Абсолютно згідна, Горец, лише для СПД Посмішка і саме це вони й роблять Посмішка
Суб"єкт Підприємницької діяльності, тобто фізична особа, відповідає ВСІМ СВОЇМ МАЙНОМ!!!
Тобто туда можна включати і особисті кредити цієї особи. Як наслідок, після банкрутства: продаж майна. Якщо банки мудрі, то вони в процедурі банкрутства подадуть свої вимоги як до СПД щоб встати в чергу, інакше вони залишаться без нічого!!! А тепер надалі: всі інші борги списуються. Але є ще 2 моменти: 1.
Банк не бере участі у банкрутстві СПД сподіваючись, що боржник всеж-таки колись придбає інше майно, а тоді можна сподіватись на стягнення.
Але ми розуміємо, така фізична особа ніколи не оформить на себе придбане майно, враховуючи той аспект, що боргові зобовязання боржника переходять до спадкоємців при прийнятті спадщини.
2.
Поручителі. Солідарний боржник!!!
Що ми пронього знаємо?? Деколи ничого, але він всеодно відповідає в повному обсязі, тобто якщо у Банка не виходить стягнути з основного боржника, то тут "на допомогу" приходить поручитель. Щоб такого не сталося потрібно визнавати договори поруки недійсними. В поручителів бувають дружини, діти, співвласники майна, значить поручившись за когось всім своїм майном поручитель не питав їх чи згідні вони на таке, адже виділення особистого майна (або частки) переважно відсутнє. Є ще багато нюансів. До кожного окремого випаду потрібно підходити інакше.