним критеріям особистісного світосприйняття і поведінки" повинно бути тільки 40 днів в рік?
--- Кінець цитати ---
А чому сорок ?
Візьміть церквоний календар і полічіть скільки днів на рік є піст.
Є чотири пости на протязі року. Загалом білше ста днів на рік.

--- Цитувати (вибране) ---Чому для того аби згадати і дотримуватись "вищих ідеалів, зроджених християнською вірою того, хто постить" християнин мусить відмовлятися від певної їжі, а не від чого-небудь іншого?
--- Кінець цитати ---
Відмова від їжі це тільки один із засобів щоб усмирити плоть. Піст є злого відчуження. Це обуздати перш за все свій язик, свою самолюбство, нестриманість у бажаннях тіла.  Попробуй відмовитися від того, що ти робиш звично кожен день. Попробуй виключи телевізор хоча б на тиждень, виключи аудіопрогравач, слідкуй за своєю розмовою, не ображай, не осуджуй, "профільтруй свій базар"(це все до всіх нас).
Звязати всі свої пристрасті і принести у дар Богові от, що є піст.
Ставай більше до молитви. Подумай над своїми гріхами. Добрий засіб, що підштовхує до покаяння є відвідування в перший тиждень посту Великого Покаяльного канону Андрія Критського, який служиться в Православній Церкві перших чотири дні Великого Посту і взагалі благоприємним для душі є відвідування богослужіння, акафісту до Страстей Христових у дні Посту.
Христос постив перед тим як вийти на проповідь, отже тим більше і нам грішним піст є життєво необхідним.

newroman:
Великий піст. Як його дотримуватися?

Від 10 березня до 27 квітня – свята Пасхи – триватиме Великий піст. В цей час згідно традицій Православної Церкви та церковного Уставу християни обмежують себе в їжі, а також намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога.
 
Протягом посту християни не повинні вживати в їжу продукти тваринного походження – м’ясо, молоко, яйця та вироби, що їх містять. Великий піст відноситься до суворих постів, а тому за церковним Уставом під час нього не повинна вживатися риба, крім свят Благовіщення (7 квітня) та Входу Господнього в Єрусалим (20 квітня). Обмежується також вживання олії, яку Устав дозволяє лише у суботу та неділю. На час посту ті, хто перебувають у шлюбі, повинні утриматися від статевих відносин.
 
На практиці більшість християн дотримуються більш помірного посту, тобто вживають рибу і олію (крім середи і п’ятниці). Є також ряд обставин, які дозволяють людині послаблювати свій піст – хвороба, важка фізична праця, похилий вік, перебування в дорозі. В таких випадках суворість посту може бути послаблена – наприклад, може вживатися молоко – але для цього необхідно звернутися за благословенням до священика, разом з яким визначити міру послаблення посту. Також від посту звільняються вагітні жінки, малі діти та ті, хто з вагомих причин не має можливості сам обирати, чим йому харчуватися – наприклад особи, які перебувають у відрядженні.
 
Протягом посту можна вживати продукти рослинного походження – картоплю та вироби з неї, різного роду супи та каші, консервовані та квашені овочі (помідори, огірки, капусту, тощо), консервовані салати. Не бажано вживати майонез, до складу якого входять яйця, але можна вживати різні види харчового маргарину (без домішок молокопродуктів). Загалом пісна їжа повинна бути простою (наприклад, в наших умовах важко назвати пісними продуктами ананаси чи омарів), а її вживання помірним (бо об’їстися можна і печеною картоплею).
 
Якщо Вас протягом посту запросили на відзначення дня народження або інше святкування, пов’язане зі святковим столом, і Ви не можете відмовитися – по можливості попередьте господарів про те, що Ви дотримуєтеся посту. Якщо цього не можна зробити – намагайтеся їсти тільки ті страви, які дозволені в піст, а якщо таких немає – то зовсім небагато тих, які стоять поруч з Вами. Під час святкової трапези не потрібно без прохання інших самім розповідати про те, що Ви постите, привертати увагу до цього або дорікати іншим за недотримання церковних уставів.
 
В піст також не потрібно вживати алкогольні напої, особливо міцні – горілку, коньяк, тощо. Лише у суботу та неділю, а також на свята дозволяється випити трохи вина.
 
Дотримуючись посту потрібно пам’ятати, що він відрізняється від звичайного голодування своєю духовною складовою. А тому той, хто постить, повинен більше уваги приділяти своєму духовному життю: молитися в храмі та вдома, читати Святе Письмо та християнську релігійну літературу, обмежити все те, що відволікає від спілкування з Богом – перегляд телепрограм, слухання радіо, відвідування розважальних заходів. Якщо хтось перебуває у сварці чи тримає на когось гнів – необхідно примиритися з цією особою, бо гріхи гордості, гніву, осуду, ненависті, злоби позбавляють того, хто постить, всіх плодів його праці.
 
Якщо є можливість, то бажано було б протягом посту щодня бувати у храмі, хоча б на короткий час – для того, щоб помолитися і попросити у Бога допомоги у проходженні цього духовного і тілесного подвигу. Необхідно також щонеділі бути зранку на Божественній літургії, а по можливості відвідувати й інші богослужіння, розклад яких ви можете довідатися в самому храмі. Православному християнину протягом посту також обов’язково потрібно прийняти хоча б один раз таїнства Сповіді і Причастя.
 
Бажаємо всім допомоги Божої у постуванні!

інтернет


Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії