Різне > Людська поведінка

Християнські свята. Радіємо в Господі без горілки і пива

<< < (32/37) > >>

doktor-maks:

--- Цитата: Juli від 09 Грудня 2008, 22:06:41 ---Он произвел живое вино, не подвергшееся пагубному влиянию брожения
--- Кінець цитати ---
Я також думаю, що вино за декілька годин би не встигло перебродити, тобто на весіллі пили свіжий сік

yurko:
Ну сік то є сік. А вино то є вино.
Від бродіння соку у відкритій посудині вино ніколи не утвориться, утвориться винний (виноградний) оцет. Не вірите? Лалію попитайте, вона як хімік вам навіть формулу може дати. Формула простенька.
Щоб утворилося вино (тобто спиртовий розчин) потрібна ферментація без доступу повітря, а точніше кисню.
Ну і чи не здається вам, що вашими припущеннями ви хочете применшити або спотворити чудо створене Ісусом (чи точніше Богом).
Коли вам вигідно, то ви цитуєте біблію до міліметра, а коли вам вигідне щось інше - то робите вільне тлумачення.
Світ дуже правильно писало, що у країнах із жарким кліматом завжди були і є проблеми з питною водою. Її не вистачає, вона не смачна і що найважливіше і найгірше  у ній багато хвороботворних мікроорганізмів, що викликають масові отруєння і навіть епідемії.
Задумайтеся також і про те, що воду тоді ніхто не кип'ятив, бо просто не знали нащо то робити.
А вино потрійно захищене від хвороботворних бактерій, бо при ферментації розмножуються корисні бактерії бродіння, які відповідно витісняють шкідливі бактерії, потім продукт їх життєдіяльності СО2 теж вбиває бактерії і в кінці алкоголь який утворюється теж не дає розмножуватися хвороботворним бактеріям.
От тому то на сході вино і пили замість води.
Другий момент.
Сухе вино, а воно було сухим 100% бо я сумніваюся, що тоді існувала технологія ректифікації,  має міцність 9-13% об.
Тобто це трохи більше за міцне пиво. А тому його треба досить багато, щоб сильно сп'яніти.

doktor-maks:

--- Цитата: Juli від 05 Грудня 2008, 22:34:16 ---превратил 450–600 литров воды в высококачественное алкогольное вино, чем одобрил его употребление в умеренном количестве!!!
--- Кінець цитати ---
"Історик і етнограф" Дмітрієв явно прорахувався.  :)
Було тут шість камінних посудин на воду, що стояли для очищення юдейського, що відер по дві чи по три вміщали.
(Івана 2:6)

Нехай кожна посудина вміщала три відра по 20 л (хоча відро зазвичай не більше 12 л) помножити на шість = 3*20*6 = 360 літрів (максимум!). Навіть тут (450–600 л) Дмітрієв, на мою думку, бреше, свідомо завищує цифри, щоб вразити читача.
Якщо взяти по два відра 12 л, тоді виходить 2*12*6 = 144 л.
A хто бачив єврейське весілля? А скільки там людей буває? А скільки днів воно триває?

Відповідь від: 11 Грудня 2008, 10:49:13Якщо Дмітрієв стверджує, що було 600 л вина, тоді 1 посудина = 100 л. Навіщо єврею така посудина, хто її носити буде? Тоді посудина мала би бути з моторчиком  :-D

Juli:
"Немного вина - благословение или проклятие?" ...Продовження:

Второе предположение о том, что вино, которое закончилось, и то, что было сделано Христом, были алкогольными, основывается всецело на первом предположении, а именно на том, что слово oinos означает исключительно алкогольное вино. Это предположение легко опровергнуть двумя фактами.
Прежде всего тем, что, как упоминалось раньше, слово oinos – общий, родовой термин, относящийся как к броженому, так и неброженому вину. Таким образом, то, что одно и то же слово oinos употребляется для обоих вин, еще не означает, что оба вина были алкогольными. В своем трактате “Христос, апостолы и вино” Эрнест Гордон, откликаясь на подобное мнение, сказал: “На возражение, что слово oinos (вино) употребляется для указания как на опьяняющее вино на брачном пире, так и на вино, сделанное Христом, и, следовательно, то, что оба вина должны быть опьяняющими, следовало бы процитировать слова Аббота: “Вполне ясно, что слово “вино” необязательно подразумевает броженый напиток. Оно обозначает только продукт из винограда”. Выдающийся эллинист Ричард Джебб, бывший профессор греческого языка Кембриджского университета, назвал oinos “общим термином, который может включать все виды напитков".

Вторым неоспоримым фактом является то, что вино,созданное Христом, отмечено качественной характеристикой ton kalon – “хорошее” вино. Это слово нарочито подчеркивает, что эти вина не тождественны. Далі буде.....

doktor-maks:
Я ж казав, що Христос перетворив воду на сік  :), тобто молоде добре вино. Не було тоді у євреїв слова сік для виноградного продукту. Але посудини були значно менші, ніж пише пан Дмітрієв, знавець єврейських звичаїв і побуту 2000-річної давності  :)

До речі, хто видав цю книжку? "Фарес"?  ;)

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

[*] Попередня сторінка

Перейти до повної версії