Проект Закону про державну мову, та його аффтарів: Подоляк Ірина, Гопко Ганна, Ємець Леонід, Юринець Оксана, Сироїд Оксана, Гузь Ігор, Романюк Віктор, Єднак Остап, Семенуха Роман, Висоцький Сергій, Медуниця Олег, Черненко Олександр, Журжій Андрій, Бригинець Олександр, Зубач Любомир, Добродомов Дмитро, Шкрум Альона, Войціцька Вікторія, Кіраль Сергій, Семенченко Семен, Лаврик Олег, Пастух Тарас, Березюк Олег, Карпунцов Валерій, Сотник Олена, Вознюк Юрій, Тетерук Андрій, Крулько Іван, Левус Андрій, Костенко Павло, Артюшенко Ігор, Луценко Ігор, Рибчинський Євген -
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60953===Депутани пропонують скасувати закон "Про основи державної мовної політики".
Пропонується зробити українську мову обов'язковою для всіх органів державної влади і місцевого самоврядування. Це стосується проведення засідань, оформлення документів, звернень громадян.
Українську пропонують зробити обов'язковим в дошкільних, шкільних, позашкільних і вищих навчальних закладах. При цьому в школах і садках допускається використовувати мови нацменшин, а у ВНЗ це не передбачено. Навчання в університетах має вестися виключно українською, допускається викладання одного або декількох предметів на одній з офіційних мов ЄС.
Всі культурно-масові заходи також хочуть зобов'язати проводити виключно державною мовою. Театральні вистави на інших мовах повинні супроводжуватися субтитрами українською мовою.
Фільми в Україні також можна буде знімати тільки українською. Допускається включення окремих реплік на інших мовах при наявності субтитрів.
Українську мову пропонується зробити обов'язковою для всіх ЗМІ. Передачі на інших мовахмають дублюватися українською мовою. Телерадіокомпанія зобов'язана забезпечити синхронний переклад на українську мову, якщо хтось із учасників програми говорить іншою мовою.
Електронні ЗМІ хочуть зобов'язати мати сторінку українською мовою, яка повинна завантажуватися користувачеві за замовчуванням.
Українська мова також має бути головною мовою друкарства і видавничої діяльності. Тиражі на інших мовах не можуть бути більшими, ніж тиражі українською мовою.
У сфері обслуговування (магазини, ресторани, тощо) також має бути обов'язковим використання української мови.
За порушення закону нардепи пропонують штрафувати в розмірі від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 - 6800 грн.), якщо мова йде про офіційні органи і бюджетні організації; від 200 до 300 (3400-5100 грн.) мінімумів в сфері освіти, науки і культури; від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів (6800-8500 грн.) - для ЗМІ.
За спроби "впровадження в Україні офіційного багатомовності" пропонується запровадити кримінальну відповідальність, прирівнявши до спроб повалення державного ладу (ст. 109 КК України). Публічну неповагу до мови - прирівняти до наруги над державною символікою України (ст. 338 КК України).
Стежити за виконанням закону мають спеціальні мовні інспектори. ===